Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Mojang rozpoczyna banowanie serwerów niezgodnych z EULA


GotoFinal

Mojang  

189 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co o tym myślisz?

    • Dobra zmiana
    • Wygląda ciekawe, ale boję się że może źle wpłynąć na społeczność.
    • Wygląda fajnie, ale na pewno zniszczy minecrafta, serwery upadną.
    • Nie podoba mi się ta zmiana.
    • Nie mam zdania.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

J98FXvs.png

Był, podobny temat, ale jakoś słabo opisany więc:
 
 

EDIT:

Od teraz miana jest dodawana w libce mojangu od netty, czyli dotyczy ona wszystkich wersji od 1.7 w górę.
 
 
A więc, zaczęło się! Mojang rozpoczyna walkę z serwerami łamiącymi EULA, od wersji 1.9.3 client sprawdza specjalną blackliste serwerów, jeśli twój serwer na niej jest... nie połączysz się, zamiast tego otrzymasz błąd ;)
Jako ciekawostkę dodam, że mojang jest chamski i zamiast poinformować że serwer jest na blackliście, wywali nic nie znaczący błąd, udający problem z połączeniem, widoczny wyżej.


zQHTPSN.png


Mojang nie szuka takich serwerów oczywiście sam, gracze zgłaszają takie serwery sami, za pomocą prostego formularza, więcej tutaj:

https://help.mojang.com/customer/en/portal/articles/1647288-servers-that-violate-commercial-use-guidelines

A link bezpośrednio do formularza:

https://docs.google.com/forms/d/1jUIPyvww8E5LfzrGDJ828AtuucPOf2gE87i06g7xT-U/viewform?usp=send_form

 
Listę zbanowanych serwerów można oglądać tutaj:

https://github.com/BlockedServers/tracker/blob/master/blockedservers

 
W czasie pisania tego tematu lista wygląda tak:

a26f64ba73e751fec1e3c57e04ca184b32f575de:timelesspvp.net
e5477a2abfba7383cee228af82ad0c2ded388823:play.gotpvp.com
7769862d9ededd5d68dbb3fa0e36eabea693737a:play.endercraft.com
c78045f5aef524a3f899041269fa9daa3639c8bf:hub.endercraft.com
447985e7ef8477134681d8589961480b171f73dc:ps.endercraft.com
c798f76e83ac9513a16574cb7b52c5cf76ad1bdd:brawl.com
206cf1a19de370289447c931ab53e1f8e9eaded4:mc.minevast.com
879f1dea801746b51a2a908b04f7fe6fff5f7a47:play.insanenetwork.org
7429bf7ad3c1f20d5443b2159f8c420556a5de6d:play.insanefactions.org
cf883cb0b153f8777fc46bb9f40cd08446043165:insanefactions.org
5f2eceb54f642fb5f58abca0b52f7f0349f06cef:skygod.us
ad9ad38574b4966fa537dd64e82807a185b7185a:phoenixnexus.net
5ff97c1058f402ef8f5bcd310f610bad8ad34460:play.paradise-mc.net
a2e2be30dc9be014f171c8a3bbe955e55fd66d87:play.mineaqua.net
5c0394de667213e400dd21ffe4370b05566da22a:mc.eldercraft.de
ec43b2d08469e46f465a9acccc78690a316d5ef3:play.phanaticmc.com
699994152eacdc9279944c3f1fe0ee7645b605e7:ftb.phanaticmc.com
da9225e1f2baab028e37a1f34441bf18ce01298e:play.guildcraft.org
6d22ec6bc474410014a96712077dd1d4ba42d8d8:join.block-city.de
f71d2762d4267cd0b3cefd502e6d6f016625a4b1:play.primemc.org
8d278c5485692602e0cc0838373003512f1a7a11:play.ih-mc.com
ff232cafc67eb1a23594a2898fc627c2b1020064:pvp.thearchon.net
954aeb4ee90feb42f30de0ec1a0e8685660a7336:epicpvp.eu
18a825afbbe872f6138d07f16840c312ff971baa:pvp.muxcraft.eu
980343d3239d599ab44f82a5a56b1cfc5d4623d4:minetime.com
7f97b2029f696caf320acb36ca56546c6860bdd0:play.datpixel.net
e749acc18647b42cda870d87cb8c47f5b8df8a3c:mc.desiredcraft.net
b1540c3a84161a990e3347821859da577272479c:powercraft.me
9d1cebe7c9b20bccaee420d31336cb589692aded:fadecloud.com
c40f20149f3d694ef47c152f7bc21b1e16ff702d:mc.diacraft.org
8c86c0e833d42efa4a38fad7e5267eb24bc120ed:play.menoxia.com

