Skocz do zawartości

monsune

Members
 • Zawartość

  44
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O monsune

 • Ranga
  Pijawka II

O użytkowniku

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  localhost

Ostatnio na profilu byli

193 wyświetleń profilu
 1. Zgodzę się, że kupowanie sprzętu na "portalach aukcyjnych" to w zasadzie hardcore w przypadku laików. Nie dziwcie się, że niektóre oferty są głupio napisane. To się robi specjalnie, żeby łowić ludzi słabo rozgarniętych. Odsiewa się w ten sposób zawodowców. Jak ktoś nie zauważa oczywistych haczyków i zaczyna się interesować, zadawać pytania, dzwoni, itd. to jest to właśnie ten najlepszy gatunek klienta - podatny na manipulację. Natomiast dla ludzi lepiej zorientowanych, a najlepiej bardziej od handlarzy, portale mogą być kopalnią złota. Ale trzeba nie tylko znać pewne tematy na wylot, ale jeszcze umieć odpowiednio rozmawiać ze sprzedawcami.
 2. Rozejrzyj się w lombardach raczej bo moim zdaniem z ogłoszeń za wiele nie oszczędzisz. A generalnie kupowanie starego zasilacza albo wygrzanej grafy też ma średni sens. Jak ci padnie jedna z tych rzeczy to całą ew. oszczędność szlag trafi... Za 3 tys. możesz na luzie złożyć coś sensownego do grania. Chyba, że zechcesz za samą klawiaturę 500zł płacić albo 800zł za piękną budę.
 3. Nie, subdomenę definiujesz w panelu z pierwszego screen'a, pisałem ci wcześniej co zrobić. A _minecraft. zostaje bez zmian - to nie jest subdomena i musi być tak jak jest, żeby SRV działał.
 4. W takim razie spróbuj utworzyć subdomenę. Być może home.pl daje możliwość dodawania SRV wyłącznie dla subdomen.
 5. Czyli to taki śmieszny panel w tym home... wpisz po prostu _minecraft czyli bez kropki. Sami ją dodadzą, ale jest to bardzo mylące.
 6. Musisz skasować to co jest w polu Usługa i wpisać dosłownie to: _minecraft. - nic więcej nie może być w tym polu. Jeżeli dalej będzie problem to utwórz hosta na pierwszym screenie, np. play i na drugim screenie wpisz w adres hosta: play.pro-hc.pl
 7. Na pierwszym screenie wpisz tylko IP oraz ustaw TTL na 3600 (standardowo) lub trochę lepiej - możesz dać 1800. Na drugim screenie: w Usługa wpisz _minecraft. (musi być z kropką), Protokół zostaw tak jak jest, Priorytet zostaje 0, Wagę ustaw na 5, Adres hosta - wpisz domenę. No i numer portu - wiadomo. TTL sugeruję zmienić na 1800.
 8. Najlepiej gdybyś wstawił screena z panelu konfiguracji SRV dla twojej domeny. Powiem ci wtedy gdzie co wpisać.
 9. Absolutnie nie traktuj tego jak złośliwość, ale trzeba będzie koniecznie zmienić "wykoszystać" na "wykorzystać".
 10. Potrzebna będzie jeszcze cierpliwość. Dużo cierpliwości. Bo nie ma chyba nic bardziej frustrującego niż zrobić fajny projekt i czekać miesiącami na graczy, a tym bardziej na klientów sklepiku. A poza tym - ludzie. Osobiście nie mam problemu z hostingiem (własny dedyk) ale pozbierać ludzi, zwłaszcza budowniczych i ogólnie kreatywnych, a do tego jeszcze zaufanych, coś niesamowitego po prostu...
 11. Problem jest najprawdopodobniej w jednym z plików w conf-enabled/*.conf lub sites-enabled/*.conf i to bardzo blisko początku. Musiałbym zobaczyć zawartość plików .conf w tych ścieżkach. Zakładam, że nie masz ich tam bardzo dużo. Wklej jeśli możesz albo przyjrzyj się pierwszym liniom w nich bo może to jakaś banalna literówka, itp.
