Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Stare dziadki i babki - Czyli jak zjebać życie w Polsce dla potomków.


DiabloXPL

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Wszystkie te stare k***y głosują na PO i PiS a potem się dziwią, że młodzi ludzie spierdalają za granice. Co o tym myślicie ? Co trzeba zrobić, żeby te stare capy zrozumieli, że nie głosować na tych komunistów, nazistów, terrorystów, złodziei jak kto woli to nazwać...

  • Odpowiedzi 111
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

Wszystkie te stare k***y głosują na PO i PiS a potem się dziwią, że młodzi ludzie spierdalają za granice. Co o tym myślicie ? Co trzeba zrobić, żeby te stare capy zrozumieli, że nie głosować na tych komunistów, nazistów, terrorystów, złodziei jak kto woli to nazwać...

 

Niestety starsi ludzie o polityce wiedzą tyle co z telewizji, więc nie ma się co dziwić, że głosują tylko na tych o których tam usłyszą. Co trzeba zrobić? Jak dla mnie w państwie powinny być ograniczenia, czyli głosować powinny osoby od np. 20 roku życia do 60. 

 

1. Btw. Obrażanie ludzi starszych świadczy o Twoim braku szacunku, którego pewnie nie wyniosłeś z domu. Takie osoby jak Ty też nie powinny mieć praw wyborczych.

 

2. Btw. Co do ludzi wyjeżdżających za pracą no cóż, trochę nie rozumiem problemu tych osób, ja wybrałem sensowne studia po których mam przyszłość w Polsce i na świecie, więc nie widzę problemu. Osoby które emigrują często po prostu wybrały beznadziejne kierunki, które nie są potrzebne na rynku pracy. Ewentualnie nie mieli farta.

Opublikowano

Wszystkie te stare k***y głosują na PO i PiS a potem się dziwią, że młodzi ludzie spierdalają za granice. Co o tym myślicie ? Co trzeba zrobić, żeby te stare capy zrozumieli, że nie głosować na tych komunistów, nazistów, terrorystów, złodziei jak kto woli to nazwać...

 

Co ja myślę? Myślę tak samo jak kolega wyżej. Jeśli Twoja babcia/ dziadek to dla Ciebie "Stare capy" to serio puknij się w główkę.

Moja babcia i dziadek to dla mnie autorytet i wiele rzeczy im zawdzięczam.

Co do reszty to równie dobrze można powiedzieć, że mnóstwo młodych ludzi nie poszło na wybory i do nich też możesz mieć pretensję, że większą ilość głosów należy do osób starszych. W dodatku głosowanie demokratyczne więc każdy głosuje na tego kogo chcę i wbrew Twojemu toku myślenia - starsi ludzie to nie tylko bezmyślne zombi po demencji. Moja babcia po 80 jest bardziej ogarnięta w polityce niż mógłbyś przypuszczać.

Skoro jesteś taki rozszczekany to proszę bardzo - zrób ulotki i zacznij pukać od drzwi do drzwi i tłumaczyć dlaczego powinni głosować na Korwina. xD

Opublikowano

Niestety starsi ludzie o polityce wiedzą tyle co z telewizji, więc nie ma się co dziwić, że głosują tylko na tych o których tam usłyszą. Co trzeba zrobić? Jak dla mnie w państwie powinny być ograniczenia, czyli głosować powinny osoby od np. 20 roku życia do 60. 

 

1. Btw. Obrażanie ludzi starszych świadczy o Twoim braku szacunku, którego pewnie nie wyniosłeś z domu. Takie osoby jak Ty też nie powinny mieć praw wyborczych.

 

2. Btw. Co do ludzi wyjeżdżających za pracą no cóż, trochę nie rozumiem problemu tych osób, ja wybrałem sensowne studia po których mam przyszłość w Polsce i na świecie, więc nie widzę problemu. Osoby które emigrują często po prostu wybrały beznadziejne kierunki, które nie są potrzebne na rynku pracy. Ewentualnie nie mieli farta.

Przecież on ma 15lat, więc nie zagłosuje.

805491408806070489277.png


Opublikowano

PiS > Korwin

Nie chcę obrażać/komentować czyichś poglądów politycznych, ale jeśli uważasz PiS za coś pozytywnego, to lepiej olej wybory.

 

Co do tematu, to jest demokracja. Dziwię się, ze osoba znająca się duzo lepiej na polityce, np. ode mnie, jego głos liczy się tak samo, jak mój.

