Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Stare dziadki i babki - Czyli jak zjebać życie w Polsce dla potomków.


DiabloXPL

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Nic z mojej kieszenie nie dostaną. Formalnie jestem bezrobotnym i niepełnoletnim a moje dochody są "niejawne". Jedyny podatek jaki płacę to Vat w produktach ale jestem więcej niż zadowolony z tego co dostaję w zamian. Za ten 23% ceny towarów mam : Drogi, Policję, Straż Pożarną, Symboliczną Armię i wiele wiele więcej.  Co do imigrantów to nie nawidzę brudasów. 

Posłowie są elitą państwa ponieważ : Mają władzę i pieniądze. A ten kto rządzi państwem jednocześnie stanowi jego elitę. Czy to się reszcie obywateli podoba czy też nie. W naszym przypadku jest to beznadziejna ale jednak elita.

 

Elitą jest 

 

#DumnyPolak :D

 

Formalnie jesteś bezrobotny i teraz jesteś zadowolony :) Zobaczymy czy jak już będziesz u kresu życia, też będziesz zadowolony, jak ani grosza emerytury nie dostaniesz :D

Drogi? Chyba jazdę ekstremalną :) Policja? Chyba mendy, bojące się podejść do grupki łobuzów, to dowalają się do 13 latków. Straż Pożarna i armia ok, Oni faktycznie pomagają.

 

Chłopie weź pod uwagę, że nie tylko na to idzie Twoja kasa. Jesteś także sponsorem więzienia. Ktoś Cię okradł? Wezwałeś policję? Nadal sponsorujesz tego złodzieja, smacznym obiadkiem :)

MPC Hejter Team Leader

  • Odpowiedzi 111
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

Arystoteles? To ten, który za grupę, która powinna sprawować władzę uważa arystokrację a za idealny ustrój państwa politeję będącą mieszanką oligarchii i demokracji?

 

K***a mać, nie wystarczy dać czarno białego obrazka z pseudo-mądrym cytatem i udawać, że się cokolwiek wie na jakikolwiek temat...

 

 

 

 

Internet też już od dawna kłamie tak samo jak telewizja i prasa... To, że coś jest prawicowe nie oznacza, że jest prawdziwe tylko prawdopodobnie jest taką samą propagandą jak to co w telewizji, tyle, że od drugiej strony...

Tak, ale w internecie możesz  sprawdzić, czy te informacje są prawdziwe. Poza tym są strony, które ja (polityczne jak i naukowe) uważam za pewnik. A telewizja podaje informacje wprost. Nie możesz zaprzeczyć, że media manipulują ludźmi właśnie ze starszego pokolenia. Np. "Korwin znowu wspomina o Hitlerze" gdzieś się spotkałem z takim artykułem, chyba na stronie tvn nawet. To tym ludziom przecież się zapala czerwona lampa w głowie: Hitler = zło => Korwin = zło. 

#DumnyPolak :D

 

Formalnie jesteś bezrobotny i teraz jesteś zadowolony :) Zobaczymy czy jak już będziesz u kresu życia, też będziesz zadowolony, jak ani grosza emerytury nie dostaniesz :D

Drogi? Chyba jazdę ekstremalną :) Policja? Chyba mendy, bojące się podejść do grupki łobuzów, to dowalają się do 13 latków. Straż Pożarna i armia ok, Oni faktycznie pomagają.

 

Chłopie weź pod uwagę, że nie tylko na to idzie Twoja kasa. Jesteś także sponsorem więzienia. Ktoś Cię okradł? Wezwałeś policję? Nadal sponsorujesz tego złodzieja, smacznym obiadkiem :)

Armia pomaga? Gdyby chciała pomóc to już dawno by przejęła władzę w państwie. 

Opublikowano

PS. Posłowie elitą państwa jebłem xp

Polecam obejrzeć parę filmików z obrad sejmu. Czasami odnoszę wrażenie, że jakby to była stodoła napakowana bydłem, bo ich zachowanie pozostawia wiele do życzenia. Nie lubię obrażać ludzi, ale złodziei już tak.

