Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Rozstrzygnięte]Koniec spamu w sugestiach


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

  1. Wyłączenie liczenia postów w dziale(jak w zleceniach FA), bo to głównie powoduje spam w tym dziale przez ludzi których i tak te zmiany nie obchodzą bo chcą tylko nabić posta.

Do każdej sugestii obowiązkowo dodawać ankietę i to w niej głosować. Posty pisać tylko jeśli chce się faktycznie powiedzieć coś poza "Tak.", "Nie, to głupie" lub "Fajny pomysł, tak".

Za pisanie postów w stylu powyższych bądź powtarzanie poprzedników najpierw nadawać 0% w ramach ostrzeżenia, a jeśli użytkownik to powtórzy to 5% za spam.

Cofnięcie zakazu wstępu dla userów poniżej 150 postów - jeśli powyższe zmiany wejdą, ten zakaz nie będzie miał sensu

Dodanie obowiązkowego prefixa [Dział] w przypadku sugestii dotyczącej dodania nowego działu.

Opublikowano

1. Można, ale nie trzeba. Neutral

2. Nie - po co w takim razie wyłączyć licznik postów?

3. Nie nalicza postów, więc czemu warnowac? o.O

4. Nie - wtedy by mogły być multikonta, żeby oddać głos na swoją propozycję.

5. Nie.

Opublikowano

@Lord Phoenix Aktualnie jest powszechny spam i pisanie czteroznakowych wypowiedzi w celu nabicia postów, czyli dobrze nie jest. Niektórzy może się jakoś zachowują, ale i tak mnóstwo nie więc trzeba coś z tym zrobić.

 

@Blezur 1. Owszem trzeba, bo obecnie jest tu dość słabo. 2. Bo nie ma licznika dodanych głosów w ankiecie, a więc wyeliminuje to spam. Na pewno dużo osób nie zauważy, że posty się już nie naliczają. 3. Spam to spam, bardziej chodzi mi o zakwalifikowanie takiego zachowania do wykroczeń. 4. Od multikont są GMi, równie dobrze można robić multi w celu dania sobie lajków czy czegoś w tym stylu. 5. Argumenty?

Opublikowano

1. Można, ale nie trzeba. Neutral

2. Nie - po co w takim razie wyłączyć licznik postów?

3. Nie nalicza postów, więc czemu warnowac? o.O

4. Nie - wtedy by mogły być multikonta, żeby oddać głos na swoją propozycję.

5. Nie.

@Fireho - co mam pisać, skoro Blezur napisał to samo co miałem na myśli tylko innymi słowami... Pomyśl czasami...

Opublikowano

 

@Blezur 1. Owszem trzeba, bo obecnie jest tu dość słabo. 2. Bo nie ma licznika dodanych głosów w ankiecie, a więc wyeliminuje to spam. Na pewno dużo osób nie zauważy, że posty się już nie naliczają. 3. Spam to spam, bardziej chodzi mi o zakwalifikowanie takiego zachowania do wykroczeń. 4. Od multikont są GMi, równie dobrze można robić multi w celu dania sobie lajków czy czegoś w tym stylu. 5. Argumenty?

2. Jak nie ma licznika oddanych głosów? o.O

 

KaXIMbD.png

 

3. To w takim razie po co wyłączyć naliczanie postów?

4. Mówimy sugestii - nie o dawaniu "lajków". Chodzi o robienie kont (nowych, np. przez proxy) i oddawanie głosu.

5. Po prostu moim zdaniem jest to zbędne i co x temat będzie miał prefix a reszta nie - nie będzie estetyczne.

 

Nie ma też czegoś robić "na siłę". Aktualnie moim zdaniem jest dobrze.

Opublikowano

Jak dla mnie sugestie są w porządku, aczkolwiek..

Do każdej sugestii obowiązkowo dodawać ankietę i to w niej głosować.

