Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Oglądanie anime a wasz wiek i otoczenie.


Jimmson

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Filmy i seriale to dno, bo wszędzie jest praktycznie to samo. Jeden film wzorowany na drugim, a seriale mają podejmowane takie same tematy.

 

Anime to jest coś innego, każde różni się swoją oryginalnością i kreatywnością. Na dodatek ZAWSZE znajdzie się anime, które trafia w nasze gusta, jednak najpierw trzeba się zachęcić do tego.

 

Moi znajomi na ogół się tym nie interesują. Czasami pytają się co w tym fajnego i czy coś polecam ;p

Niektóre seriale sa fajne. Np. dr.house, gra o tron, the walking dead. I w anime też wszystko jest takie same, jedno wzorowane na drugim. Niby są różnice, ale jak zwykle główny bohater spotyka dziewczyne, ktora daje mu jakąś moc itp. to jest przyklad jednego schematu. 

1373637009-U477327.png

  • Odpowiedzi 102
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

I w anime też wszystko jest takie same, jedno wzorowane na drugim. Niby są różnice, ale jak zwykle główny bohater spotyka dziewczyne, ktora daje mu jakąś moc itp. to jest przyklad jednego schematu. 

No niekoniecznie.

QtiV6xY.gif

Opublikowano

Niektóre seriale sa fajne. Np. dr.house, gra o tron, the walking dead. I w anime też wszystko jest takie same, jedno wzorowane na drugim. Niby są różnice, ale jak zwykle główny bohater spotyka dziewczyne, ktora daje mu jakąś moc itp. to jest przyklad jednego schematu. 

Są schematy owszem ale w tych nowych anime najczęściej a te starsze mają w większości oryginalne klimaty i fabułę.

NJxbd4x.png

Opublikowano
 

Gdy rodzic wchodzi do pokoju szybko zamykam przegladarke, przełączam na inną karte.

Przeglądarkę ? Ja tam sądzę, że najlepiej ogląda się anime w Media Player Classic HC (używając K-Lite Codec Pack). Oczywiście z dysku. Chyba, że komuś nie zależy na jakości obrazu i dźwięku.

 

 Ale dziwi mnie, że takiego angel beatsa ocenił na 8, steins gate (perełka, anime, które oceniłem na 10/10, było dla mnie idealne) przerwał po 10 odcinkach..

Oba anime są świetne, ale Steins;Gate nie jest łatwe do zrozumienia,  więc nie każdemu odpowiada.

 

 Z resztą ja nie mam o wiele więcej, uważam, że anime to po prostu zabijacze czasu i stanowcza mniejszość zasługuje na wszelkie podniecanie się nimi. Anime , tak ogólnie są średnie. 

 

Średnie jak dla mnie to takie, które prawie w ogóle się nie podoba (tylko w niewielkim stopniu). Inne są co najmniej dobre lub bardzo dobre.

 

On nie trolluje, czasem lepiej włączyć to porno bo łatwiej by się z tego tłumaczyć niż z takiego boku no pico albo seikon no qwaser.

 

 

Seikon no Qwaser było całkiem fajne jak ecchi (nie licząc kilku dennych odcinków w obu sezonach).

 

 

 

Nie lubię loli/moe shitu

 

 

 

To nie oglądaj shitu, ale anime z fajnymi moe/loli. Jest ich całkiem sporo.

 

Niby są różnice, ale jak zwykle główny bohater spotyka dziewczyne, ktora daje mu jakąś moc itp. to jest przyklad jednego schematu. 

Schematów jest mnóstwo, a ten który wymieniłeś to jeden z nich. W wielu anime bohater ma już jakąś moc tylko jeszcze o niej nie wie.

 

Wszystko zależy jak całe anime zostanie skonstruowane, czy polubi się postacie i jaka będzie fabuła. Powtarzanie schematów to jeszcze żadna wada.

Opublikowano

Niby są różnice, ale jak zwykle główny bohater spotyka dziewczyne, ktora daje mu jakąś moc itp. to jest przyklad jednego schematu.