Opublikowano

#DumnyPolak :D

 

Formalnie jesteś bezrobotny i teraz jesteś zadowolony :) Zobaczymy czy jak już będziesz u kresu życia, też będziesz zadowolony, jak ani grosza emerytury nie dostaniesz :D

Drogi? Chyba jazdę ekstremalną :) Policja? Chyba mendy, bojące się podejść do grupki łobuzów, to dowalają się do 13 latków. Straż Pożarna i armia ok, Oni faktycznie pomagają.

 

Chłopie weź pod uwagę, że nie tylko na to idzie Twoja kasa. Jesteś także sponsorem więzienia. Ktoś Cię okradł? Wezwałeś policję? Nadal sponsorujesz tego złodzieja, smacznym obiadkiem :)

Nie należę do ludzi którzy tylko czekają aż będą na emeryturze. Natomiast stać mnie na to żeby odkładać sobie spokojnie na emeryturę chociaż tego co będzie za 20-25 lat nie jestem w stanie przewidzieć. Natomiast państwowa emerytura jest jeszcze mniej pewna. Co do dróg to chyba samochodem nie jechałeś przez ostatnie +- 5 lat. Autostrady są naprawdę dobre chociaż mogły by być chociaż 3 pasmowe. Sporo dróg też wyremontowano.  Ostatnio byłem w lubelskim podobno jedynym z najuboższych województw. Fakt widać po samochodach i domach że nie jest tam szczególnie bogato ale drogi są bez zarzutu. W porównaniu do tego co było 5 lat temu to jest dużo lepiej. Chociaż do poziomu Niemiec mamy daleko to widać postęp. Co do Policji to jak żyję NIKT mnie na ulicy nie zaczepił, nie pobił , nie okradłi osobiście nie znam nikogo kto byłby. Tymczasem jak byłem na wakacjach we włoszech to zawineli mi komórkę a we Francji laptopa.  Nikt nie pije piwa w parkach etc. Co do np. Więzień to w każdym państwie nawet skrajnie liberalnym (raje podatkowe) więzienia są utrzymywane z budżetu państwa więc nie ma w tym nic dziwnego.

Opublikowano

­

 

Wszyscy narzekają na Polskę nie wiadomo czemu, mówicie że zarabiacie mało , zastanówcie się czemu.

Skoro ja będąc niepełnoletnim bez wyszkształcenia zarabiam naprawdę nieźle to ktoś po studiach mogący zarejestrować DG może się dorobić bez większego problemu.

Ale jeśli ktoś oczekuje że państwo mu wszystko zapewni, że pójdzie gdzieś pracować i dostanie na rękę 5000 to przegrał już na starcie.

Mówicie że Podatki są wysokie, że wysokie składki na NFZ , ZUS itd.

A ja wam mówię po cholerę je wiec płacicie? Ja formalnie nie mam żadnego przychodu więc niczego nie płacę natomiast jeśli prowadzicie DG co za problem założyć spółkę na Wyspach Marschala ze spółką córką na cyprze i tam wyprowadzać pieniądze? Trzeba tylko chcieć i MYŚLEĆ a wszystko da się ominąć.

Ktoś pisał że w*****aja go drogie obiady posłów. Na całym świecie Posłowie zarabiają dużo i jedzą w najdroższych restauracjach (Przykład: Parlament Europejski) , u nas zarabiają stosunkowo mało. Dlaczego? Bo są cholerną Elitą państwa.

Tylko że Polacy muszą oczywiście wszystkiego zazdrościć (Ja tyram za 1800 a on za moje pieniądze je obiad za 2000 ???) .

Co do  wyborców POPISU to są to ludzie w wieku 27-45 lat (głównie) i to oni decydują o wyniku wyborów a nie stare dziadki.