 12. Nie tylko starszy sprzęt, ale przede wszystkim stary sprzęt. Ostro używane dyski, wygrzane procki, ramy i ogólnie całość jest klepana z czego się da (aczkolwiek testuje się oczywiście). Tam nie ma nowych komponentów praktycznie. Stąd większa awaryjność tych serwerów. Oczywiście, wymienią szybko co trzeba, ale stres i ryzyko utraty danych, bądź niespodziewanych przerw w działaniu jest większe niż w innych ofertach. Również wydajność łącza pozostawia wiele do życzenia bo overselling w przypadku Kimsufi jest okrutny. Można trafić w miarę dobrze na danym switch'u, a może być tak, że na łączu 100mbps będzie średnio nie więcej niż 20mbps, w porywach do 30mbps. Priorytety na routerach też są niższe w przypadku Kimsufi. Ale coś za coś - cena jest naprawdę atrakcyjna, więc nie można narzekać. I prawdą jest, że dział tech. w PL mówi jak jest. Ciężko natomiast porównać i/o starych Kimsufi z wydajnością VPS-ów z OVH bazujących na SSD i dodatkowo zoptymalizowanych pod kątem iops. Jeżeli ktoś potrzebuje wydajnego i/o np. pod bazę danych lub częstą i gęstą kompilację to nie polecam Kimsufi absolutnie. VPS-y z OVH są generalnie spoko jak za te pieniądze. Nie widzę sensu eksperymentować z czymkolwiek innym. Nie widzę też jakiejś przewagi ze strony Vultr'a czy DigitalOcean, poza tym, że reklamują się jak szaleni.
 13. Zacznę od tego, że złym pomysłem jest hostowanie na tej samej maszynie baz danych, serwera www, serwera poczty, itd. Jeśli myślisz o tym projekcie na poważnie to miej w tyle głowy, że będzie trzeba całość, z czasem, porozkładać na kilka maszyn. Oczywiście możesz mieć na jednej na początku, przy względnie niewielkim ruchu, żeby sobie poćwiczyć i nie zgłupieć, ale trzeba mądrze podkonfigurować całość bo zasoby będziesz miał bardzo szybko wyżarte, zwłaszcza przez bazę danych. Nie wiem jakie parametry ma twój VPS, ale jeśli jest to coś typowego z ramem 2-4GB to na zbyt wiele nie możesz sobie pozwolić przy takim obłożeniu jakie już teraz planujesz. W normalnych warunkach sama baza potrzebuje więcej ramu jak się rozbuja (zwłaszcza w przypadku forum i to jednego, a nie kilku naraz), nie mówiąc o rzeczach typu varnish, tj. cache www. Perspektywicznie, nie wystarczy ci nawet ten osobny serwer na bazę. Stosuje się całe clustry, np. Galera. No ale wszystko zależy od ruchu i obciążenia - nie ma co przesadzać na początku przy kilku stronach. Jeśli chodzi o www to możesz spokojnie stosować apache'a i nginx'a do niego jako rev proxy - dobra skalowalność. A na sam początek może być nginx i apache do niego jako backend i też ładnie będzie działać. Serwer poczty - to już jest sztuka sama w sobie. Postfix i cała reszta do niego, aby cię spam i malware nie zalał. Szykuj się na potworną ilość skanów, ataków, prób rozsyłania spamu z użyciem twojego serwera, itd. Problem jest taki, że bardzo szybko IP twojego serwera pocztowego może trafić na czarne listy i właściwie nic z tym nie zrobisz bo list jest paredziesiąt, w tym kilkanaście kluczowych. Zdjęcie się z nich trwa długo. Z kolei po zmianie IP musi ono zostać rozgrzane bo inaczej twoja poczta wychodząca będzie utykać na filtrach lub lądować w koszach. Ogólnie poczta to wielkie bagno, którego ogarnięcie zajmie ci bardzo dużo czasu. Paneli typu Plesk lub Cpanel nie polecam. Lepiej nauczyć się darmowego ISPConfig'a i wiedzieć, chociaż z grubsza, co się dzieje, bo na wcześniej wspomnianych zadbano o to, żebyś nie wiedział i był w 100% zależny od tamtych systemów, a więc już zawsze będziesz bulił za licencję, podobnie jak za rozmaite dodatki zresztą. Na ISPConfig'u niejedna firma działa i ma się dobrze. A na starcie wystarczyłaby ci w sumie VestaCP albo Virtualmin. Integracja tego wszystkiego z systemem billingowym to z kolei zupełnie inna bajka... aczkolwiek np. dla ISPConfig'a jest dostępny darmowy moduł do WHMCS.
 14. Masz tam jakiś błąd składni. Musiałbym zobaczyć zarówno /etc/apache2/apache2.conf jak i ten includowany config, żeby ci pomóc.

×
Okienko zamknie się za 5 sekund...