Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz
  • 0

Który Hosting www wybrać? | Konfiguracja VestaCP


adam23450

Pytanie

Opublikowano

Jaki polecacie Hosting pod 4 strony WWW. 

- WordPress x 3

- NextCloud

 

Moje wymagania do hostingu

Co najmniej 100 GB na dysku 

Poczta dla każdej domeny

 

Nazwa.pl odpada - za drogo.

 

Cena tak do 150 - 200 zł za rok. 

Jeżeli odpowiadasz na moją odpowiedź użyj opcji "Cytuj" lub oznacz mnie w poście @adam23450

 

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Po zmianie ścieżki apache2 informuje mnie następująco:

 

 apache2.service - LSB: Apache2 web server
   Loaded: loaded (/etc/init.d/apache2)
  Drop-In: /lib/systemd/system/apache2.service.d
           └─forking.conf
   Active: failed (Result: exit-code) since Fri 2019-01-04 20:02:19 CET; 30s ago
  Process: 3480 ExecStop=/etc/init.d/apache2 stop (code=exited, status=0/SUCCESS)
  Process: 3463 ExecReload=/etc/init.d/apache2 reload (code=exited, status=1/FAILURE)
  Process: 3539 ExecStart=/etc/init.d/apache2 start (code=exited, status=1/FAILURE)

Jan 04 20:02:19 vps633171.ovh.net systemd[1]: Starting LSB: Apache2 web server...
Jan 04 20:02:19 vps633171.ovh.net apache2[3539]: Starting web server: apache2 failed!
Jan 04 20:02:19 vps633171.ovh.net apache2[3539]: The apache2 configtest failed. ... (warning).
Jan 04 20:02:19 vps633171.ovh.net apache2[3539]: Output of config test was:
Jan 04 20:02:19 vps633171.ovh.net apache2[3539]: apache2: Syntax error on line 83 of /etc/apache2/apache2.conf: Syntax error on line 2 of /etc/apache2/conf....directory
Jan 04 20:02:19 vps633171.ovh.net apache2[3539]: Action 'configtest' failed.
Jan 04 20:02:19 vps633171.ovh.net apache2[3539]: The Apache error log may have more information.
Jan 04 20:02:19 vps633171.ovh.net systemd[1]: apache2.service: control process exited, code=exited status=1
Jan 04 20:02:19 vps633171.ovh.net systemd[1]: Failed to start LSB: Apache2 web server.
Jan 04 20:02:19 vps633171.ovh.net systemd[1]: Unit apache2.service entered failed state.
Hint: Some lines were ellipsized, use -l to show in full.
root@vps633171:~#

 

Jeżeli odpowiadasz na moją odpowiedź użyj opcji "Cytuj" lub oznacz mnie w poście @adam23450

 

Opublikowano

Czy jest ktoś w stanie mi pomóc? 

Jeżeli odpowiadasz na moją odpowiedź użyj opcji "Cytuj" lub oznacz mnie w poście @adam23450

 

Opublikowano
25 minut temu, lulek123321 napisał:

https://www.ovh.pl/hosting/

https://www.hekko.pl/hosting_www.html

https://hosteam.pl/pl/hosting

https://home.pl/hosting/

 

Przy każdym hostingu polecam najpierw przeczytać jakie mają kruczki, aby później nie było jakiś zdziwień ;) 

Home.pl odpada. Ceny za przedłużenie w hekko itd. są za duże z wyjątkiem OVH. 

17 minut temu, GrabsonPL napisał:

home zdecydowanie odradzam, polecam ovh i thecamels

Na OVH hosting jest przypisany tylko do konkretnej domeny. można dodać inne ale poczta jest tylko aktywna do domeny przypisanej do hostingu - takie informacje dostałem od BOK OVH

Jeżeli odpowiadasz na moją odpowiedź użyj opcji "Cytuj" lub oznacz mnie w poście @adam23450

 

Opublikowano

Staram się nigdy nie odsyłać na zewnętrzne fora, wydaje mi się jednak, że Vesta jest na tyle mało popularna że na MPC ciężko będzie Ci uzyskać pomoc, proponuję więc utworzyć temat na oficjalnym forum VestaCP.

Opublikowano
12 minut temu, carbonx napisał:

Staram się nigdy nie odsyłać na zewnętrzne fora, wydaje mi się jednak, że Vesta jest na tyle mało popularna że na MPC ciężko będzie Ci uzyskać pomoc, proponuję więc utworzyć temat na oficjalnym forum VestaCP.