Opublikowano

tak dzialaja mass media :v

ps. korwin nie dojdzie do wladzy wiec nie ma sie czego obawiac :v

Opublikowano

Dlatego jeśli ktoś przechodzi na emeryturę powinien tracić prawa wyborcze/ 

 

Ale ty jesteś głupi.

 

Czemu macie pretensje, że starsi głosują pod siebie a nie pod innych, np młodych? Głosujecie na PSL bo bierzecie pod uwagę przyszłość rolników?

 

Starsi ludzie wychowali się w komunie, wiec nie mają tak wygórowanych rządań jak młodzi. Głosują na pis/po bo ci ludzie rządzą od 89', da nich to serio diametralna zmiana, jak mogą pójść do sklepu po "godzinie policyjnej" i kupić co chcą, im zależy na spokoju i, cytat jaki pewnie mówi każdy dziadek/babcia "Dadzą jakiegoś oszołoma X i będzie jazda, tak to jest źle ale stabilnie chociaż".

 

Ludzie nie spierdalają za granice bo rządzi Pis/po czy jakakolwiek inna partia. Prosty przykład - stawka minimalna w angli - 6.5 funta /h, w polsce to jest chyba 9 zł. Niewazne kogo dopuścisz do koryta, w Polsce długo jeszcze nie będziemy dostawać 40 zł za godzine. Chyba że inflacja skoczy w góre o jakieś 500 % :D.

 

W  Polsce nie ma na kogo głosować od wielu lat, jeśli myślisz, że aktywiści coś zmienią to jesteś w błędzie - kukiz miał program główny w postaci jowów i gdyby zostały wprowadzone sam niedostałby się do sejmu.

 

Dlatego jak nie masz szans na ustawienie się w Polsce bo nie masz a) konkurencji B) zapału to emigruj :). Prosta sprawa, sam decydujesz o swoim losie i nie wpierdalaj w to emerytów, którzy chcą mieć pewną rente, refundowane leki, ciepłą wode i kogoś na stołku, kto nie wyprowadzi znowu wojska na ulice.

 

______

 

Też uważam że jest źle, poprostu nie lubię jak zwala się wine na kogokolwiek oprócz świniakow z Wiejskiej z obiadkami za 15 tyś zł

Opublikowano

Ale ty jesteś głupi.

 

Czemu macie pretensje, że starsi głosują pod siebie a nie pod innych, np młodych? Głosujecie na PSL bo bierzecie pod uwagę przyszłość rolników?

 

Starsi ludzie wychowali się w komunie, wiec nie mają tak wygórowanych rządań jak młodzi. Głosują na pis/po bo ci ludzie rządzą od 89', da nich to serio diametralna zmiana, jak mogą pójść do sklepu po "godzinie policyjnej" i kupić co chcą, im zależy na spokoju i, cytat jaki pewnie mówi każdy dziadek/babcia "Dadzą jakiegoś oszołoma X i będzie jazda, tak to jest źle ale stabilnie chociaż".

 

Ludzie nie spierdalają za granice bo rządzi Pis/po czy jakakolwiek inna partia. Prosty przykład - stawka minimalna w angli - 6.5 funta /h, w polsce to jest chyba 9 zł. Niewazne kogo dopuścisz do koryta, w Polsce długo jeszcze nie będziemy dostawać 40 zł za godzine. Chyba że inflacja skoczy w góre o jakieś 500 % :D.

 

W  Polsce nie ma na kogo głosować od wielu lat, jeśli myślisz, że aktywiści coś zmienią to jesteś w błędzie - kukiz miał program główny w postaci jowów i gdyby zostały wprowadzone sam niedostałby się do sejmu.

 

Dlatego jak nie masz szans na ustawienie się w Polsce bo nie masz a) konkurencji B) zapału to emigruj :). Prosta sprawa, sam decydujesz o swoim losie i nie wpierdalaj w to emerytów, którzy chcą mieć pewną rente, refundowane leki, ciepłą wode i kogoś na stołku, kto nie wyprowadzi znowu wojska na ulice.

 

______

 

Też uważam że jest źle, poprostu nie lubię jak zwala się wine na kogokolwiek oprócz świniakow z Wiejskiej z obiadkami za 15 tyś zł

Ja po prostu myślę. 

Dlaczego starzy ludzie którzy nie mają pojęcia o współczesnej rzeczywistości mają decydować za młodych? 

Oni już mieli szanse czy już ją wykorzystali to ich sprawa. 