 

Typie albo ty jesteś prowem albo kretynem. Jak ty robisz za 1800 i jesteś z tego zadowolony to masz w c**j małe perspektywy i jesteś krótkowzroczny. Owszem dla Ciebie to może jest dużo, jak się jest na utrzymaniu rodziców to tak sobie można mówić. Taka gadka natomiast kończy się na usamodzielnieniu... Za 1800 to klepiesz biedę jak masz sam sobie zapłacić rachunki, czynsz i inne pierdoły. Znaczy da się ale takiego luksusu jak samochód czy własny kwadrat nie uświadczysz, MPK czy ZTM + kawalerka do wynajęcia.

Drugą sprawą jest to, że skoro nie płacisz podatków to na dłuższą metę Cię skarbówka dojedzie i tyle będzie, albo ktoś Cię podpierdoli albo sami Cię sprawdzą, bo hajsu z roku na rok brakuje i zdzierają, ze wszystkiego, podnoszą % i kary, dodają absurdalne przepisy byleby coś ściągnąć.

Ludzie narzekają dlatego, że w*****a ich jak tutaj robiąc przykładowo jako elektryk dostajesz 2k, a w U.K za taką samą robotę masz kilkukrotnie większe pieniądze. Ktoś zaraz powie: "Zarabiają więcej ale wyżycie droższe", ok zgodzę się, ale nadal hajs który zostaje po odliczeniu podatków, wyżycia jest wiele większy niż tutaj. Wniosek? Proste, standard życia jest wiele lepszy. Społeczeństwo jest bogate, jak ludziom z miesiąca na miesiąc zostaje więcej pieniędzy.

 

Co do obiadów posłów to już tłumaczę o co chodzi. Jak chcą sobie zjeść kolację za 2k to niech sobie zjedzą ale za własne wynagrodzenie, a nie tak jak jest teraz, gość dostaje np. 10k na rękę i jeszcze sobie kolację na koszt podatnika robi za 2k, co się sumuje i masz 12k. Tak to się trwoni pieniądze. Dobrzy politycy owszem powinni dobrze zarabiać ale mówię tutaj o ludziach którzy grają dla Polaków, a nie Niemców czy Angoli.

 

Odnosząc się do tematu to, ludzie tak głosują, a nie inaczej bo mają sprane mózgi. Robi się ludziom cieczkę z mózgu, w ogóle ludzie mają zjebaną psychikę, bo większość woli jak rządzący będzie łagodniejszy nawet za cenę niewolnictwa, nie chcą rządzącego który powie, że jest c**jowo ale da im wolność za którą idzie odpowiedzialność.


Nie należę do ludzi którzy tylko czekają aż będą na emeryturze. Natomiast stać mnie na to żeby odkładać sobie spokojnie na emeryturę chociaż tego co będzie za 20-25 lat nie jestem w stanie przewidzieć. Natomiast państwowa emerytura jest jeszcze mniej pewna. Co do dróg to chyba samochodem nie jechałeś przez ostatnie +- 5 lat. Autostrady są naprawdę dobre chociaż mogły by być chociaż 3 pasmowe. Sporo dróg też wyremontowano.  Ostatnio byłem w lubelskim podobno jedynym z najuboższych województw. Fakt widać po samochodach i domach że nie jest tam szczególnie bogato ale drogi są bez zarzutu. W porównaniu do tego co było 5 lat temu to jest dużo lepiej. Chociaż do poziomu Niemiec mamy daleko to widać postęp. Co do Policji to jak żyję NIKT mnie na ulicy nie zaczepił, nie pobił , nie okradłi osobiście nie znam nikogo kto byłby. Tymczasem jak byłem na wakacjach we włoszech to zawineli mi komórkę a we Francji laptopa.  Nikt nie pije piwa w parkach etc. Co do np. Więzień to w każdym państwie nawet skrajnie liberalnym (raje podatkowe) więzienia są utrzymywane z budżetu państwa więc nie ma w tym nic dziwnego.

Co do dróg to co z tego, że one są. Fanie spoko tyle, że jak oglądasz sobie koszt tego to ludzi c**j strzela bo dało się taniej tylko przetarg wygrał ktoś z rodzinki od jakiegoś urzędasa i tak to wygląda.