 Co to oznacza? np: "timelesspvp.net" po zahaszowaniu SHA1 daje "a26f64ba73e751fec1e3c57e04ca184b32f575de"
I to własnie sprawdza mojang, czyli banuje po takich właśnie adresach.
Podobno wspiera też blokowanie na zasadzie wildcard, czyli blokowanie np "*.mojserver.pl", czyli zablokuje dowolną subdomenę.

http://www.sha1-online.com/

Dla niewiedzących: SHA nie da się "cofnąć", z hashu nie zrobicie znowu adresu, przez co ich lista jest trudniejsza do zrozumienia, bo nie wiecie co to za serwer, jeśli sami go nie podpiszą.
 
 
 
 
Pełną listę zasad (dotyczących też nazw serwerów, kanałów, własnych wyrobów, modów i innych dziwnych rzeczy) znajdziecie w linku wyżej, a tutaj to co najważniejsze, czyli serwery:
Wersja oryginalna:

 

SERVERS AND HOSTING
With hosting servers we want to enable the community to make money by creating, hosting and maintaining servers for Minecraft, so you may do this subject to these Guidelines. You may have seen the Blog post on server monetization https://mojang.com/2014/06/lets-talk-server-monetisation/ and the follow up Q&A https://mojang.com/2014/06/lets-talk-server-monetisation-the-follow-up-qa. This section of these Guidelines clarifies them. By "server," we mean a single connecting address or IP number.
Therefore, if you comply with and follow the Brand and Asset Usage Guidelines and Naming Guidelines above YOU MAY:

  • charge for access to your server, including a server which hosts your Mods, BUT only if:
    • you make a single charge per person that is the same for everyone;
    • you give everyone you charge, access to all the Mods that you choose to have on your server (except only in respect of genuine admin tools / admin Mods which should be reserved to administrators);
    • you only give access to your server to users who have a genuine paid for version of Minecraft;
    • you own or control the server and continue to do so for the whole time that you charge for access to it - so, if you sell the actual servers or server space with Mods pre-installed on them, you must ensure that the person buying the server is aware that she must follow these rules. Essentially you can't get round the rules above by setting up servers with Mods on and then selling those set-ups; and
    • overall your access charges should be targeted to cover your operational costs of running the server.
  • ask for donations (as opposed to direct charges) IF you do not offer the individual donor something in exchange that only he or she can use. You may offer server wide rewards if donation goals are achieved though.
  • sell cosmetic items, except for "Capes", IF the item sold does not give a user an unfair gameplay advantage over anyone else on the server - i.e there can be no "pay to win".
  • sell positive effects or enhancements (other than "Capes") IF everyone on the server is positively affected in exactly the same way.
  • provide in-game advertising opportunities, sponsorships, or product placement for 3rd parties IF they don't degrade or interfere with gameplay or give a user an unfair gameplay advantage over anyone else on the server.
  • use in-game currencies IF (i) they are "soft currencies" i.e. a currency earned or expended only through gameplay that has no real world value and that cannot be cashed out, used or transferred across free or paid servers, or converted into "credits"; and (ii) you don't give the impression that it comes from or is associated with Mojang.
In all of these cases above YOU MUST also ensure that:
  • all servers, items and advertising are suitable for the target audience (i.e no gambling, pornography etc.) and don't damage the Brand.
  • you don't pretend to be us or claim to have any association with us (for example, when selling product placement opportunities);
  • you are explicit about who to contact about the server, who the operator is, and that it is NOT Mojang, NOT associated with Mojang and NOT supported by Mojang;
  • Mojang has no liability for anything on the server or that happens on it, including any advertising, purchases or donations;
  • you provide any user who gives you money an online payment /purchase history;
  • you are transparent on informing users with regard to all the content and pricing applicable to your server before a person joins, signs up or logs in;
  • you do not host or distribute malware, spyware, or engage in illegal activity through your server;
  • you comply with all other laws and requirements; and
  • you comply with any other additional requirements applicable under these Guidelines.

