Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz
  • 0

Który Hosting www wybrać? | Konfiguracja VestaCP


adam23450

Pytanie

Opublikowano

Jaki polecacie Hosting pod 4 strony WWW. 

- WordPress x 3

- NextCloud

 

Moje wymagania do hostingu

Co najmniej 100 GB na dysku 

Poczta dla każdej domeny

 

Nazwa.pl odpada - za drogo.

 

Cena tak do 150 - 200 zł za rok. 

Jeżeli odpowiadasz na moją odpowiedź użyj opcji "Cytuj" lub oznacz mnie w poście @adam23450

 

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
25 minut temu, lulek123321 napisał:

https://www.ovh.pl/hosting/

https://www.hekko.pl/hosting_www.html

https://hosteam.pl/pl/hosting

https://home.pl/hosting/

 

Przy każdym hostingu polecam najpierw przeczytać jakie mają kruczki, aby później nie było jakiś zdziwień ;) 

Home.pl odpada. Ceny za przedłużenie w hekko itd. są za duże z wyjątkiem OVH. 

17 minut temu, GrabsonPL napisał:

home zdecydowanie odradzam, polecam ovh i thecamels

Na OVH hosting jest przypisany tylko do konkretnej domeny. można dodać inne ale poczta jest tylko aktywna do domeny przypisanej do hostingu - takie informacje dostałem od BOK OVH

Jeżeli odpowiadasz na moją odpowiedź użyj opcji "Cytuj" lub oznacz mnie w poście @adam23450

 

Opublikowano
24 minuty temu, GrabsonPL napisał:

hm - ja przekierowałem domeny na cba, żeby tam korzystać z maili, trzymam tam bloga od pół roku i sprawdza się całkiem dobrze, więc mogę polecić 

Mało baz danych w najdroższej opcji - 5 a ja potrzepuje minimum 8

Jeżeli odpowiadasz na moją odpowiedź użyj opcji "Cytuj" lub oznacz mnie w poście @adam23450

 

Opublikowano
32 minuty temu, adam23450 napisał:

Mało baz danych w najdroższej opcji - 5 a ja potrzepuje minimum 8

można dokupić bazy danych, jest to płatne jednorazowo, jeszcze można by pokombinować z vps, ale to masa dodatkowej pracy

Opublikowano
1 minutę temu, GrabsonPL napisał:

można dokupić bazy danych, jest to płatne jednorazowo, jeszcze można by pokombinować z vps, ale to masa dodatkowej pracy

Myślałem nad VPS i nad zainstalowaniem VestaCp ale mam problem z dyskiem. Nie wiem jak zmienić lokalizację zapisywania plików w VeastaCP

Jeżeli odpowiadasz na moją odpowiedź użyj opcji "Cytuj" lub oznacz mnie w poście @adam23450

 

Opublikowano
51 minut temu, GrabsonPL napisał:

Gdzie znajduje się: {VestaDirectory}/func/main.sh

HOMEDIR='/home' 

bo w /usr/local/vesta/conf/vesta.conf linijki takiej nie ma. 

 

znalazłem katalog wyżej

 

 

@GrabsonPL Jest może dostępna jakaś bardziej obszerna dokumentacja? Bo to co tylko znalazłem to: https://vestacp.com/docs/

 

Jeżeli odpowiadasz na moją odpowiedź użyj opcji "Cytuj" lub oznacz mnie w poście @adam23450

 

Opublikowano
18 godzin temu, lulek123321 napisał:

Nie ma, możesz sam jeszcze grzebać w plikach i kombinować, ale bardziej obszernej niż u nich nie ma.

 

19 godzin temu, GrabsonPL napisał:

 

Wpisałem tam inną ścieżkę ale wywala mi całą vestę. Apache się nie chce zresetować. Wiecie może czy coś trzeba jeszcze zmienić? 

Jeżeli odpowiadasz na moją odpowiedź użyj opcji "Cytuj" lub oznacz mnie w poście @adam23450

 

Opublikowano

Ktoś? Coś? 

@ref

Jeżeli odpowiadasz na moją odpowiedź użyj opcji "Cytuj" lub oznacz mnie w poście @adam23450

 

Opublikowano

Co do Vesty to kiedyś korzystałem i generalnie nie polecam, ogólnie sam system nie jest zły natomiast dokumentacja jest dość uboga ilość funkcjonalności także, a na pomoc trzeba czekać dość długo. Natomiast z czystym sumieniem mogę Ci polecić wzięcie VPS'a z OVH i zainstalowanie sobie na nim Virtualmina - fakt jak na 4 strony jest przy ciężki, ale możesz wyklikać dosłownie wszystko, a poza tym otrzymuje też bieżące aktualizacje, a na forum odpowiedzi są udzielane dość szybko. Ewentualnie przenieś wszystkie domeny do OVH wtedy dla każdej z nich otrzymasz darmowy email, a do tego dokupisz sobie hosting.

Opublikowano
17 godzin temu, carbonx napisał:

Co do Vesty to kiedyś korzystałem i generalnie nie polecam, ogólnie sam system nie jest zły natomiast dokumentacja jest dość uboga ilość funkcjonalności także, a na pomoc trzeba czekać dość długo. Natomiast z czystym sumieniem mogę Ci polecić wzięcie VPS'a z OVH i zainstalowanie sobie na nim Virtualmina - fakt jak na 4 strony jest przy ciężki, ale możesz wyklikać dosłownie wszystko, a poza tym otrzymuje też bieżące aktualizacje, a na forum odpowiedzi są udzielane dość szybko. Ewentualnie przenieś wszystkie domeny do OVH wtedy dla każdej z nich otrzymasz darmowy email, a do tego dokupisz sobie hosting.