Opublikowano

i

 

­

 

 

Typie albo ty jesteś prowem albo kretynem. Jak ty robisz za 1800 i jesteś z tego zadowolony to masz w c**j małe perspektywy i jesteś krótkowzroczny. Owszem dla Ciebie to może jest dużo, jak się jest na utrzymaniu rodziców to tak sobie można mówić. Taka gadka natomiast kończy się na usamodzielnieniu... Za 1800 to klepiesz biedę jak masz sam sobie zapłacić rachunki, czynsz i inne pierdoły. Znaczy da się ale takiego luksusu jak samochód czy własny kwadrat nie uświadczysz, MPK czy ZTM + kawalerka do wynajęcia.

Drugą sprawą jest to, że skoro nie płacisz podatków to na dłuższą metę Cię skarbówka dojedzie i tyle będzie, albo ktoś Cię podpierdoli albo sami Cię sprawdzą, bo hajsu z roku na rok brakuje i zdzierają, ze wszystkiego, podnoszą % i kary, dodają absurdalne przepisy byleby coś ściągnąć.

Ludzie narzekają dlatego, że w*****a ich jak tutaj robiąc przykładowo jako elektryk dostajesz 2k, a w U.K za taką samą robotę masz kilkukrotnie większe pieniądze. Ktoś zaraz powie: "Zarabiają więcej ale wyżycie droższe", ok zgodzę się, ale nadal hajs który zostaje po odliczeniu podatków, wyżycia jest wiele większy niż tutaj. Wniosek? Proste, standard życia jest wiele lepszy. Społeczeństwo jest bogate, jak ludziom z miesiąca na miesiąc zostaje więcej pieniędzy.

 

Co do obiadów posłów to już tłumaczę o co chodzi. Jak chcą sobie zjeść kolację za 2k to niech sobie zjedzą ale za własne wynagrodzenie, a nie tak jak jest teraz, gość dostaje np. 10k na rękę i jeszcze sobie kolację na koszt podatnika robi za 2k, co się sumuje i masz 12k. Tak to się trwoni pieniądze. Dobrzy politycy owszem powinni dobrze zarabiać ale mówię tutaj o ludziach którzy grają dla Polaków, a nie Niemców czy Angoli.

 

Odnosząc się do tematu to, ludzie tak głosują, a nie inaczej bo mają sprane mózgi. Robi się ludziom cieczkę z mózgu, w ogóle ludzie mają zjebaną psychikę, bo większość woli jak rządzący będzie łagodniejszy nawet za cenę niewolnictwa, nie chcą rządzącego który powie, że jest c**jowo ale da im wolność za którą idzie odpowiedzialność.


Co do dróg to co z tego, że one są. Fanie spoko tyle, że jak oglądasz sobie koszt tego to ludzi c**j strzela bo dało się taniej tylko przetarg wygrał ktoś z rodzinki od jakiegoś urzędasa i tak to wygląda.

Źle mnie zrozumiałeś. Zarabiam dużo więcej niż 1800.  "(Ja tyram za 1800 a on za moje pieniądze je obiad za 2000 ???) " 

To zdanie nie odnosiło się do mnie tylko do typowego polaka narzekającego na obiady posłów. Skarbówka mi nic nie może zrobić ponieważ formalnie nic nie mam. Na koncie mam 500 zł. A to jest wszystko co obecnie skarbówka jest w stanie sprawdzić jeśli chodzi o prywatną osobę. 

 

Co do tak zwanych dobrych Polityków to skoro dostali się do parlamentu to SĄ dobrymi politykami ponieważ celem każdego polityka jest tylko i wyłącznie władza. Po za tym koszta reprezentacyjne czyli utrzymanie polityków to jest PROMIL PROMILI naszego budżetu.