 


Na szybko tłumacząc, i skracając:

Jeśli nie łamiesz innych zasad, to MOŻESZ:

  • Pobierać opłaty za wejście na twój serwer, włączając to serwery z twoimi modami, ale tylko jeśli:
    • Jest to jednorazowa opłata na osobę która jest taka sama dla wszystkich.
    • Każdy kto zapłaci otrzyma dostęp do twoich wszystkich modów dostępnych na serwerze. (tutaj kochany mojang informuje nas że przewidział wyjątki dla administracji, YeY, nie musimy dac każdemu opa i wszystkiego)
    • Twój server nie jest piracki.
    • Powinieneś starać się zarobić tylko tyle by pokryć koszty prowadzenia serwera.
  • Prosić o dotacje, ale NIE możesz w żaden sposób nagrodzić osoby która dotacji dokonała, możesz za to stworzyć progi po których przekroczeniu nagroda dotyczy całego serwera, np łączna ilość dotacji przekroczyła 1000$, więc wszyscy mają zwiększony drop na tydzień.
  • Sprzedawać zmiany kosmetyczne, za wyjątkiem pelerynek, taki item/funkcja nie może w żaden sposób zmieniać gry, czyli wiecie, jakieś pierdoły jak efekt przy chodzeniu.
  • Sprzedawać pozytywne efekty i inne rzeczy, ale TYLKO jeśli dotyczą one wszystkich graczy na serwerze. (nie wnikam jak to ma działać)
  • Oferować reklamy, współprace czy lokowanie produktów innych firm, jeśli nie powoduje to niesprawiedliwej rozgrywki... 
  • Używać wirtualnej gotówki jeśli jest ona dostępna tylko przez grę, nie ma żadnej realnej wartości, nie może być wypłacona, przenoszona między serwerami, albo zmianiania na "kredyty" i zaznaczysz że nie ma ona nic wspólnego z mojangiem. (czyli kasa z iconomy, essentials itd..)
Dodatkowo musisz też upewnić się że:
  • Wszystko co dostarczasz nadaje się dla docelowych klientów. (brak hazardu, porno) i nie naraża wizerunku marki.
  • Nie starasz się udawać nas, podawać za nas, lub że masz cokolwiek wspólnego z nami. (mojangiem)
  • Jest wprost oznaczone z kim należy się kontaktować w sprawie serwera, i że nie ma on nic wspólnego z mojangiem itd.
  • Twoi użytkownicy mają dostęp online do historii swoich płatności.
  • Informujesz użytkowników o zasadach i opłatach (w prostu i przejrzysty sposó B)  na serwerze ZANIM wejdą,  zarejestrują się, zalogują itd.
  • Nie robisz nic nielegalnego...
  • I spełniasz inne wymagania.

 



I tak właściwe jedyna szansa jest w tym ze Microsoft coś zrobi, bo Mojang to tylko mała dupna firma, nie wiedzą co czynią.
A Microsoft może jednak zauważy że to może osłabić ich produkt kupiony za niezła kasę.

1438614356923701010629.png

 

  • Odpowiedzi 219
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

Super! Wreszcie będę mógł zgłosić jedną z największych sieci która wykupuje konkurencje! Już wypełniam ten formularz! :D

 

Zobaczymy jak długo będzie im się chciało banować te serwery, przynajmniej się za to wzięli! :D

Darmowe kody na 20% zniżki (WWW, VPS and MC) na lvlup.pro

Szczegóły discord: xVendrome#6074 / PW

Opublikowano

Napewno da się to o jakoś obejść aby silnik nie sprawdzał czy jest się na tej liście itp...

 

To jest w kliencie gry (w spoilerze masz nawet screena kodu)

Trzeba by informować graczy żeby używali 1.9.2 lub zmodować klienta gry i wywalić to sprawdzanie (a to też jest łamanie EULA)

Opublikowano

Zapewne im się to znudzi, ale zobaczymy. Z jednej strony to bardzo dobrze, z drugiej mniej...

Wie ktoś na jaką skalę już banują?