Teraz niby taki schemat króluje jeśli chodzi o anime akcji, ale - może się to niedługo zmieni, bo np. w okolicach 2000 roku królował inny schemat ^^ A nawet to, że oparte są na podobnych schematach nie oznacza tego, że są tym samym ze zmienionymi kolorami włosów postaci, nie.

Poza tym warto zobaczyć każdy gatunek, a nie tylko "ja lubię mecha, to będę mecha!". Jak to było kiedyś wspomniane ,,nie dasz rady oglądnąć wszystkich anime", więc zawsze znajdzie się kolejne ;-) Co sezon załóżmy wychodzi 40 serii 12 epowych, co daje już 480 epów do oglądnięcia w 3 miesiące, po których przybędzie kolejne 480 epów do oglądania. W zaledwie 6 miesięcy jest dodatkowe 80 serii do oglądnięcia, podczas gdy jeszcze tkwi się w tych z ubiegłych lat.. :)

loli i moe są spoko, jak każde inne ^^

Opublikowano

Teraz niby taki schemat króluje jeśli chodzi o anime akcji, ale - może się to niedługo zmieni, bo np. w okolicach 2000 roku królował inny schemat ^^ A nawet to, że oparte są na podobnych schematach nie oznacza tego, że są tym samym ze zmienionymi kolorami włosów postaci, nie.

Poza tym warto zobaczyć każdy gatunek, a nie tylko "ja lubię mecha, to będę mecha!". Jak to było kiedyś wspomniane ,,nie dasz rady oglądnąć wszystkich anime", więc zawsze znajdzie się kolejne ;-) Co sezon załóżmy wychodzi 40 serii 12 epowych, co daje już 480 epów do oglądnięcia w 3 miesiące, po których przybędzie kolejne 480 epów do oglądania. W zaledwie 6 miesięcy jest dodatkowe 80 serii do oglądnięcia, podczas gdy jeszcze tkwi się w tych z ubiegłych lat.. :)

loli i moe są spoko, jak każde inne ^^

Są gatunki, których nigdy nie rusze. Np. hentai, loli, moe, yuri, yaoi, męski harem. Wy zawsze będziecie bronić anime głupi otaku. Zobaczcie ten film:

 

http://www.youtube.com/watch?v=F-ssnIUBSYw

1373637009-U477327.png

Opublikowano

To nie oglądaj shitu, ale anime z fajnymi moe/loli. Jest ich całkiem sporo.

 

 

Wolę normalne postacie, a nie małe dziewczynki.

s2c77Oa.png

Opublikowano

Wolę normalne postacie, a nie małe dziewczynki.

Módl się żeby asp tutaj nie zaglądał bo cię spali na stosie.

 

//Lol, nope - ale tak naprawdę to kc <<<3333 loli

NJxbd4x.png

Opublikowano

Są gatunki, których nigdy nie rusze. Np. hentai, loli, moe, yuri, yaoi, męski harem. Wy zawsze będziecie bronić anime głupi otaku. Zobaczcie ten film:

 

http://www.youtube.com/watch?v=F-ssnIUBSYw

 

Royal co ja ci mówiłem ehhh. Dajesz filmik jakiegoś typa co pojęcia nie ma o temacie, no bo jak koleś który wgl anime nie oglądał może je komentować, to jest jak praca naszych polityków w rządzie która widać zresztą do jakiego prosperity i rozwoju gospodarczego doprowadziła nasz kochany kraj to raz. Dwa koleś przytaczał tam jakieś motywy typu 2,5k serii co kurwa z fizycznego punktu widzenia oznacza że trzeba by kogoś ustawić na kilka lat 24/7 do krzesła przywiązanego aby to obejrzał. Powiedział jeszcze o jakiś przypadkach otaku co tam pozabijał dziewczynki, jak chcesz to ci wyciągnę przypadki naszych kochanych dresów i rodaków co robią z dziećmi bo takie przypadki się zdarzają. A to że się znajdą jacyś outsaiderzy i forever alone bez przyjaciół którzy będę pierdolić jakie to anime wspaniałe nie jest to też nic dziwnego bo fan-boyów jest wszędzie i wszystkiego.

 

Dlatego nie ośmieszaj się już royal i mi tutaj nie pisz więcej bzdurnych postów na ten temat bo się ośmieszasz.