Opublikowano

i

 

 

Co do tak zwanych dobrych Polityków to skoro dostali się do parlamentu to SĄ dobrymi politykami ponieważ celem każdego polityka jest tylko i wyłącznie władza. Po za tym koszta reprezentacyjne czyli utrzymanie polityków to jest PROMIL PROMILI naszego budżetu.

Dostali się bo debile ich wybrali. 

Deus vult

Opublikowano

Arystoteles? To ten, który za grupę, która powinna sprawować władzę uważa arystokrację a za idealny ustrój państwa politeję będącą mieszanką oligarchii i demokracji?

 

K***a mać, nie wystarczy dać czarno białego obrazka z pseudo-mądrym cytatem i udawać, że się cokolwiek wie na jakikolwiek temat...

 

 

 

 

Internet też już od dawna kłamie tak samo jak telewizja i prasa... To, że coś jest prawicowe nie oznacza, że jest prawdziwe tylko prawdopodobnie jest taką samą propagandą jak to co w telewizji, tyle, że od drugiej strony...

Dobrze, że Ty przynajmniej jesteś najmądrzejszy, wszechwiedzący, chodząca encyklopedia tylko szkoda, że lewacka.

805491408806070489277.png


Opublikowano

i

 

Źle mnie zrozumiałeś. Zarabiam dużo więcej niż 1800.  "(Ja tyram za 1800 a on za moje pieniądze je obiad za 2000 ???) " 

To zdanie nie odnosiło się do mnie tylko do typowego polaka narzekającego na obiady posłów. Skarbówka mi nic nie może zrobić ponieważ formalnie nic nie mam. Na koncie mam 500 zł. A to jest wszystko co obecnie skarbówka jest w stanie sprawdzić jeśli chodzi o prywatną osobę. 

 

Co do tak zwanych dobrych Polityków to skoro dostali się do parlamentu to SĄ dobrymi politykami ponieważ celem każdego polityka jest tylko i wyłącznie władza. Po za tym koszta reprezentacyjne czyli utrzymanie polityków to jest PROMIL PROMILI naszego budżetu.

"Narzekającego na obiady posłów" jak już to to jest metafora ich wydatków. Naszą kasę wydają na wszystko co tylko mogą. Obiad, paliwo, porcelanę za 27k. 

 

Drogi to są głównie dzięki dotacją z Unii, a skąd Unia ma na to kasę? Z podatków.  :yay:

Opublikowano

W tym kraju jeśli nie oszukujesz nic nie zarobisz. 

takie myslenie sprowadza polaków do tego, że zarabiają 2000 zł/msc, w polsce do pieniadza jest się bardzo łatwo dostać, kilka przykładów:

 

1. makin... właściciel forum gdzie jest 700k użytkowników, ile hajsu ma z reklam? robi to co lubi i zarabia...

2. serwery prywatne np. tibi, włóż trochę pracy, przyciągnij uzytkowników i za same kotna premium możesz zgarnąć dużo pieniędzy + podstawa praca

3. pomoc ludziom za drobne pieniądze, bedąc nieletnim...

 

jak by polak trochę pomyślał, zarabiał by 5k+ i tyle....

­

Opublikowano

takie myslenie sprowadza polaków do tego, że zarabiają 2000 zł/msc, w polsce do pieniadza jest się bardzo łatwo dostać, kilka przykładów:

 

1. makin... właściciel forum gdzie jest 700k użytkowników, ile hajsu ma z reklam? robi to co lubi i zarabia...

2. serwery prywatne np. tibi, włóż trochę pracy, przyciągnij uzytkowników i za same kotna premium możesz zgarnąć dużo pieniędzy + podstawa praca

3. pomoc ludziom za drobne pieniądze, bedąc nieletnim...

 

jak by polak trochę pomyślał, zarabiał by 5k+ i tyle....

­

No k***a nie wierzę, typie, a wiesz że na robotę musi być zapotrzebowanie? Jakby zaczęli się ciebie słuchać wszyscy to  stałby pierdyliard pustych serwerów. Myślisz w obrębie tylko tego co sam doświadczyłeś.