 

A sam nie dodałeś ankiety :D

sygnabymiyoshi_zpsfbe77387.jpeg

by @Miyoshi

<3
Opublikowano

 

  1. Wyłączenie liczenia postów w dziale(jak w zleceniach FA), bo to głównie powoduje spam w tym dziale przez ludzi których i tak te zmiany nie obchodzą bo chcą tylko nabić posta.
  2. Do każdej sugestii obowiązkowo dodawać ankietę i to w niej głosować. Posty pisać tylko jeśli chce się faktycznie powiedzieć coś poza "Tak.", "Nie, to głupie" lub "Fajny pomysł, tak".
  3. Za pisanie postów w stylu powyższych bądź powtarzanie poprzedników najpierw nadawać 0% w ramach ostrzeżenia, a jeśli użytkownik to powtórzy to 5% za spam.
  4. Cofnięcie zakazu wstępu dla userów poniżej 150 postów - jeśli powyższe zmiany wejdą, ten zakaz nie będzie miał sensu
  5. Dodanie obowiązkowego prefixa [Dział] w przypadku sugestii dotyczącej dodania nowego działu.

 

 

1. Nie, nie ma tyle dużo sugestii żeby codziennie nabijać po kilkadziesiąt postów.

2. Neutral, sam mogłeś dodać ankietę.

3. Nie.

4. Nie.

5. Nie jest to potrzebne.

Opublikowano

1. Można, ale nie trzeba. Neutral

2. Nie - po co w takim razie wyłączyć licznik postów?

3. Nie nalicza postów, więc czemu warnowac? o.O

4. Nie - wtedy by mogły być multikonta, żeby oddać głos na swoją propozycję.

5. Nie.

 

A po 2 była już sugestia aby wyłączyć nabijanie postów w dziale i została odrzucona. NIE.

Opublikowano

@iVenoom pokazał doskonały przykład innego zachowania - po prostu zacytować czyiś post i nie napisać absolutnie nic.

@Blezur 2. chodzi mi o to że nie ma ogólnego dla profilu, np. Głosy w ankietach: 23 3. Aby nie było sensu starać się pisać jakieś posty które zawierają jakąś króciutką i powiedzianą wcześniej opinię, na którą już odpowiedziano; aby nie było absolutnie żadnej korzyści z pisania tutaj i wtedy będą wypowiadać się tylko osoby które faktycznie chcą coś powiedzieć 4. Miałem na myśli robienie nowych kont przez proxy i dawanie sobie lajków 5. Tak jest w wielu działach i najwyraźniej nikomu to nie przeszkadza.

@Vomar™ Ok, dalej brak argumentów.

@Spaxor Bo aktualnie zazwyczaj się robi bez ankiety. Jak sugestia przejdzie, to wtedy będzie się robić ankietę. Bez wprowadzenia 1 i 3 nic to nie da.

@Kubek122 Problem polega nie na nabijaniu postów, ale na tym że te opinie są nieprawdziwe. Nabijanie postów to cel, dla którego tak spamią.

@Slasher_ Kolejny cytujący, a poza tym brak argumentów. Może tym razem przejdzie?

Opublikowano

Wyłączenie liczenia postów w dziale(jak w zleceniach FA), bo to głównie powoduje spam w tym dziale przez ludzi których i tak te zmiany nie obchodzą bo chcą tylko nabić posta.

 

 

Nie. Ludzie przyczyniają się do rozwoju forum, zasługują na "nabicie posta".

 

Do każdej sugestii obowiązkowo dodawać ankietę i to w niej głosować. Posty pisać tylko jeśli chce się faktycznie powiedzieć coś poza "Tak.", "Nie, to głupie" lub "Fajny pomysł, tak".

 

 

Nie.

 

Za pisanie postów w stylu powyższych bądź powtarzanie poprzedników najpierw nadawać 0% w ramach ostrzeżenia, a jeśli użytkownik to powtórzy to 5% za spam.

 

 

Nie.