Utworzyłem tam temat w tym samym czasie co na mpc. Nikt tam mi dotąd nie odpowiedział. 

Jeżeli odpowiadasz na moją odpowiedź użyj opcji "Cytuj" lub oznacz mnie w poście @adam23450

 

Opublikowano
24 minuty temu, GrabsonPL napisał:

hm - ja przekierowałem domeny na cba, żeby tam korzystać z maili, trzymam tam bloga od pół roku i sprawdza się całkiem dobrze, więc mogę polecić 

Mało baz danych w najdroższej opcji - 5 a ja potrzepuje minimum 8

Jeżeli odpowiadasz na moją odpowiedź użyj opcji "Cytuj" lub oznacz mnie w poście @adam23450

 

Opublikowano
32 minuty temu, adam23450 napisał:

Mało baz danych w najdroższej opcji - 5 a ja potrzepuje minimum 8

można dokupić bazy danych, jest to płatne jednorazowo, jeszcze można by pokombinować z vps, ale to masa dodatkowej pracy

Opublikowano
1 minutę temu, GrabsonPL napisał:

można dokupić bazy danych, jest to płatne jednorazowo, jeszcze można by pokombinować z vps, ale to masa dodatkowej pracy

Myślałem nad VPS i nad zainstalowaniem VestaCp ale mam problem z dyskiem. Nie wiem jak zmienić lokalizację zapisywania plików w VeastaCP

Jeżeli odpowiadasz na moją odpowiedź użyj opcji "Cytuj" lub oznacz mnie w poście @adam23450

 

Opublikowano
51 minut temu, GrabsonPL napisał:

Gdzie znajduje się: {VestaDirectory}/func/main.sh

HOMEDIR='/home' 

bo w /usr/local/vesta/conf/vesta.conf linijki takiej nie ma. 

 

znalazłem katalog wyżej

 

 

@GrabsonPL Jest może dostępna jakaś bardziej obszerna dokumentacja? Bo to co tylko znalazłem to: https://vestacp.com/docs/

 

Jeżeli odpowiadasz na moją odpowiedź użyj opcji "Cytuj" lub oznacz mnie w poście @adam23450

 

Opublikowano

Ktoś? Coś? Może? 

Jeżeli odpowiadasz na moją odpowiedź użyj opcji "Cytuj" lub oznacz mnie w poście @adam23450

 

Opublikowano

Co do Vesty to kiedyś korzystałem i generalnie nie polecam, ogólnie sam system nie jest zły natomiast dokumentacja jest dość uboga ilość funkcjonalności także, a na pomoc trzeba czekać dość długo. Natomiast z czystym sumieniem mogę Ci polecić wzięcie VPS'a z OVH i zainstalowanie sobie na nim Virtualmina - fakt jak na 4 strony jest przy ciężki, ale możesz wyklikać dosłownie wszystko, a poza tym otrzymuje też bieżące aktualizacje, a na forum odpowiedzi są udzielane dość szybko. Ewentualnie przenieś wszystkie domeny do OVH wtedy dla każdej z nich otrzymasz darmowy email, a do tego dokupisz sobie hosting.

Opublikowano
17 godzin temu, carbonx napisał:

Co do Vesty to kiedyś korzystałem i generalnie nie polecam, ogólnie sam system nie jest zły natomiast dokumentacja jest dość uboga ilość funkcjonalności także, a na pomoc trzeba czekać dość długo. Natomiast z czystym sumieniem mogę Ci polecić wzięcie VPS'a z OVH i zainstalowanie sobie na nim Virtualmina - fakt jak na 4 strony jest przy ciężki, ale możesz wyklikać dosłownie wszystko, a poza tym otrzymuje też bieżące aktualizacje, a na forum odpowiedzi są udzielane dość szybko. Ewentualnie przenieś wszystkie domeny do OVH wtedy dla każdej z nich otrzymasz darmowy email, a do tego dokupisz sobie hosting.

Wszystko domeny mam na OVH. w tym Virtualmina będę mógł określić ścieżkę zapisu (drugi dysk)? 

Jeżeli odpowiadasz na moją odpowiedź użyj opcji "Cytuj" lub oznacz mnie w poście @adam23450

 

Opublikowano
5 minut temu, carbonx napisał:

Tak.

Mimo wszystko. W VestaCP idzie przestawić te ścieżki?