NJxbd4x.png

Opublikowano

Royal co ja ci mówiłem ehhh. Dajesz filmik jakiegoś typa co pojęcia nie ma o temacie, no bo jak koleś który wgl anime nie oglądał może je komentować, to jest jak praca naszych polityków w rządzie która widać zresztą do jakiego prosperity i rozwoju gospodarczego doprowadziła nasz kochany kraj to raz. Dwa koleś przytaczał tam jakieś motywy typu 2,5k serii co kurwa z fizycznego punktu widzenia oznacza że trzeba by kogoś ustawić na kilka lat 24/7 do krzesła przywiązanego aby to obejrzał. Powiedział jeszcze o jakiś przypadkach otaku co tam pozabijał dziewczynki, jak chcesz to ci wyciągnę przypadki naszych kochanych dresów i rodaków co robią z dziećmi bo takie przypadki się zdarzają. A to że się znajdą jacyś outsaiderzy i forever alone bez przyjaciół którzy będę pierdolić jakie to anime wspaniałe nie jest to też nic dziwnego bo fan-boyów jest wszędzie i wszystkiego.

 

Dlatego nie ośmieszaj się już royal i mi tutaj nie pisz więcej bzdurnych postów na ten temat bo się ośmieszasz.

Mogę się ośmieszać, ponieważ jestem Tu anonimowy. Nie traktuj mnie jak małego dzieciaka co ledwo ukończył podstawówkę. Uważam, że w jego słowach była zawarta prawda. Obeznał się z tematem, przygotował, powiedział co o tym myśli i tyle. O co ci chodzi? W celu kontynuowania rozmowy proszę napisać mi pw, bo zaraz asparte zamknie temat. 

1373637009-U477327.png

Opublikowano

Mogę się ośmieszać, ponieważ jestem Tu anonimowy. Nie traktuj mnie jak małego dzieciaka co ledwo ukończył podstawówkę. Uważam, że w jego słowach była zawarta prawda. Obeznał się z tematem, przygotował, powiedział co o tym myśli i tyle. O co ci chodzi? W celu kontynuowania rozmowy proszę napisać mi pw, bo zaraz asparte zamknie temat.

 

Ale to jest temat do takiej dyskusji jakbyś nie zauważył a traktuje cię tak bo wiem jaki jesteś i nie próbuj być poważny bo ci nie wychodzi xDDD

 

To zaczynamy kontynuacje:

Jeszcze wracając to nigdy nie mów nigdy bo mogę się założyć że prędzej czy później jeden z tych gatunków ruszysz albo i już ruszyłeś nieświadomie tutaj już 1 pkt karny. Jeśli według ciebie on powiedział prawdę to ja nie będę twojemu zdaniu zaprzeczał aczkolwiek wgl nie podałeś żadnych kontrargumentów tylko postawiłeś na takim tępym "bo tak" kolejny 1 pkt karny. Ja mogę poczytać na temat ekonomi ale nie nazwę się ekonomistą bo i tak będę miał zero doświadczenie, a to że się przygotował to już uargumentowałem te jego przygotowanie całe na co ty mi nie odpowiedziałeś kolejny 1 pkt karny.

 

Selweron ale ten żart z twoim wiekiem już dawno przestał być śmieszny..

 

@Edit

 

razor, ale oglądanie japońskich animacji nie jest moim hobby. Moim zdaniem hobby to jest coś z czego nie tylko czerpie się przyjemność (bo z każdego dobrego anime taką się czerpie) ale i też poswięca się na to wiekszosc swojego czasu

 

Tym zdaniem to wygrałeś nagrodę Darwina, kolejny 1 pkt karny.

 

Teraz zapytasz po co te pkt ? za 10 pkt masz nagrodę "Najbardziej przejebane w dziale Anime" a od 15 pkt luksusowa nagroda dozoru sz.p Vasto przy każdym poście.

Czy powalczysz o kolejne nagrody ? to się okaże.

 

 

//Wycieczki personalne to w piaskownicy, nie tutaj.

//Asp

NJxbd4x.png

Opublikowano

Filmy i seriale to dno, bo wszędzie jest praktycznie to samo. Jeden film wzorowany na drugim, a seriale mają podejmowane takie same tematy.