Opublikowano

­Nim przeczytałem te zasady to już wiedziałem, że samo w sobie to jest dobry pomysł. Po przeczytaniu zasad to bardzo dobrze.

Koniec z spawnerami golemów, których nawet zasłużony dla serwera gracz nie dostanie, ale 10-letni vip, który co dopiero wbił dostanie za darmo z jakimś kitem.

Koniec z sprzedawaniem wymaksowany diax setów, kilofów z nieosiągalnymi enchatami i cholera wie jeszcze czego.

Koniec z vipami i svipami - nagrody mają dotyczyć ogółu, szkoda, że żaden serwer na taki pomysł nie wpadł, by ktoś kupił coś na cały serwer.

 

Zamiast jednak zrobić blackliste, mogliby zrobić whiteliste gdzie na oficjalnie stronie zrobiliby takim serwerom reklamę, a kolejność wyświetlanych serwerów - randomowa.

 

Dobrze, że Mojang się tym zajął, serwery Minecraft to jest chora maszynka do pieniędzy, skończą się gówniane serwery przez, które tak naprawdę jest hejt na tą grę. Przez to właśnie się pojawiły dzieci - nie znam praktycznie żadnego dorosłego co zapłacił na jakimś serwerze, przeważnie są to dzieci i to właśnie taki skyf był pomysłodawcą tych gównianych serwerów hc.

 

Mam nadzieję, że będą banować serwery nawet na starszych wersjach.

 

Napewno da się to o jakoś obejść aby silnik nie sprawdzał czy jest się na tej liście itp...

 

Tak, piraty. Ewentualnie zmiany w kodzie, ale to też jest łamanie licencji ;)

 

 

Zapewne im się to znudzi, ale zobaczymy. Z jednej strony to bardzo dobrze, z drugiej mniej...

Wie ktoś na jaką skalę już banują?

 

Pewnie niewielką, takich serwerów jest... praktycznie to prawie każdy serwer taki jest, a to dopiero jest wprowadzane.

pyhvh7E.png


 


Opublikowano

Teraz największe networki będą miały serwery tylko do 1.9.2, i nic poza tym się nie zmieni :D

Albo w sklepikach na 1.9.3 i wyżej będą kosmetyczne rzeczy.

A jeśli chodzi o małe serwery to pewnie nikt się dalej nimi nie będzie przejmował..

Opublikowano

Najgorsze co Mojang mógł zrobić.

Banować serwery, za które ludzie płacą.

Przez to, nigdy nie wejdę na wersję 1.9.3 i wyżej,

aż dokąd tego nie usuną.

Na razie, przynajmniej ode mnie stracą ~150 x 20€ (jakieś 3000€), może to nie jakaś wielka suma, ale jak się skumuluje kilka(tysięcy) takich grup, to zyski im spadną, [A, moi znajomi chcieli sobie premki pokupować... Tylko na czymś takim nie da się grać]

 

Wszystkie serwery upadną, bo po c***a płacić, żeby inni dostali...

(daje 50zł, a każdy dostaje diamenta..) Już biorę się za pisanie do tych kutafonów...

 

Tylko to, co mnie przyciągało do MC multiplayer to to, że da się kupić vipa, można wesprzeć serwer, i coś na tym zyskać, i po wkurzać innych, a nie każdy ma to samo... DURNE!

Daj lajka! Nic to nie kosztuje, ale bardzo tego potrzebuje!


d9xa4.png


10 | 25 | 50 | 75 | 100 | 250 | 500 | 1000


Kliknij w obrazek! Zobacz nasz serwer!


Chcesz abym zobaczył? Napisz @Notrax3

Opublikowano

­Nim przeczytałem te zasady to już wiedziałem, że samo w sobie to jest dobry pomysł. Po przeczytaniu zasad to bardzo dobrze.

Koniec z spawnerami golemów, których nawet zasłużony dla serwera gracz nie dostanie, ale 10-letni vip, który co dopiero wbił dostanie za darmo z jakimś kitem.

Koniec z sprzedawaniem wymaksowany diax setów, kilofów z nieosiągalnymi enchatami i cholera wie jeszcze czego.

Koniec z vipami i svipami - nagrody mają dotyczyć ogółu, szkoda, że żaden serwer na taki pomysł nie wpadł, by ktoś kupił coś na cały serwer.