Deus vult

Opublikowano

Bo też zyją w tym kraju? Zrobili dla tego kraju więcej niż zrobiłeś i zrobisz w życiu, ale to TY masz mieć uprzywilejowaną pozycje w społeczeństwie i decydować kto ma prawo do głosu?

 

Po co starzy maja się leczyć - przecież już się leczyli ,teraz są starsi to muszą chorować, a te stare k***y stojąw kolejkach do lekarza!!

 

Po co starzy mają prowadzić samochód - maja tramwaje, najeździli się już w życiu, przez nich są korki albo niedajboże jakiś dziadek przyśnie na zielonym!!

 

Obywatelem kraju jesteś od urodzenia aż do śmierci i masz takie samo prawo jak 90 latek czy 18 latek, dopóki stan zdrowia pozwala ci na podejmowanie decyzji zgodnie z własną wolą i sąd nie wlepi ci papierku, że jesteś warzywkiem i nie myślisz racjonalnie to możesz głosować, wypowiadać się na wszelkie tematy aż do usranej śmierci i twój głos się liczy tak samo jak każdej innej osoby - tzw demokracja

Opublikowano

Bo też zyją w tym kraju? Zrobili dla tego kraju więcej niż zrobiłeś i zrobisz w życiu, ale to TY masz mieć uprzywilejowaną pozycje w społeczeństwie i decydować kto ma prawo do głosu?

 

Po co starzy maja się leczyć - przecież już się leczyli ,teraz są starsi to muszą chorować, a te stare k***y stojąw kolejkach do lekarza!!

 

Po co starzy mają prowadzić samochód - maja tramwaje, najeździli się już w życiu, przez nich są korki albo niedajboże jakiś dziadek przyśnie na zielonym!!

Ja po prostu wyraziłem swoją opinie i mam własne zdanie które nie zamierzam zmienić. Doceniam ich starania, ale to młodzi są przyszłością tego kraju i to oni powinni decydować, starym powinno zależeć żeby na czas doszedł listonosz i tyle, i tak więcej niczego nie oczekują. 

Większość ludzi nie zna się na polityce więc większość nie powinna mieć żadnego głosu( demokracja to najgłupszy ustrój na świecie).

Deus vult

Opublikowano

trzeba to przeboleć :c

w następnych wyborach to już My będziemy większością

 

TV to jedyne okno na swiat dla starych ludzi, a jak sami wiemy to co tam się mówi to same kłamstwa..

My jesteśmy pokoleniem INTELIGENTNIEJSZYM, BYSTRZEJSZYM, PRAWILNIEJSZYM i to dzięki nam za 5 lat Janusz Korwin Mikke zostanie prezydentem i ukara wszystkich tych którzy zdradzili Polskę

 

j**** Kopacz

Opublikowano

Nie chcę obrażać/komentować czyichś poglądów politycznych, ale jeśli uważasz PiS za coś pozytywnego, to lepiej olej wybory.

 

Nie, po prostu uważam Korwin za gówno.

 

 

w następnych wyborach to już My będziemy większością

 

My jesteśmy pokoleniem INTELIGENTNIEJSZYM, BYSTRZEJSZYM, PRAWILNIEJSZYM i to dzięki nam za 5 lat Janusz Korwin Mikke zostanie prezydentem i ukara wszystkich tych którzy zdradzili Polskę

 
W sumie to nawet śmiechłem. 

Bóg to twoje sumienie

Opublikowano

Ja po prostu wyraziłem swoją opinie i mam własne zdanie które nie zamierzam zmienić. Doceniam ich starania, ale to młodzi są przyszłością tego kraju i to oni powinni decydować, starym powinno zależeć żeby na czas doszedł listonosz i tyle, i tak więcej niczego nie oczekują. 

Większość ludzi nie zna się na polityce więc większość nie powinna mieć żadnego głosu( demokracja to najgłupszy ustrój na świecie).

 

Tu się zgodze - demokracja to gówno. Ale nie wynaleziono nic lepszego póki co.

 

A jak uważasz, że listonosz to jedyne czym sie powinni starzy ludzie przejmować to idź powiedz to babci :)

 

@eMode

 

Też śmiechlem, jesteśmy pokoleniem idiotów i materialistów, kiedyś w. wyższe było czymś, dzisiaj każdy pajac (w tym ja) może się dostać na studia. 

