Skocz do zawartości

SGT Otlet

Postmaker
 • Zawartość

  1810
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O SGT Otlet

 • Ranga
  MPC Popular User II
 • Urodziny 31 Sierpień

Metody kontaktu

 • Telegram
  panotlet
 • Discord
  otlet
 • Strona WWW
  https://otlet.pl

O użytkowniku

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  localhost

Ostatnio na profilu byli

7133 wyświetleń profilu
 1. Marna podróbka Pepper.pl, wygląd błaga o litość (darmowy, brzydki, nie przetłumaczony). Moim zdaniem to pomysł fajny, ale trzeba przy tym usiąść - postawić WordPress, nawtyczkować - tragiczny.
 2. ty tak poważnie z tym frontemzmian? xD Rynek to wyśmiał jako błaganie o litość słabych firm :P
 3. Hej! Tworzę od kilku lat mało znany portal jestemgraczem.pl Ten projekt ewoluował, zmieniały się koncepcje, sposób prowadzenia, ekipa. Niestety projekt zaniedbałem z powodu życiowych zmian (przeprowadzka, praca, studia, samodzielność w dużym tego słowa znaczeniu). Jednak chcę projekt reanimować, ruszając z podstroną, która będzie integralną częścią strony. Plan jest prosty - w Twitchu giną dobrzy i ambitni streamerzy, tak samo na YouTube ciężko znaleźć kontent interesujący i ciekawy. Dlatego chcę, by to ludzie zdecydowali co ich interesuje, a nie fakt oglądalności. Justin Biber też jest popularny, nie znaczy że jest lubiany, prawda? Jednak wyświetlenia generuje, tutaj chcę inaczej. Platforma ja.jestemgraczem.pl jest Twitterem (a dokładniej Mastodonem) stworzonym dla graczy. Będzie tam kontent dla graczy, możliwość łatwiejszego kontaktu z ludźmi i możliwością reklamy swojego streamu/filmu. Tutaj treści nigdy nie giną, a postaram się, gdyż treści będą publikowane na głównej stronie. Pracuję już nad integracją strony i aplikacji mobilnej na potrzeby strony ja.jestemgraczem.pl - wszystko przed nami! Chcemy też rozpocząć projekt partnerski, jestem już po pierwszych rozmowach z firmami zainteresowanymi sponsoringiem młodych streamerów i YouTube'rów, jednak pierw musimy zdobyć zainteresowanych platformą! https://ja.jestemgraczem.pl - taki jest adres nowego socialmedia, kod strony jest opensource, więc bierzcie i jedzcie z tego wszyscy! Czekam na opinie i porady! System jest otwarty, więc widać kto i za co odpowiada, a nawet jak utworzyć swoją platformę. A integracja liczę, że się pojawi do końca roku. Na stronie https://jestemgraczem.pl widać jak to obecnie wygląda, będzie to usprawione :)
 4. Już tłumaczę - są to tanie i budżetowe serwery. Lepiej wybrać firmę profesjonalną. Pracuje w firmie hostingowej, a sam korzystałem prywatnie z wielu firm polskich i zagranicznych, sam aktualnie hostuję prywatne strony na Linux i nie narzekam
 5. Najgorszy wybór ;P Polecę Ci linuxpl.com jako stabilny hosting :)
 6. Masz ograniczony czas działania aplikacji i tak - może sypać timeout'ami. Dodatkowo brak stałej pamięci może spowodować stratę plików (np.: fotek). Dlatego tutaj już musisz jakieś S3 użyć, bo baza w Heroku jest jako addon. @Mroczeks ֎֎֎֎֎֎֎ da się obejść - wystarczy obecność użytkowników na stronie, ale wtedy czas leci, a czas mamy chyba 650h miesięcznie bez karty (jakieś 27 dni), zaś wersja z kartą darmowa ofc - 1000h chyba. Ja mam od roku tam aplikację, podpiętą kartę - nic mi nie pobrali, a aplikacja jest ruchliwa (aczkolwiek baza i treści statyczne są na zewnętrznym serwerze).
 7. echo $prefix.$char.'<br />'; Tą linijkę możesz podmienić, ale zalecałbym tam dodać $prefix.$char do stringa, a potem na samym końcu zrobić ten kod, co @Poematyczny dał. Jednak gotowca nie dostaniesz, nauczysz się :)
 8. Po pierwsze - do bazy się łącz przez PDO i tam przygotowuj zapytania. Po drugie - hasła hashowane. Koledzy już dali sporo informacji, nie dodam cegiełki, poza dodanie soli do tego. Salt+Hash to podstawa. Po trzecie - htmlspecialchars - pomoże Ci w walce z XSS (nie pomoże, ale zmniejszy szanse minimalnie), ale nie nadaje się do pracy z hasłem.
 9. Powiem tak - oczywiście, że zainstalujesz, jednak nie licz w ogóle, że takie remote workstation zadziała tak jak chcesz. Pamiętaj, że jest to serwer, a serwer nie służy generowaniu multimediów. 99% serwerów nie posiada karty graficznej, więc polecisz z tematem jak na najtańszym netbook'u, bo wydajność w grach będzie podobna.
 10. Tutaj starczy apt-get update i komendy klep. Nie może znaleźć listy paczek, gdyż takich nie pobrałeś.
 11. Zawsze możesz skorzystać z Heroku, darmowego okresu w AWS/GoogleCloud.
 12. ThelHost - totalnie nie znam, a jednak na rynku hostingowym pracuję i znam sporo firm. MyDevil - mogę polecić i tutaj bym wydał pieniądze.
 13. Domena jest jak rejestracja w samochodzie. Fajnie mieć rejestrację, ale rejestracja kółek nie ma - więc nie pojedzie sama. Prędzej hosting/serwer sam zadziała bez domeny, niż domena bez serwera.
 14. https://reqres.in/ - to fajne go wygenerowania fake danych, korzystałem swego czasu.
 15. Ogólnie skryptów typu 9GAG clone jest pełno, większość (jak tentego w darmowej wersji) jest godna pożałowania. Jednakże jeśli cierpliwości utrzymasz, to z kolegą od kilku miesięcy piszemy open source'owy 9gag, oparty o Django oraz Vue.js - niestety nie wiem kiedy go opublikujemy (czyt. upublicznimy repo).

×