To nie jest wina jakiejś Kasi, że za pracę na kasie zarabia 1600. Skąd wy się urwaliście, pracodawca daje tyle za robotę ile ona jest warta na rynku. Taki właściciel biedry jest milionerem i pewnie gdyby chciał to każda osoba na kasie w biedrze mogłaby zarabiać +2k i nie byłoby problemu, tylko tyle, że skoro rynek jest c*****y i nie ma konkurencji, to płacą mniej.

To jest ta różnica, w UK żaden Angol nie pójdzie do roboty po niżej pewnej kwoty, w Polsce ludzie są zmuszeni żeby przeżyć, jest u nas duży rozstrzał albo ktoś zarabia mało albo bardzo dużo.

Opublikowano

No k***a nie wierzę, typie, a wiesz że na robotę musi być zapotrzebowanie? Jakby zaczęli się ciebie słuchać wszyscy to  stałby pierdyliard pustych serwerów. Myślisz w obrębie tylko tego co sam doświadczyłeś.

To nie jest wina jakiejś Kasi, że za pracę na kasie zarabia 1600. Skąd wy się urwaliście, pracodawca daje tyle za robotę ile ona jest warta na rynku. Taki właściciel biedry jest milionerem i pewnie gdyby chciał to każda osoba na kasie w biedrze mogłaby zarabiać +2k i nie byłoby problemu, tylko tyle, że skoro rynek jest c*****y i nie ma konkurencji, to płacą mniej.

To jest ta różnica, w UK żaden Angol nie pójdzie do roboty po niżej pewnej kwoty, w Polsce ludzie są zmuszeni żeby przeżyć, jest u nas duży rozstrzał albo ktoś zarabia mało albo bardzo dużo.

Mylisz się, teraz gdzie idziesz do roboty to wszędzie przez agencję(umowa zlecenie)i zarabiasz najniższą krajową. Zakład przejmuje Cię dopiero po min. trzech miesiącach.

805491408806070489277.png


Opublikowano

Nie należę do ludzi którzy tylko czekają aż będą na emeryturze. Natomiast stać mnie na to żeby odkładać sobie spokojnie na emeryturę chociaż tego co będzie za 20-25 lat nie jestem w stanie przewidzieć. Natomiast państwowa emerytura jest jeszcze mniej pewna. Co do dróg to chyba samochodem nie jechałeś przez ostatnie +- 5 lat. Autostrady są naprawdę dobre chociaż mogły by być chociaż 3 pasmowe. Sporo dróg też wyremontowano.  Ostatnio byłem w lubelskim podobno jedynym z najuboższych województw. Fakt widać po samochodach i domach że nie jest tam szczególnie bogato ale drogi są bez zarzutu. W porównaniu do tego co było 5 lat temu to jest dużo lepiej. Chociaż do poziomu Niemiec mamy daleko to widać postęp. Co do Policji to jak żyję NIKT mnie na ulicy nie zaczepił, nie pobił , nie okradłi osobiście nie znam nikogo kto byłby. Tymczasem jak byłem na wakacjach we włoszech to zawineli mi komórkę a we Francji laptopa.  Nikt nie pije piwa w parkach etc. Co do np. Więzień to w każdym państwie nawet skrajnie liberalnym (raje podatkowe) więzienia są utrzymywane z budżetu państwa więc nie ma w tym nic dziwnego.

 