Jeżeli odpowiadasz na moją odpowiedź użyj opcji "Cytuj" lub oznacz mnie w poście @adam23450

 

Opublikowano
Przed chwilą, adam23450 napisał:

Mimo wszystko. W VestaCP idzie przestawić te ścieżki?

Dawno z Vesty nie korzystałem i ciężko mi się wypowiedzieć, wtedy gdy ja jej używałem było to niemożliwe (w cywilizowany sposób), jak jest teraz nie wiem. 

Opublikowano
1 minutę temu, carbonx napisał:

Dawno z Vesty nie korzystałem i ciężko mi się wypowiedzieć, wtedy gdy ja jej używałem było to niemożliwe (w cywilizowany sposób), jak jest teraz nie wiem. 

Dziękuję za pomoc. Zaraz przetestuję ten virtualadmin

@carbonx

Jest to tak obszerne że nie wiem gdzie ręce wsadzić. VestaCP była dla tych idioto opornych [...]. Ale pewnie w końcu dojdę jak z tego korzystać :) 

Jeżeli odpowiadasz na moją odpowiedź użyj opcji "Cytuj" lub oznacz mnie w poście @adam23450

 

Opublikowano
13 godzin temu, monsune napisał:

Masz tam jakiś błąd składni. Musiałbym zobaczyć zarówno /etc/apache2/apache2.conf jak i ten includowany config, żeby ci pomóc.

/etc/apache2/apache2.conf

Spoiler

# This is the main Apache server configuration file.  It contains the
# configuration directives that give the server its instructions.
# See http://httpd.apache.org/docs/2.4/ for detailed information about
# the directives and /usr/share/doc/apache2/README.Debian about Debian specific
# hints.
#
#
# Summary of how the Apache 2 configuration works in Debian:
# The Apache 2 web server configuration in Debian is quite different to
# upstream's suggested way to configure the web server. This is because Debian's
# default Apache2 installation attempts to make adding and removing modules,
# virtual hosts, and extra configuration directives as flexible as possible, in
# order to make automating the changes and administering the server as easy as
# possible.

# It is split into several files forming the configuration hierarchy outlined
# below, all located in the /etc/apache2/ directory:
#
#	/etc/apache2/
#	|-- apache2.conf
#	|	`--  ports.conf
#	|-- mods-enabled
#	|	|-- *.load
#	|	`-- *.conf
#	|-- conf-enabled
#	|	`-- *.conf
# 	`-- sites-enabled
#	 	`-- *.conf
#
#
# * apache2.conf is the main configuration file (this file). It puts the pieces
#   together by including all remaining configuration files when starting up the
#   web server.
#
# * ports.conf is always included from the main configuration file. It is
#   supposed to determine listening ports for incoming connections which can be
#   customized anytime.
#
# * Configuration files in the mods-enabled/, conf-enabled/ and sites-enabled/
#   directories contain particular configuration snippets which manage modules,
#   global configuration fragments, or virtual host configurations,
#   respectively.
#
#   They are activated by symlinking available configuration files from their
#   respective *-available/ counterparts. These should be managed by using our
#   helpers a2enmod/a2dismod, a2ensite/a2dissite and a2enconf/a2disconf. See
#   their respective man pages for detailed information.
#
# * The binary is called apache2. Due to the use of environment variables, in
#   the default configuration, apache2 needs to be started/stopped with
#   /etc/init.d/apache2 or apache2ctl. Calling /usr/bin/apache2 directly will not
#   work with the default configuration.


# Global configuration
#

#
# ServerRoot: The top of the directory tree under which the server's
# configuration, error, and log files are kept.
#
# NOTE!  If you intend to place this on an NFS (or otherwise network)
# mounted filesystem then please read the Mutex documentation (available
# at <URL:http://httpd.apache.org/docs/2.4/mod/core.html#mutex>);
# you will save yourself a lot of trouble.
#
# Do NOT add a slash at the end of the directory path.
#
#ServerRoot "/etc/apache2"

#
# The accept serialization lock file MUST BE STORED ON A LOCAL DISK.
#
Mutex file:${APACHE_LOCK_DIR} default

#
# PidFile: The file in which the server should record its process
# identification number when it starts.
# This needs to be set in /etc/apache2/envvars
#
PidFile ${APACHE_PID_FILE}