 

Zamiast jednak zrobić blackliste, mogliby zrobić whiteliste gdzie na oficjalnie stronie zrobiliby takim serwerom reklamę, a kolejność wyświetlanych serwerów - randomowa.

 

Dobrze, że Mojang się tym zajął, serwery Minecraft to jest chora maszynka do pieniędzy, skończą się gówniane serwery przez, które tak naprawdę jest hejt na tą grę. Przez to właśnie się pojawiły dzieci - nie znam praktycznie żadnego dorosłego co zapłacił na jakimś serwerze, przeważnie są to dzieci i to właśnie taki skyf był pomysłodawcą tych gównianych serwerów hc.

 

Mam nadzieję, że będą banować serwery nawet na starszych wersjach.

 

Napewno da się to o jakoś obejść aby silnik nie sprawdzał czy jest się na tej liście itp...

 

Tak, piraty. Ewentualnie zmiany w kodzie, ale to też jest łamanie licencji ;)

 

 

Zapewne im się to znudzi, ale zobaczymy. Z jednej strony to bardzo dobrze, z drugiej mniej...

Wie ktoś na jaką skalę już banują?

 

Pewnie niewielką, takich serwerów jest... praktycznie to prawie każdy serwer taki jest, a to dopiero jest wprowadzane.

 

Nie patrzysz na wszystko, założenie serwera to ogromne koszty, jak chcesz miec wiele graczy, to masa kasy idzie w samą reklamę, a nikt nie chce utrzymywać serwera z własnej kieszeni.

Tylko każdy chce by serwer utrzymywał się sam, i dodatkowo utrzymywał też ciebie.

 

Jak masz duży serwer to wydatków masz masę:

- Programiści od strony internetowej
- Licencje na fora czy inne rzeczy. (no to zazwyczaj jeszcze nie jest tak drogo)
- Programiści do pluginów.
- Reklamy
- Podatki, składki i inne.
- Koszty utrzymania maszyny. (często znacząco mniejsze niż reszta kosztów)
A wraz z rozwojem, kiedy osiągasz rozmiary już międzynarodowe:
- Admini serwerów (fizycznych), baz danych, i reszta ludzi pilnujących by to wszystko nie jebło, nikt tego za darmo robić nie będzie.

A z samych dodatków typu ładna czapka tego nie utrzymasz, szczególnie jak zakładasz nowy serwer, i chcesz mieć więcej niż 10 graczy, bo kasa za reklamy i inne rzeczy Ci się nie zwróci, więc upadniesz...

Prowadzenie większego serwera to też praca, masa roboty, pilnowania wszystkiego, i sam też chcesz na tym zarobić wystarczająca pieniędzy by móc to traktować jako normlaną pracę i nie umierać z głodu, te większe serwery (pisze o arenie międzynarodowej, nie naszej) to są normalne firmy, płacą podatki, wszelkie składki, koszta są ogromne.

1438614356923701010629.png

 

Opublikowano

W koncu. Mowili o tym od kiedy wprowadzili EULA. Czas zglaszac 90% serwerow na MPC >:D

Odpisujesz na moj post? Dodaj @Aintence jesli chcesz abym go zobaczyl.


4F6xoLt.jpg

Opublikowano

Ogólnie to strasznie słabo jest to rozwiązane:

W klasie bcd.class jest lista która przechowuje bany:

private final Set<String> aX = Sets.newConcurrentHashSet();

lista banów pobiera się tak:

    new Thread(new Runnable()
    {
      public void run()
      {
        try
        {
          bcd.b(bcd.this).addAll(IOUtils.readLines(new URL("https://sessionserver.mojang.com/blockedservers").openConnection(bcd.a(bcd.this)).getInputStream()));
        }
        catch (IOException localIOException) {}
      }
    }, "Blocklist Thread").start();

+ metoda sprawdzająca czy dany host jest zbanowany:

  private boolean c(String ?)
  {
    return this.aX.contains(Hashing.sha1().hashBytes(?.getBytes(Charsets.ISO_8859_1)).toString());
  }

Wystarczy:

  • postawić proxy które zwróci pustą banlistę
  • zablokować sessionserver.mojang.com w etc/hosts (tylko wtedy premium nie będzie działać, dlatego lepiej chyba kombinować z proxy)
  • zmodować klienta i powiedzmy zamienić zawartość metody c(String) na return false;

 

Nic się nie przyłożyli :P

Opublikowano

Jak zwykle Mojang będzie utrudniał życie graczom, którzy korzystają z wersji z ich serwerów i którzy zapewne kupili również premium.