Przepraszam, masz rację, od ostatnich lat, drogi idą ku lepszemu. Potwierdzę to, że coś się dzieje, bo sam mieszkam na obrzeżach Kalisza, za tzw. torami, u nas to miejsce takiej kaliskiej wsi zmodernizowanej. Ostatnio nam remontowali wiadukty, a 2 tygodnie temu zrobili wspaniałą obwodnicę taką 400 metrową, bo przejazd był nie po ulicy tylko takich ułożonych płytach, jednak to była decyzja nowego prezydenta miasta, a nie władz w sejmie, by dofinansowywać i remontować. To, że w Polsce Cię nie okradli, to dlatego, że jesteś tubylcem. Gdzie we Francji będziesz szukać pomocy? Nie wiesz co jest dwie ulice dalej, a co dopiero jak poprosić o tą pomoc. W Polsce, tam gdzie mieszkasz, wiesz jak dojść, czy wezwać policję, dogadać się z nim rozumnie i co najważniejsze, wiesz która uliczka jaka jest. Wątpię, że o północy pójdziesz ciasną uliczką ze starymi kamienicami, gdzie po każdej nocy puste butelki wódki stoją :) A co do więzienia, fakt, ale porównaj warunki. U nas bezdomni to zimę wolą spędzać w więzieniu, by było im ciepło, mieli wyżywienie, opiekę medyczną, prysznic i nocleg. W innych krajach wszystko tylko nie więzienie, a tu? No rozumiesz chyb o co mi chodzi.

MPC Hejter Team Leader

Opublikowano

Przepraszam, masz rację, od ostatnich lat, drogi idą ku lepszemu. Potwierdzę to, że coś się dzieje, bo sam mieszkam na obrzeżach Kalisza, za tzw. torami, u nas to miejsce takiej kaliskiej wsi zmodernizowanej. Ostatnio nam remontowali wiadukty, a 2 tygodnie temu zrobili wspaniałą obwodnicę taką 400 metrową, bo przejazd był nie po ulicy tylko takich ułożonych płytach, jednak to była decyzja nowego prezydenta miasta, a nie władz w sejmie, by dofinansowywać i remontować. To, że w Polsce Cię nie okradli, to dlatego, że jesteś tubylcem. Gdzie we Francji będziesz szukać pomocy? Nie wiesz co jest dwie ulice dalej, a co dopiero jak poprosić o tą pomoc. W Polsce, tam gdzie mieszkasz, wiesz jak dojść, czy wezwać policję, dogadać się z nim rozumnie i co najważniejsze, wiesz która uliczka jaka jest. Wątpię, że o północy pójdziesz ciasną uliczką ze starymi kamienicami, gdzie po każdej nocy puste butelki wódki stoją :) A co do więzienia, fakt, ale porównaj warunki. U nas bezdomni to zimę wolą spędzać w więzieniu, by było im ciepło, mieli wyżywienie, opiekę medyczną, prysznic i nocleg. W innych krajach wszystko tylko nie więzienie, a tu? No rozumiesz chyb o co mi chodzi.

Tak? To zobacz sobie warunki w więzieniu w Holandii , Norwegii czy Szwecji. Są na dużo lepszym poziomie niż u nas natomiast proporcjonalnie do poziomu życia społeczeństwa są porównywalne.

Opublikowano

Starszy człowiek jest naiwny i łyka wszystko co we wiadomościach powiedzą.

 

 

Pamiętaj tylko, że Ciebie to też czeka, jak dożyjesz iczego Ci absolutnie życzę ciekawe jakbyś się czuł gdyby jakieś gówniarza mówiły, że nie masz prawa głosu.

                                                  21f0dgn.jpg

Opublikowano

­

 

Mylisz się, teraz gdzie idziesz do roboty to wszędzie przez agencję(umowa zlecenie)i zarabiasz najniższą krajową. Zakład przejmuje Cię dopiero po min. trzech miesiącach.

to jest kwestia załatwienia sobie, wiadomo że jak jest się świeży to w grę wchodzi głównie agencja ale jak masz znajomych co już tam byli albo są to agencję omijasz, wiem bo mam trochę znajomych tam

Opublikowano

Tak? To zobacz sobie warunki w więzieniu w Holandii , Norwegii czy Szwecji. Są na dużo lepszym poziomie niż u nas natomiast proporcjonalnie do poziomu życia społeczeństwa są porównywalne.

aha, co z tego? Przecież lepiej iść do pierdla i mieć gdzie spać, iść się umyć i co zjeść niż spać pod gołym niebem i łazić po śmietnikach. I my utrzymujemy tych ludzi, paranoja. 