 

@2xup

 

Nie wiem czy będziecie większością, bezstronnego wyborcę takiego jak ja jakoś nie przekonują gruszki na wierzbie obiecywane przez kandydatów z poparciem na poziomie 5 % 

Opublikowano

Bo też zyją w tym kraju? Zrobili dla tego kraju więcej niż zrobiłeś i zrobisz w życiu, ale to TY masz mieć uprzywilejowaną pozycje w społeczeństwie i decydować kto ma prawo do głosu?

 

Po co starzy maja się leczyć - przecież już się leczyli ,teraz są starsi to muszą chorować, a te stare k***y stojąw kolejkach do lekarza!!

 

Po co starzy mają prowadzić samochód - maja tramwaje, najeździli się już w życiu, przez nich są korki albo niedajboże jakiś dziadek przyśnie na zielonym!!

 

Obywatelem kraju jesteś od urodzenia aż do śmierci i masz takie samo prawo jak 90 latek czy 18 latek, dopóki stan zdrowia pozwala ci na podejmowanie decyzji zgodnie z własną wolą i sąd nie wlepi ci papierku, że jesteś warzywkiem i nie myślisz racjonalnie to możesz głosować, wypowiadać się na wszelkie tematy aż do usranej śmierci i twój głos się liczy tak samo jak każdej innej osoby - tzw demokracja

A mają prawo odbierać perspektywy?

Opublikowano

Tu się zgodze - demokracja to gówno. Ale nie wynaleziono nic lepszego póki co.

 

A jak uważasz, że listonosz to jedyne czym sie powinni starzy ludzie przejmować to idź powiedz to babci :)

 

@eMode

 

Też śmiechlem, jesteśmy pokoleniem idiotów i materialistów, kiedyś w. wyższe było czymś, dzisiaj każdy pajac (w tym ja) może się dostać na studia. 

 

@2xup

 

Nie wiem czy będziecie większością, bezstronnego wyborcę takiego jak ja jakoś nie przekonują gruszki na wierzbie obiecywane przez kandydatów z poparciem na poziomie 5 % 

Jakos moja babcia jest innego zdania.

Deus vult

Opublikowano

A mają prawo odbierać perspektywy?

 

Czemu żyjecie w przekonaniu, że wszystko się nam nalezy? Jeżeli macie takie altruistyczne podejście to mówie - głosujcie na PSL, w końcu dbają o rolników, a bez jedzenia nie możemy życ. 

 

Perspektywy masz, możesz skończyć dobre studia, albo rozkręcic własny biznes jeżeli masz troche kapuchy i oleju w głowie. Nikt nie przyjdzie i powie, ze bezrobocie spadnie do zera a praca minimalna wzrośnie do 50 zł /h. W Polsce też można zarobić, fakt - ciężej niż gdzie indziej, niekiedy potrzebujesz znajomości ale jak najbardziej jest to osiągalne nawet w naszych chujowych warunkach.

 

Zawsze możesz emigrować, nawet nie na stałe ale powiedzmy na rok - wystarczy ci tysiąc złotych, żeby przylecieć do anglii, opłacić mieszkanie i mieć za co kupić sobie jedzenie. Znajomy po miesiącu pracy w Bostonie przywiózł 4 tysiące, drugi po trzech miesiącach prawie 13. 

 

@Wojciech..

 

To bardo dobrze, moja babcia też ma dość dziwne poglądy jak na swoj wiek, ale to nadal mały promil społeczeńtwa, a autor domaga zabrania się głosu każdemu starszemu obywatelowi

Opublikowano

Czemu żyjecie w przekonaniu, że wszystko się nam nalezy? Jeżeli macie takie altruistyczne podejście to mówie - głosujcie na PSL, w końcu dbają o rolników, a bez jedzenia nie możemy życ. 

 

Perspektywy masz, możesz skończyć dobre studia. Nikt nie przyjdzie i powie, ze bezrobocie spadnie do zera a praca minimalna wzrośnie do 50 zł /h. W Polsce też można zarobić, fakt - ciężej niż gdzie indziej, niekiedy potrzebujesz znajomości ale jak najbardziej jest to osiągalne nawet w naszych chujowych warunkach.

 

Zawsze możesz emigrować, nawet nie na stałe ale powiedzmy na rok - wystarczy ci tysiąc złotych, żeby przylecieć do anglii, opłacić mieszkanie i mieć za co kupić sobie jedzenie. Znajomy po miesiącu pracy w Bostonie przywiózł 4 tysiące, drugi po trzech miesiącach prawie 13. 