#
# Timeout: The number of seconds before receives and sends time out.
#
Timeout 300

#
# KeepAlive: Whether or not to allow persistent connections (more than
# one request per connection). Set to "Off" to deactivate.
#
KeepAlive On

#
# MaxKeepAliveRequests: The maximum number of requests to allow
# during a persistent connection. Set to 0 to allow an unlimited amount.
# We recommend you leave this number high, for maximum performance.
#
MaxKeepAliveRequests 100

#
# KeepAliveTimeout: Number of seconds to wait for the next request from the
# same client on the same connection.
#
KeepAliveTimeout 5


# These need to be set in /etc/apache2/envvars
User ${APACHE_RUN_USER}
Group ${APACHE_RUN_GROUP}

#
# HostnameLookups: Log the names of clients or just their IP addresses
# e.g., www.apache.org (on) or 204.62.129.132 (off).
# The default is off because it'd be overall better for the net if people
# had to knowingly turn this feature on, since enabling it means that
# each client request will result in AT LEAST one lookup request to the
# nameserver.
#
HostnameLookups Off

# ErrorLog: The location of the error log file.
# If you do not specify an ErrorLog directive within a <VirtualHost>
# container, error messages relating to that virtual host will be
# logged here.  If you *do* define an error logfile for a <VirtualHost>
# container, that host's errors will be logged there and not here.
#
ErrorLog ${APACHE_LOG_DIR}/error.log

#
# LogLevel: Control the severity of messages logged to the error_log.
# Available values: trace8, ..., trace1, debug, info, notice, warn,
# error, crit, alert, emerg.
# It is also possible to configure the log level for particular modules, e.g.
# "LogLevel info ssl:warn"
#
LogLevel warn

# Include module configuration:
IncludeOptional mods-enabled/*.load
IncludeOptional mods-enabled/*.conf

# Include list of ports to listen on
Include ports.conf


# Sets the default security model of the Apache2 HTTPD server. It does
# not allow access to the root filesystem outside of /usr/share and /var/www.
# The former is used by web applications packaged in Debian,
# the latter may be used for local directories served by the web server. If
# your system is serving content from a sub-directory in /srv you must allow
# access here, or in any related virtual host.
<Directory />
	Options FollowSymLinks
	AllowOverride None
	Require all denied
</Directory>

<Directory /usr/share>
	AllowOverride None
	Require all granted
</Directory>

<Directory /var/www/>
	Options Indexes FollowSymLinks
	AllowOverride None
	Require all granted
</Directory>

#<Directory /srv/>
#	Options Indexes FollowSymLinks
#	AllowOverride None
#	Require all granted
#</Directory>




# AccessFileName: The name of the file to look for in each directory
# for additional configuration directives.  See also the AllowOverride
# directive.
#
AccessFileName .htaccess

#
# The following lines prevent .htaccess and .htpasswd files from being
# viewed by Web clients.
#
<FilesMatch "^\.ht">
	Require all denied
</FilesMatch>


#
# The following directives define some format nicknames for use with
# a CustomLog directive.
#
# These deviate from the Common Log Format definitions in that they use %O
# (the actual bytes sent including headers) instead of %b (the size of the
# requested file), because the latter makes it impossible to detect partial
# requests.
#
# Note that the use of %{X-Forwarded-For}i instead of %h is not recommended.
# Use mod_remoteip instead.
#
LogFormat "%v:%p %h %l %u %t \"%r\" %>s %O \"%{Referer}i\" \"%{User-Agent}i\"" vhost_combined
LogFormat "%h %l %u %t \"%r\" %>s %O \"%{Referer}i\" \"%{User-Agent}i\"" combined
LogFormat "%h %l %u %t \"%r\" %>s %O" common
LogFormat "%{Referer}i -> %U" referer
LogFormat "%{User-agent}i" agent

# Include of directories ignores editors' and dpkg's backup files,
# see README.Debian for details.

# Include generic snippets of statements
IncludeOptional conf-enabled/*.conf

# Include the virtual host configurations:
IncludeOptional sites-enabled/*.conf

# vim: syntax=apache ts=4 sw=4 sts=4 sr noet

 

Dokładnie który plik? 

Jeżeli odpowiadasz na moją odpowiedź użyj opcji "Cytuj" lub oznacz mnie w poście @adam23450

 

Opublikowano

Ktoś? Coś? 

@ref

Jeżeli odpowiadasz na moją odpowiedź użyj opcji "Cytuj" lub oznacz mnie w poście @adam23450

 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...