Skocz do zawartości
  • 0

Sklep internetowy VPS czy hosting?

hawajmeister
 Udostępnij

Pytanie

Dzień dobry, zastanawiam się na jakiej maszynie najlepiej będzie trzymać sklep internetowy. Przeglądałem ofertę OVH i znalazłem

https://www.ovh.pl/hosting/cloud-web.xml Cloud Web 1 m-c (49,19 PLN brutto)

https://www.ovh.pl/vps/vps-ssd.xml VPS SSD 2  m-c (29,51 PLN brutto)

czym różnią się te 2 serwery oprócz tym, że VPS nie będzie miał domeny na rok za darmo, http/2 (będzie? sam nie wiem), kont email. Co polecacie i czy na VPS można zrobić wszystko to, co na cloud web, hostingu przystosowanym do stron?

graphic.png

i7-6700K l MSI GTX 1080 X l 2x8GB 3000MHz l MSI Z170A l SSD HyperX 240GB

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

• 0

Szczerze, to do czegoś takiego jak sklep polecałbym pakiet EC2 + Route53 + CloudFront (przy małej liczbie klientów można rozważyć też Lambdę) od AWS - wyjdzie ekonomicznie, a domenę .pl można dokupić za groszę na jakiejkolwiek stronie. Minusem tego rozwiązania jest konieczność posiedzenia trochę przy tym i posiadania choćby śladowych umiejętności DevOpsowych.

Non omnis moriar.

• 0
39 minut temu, maxaz napisał:

Szczerze, to do czegoś takiego jak sklep polecałbym pakiet EC2 + Route53 + CloudFront (przy małej liczbie klientów można rozważyć też Lambdę) od AWS - wyjdzie ekonomicznie, a domenę .pl można dokupić za groszę na jakiejkolwiek stronie. Minusem tego rozwiązania jest konieczność posiedzenia trochę przy tym i posiadania choćby śladowych umiejętności DevOpsowych.

dzięki za propozycje. A co powiesz o ofercie OVH

graphic.png

i7-6700K l MSI GTX 1080 X l 2x8GB 3000MHz l MSI Z170A l SSD HyperX 240GB

• 0

Jakby mu potrzebna była skalowalność to by nie zadawał pytania na mpc. Obstawiam, że na długo, długo starczyłby mu zwykły shared.

Co do tego czy na VPS można zrobić więcej, na VPS można zrobić wszystko :v. Jak sobie będziesz potrafił wszystko postawić, skonfigurować i pilnować tego możesz sobie wziąć VPS, jak nie to pozostaje Ci jakiekolwiek gotowe rozwiązanie.

• 0

Zależy na jaki sklep internetowy. 

Czy swoje plany wiążesz z dużym sklepem. 

Oczywiście ja bym wybrał serwer WWW ale ja osobiście wybrałbym inny hosting np.  lvlup który korzysta z serwerów ovh. 

Ale jest to moje osobiste zdanie

Pomogłem? Daj +

• 0
Dnia 29.07.2018 o 16:26, maxaz napisał:

Powiem tak. Wychodzisz z czołgiem na przedszkolaki... Boże...

Osobiście w przypadku sklepu z miejsca odrzuciłbym hosting, gdyż po prostu się do tego nie nadaje. Serwer VPS jest tanim rozwiązaniem, jednakże trzeba się zastanowić nad bezpieczeństwem, gdyż tutaj już zarządzasz samodzielnie, a codziennie z pracy blokuję sobie VPSiki, bo klient nie ogarnia zabezpieczeń strony, a co dopiero serwera... Jak nie chcesz się męczyć, wynajmij jakiś zarządzany VPS, byś miał wsparcie admina, a sam zadbaj o sklep. Korzystanie z AWS ma plusy, ale dopiero przy dużym sklepie, a nie, gdy dopiero ruszasz. VPS to odpowiednia opcja, a samodzielna administracja nie jest taka trudna. W przypadku zabezpieczenia serwera - wystarczy myśleć co się robi.

Potrzebujesz pomocy z hostingiem? Daj znać poprzez Telegram lub Priv!