Opublikowano

aha, co z tego? Przecież lepiej iść do pierdla i mieć gdzie spać, iść się umyć i co zjeść niż spać pod gołym niebem i łazić po śmietnikach. I my utrzymujemy tych ludzi, paranoja. 

Tak jest wszędzie. Więc czy wyjedziesz do Niemiec, Anglii czy gdziekolwiek indziej, płacąc podatki będziesz płacił na więźniów a ponadto na brudasów na socjalu.

Opublikowano

takie myslenie sprowadza polaków do tego, że zarabiają 2000 zł/msc, w polsce do pieniadza jest się bardzo łatwo dostać, kilka przykładów:

 

1. makin... właściciel forum gdzie jest 700k użytkowników, ile hajsu ma z reklam? robi to co lubi i zarabia...

2. serwery prywatne np. tibi, włóż trochę pracy, przyciągnij uzytkowników i za same kotna premium możesz zgarnąć dużo pieniędzy + podstawa praca

3. pomoc ludziom za drobne pieniądze, bedąc nieletnim...

 

jak by polak trochę pomyślał, zarabiał by 5k+ i tyle....

­

Nie w tym problem. Ty nie rozumiesz, że mając potencjał. MARNUJESZ GO ŻYJĄC W POLSZY? Co z tego jak zarobisz 5k, jeśli xx% musisz oddać na podatki. W innych państwach jest to bardziej logiczne i owszem podatki są WYSOKIE, ale tylko dla tych którzy są w stanie te "wysokie" podatki płacić. Przykładowo osoba A zarabia 40.000, a osoba B 3000. A musi przeznaczyć +/- 15.000-20.000 na podatki, a B +/- 100-200 jaki z tego wniosek? Obaj mogą żyć na wysokim poziomie i mają szansę uzbierać w okresie krótszym niż 3 lata na dobry samochód, bo B nie płaci xx% $ podatków. W Polsce nie masz szans przy średniej krajowej odłożyć na jakiegoś quattroporte, boxstera czy chociażby zwykłą skodę! Dla przeciętnego Niemca Cayenne to kwestia max. 5 lat

Opublikowano

Nie w tym problem. Ty nie rozumiesz, że mając potencjał. MARNUJESZ GO ŻYJĄC W POLSZY? Co z tego jak zarobisz 5k, jeśli xx% musisz oddać na podatki. W innych państwach jest to bardziej logiczne i owszem podatki są WYSOKIE, ale tylko dla tych którzy są w stanie te "wysokie" podatki płacić. Przykładowo osoba A zarabia 40.000, a osoba B 3000. A musi przeznaczyć +/- 15.000-20.000 na podatki, a B +/- 100-200 jaki z tego wniosek? Obaj mogą żyć na wysokim poziomie i mają szansę uzbierać w okresie krótszym niż 3 lata na dobry samochód, bo B nie płaci xx% $ podatków. W Polsce nie masz szans przy średniej krajowej odłożyć na jakiegoś quattroporte, boxstera czy chociażby zwykłą skodę! Dla przeciętnego Niemca Cayenne to kwestia max. 5 lat

Nie zgodzę się z tobą. Podatki wysokie dla najbogatszych są skrajnie nie sprawiedliwe. Podatek powinien być taki sam dla wszystkich bo za te same pieniądze dostaną TO SAMO.

Opublikowano

Nie zgodzę się z tobą. Podatki wysokie dla najbogatszych są skrajnie nie sprawiedliwe. Podatek powinien być taki sam dla wszystkich bo za te same pieniądze dostaną TO SAMO.

Są BARDZO sprawiedliwe. Z jakiej racji ja (przeciętny kowalski) ma płacić tyle samo %% co bogaty oligracha jak ty? Biedniejsi = mniejsze podatki, bogatsi = wyższe. Szkoda że w naszym pseudo kraju jest odwrotnie... no ale cóż... 4 lata i mogę stąd wyjechać raz na zawsze.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...