 

Anime to jest coś innego, każde różni się swoją oryginalnością i kreatywnością. Na dodatek ZAWSZE znajdzie się anime, które trafia w nasze gusta, jednak najpierw trzeba się zachęcić do tego.

 

Wkurwia mnie wywyższanie anime przez licbusów jako nadforme rozrywki i uwznawanie tego za coś poważnego oraz wartego uwagi. Otóż jest dokładnie inaczej, większość anime nie ma do zaoferowania NICZEGO wartościowego, tworzy się kolejne serie, które mają na celu wypromowanie noveli/mangi, która niczym się nie różni od poprzedników. Zobaczcie sobie na te wszystkie popularne shouneny, nie różnią one się praktycznie niczym, sztampowe i oklepane schematy, ale to się sprzedaje, bo jest tworzone specjalnie dla mas. Nie wymaga myślenia, wszystko jest stworzone jak najprościej, a zarazem w pewnym sensie na tyle interesująco, że osoba czeka na kolejny tom/odcinek. W ciągu całego roku wybieram jedynie parę anime, które mogę uznać za warte oglądnięcia, a to nie znaczy, że są dobre. Tak wygląda współczesny rynek, pewien japoński reżyser powiedział w wywiadzie, że anime tworzą aktualnie typowi otaku, a nie ludzie, którzy spędzają czas na obserwowaniu ludzi. W wyniku tego masz wysyp wielu tytułów z podtekstami echi, a ich oglądanie sprawia więcej bólu niż przyjemności.

 

W sumie najbardziej mnie rozbawiło stwierdzenie "filmy i seriale to dno", widze mamy tutaj poważnego konesera po kinematografi. Kino jest, było i będzie bogatsze w wartościowe produkcje niż anime z prostego powodu, popularność. Japońce mają jedną bardzo dobrą cechę przy tworzeniu chińskich bajek - muzyke, a zarazem wiele bardzo negatywnych jak kreska, czy jak już wspomniałem trzymanie się oklepanych schematów. Prawdopodobnie jedyne filmy o jakich masz świadomość to amerykańskie "hity" i kolejne polskie "komedie", a nie znaczy to, że kino zamyka się w obrębie mainstremowego gówna, czy chociażby tylko wokół usa. Polska wbrew pozorom masz bardzo bogatą kinematografię i nie mam na myśli przeszłości, ale również czasy współczesne, tylko najprościej mówiąc to się nie sprzeda, dlatego też nie spotkasz tego w kinie.

Pomogę z matematyki, PW.

Opublikowano

Wkurwia mnie wywyższanie anime przez licbusów jako nadforme rozrywki i uwznawanie tego za coś poważnego oraz wartego uwagi. Otóż jest dokładnie inaczej, większość anime nie ma do zaoferowania NICZEGO wartościowego, tworzy się kolejne serie, które mają na celu wypromowanie noveli/mangi, która niczym się nie różni od poprzedników. Zobaczcie sobie na te wszystkie popularne shouneny, nie różnią one się praktycznie niczym, sztampowe i oklepane schematy, ale to się sprzedaje, bo jest tworzone specjalnie dla mas. Nie wymaga myślenia, wszystko jest stworzone jak najprościej, a zarazem w pewnym sensie na tyle interesująco, że osoba czeka na kolejny tom/odcinek. W ciągu całego roku wybieram jedynie parę anime, które mogę uznać za warte oglądnięcia, a to nie znaczy, że są dobre. Tak wygląda współczesny rynek, pewien japoński reżyser powiedział w wywiadzie, że anime tworzą aktualnie typowi otaku, a nie ludzie, którzy spędzają czas na obserwowaniu ludzi. W wyniku tego masz wysyp wielu tytułów z podtekstami echi, a ich oglądanie sprawia więcej bólu niż przyjemności.