 

Cofnięcie zakazu wstępu dla userów poniżej 150 postów - jeśli powyższe zmiany wejdą, ten zakaz nie będzie miał sensu

 

 

Neutral.

 

Dodanie obowiązkowego prefixa [Dział] w przypadku sugestii dotyczącej dodania nowego działu.

 

 

Zbędnie, nie.

Opublikowano

 

  1. Wyłączenie liczenia postów w dziale(jak w zleceniach FA), bo to głównie powoduje spam w tym dziale przez ludzi których i tak te zmiany nie obchodzą bo chcą tylko nabić posta.
  2. Do każdej sugestii obowiązkowo dodawać ankietę i to w niej głosować. Posty pisać tylko jeśli chce się faktycznie powiedzieć coś poza "Tak.", "Nie, to głupie" lub "Fajny pomysł, tak".
  3. Za pisanie postów w stylu powyższych bądź powtarzanie poprzedników najpierw nadawać 0% w ramach ostrzeżenia, a jeśli użytkownik to powtórzy to 5% za spam.
  4. Cofnięcie zakazu wstępu dla userów poniżej 150 postów - jeśli powyższe zmiany wejdą, ten zakaz nie będzie miał sensu
  5. Dodanie obowiązkowego prefixa [Dział] w przypadku sugestii dotyczącej dodania nowego działu.

 

1. Forum jest ogólnodostępne - wszędzie możesz pisać - i jeśli nie jest to dział przeznaczony dla typowego spamu nie ma sensu wyłączać w nich liczenia postów. Równie dobrze można to  wyłączyć we wszystkich działach - ale po co?

2. Większość osób, np. ja, rzadko korzysta z ankiety, raczej używana jest postać słowna - dlaczego? By jawnie pokazać swoje stanowisko.

3. A jeśli ktoś ma takie samo zdanie? Przykładowo: dla kidmoderatora MC @Blezur jest osobą autorytarną, której chce się podlizać (nie mówię, że tak jest zawsze), jednak jeśli ktoś dobrze ujmie w słowa swoją opinię, można napisać, że uważa się tak samo, nie widzę przeszkód.

4. Stanowcze nie, dlatego że jestem przeciwny powyższym zmianom.

5. Dosyć łatwo można to rozpoznać, czy dział czy nie. Dodatkowo zaraz byłoby ubieganie się o dodanie prefixa w celu usunięcia działu i tym podobne. Po co tyle zamieszania, skoro można wejść w temat i po prostu go przejrzeć? W tym dziale nie pisze się 100+ tematów dziennie ;)

Opublikowano

@Spaxor Kid nie pomaga zdobywać aktywności, bez podjęcia tych kroków dodawanie ankiet po prostu nie ma sensu.

@Juri. Nie przyczyniają się do rozwoju forum poprzez spam.

@Maupa. Rzecz w tym że jest to dział, w którym aktualnie przeważa typowy spam a więc jest sens wyłączać liczenie postów. Jeśli ktoś się zgadza z czyjąś opinią to daje like, od tego one służą. Stu tematów dziennie się nie pisze, ale trochę porządku się przyda.

Opublikowano

Wszystko na NIE

Nie ma przecież aż tyle tematów by nie dało sie tego ogarnąć. Wyłączenie liczenia postów spowoduje pewnie zmniejszenie aktywności w dziale.

Ankiety to też zły pomysł bo mogą być formy przekupstwa za like czy co tam...

1378331621-U719057.png

Opublikowano

@wakc34 Na obecną aktywność składa się wszechobecny spam.

Równie dobrze teraz można kogoś za like kogoś poprosić o napisanie określonego posta, więc nic się w tej kwestii nie zmieni.

Opublikowano

Śmieszy mnie fakt, że osoby które tutaj dały "nie" spamują byle gównem w tym dziale xD

 

Tak, chciałbym w końcu zobaczyć argumentacje postów a nie tylko "tak", "nie". 