Wszystko domeny mam na OVH. w tym Virtualmina będę mógł określić ścieżkę zapisu (drugi dysk)? 

Jeżeli odpowiadasz na moją odpowiedź użyj opcji "Cytuj" lub oznacz mnie w poście @adam23450

 

Opublikowano
5 minut temu, carbonx napisał:

Tak.

Mimo wszystko. W VestaCP idzie przestawić te ścieżki?

Jeżeli odpowiadasz na moją odpowiedź użyj opcji "Cytuj" lub oznacz mnie w poście @adam23450

 

Opublikowano
Przed chwilą, adam23450 napisał:

Mimo wszystko. W VestaCP idzie przestawić te ścieżki?

Dawno z Vesty nie korzystałem i ciężko mi się wypowiedzieć, wtedy gdy ja jej używałem było to niemożliwe (w cywilizowany sposób), jak jest teraz nie wiem. 

Opublikowano
1 minutę temu, carbonx napisał:

Dawno z Vesty nie korzystałem i ciężko mi się wypowiedzieć, wtedy gdy ja jej używałem było to niemożliwe (w cywilizowany sposób), jak jest teraz nie wiem. 

Dziękuję za pomoc. Zaraz przetestuję ten virtualadmin

@carbonx

Jest to tak obszerne że nie wiem gdzie ręce wsadzić. VestaCP była dla tych idioto opornych [...]. Ale pewnie w końcu dojdę jak z tego korzystać :) 

Jeżeli odpowiadasz na moją odpowiedź użyj opcji "Cytuj" lub oznacz mnie w poście @adam23450

 

Opublikowano

Jednak wolę VestęCP. Wie ktoś jak pozmieniać te ścieżki? 

Po zmianie z home na dyski wywala mia apache. 

Jeżeli odpowiadasz na moją odpowiedź użyj opcji "Cytuj" lub oznacz mnie w poście @adam23450

 

Opublikowano

Czy jest ktoś w stanie mi pomóc? 

Jeżeli odpowiadasz na moją odpowiedź użyj opcji "Cytuj" lub oznacz mnie w poście @adam23450

 

Opublikowano

Staram się nigdy nie odsyłać na zewnętrzne fora, wydaje mi się jednak, że Vesta jest na tyle mało popularna że na MPC ciężko będzie Ci uzyskać pomoc, proponuję więc utworzyć temat na oficjalnym forum VestaCP.

Opublikowano
12 minut temu, carbonx napisał:

Staram się nigdy nie odsyłać na zewnętrzne fora, wydaje mi się jednak, że Vesta jest na tyle mało popularna że na MPC ciężko będzie Ci uzyskać pomoc, proponuję więc utworzyć temat na oficjalnym forum VestaCP.

Utworzyłem tam temat w tym samym czasie co na mpc. Nikt tam mi dotąd nie odpowiedział. 

Jeżeli odpowiadasz na moją odpowiedź użyj opcji "Cytuj" lub oznacz mnie w poście @adam23450

 

Opublikowano

Po zmianie ścieżki apache2 informuje mnie następująco:

 

 apache2.service - LSB: Apache2 web server
   Loaded: loaded (/etc/init.d/apache2)
  Drop-In: /lib/systemd/system/apache2.service.d
           └─forking.conf
   Active: failed (Result: exit-code) since Fri 2019-01-04 20:02:19 CET; 30s ago
  Process: 3480 ExecStop=/etc/init.d/apache2 stop (code=exited, status=0/SUCCESS)
  Process: 3463 ExecReload=/etc/init.d/apache2 reload (code=exited, status=1/FAILURE)
  Process: 3539 ExecStart=/etc/init.d/apache2 start (code=exited, status=1/FAILURE)

Jan 04 20:02:19 vps633171.ovh.net systemd[1]: Starting LSB: Apache2 web server...
Jan 04 20:02:19 vps633171.ovh.net apache2[3539]: Starting web server: apache2 failed!
Jan 04 20:02:19 vps633171.ovh.net apache2[3539]: The apache2 configtest failed. ... (warning).
Jan 04 20:02:19 vps633171.ovh.net apache2[3539]: Output of config test was:
Jan 04 20:02:19 vps633171.ovh.net apache2[3539]: apache2: Syntax error on line 83 of /etc/apache2/apache2.conf: Syntax error on line 2 of /etc/apache2/conf....directory
Jan 04 20:02:19 vps633171.ovh.net apache2[3539]: Action 'configtest' failed.
Jan 04 20:02:19 vps633171.ovh.net apache2[3539]: The Apache error log may have more information.
Jan 04 20:02:19 vps633171.ovh.net systemd[1]: apache2.service: control process exited, code=exited status=1
Jan 04 20:02:19 vps633171.ovh.net systemd[1]: Failed to start LSB: Apache2 web server.
Jan 04 20:02:19 vps633171.ovh.net systemd[1]: Unit apache2.service entered failed state.
Hint: Some lines were ellipsized, use -l to show in full.
root@vps633171:~#

 

Jeżeli odpowiadasz na moją odpowiedź użyj opcji "Cytuj" lub oznacz mnie w poście @adam23450

 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...