Skocz do zawartości

Serwer hardcore na najnowszej wersji - czy to ma sens?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wam!

Zacząłem się ostatnio zastanawiać nad założeniem serwera. Z zawodu jestem programistą, więc potrafię zrobić dowolny serwer.

Myślałem o serwerze Hardcore na wersję 1.13 - premium lub no-premium - międzynarodowy, ze wsparciem języka polskiego, angielskiego, niemieckiego.
Serwer miałby sezony w rozpoczynane w równych odstępach czasowych (aby nowi gracze nie byli strasznie w tyle)
Może pojawiłby się jakiś system poziomów, dzienne misje, drop ze stone, jednodniowy ban po śmierci. Na pewno nie chcę cuboidów.
W moim założeniu jest absolutny brak kont premium/vipów.

Co myślicie o takim pomyśle? Opłaca się inwestować czas? Może macie jakies pomysły, sugestie?

• Marosking zmienił(a) tytuł na Serwer hardcore na najnowszej wersji - czy to ma sens?

Ja sądzę że spoko byłby serwer gdzie gdy zginiesz możesz grać np za np.  5h dopiero. To by miało większy sens. I oczywiście żeby zrobić wgl jakiś dobry serwer trzeba trochę pracy i wysiłku. 

Lecz powodzenia w pomyślę. 

Pomogłem? Daj +

18 godzin temu, pniakk napisał:

Naprawdę opłaca się zainwestować w to czas, nawet jeśli nie dla Graczy to dla Siebie. Dzięki temu na pewno nauczysz się wielu rzeczy. Moim zdaniem serwer byłby naprawdę Dobry. Miłej Pracy przy nim :D

Na co dzień pracuję jako programista w instytucie naukowym - tam uczę się wielu rzeczy :)

A co myślicie o serwerze postapo? Gralibyście? Brać się za to? :)

Pomysł ciekawy wiec juz jest dla ciebie ,,+ " aczkolwiek nie ukrywajmy w tych czasach taki projekt nie ma bytu wypalic, a nawet jezeli to tak jak wszedzie 1 dzien i dziekujemy.. Oczywiscie mozesz zrobic to jak kolega wyzej napisal dla siebie, dla swojej satysfakcji aczkolwiek ja uwazam , ze szkoda czasu. ;) , powodzenia.

Edytowane przez MarmarukHD

16 godzin temu, MarmarukHD napisał:

Pomysł ciekawy wiec juz jest dla ciebie ,,+ " aczkolwiek nie ukrywajmy w tych czasach taki projekt nie ma bytu wypalic, a nawet jezeli to tak jak wszedzie 1 dzien i dziekujemy.. Oczywiscie mozesz zrobic to jak kolega wyzej napisal dla siebie, dla swojej satysfakcji aczkolwiek ja uwazam , ze szkoda czasu. ;) , powodzenia.

Dlaczego uważasz, że "1 dzień i dziękujemy"? Możesz to uargumentować?

No niestety taka prawda... Nie zatrzymasz graczy jednodniowym banem :/ musiałby być krótszy, albo wymyślić coś co pomimo śmierci zacheci do dalszej gry. Skoro nie będzie rang premium to jak zarobisz na utrzymanie serwera? 

4 godziny temu, PileczQa napisał:

No niestety taka prawda... Nie zatrzymasz graczy jednodniowym banem :/ musiałby być krótszy, albo wymyślić coś co pomimo śmierci zacheci do dalszej gry. Skoro nie będzie rang premium to jak zarobisz na utrzymanie serwera? 

Koszta nie są takie duże :)

Dnia 29.07.2018 o 17:12, Mixter78 napisał:

Cześć Wam!

Zacząłem się ostatnio zastanawiać nad założeniem serwera. Z zawodu jestem programistą, więc potrafię zrobić dowolny serwer.

Myślałem o serwerze Hardcore na wersję 1.13 - premium lub no-premium - międzynarodowy, ze wsparciem języka polskiego, angielskiego, niemieckiego.
Serwer miałby sezony w rozpoczynane w równych odstępach czasowych (aby nowi gracze nie byli strasznie w tyle)
Może pojawiłby się jakiś system poziomów, dzienne misje, drop ze stone, jednodniowy ban po śmierci. Na pewno nie chcę cuboidów.
W moim założeniu jest absolutny brak kont premium/vipów.

Co myślicie o takim pomyśle? Opłaca się inwestować czas? Może macie jakies pomysły, sugestie?

Serwer zapowiada się fajnie, jeśli szukasz kogoś do administracji/reklamy serwera to napisz do mnie na priv :P

Brzmi dobrze, mało jest teraz ogólnie fajnych serwerów na 1.13 a tymbardziej hardcore, a jak już są na 1.13 to takie odgrzane kotlety co tylko zmieniaja np. od 1.8 do 1.13 więc napewno bym zagrał na takim. 

dlaczego to czytasz?

O nie nie nie, tylko nie na 1.7.10-... W od wersji 1.8 weszło tyle fajnych urozmaicen, bloków, struktur np. Podwodna świątynia. Od 1.9 weszła elytra... Ale co do PVP to faktycznie tamten system byl lepszy, tylko musiałbyś mieć dobrego antycheata albo sprawdzać graczy. Jak dla mnie taki serwer tylko na wersje 1.8 i w górę. 

3 godziny temu, PileczQa napisał:

O nie nie nie, tylko nie na 1.7.10-... W od wersji 1.8 weszło tyle fajnych urozmaicen, bloków, struktur np. Podwodna świątynia. Od 1.9 weszła elytra... Ale co do PVP to faktycznie tamten system byl lepszy, tylko musiałbyś mieć dobrego antycheata albo sprawdzać graczy. Jak dla mnie taki serwer tylko na wersje 1.8 i w górę. 

Co myślisz o 1.8-1.12.2? Jakby obsługiwał wszystkie wersje to byłoby spoko? ;)

21 godzin temu, Mixter78 napisał:

Co myślisz o 1.8-1.12.2? Jakby obsługiwał wszystkie wersje to byłoby spoko? ;)

Od razu lepiej. Myślę, że tak byłoby dobrze. Tylko powiedz mi jedno - nie znam się - jeśli wbiję na wersji 1.8 to będę mogła latać na elytrze z wersji 1.9?

14 minut temu, PileczQa napisał:

Od razu lepiej. Myślę, że tak byłoby dobrze. Tylko powiedz mi jedno - nie znam się - jeśli wbiję na wersji 1.8 to będę mogła latać na elytrze z wersji 1.9?

Nie. Dlatego taki serwer nie ma sensu. Jeżeli gracz aktualizuje minecrafta do 1.12 to chce pograć na serwerze gdzie są dodatki z tej wersji :)

Bez reklam nie ma sensu robić i nie reklamę u jednego ytbera +1000 widzów, pozdrawiam.