 

 

 

Nie. Ludzie przyczyniają się do rozwoju forum, zasługują na "nabicie posta".

 

Masz racje, ale w sposób normalny a nie coś takiego:

http://www.mpcforum.pl/topic/1279356-zglaszanie-statusow/?view=findpost&p=10925198

http://www.mpcforum.pl/topic/1277481-wiek-a-data-urodzin/?view=findpost&p=10911669

http://www.mpcforum.pl/topic/1280909-przywrocenie-doty-l2-i-cube-world-do-inne-mmo/#entry10938819

http://www.mpcforum.pl/topic/1280909-przywrocenie-doty-l2-i-cube-world-do-inne-mmo/#entry10939386

 

i pisiont innych takich postów.

 

 


3. A jeśli ktoś ma takie samo zdanie? Przykładowo: dla kidmoderatora MC @Blezur jest osobą autorytarną, której chce się podlizać (nie mówię, że tak jest zawsze), jednak jeśli ktoś dobrze ujmie w słowa swoją opinię, można napisać, że uważa się tak samo, nie widzę przeszkód.

Może dać lajka, po coś one są, drugą opcją jest niepisanie niczego.

Opublikowano

@eMode Nie może być samo 1, bo i tak będą spamić. Nie może być też samo 2 3 i 4, bo będą pisali byle jak, tak aby tylko warna nie dostać i w efekcie dalej opinie będą nieprawdziwe/nieprzemyślane.

A w twoim "5x nie" nie podałeś żadnych argumentów.

Opublikowano

Zaliczanie postów - pół biedy, tylko, aby były z argumentem. Nawet wydukać "fajny pomysł, ciekawy, przyda się" - coś w tym stylu. Samo napisanie "tak" lub "nie" jest typowym nabiciem postu. Chyba, że ktoś zacytuję czyjąś dłuższą wypowiedzieć i napisze "zgodzę się z tym, na tak", "myślę tak samo, jestem za", itp.

 

1. Obojętne.

2. Tak.

3. Tak.

4. Obojętne.

5. Zbędne.

Opublikowano

Nie ma znaczenia czy ktoś napisze "Tak." czy "Fajny pomysł, podoba mi się, czemu nie, tak.". I jedno i drugie to spam i i w jednym i w drugim nie ma żadnego argumentu. Od zgadzania się z czyimś zdaniem są like'i. A 1 musi być, gdyż jak już mówiłem "będą pisali byle jak, tak aby tylko warna nie dostać i w efekcie dalej opinie będą nieprawdziwe/nieprzemyślane". 4 ma sens, ponieważ powodem istnienia tego zakazu jest możliwość nabijania postów w tym dziale; gdy ona zniknie zakaz będzie po prostu niepotrzebny.

Opublikowano

Like niekoniecznie oznacza, że ktoś się z czymś zgadza. Przy dawaniu limitu nie patrzysz na treść posta, tylko dajesz po kolei jak leci. Na dodatek tematy nie będą odświeżane, więc pójdą na dół i nikt ich nie obejrzy.

 

 

Zaliczanie postów - pół biedy, tylko, aby były z argumentem. Nawet wydukać "fajny pomysł, ciekawy, przyda się" - coś w tym stylu. Samo napisanie "tak" lub "nie" jest typowym nabiciem postu. Chyba, że ktoś zacytuję czyjąś dłuższą wypowiedzieć i napisze "zgodzę się z tym, na tak", "myślę tak samo, jestem za", itp.

 

"Tak" jest po prostu skrótem, nie ma sensu pisać coś, co było napisane wcześniej. Zacytowanie czyjegoś posta oznacza dokładnie to samo, a wykonuje się to dłużej.

 

No ale widzę, że musimy być dokładni. W takim razie od teraz w aplikacjach na kida lajkujemy posta, bo po co zdanie dwóch moderatorów, skoro jeden może napisać wszystko.

QtiV6xY.gif

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...