Synu...

 

1. Dlaczego mam płacić na nierobów, imigrantów, Ukraińców, wycieczki sejmowe, zestaw porcelany dla Pani Komorowskiej za 27 tysięcy?

2. Dlaczego jest mi narzucane co mam robić, np. z dzieckiem?

3. Dlaczego mam płacić składki na NFZ? (Ostatni raz u lekarza byłem w 3 liceum)

4. Dlaczego mam płacić składki na ZUS/OFE? 

Opublikowano

Synu...

 

1. Dlaczego mam płacić na nierobów, imigrantów, Ukraińców, wycieczki sejmowe, zestaw porcelany dla Pani Komorowskiej za 27 tysięcy?

2. Dlaczego jest mi narzucane co mam robić, np. z dzieckiem?

3. Dlaczego mam płacić składki na NFZ? (Ostatni raz u lekarza byłem w 3 liceum)

4. Dlaczego mam płacić składki na ZUS/OFE? 

bo takich ludzi wybralismy by nami rzadzili i oni takie zasady wybrali, demokracja

i nie mowcie ze jestescie inni bo dalej jestescie polakami i to obywatelstwo polskie wybralo taki a nie inny rzad a nie ktos inny

­

Opublikowano

bo takich ludzi wybralismy by nami rzadzili i oni takie zasady wybrali, demokracja

i nie mowcie ze jestescie inni bo dalej jestescie polakami i to obywatelstwo polskie wybralo taki a nie inny rzad a nie ktos inny

Czyli to jednak jest odbieranie perspektyw. Z góry jest mi narzucane co mam robić choć ja tego nie chcę, no super. 

Opublikowano

Czyli to jednak jest odbieranie perspektyw. Z góry jest mi narzucane co mam robić choć ja tego nie chcę, no super. 

to miej problem nie do rzadu a do wyborcow

narzucaja ci to wyborcy ktorzy glosuja na inne partie a nie inne

wracajac do tematu, nie znam zbyt wielu starszych ludzi bioracych udzial w wyborach, jest to jakas grupa wyborcza ale nie glowna ktora decyduje o wynikach

dlaczego mamy odbierac prawo wyborcze osobom ktore maja odmienne poglady od autora tematu? korwin w mediach sie nie wypowiada, tylko po i pis tam wystepuja? a moze korwin najzwyczajniej nie potrafi/nie dociera do tejze grupy wyborcow? dlaczego za to mamy zabierac im prawa wyborcze?

­

Opublikowano

1. Zasiłki dla "nierobów" - jak najbardziej, nawet ludzie po prawie nie mogą znaleźć pracy, bo ojciec nie prowadzi kancy. Dla ukrainców - jeżeli to Polacy, którzy zostali na Ukrainie z przymusu i wracają uciekając przed wojną - jak najbardziej. I nie łudź się, że po zmianie rządu zmienia się wycieczki sejmowe - chociaż przyznaję, że to patologia.

 

2. Tu się zgodze, jak dla mnie to rodzic powinien podejmować decyzje - podam na własnym przykładzie, teraz jest afera, że 6 latki mają iśc do szkoły, ale to niezdrowe bo będą się źle czuły, nie są gotowe itp - bzdura, sam poszedlem jako 6 latek do szkoły, wychowuję się od zawsze z ludźmi o rok starszymi i nigdy nie czułem się gorszy czy nielubiany. Ale nie ma państwa na świecie, które pozwala rodzicowi na podejmowanie decyzji z przyszłością swojego dziecka. Nie zaczyna tematu invitro bo to walka system vs wiara, czyli dwa najgłupsze składowiska ludzi na ziemi.

 

3. Też nie pamiętam kiedy bylem u państwowego lekarza, ta kwestia również powinna być opcjonalna. Masz pieniądze, chcesz się leczyć prywatnie - nie płacisz składki.

 

4. Jeżeli masz pieniądze to jebie cie emerytura - zyjesz z tego co zarobiłeś, nie liczysz lat do 67. urodzin. Uważam jedynie, że od początku każdy powinien płacic składki dla siebie, a nie dla starszych. No i pieniądze niedoszłego emeryta ( Jan kowalski, 60 lat, pracuje 40, uzbierał powiedzmy pół miliona na emeryture umiera - pieniądze przepadają). Gdyby każdy zarabiał na własną emeryturę, to pieniądze wróciłiby do rodziny lub wg testamentu. Ale wiadomo, że ciężko to teraz zmienić na normalny system, bo emeryci byliby skazani na jakieś ochłapy albo na pomoc rodziny więc tu też ciężko znaleźć racjonalne rozwiązanie.