Rozwiązanie bardzo słabe, rozpowszechnią się tylko paczki serwerowe lub gotowe rozwiązania (może będzie mniej cheaterów).

Opublikowano

Na szczęście Polska społeczność Minecrafta ma nawet problem z pobraniem pirackiego launchera, a co dopiero modowanie klienta. :)

Q8eOMob.png

Opublikowano

@PabloTL, nie trzeba modować, wystarczy dodać jedną jarkę do folderu versions i zmienić wersję w launcherze.

Do ankiety można dodać wybór "nie mam zdania".

 

@GotoFinal, jakoś na mchc pomimo paczki na starcie zawitało 2,7k osób :P

Wystarczy możliwie jak najbardziej uprościć dodawanie nowej jarki.

Opublikowano

@PabloTL, nie trzeba modować, wystarczy dodać jedną jarkę do folderu versions i zmienić wersję w launcherze.

 

Do ankiety można dodać wybór "nie mam zdania".

Wtedy nie głosujesz :P

Ale ok.

 

Problem z tym że wiele graczy na takich gigantycznych serwerach to 7 latki, i to na nich trzepią hajsy od ich rodziców :D

A to często debile co sobie z tym nie poradzą

1438614356923701010629.png

 

Opublikowano

Zapewne im się to znudzi, ale zobaczymy. Z jednej strony to bardzo dobrze, z drugiej mniej...

Wie ktoś na jaką skalę już banują?

 

Już widzę jak dostają wielką falę zgłoszeń i sprawdzają każdy serwer po kolei...

Pewnie jest jakaś grupka która będzie TYLKO sprawdzała te zgłoszenia, jak jeszcze jej nie ma, to z czasem pojawi się nowa posada.

 

Moim zdaniem: bardzo dobra zmiana, pozbywają się serwerów P2W, kto się nie denerwował przez takie serwery?

Opublikowano

 

Zapewne im się to znudzi, ale zobaczymy. Z jednej strony to bardzo dobrze, z drugiej mniej...

Wie ktoś na jaką skalę już banują?

 

Już widzę jak dostają wielką falę zgłoszeń i sprawdzają każdy serwer po kolei...

Pewnie jest jakaś grupka która będzie TYLKO sprawdzała te zgłoszenia, jak jeszcze jej nie ma, to z czasem pojawi się nowa posada.

 

Moim zdaniem: bardzo dobra zmiana, pozbywają się serwerów P2W, kto się nie denerwował przez takie serwery?

 

Prawie wszystkie serwery łamią zasady p2w:

  • Sprzedawanie unbanów.
  • Sprzedawanie większych działek.
  • Rangi VIP już same w sobie są pewnie złe.
  • Szybsze chodzenie dla wybranych graczy
  • Sprzedawanie enchantów czy dowolnych innych itemów, np obsydianu itd.
  • Możliwość wchodzenia na serwer kiedy jest full dla wybranej grupy graczy
  • I cokolwiek innego co widziałeś na każdym serwerze na jakim grałeś a bez tego one upadną.

1438614356923701010629.png

 

Opublikowano

Zapewne będzie wszystko opierać się na versji 1.9.2 i wpuszczać wyższe wersję 1.9.3 itp... (jakimś protocolhackiem)

Ale wtedy dalej 1.9.3 na twój serwer nie wejdzie jak będzie na liście.

1438614356923701010629.png

 

Opublikowano

I bardzo dobrze w końcu nie będzie tylu serwerów P2W.

                                                               tumblr_nwve37p9Hz1thlv3qo1_500.gif

Opublikowano

@Freedom07 już widzę jak ktoś utrzymuje kilkutysięczny serwer z własnej kieszeni. A nie wiem co będą sprzedawać bo raczej wątpie by ktoś kupował jakiegoś buffa który był by dostępny wtedy dla każdego.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...