 

W sumie najbardziej mnie rozbawiło stwierdzenie "filmy i seriale to dno", widze mamy tutaj poważnego konesera po kinematografi. Kino jest, było i będzie bogatsze w wartościowe produkcje niż anime z prostego powodu, popularność. Japońce mają jedną bardzo dobrą cechę przy tworzeniu chińskich bajek - muzyke, a zarazem wiele bardzo negatywnych jak kreska, czy jak już wspomniałem trzymanie się oklepanych schematów. Prawdopodobnie jedyne filmy o jakich masz świadomość to amerykańskie "hity" i kolejne polskie "komedie", a nie znaczy to, że kino zamyka się w obrębie mainstremowego gówna, czy chociażby tylko wokół usa. Polska wbrew pozorom masz bardzo bogatą kinematografię i nie mam na myśli przeszłości, ale również czasy współczesne, tylko najprościej mówiąc to się nie sprzeda, dlatego też nie spotkasz tego w kinie.

 

Podajesz przykład shounen to jak podawanie przykładu tych "hitów" z usa, ja nie uważam że filmy są gorsze i wiem o czym mówisz oglądam dużo dobrych produkcji ale nadal uważam że jest ich znacznie mniej w tym komercyjnym gównie niż w ilości oryginalnych anime których jest dość dużo w porównaniu do ilości filmów wykraczające poza sferę tego gówna. Ale to moje zdanie.

NJxbd4x.png

Opublikowano

Filmy też masz i gorsze i lepsze i niektóre też są podobne do siebie. Też lubię sobie obejrzeć jakiś film lecz lubię tylko dramaty ewentualnie jakieś akcje i oglądałem z tych gatunków już tak wiele produkcji że teraz trudno mi coś dobrego znaleźć. Ogólnie te wszystkie filmy co puszczają wieczorami w telewizji są jakieś takie szare, a to co leci w TV po południ, chodzi mi o jakieś gówna typu dlaczego ja, trudne sprawy to jak na to patrze to mi się rzygać chce. Anime trzeba po prostu lubić bo są ludzie którzy sobie wpierdolą że to bajka i nawet jak obejrzą to się nie przekonają. Dajmy na to taki Code Geass czasami się czułem jak bym oglądał pałerendżersów jak walczyli tymi rycerzami mroku lecz jest to tylko taka hmmm odskocznia (?) i te anime porusza naprawdę ciekawe tematy lecz trzeba się temu inaczej przyjrzeć :) Dyskusja troszeczkę zboczyła w innym kierunku, przypominam żebyście pisali swój wiek :D

Opublikowano

Filmy też masz i gorsze i lepsze i niektóre też są podobne do siebie. Też lubię sobie obejrzeć jakiś film lecz lubię tylko dramaty ewentualnie jakieś akcje i oglądałem z tych gatunków już tak wiele produkcji że teraz trudno mi coś dobrego znaleźć. Ogólnie te wszystkie filmy co puszczają wieczorami w telewizji są jakieś takie szare, a to co leci w TV po południ, chodzi mi o jakieś gówna typu dlaczego ja, trudne sprawy to jak na to patrze to mi się rzygać chce. Anime trzeba po prostu lubić bo są ludzie którzy sobie wpierdolą że to bajka i nawet jak obejrzą to się nie przekonają. Dajmy na to taki Code Geass czasami się czułem jak bym oglądał pałerendżersów jak walczyli tymi rycerzami mroku lecz jest to tylko taka hmmm odskocznia (?) i te anime porusza naprawdę ciekawe tematy lecz trzeba się temu inaczej przyjrzeć :) Troszeczkę zboczyliśmy z tematu, przypominam żebyście pisali swój wiek :D

Ale anime to są bajki. Temu nie zaprzeczysz. Czy dla dzieci, czy nie, i tak i nie. W każdym razie - bajki :)

1373637009-U477327.png

Opublikowano

Podajesz przykład shounen to jak podawanie przykładu tych "hitów" z usa, ja nie uważam że filmy są gorsze i wiem o czym mówisz oglądam dużo dobrych produkcji ale nadal uważam że jest ich znacznie mniej w tym komercyjnym gównie niż w ilości oryginalnych anime których jest dość dużo w porównaniu do ilości filmów wykraczające poza sferę tego gówna. Ale to moje zdanie.

No cóż, akurat jeśli ktoś szuka horrorów to jedynie filmy, w anime nie ma niczego ciekawego.