 

Panowie, nie spinam się, nie lubie obecnego systemu, demokracji, emerytury, nfz i papierologi na każdym kroku, ale pamiętajcie też, że wprowadzenie zmian to nie tylko napisanie ustawy i jej przegłosowanie, ale zmiana w całym panstwie - przykład z pkt 4, wyobraźcie sobie, że każdy odprowadza składki dla siebie i korzysta z tego budżetu - chociaż rozwiązanie normalne, to niewykonalne.

Opublikowano

to miej problem nie do rzadu a do wyborcow

narzucaja ci to wyborcy ktorzy glosuja na inne partie a nie inne

wracajac do tematu, nie znam zbyt wielu starszych ludzi bioracych udzial w wyborach, jest to jakas grupa wyborcza ale nie glowna ktora decyduje o wynikach

dlaczego mamy odbierac prawo wyborcze osobom ktore maja odmienne poglady od autora tematu? korwin w mediach sie nie wypowiada, tylko po i pis tam wystepuja? a moze korwin najzwyczajniej nie potrafi/nie dociera do tejze grupy wyborcow? dlaczego za to mamy zabierac im prawa wyborcze?

lol a o czym piszemy? O wyborcach w podeszłym wieku. Korwin jest mega aktywny, tylko go nie pokazują.

 

1. Zasiłki dla "nierobów" - jak najbardziej, nawet ludzie po prawie nie mogą znaleźć pracy, bo ojciec nie prowadzi kancy. Dla ukrainców - jeżeli to Polacy, którzy zostali na Ukrainie z przymusu i wracają uciekając przed wojną - jak najbardziej. I nie łudź się, że po zmianie rządu zmienia się wycieczki sejmowe - chociaż przyznaję, że to patologia.

 

2. Tu się zgodze, jak dla mnie to rodzic powinien podejmować decyzje - podam na własnym przykładzie, teraz jest afera, że 6 latki mają iśc do szkoły, ale to niezdrowe bo będą się źle czuły, nie są gotowe itp - bzdura, sam poszedlem jako 6 latek do szkoły, wychowuję się od zawsze z ludźmi o rok starszymi i nigdy nie czułem się gorszy czy nielubiany. Ale nie ma państwa na świecie, które pozwala rodzicowi na podejmowanie decyzji z przyszłością swojego dziecka. Nie zaczyna tematu invitro bo to walka system vs wiara, czyli dwa najgłupsze składowiska ludzi na ziemi.

 

3. Też nie pamiętam kiedy bylem u państwowego lekarza, ta kwestia również powinna być opcjonalna. Masz pieniądze, chcesz się leczyć prywatnie - nie płacisz składki.

 

4. Jeżeli masz pieniądze to jebie cie emerytura - zyjesz z tego co zarobiłeś, nie liczysz lat do 67. urodzin. Uważam jedynie, że od początku każdy powinien płacic składki dla siebie, a nie dla starszych. No i pieniądze niedoszłego emeryta ( Jan kowalski, 60 lat, pracuje 40, uzbierał powiedzmy pół miliona na emeryture umiera - pieniądze przepadają). Gdyby każdy zarabiał na własną emeryturę, to pieniądze wróciłiby do rodziny lub wg testamentu. Ale wiadomo, że ciężko to teraz zmienić na normalny system, bo emeryci byliby skazani na jakieś ochłapy albo na pomoc rodziny więc tu też ciężko znaleźć racjonalne rozwiązanie.

 

Panowie, nie spinam się, nie lubie obecnego systemu, demokracji, emerytury, nfz i papierologi na każdym kroku, ale pamiętajcie też, że wprowadzenie zmian to nie tylko napisanie ustawy i jej przegłosowanie, ale zmiana w całym panstwie - przykład z pkt 4, wyobraźcie sobie, że każdy odprowadza składki dla siebie i korzysta z tego budżetu - chociaż rozwiązanie normalne, to niewykonalne.

W wizji Korwina kto chce to się składa na emerytury, a kto nie to nie.

 

PS. Mówię o ludziach, którzy mają tzw. "wyjebane jaja" i śmieją się z systemu. Nie o tych, którzy na prawdę są w potrzebie lub na prawdę się starają, ale nie mogą znaleźć pracy.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...