Wszystko zależy od naszego aktualnego "widzimisie", nie można jasno stwierdzić że jest więcej dobrych anime niż filmów, to jak porównywać F1 ze zwykłym samochodem, niby to to samo ale ich przeznaczenia się od siebie zupełnie różnią.

F1 ma wygrywać w rajdach, a zwykły samochód ma pomóc ci dostać się w pożądane miejsce.

Fakt faktem, że dużo jest shounenów robionych pod ciemną masę, ale tak samo pełno jest seriali typu "M jak Miłość", to też jest ciągnięte tylko ze względu na zarobek. Czasy kiedy to wszystko było oryginalne i miało przyciągnąć wzrok każdej osoby dawno minęły, teraz możemy tylko podziwiać efekty specjalne bez żadnej fabuły i cycki w anime. W sumie to i to i to występuje zarówno w anime jak i filmach/serialach. Smutne.

417711489342956987022.png

Opublikowano

Ale anime to są bajki. Temu nie zaprzeczysz. Czy dla dzieci, czy nie, i tak i nie. W każdym razie - bajki :)

Obejrzyj sobie shigurui albo boku no picko przyjdź tu i powiedz że to bajki

NJxbd4x.png

Opublikowano

Bajka – krótki utwór literacki zawierający morał (pouczenie), może być wierszowany, czasem żartobliwy. Morał może znajdować się na początku lub na końcu utworu albo wynikać z jego treści. (źródło wikipedia)

 

Raczej powiedziałbym kreskówki :)

Opublikowano

Bajka – krótki utwór literacki zawierający morał (pouczenie), może być wierszowany, czasem żartobliwy. Morał może znajdować się na początku lub na końcu utworu albo wynikać z jego treści. (źródło wikipedia)

 

Raczej powiedziałbym kreskówki :)

Kreskówki to ma reszta świata, a anime mają japończycy.

xD taka jest różnica

417711489342956987022.png

Opublikowano

Masz rację, chciałem zobrazować że to nie bajki użyłem złego słowa. W każdym bądź razie dziecko nie zrozumie sporej ilości anime, kolejnej sporej ilości anime w którym praktycznie w każdym odcinku się tylko gada dziecko się znudzi ale za to w kolejnej sporej ilości anime dziecko będzie zajebiście zachwycone bo Naruto zrobił kage bunszin no dżutsu (jbc to do naruto nic nie mam, sam je lubie) xDDD

Opublikowano

Oglądam anime jakiś kawałek czasu i myślę, że nie ma co tego przerywać. Czerpie z tego radość. Mam paru znajomych, którzy coś tam obejrzą, ale w małym stopniu. 

 

Ale anime to są bajki. Temu nie zaprzeczysz. Czy dla dzieci, czy nie, i tak i nie. W każdym razie - bajki :)

nie

 

@@

Ktoś tu pisał, że seriale i filmy to dno -- dojebałeś majster po całości

 

@@

Masz rację, chciałem zobrazować że to nie bajki użyłem złego słowa. W każdym bądź razie dziecko nie zrozumie sporej ilości anime, kolejnej sporej ilości anime w którym praktycznie w każdym odcinku się tylko gada dziecko się znudzi ale za to w kolejnej sporej ilości anime dziecko będzie zajebiście zachwycone bo Naruto zrobił kage bunszin no dżutsu (jbc to do naruto nic nie mam, sam je lubie) xDDD

 

Prędzej polecą hejty za oglądanie i lubienie naruto niż na odwrót :D

; )

Opublikowano

Oglądam anime jakiś kawałek czasu i myślę, że nie ma co tego przerywać. Czerpie z tego radość. Mam paru znajomych, którzy coś tam obejrzą, ale w małym stopniu. 

 

nie

 

@@

Ktoś tu pisał, że seriale i filmy to dno -- dojebałeś majster po całości

 

@@
 

Prędzej polecą hejty za oglądanie i lubienie naruto niż na odwrót :D

 

Haha, nie oglądam teraz Naruto, jak zaczynałem oglądać anime to jeden z pierwszych tasiemców, i trzeba przyznać, że materiał na owego "tasiemca" jest dobry :) po za tym nie pierdolcie bo w praktycznie na każdym MALu widnieje Naruto od pierwszej serii po filmy z shippuudena, kto tego nie oglądał :D

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...