Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Oglądanie anime a wasz wiek i otoczenie.


Jimmson

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć :) Piszę ten temat bo strasznie mnie to ciekawi. W jakim wieku ludzie oglądają anime? Czy można być za starym? Chyba raczej nie. Mam 17 lat i strasznie się tym jaram :D Druga sprawa to wasze otoczenie a japońska animacja :) A mianowicie jak reagują na to wasi znajomi i rodzina? Ja jestem taką czarną owieczką wśród znajomych i nie znam nikogo kto by miał takie hobby jak ja. Czasami gdy się pytają co tam dzisiaj robiłem i słyszą odpowiedź "aaa oglądałem anime cały dzień" to się lekko śmieją, ale mam to gdzieś i robię to co lubię :D Z kolei rodzice nie wiedzą nawet że mam takie hobby ale raz mama do mnie powiedziała "17 lat a bajeczki ogląda" na co jej jebłem referat o anime xD

  • Odpowiedzi 102
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

Ja już mam 20 latek i nadal lubię od czasu do czasu obejrzeć sobie parę odcinków.

Z tego się moim zdaniem nie wyrasta i można je oglądać w każdym wieku. Zwłaszcza, że gatunków jest cała masa i każdy znajdzie coś dla siebie.

A jak reagują na to znajomi i rodzina? Normalnie. Nie jestem kimś komu japońska animacja przysłoniła zdrowy rozsądek i zachowuję się jak każda inna osoba.

Nie czuję potrzeby bywania na konwentach, zabawy w cosplaye, wplatania japońskich słówek w wypowiadane zdania czy robienia czegokolwiek podobnego.

Poza forum nie mam potrzeby afiszowania się oglądaniem anime czy rozmowy z innymi fanami chociaż parę osób wie, że je od czasu do czasu oglądam.

1373662483-U83583.png

Opublikowano

Chuj z otoczeniem. Najbardziej ze wszystkich anime lubie DBZ i raz chciałem zrobić sobie włosy jak Vegeta > XDDD

67726388604270515055.jpg

46910951821534372332.gif

 


Jeżeli Ci pomogłem LIKE!

Opublikowano

Cześć :) Piszę ten temat bo strasznie mnie to ciekawi. W jakim wieku ludzie oglądają anime? Czy można być za starym? Chyba raczej nie. Mam 17 lat i strasznie się tym jaram :D Druga sprawa to wasze otoczenie a japońska animacja :) A mianowicie jak reagują na to wasi znajomi i rodzina? Ja jestem taką czarną owieczką wśród znajomych i nie znam nikogo kto by miał takie hobby jak ja. Czasami gdy się pytają co tam dzisiaj robiłem i słyszą odpowiedź "aaa oglądałem anime cały dzień" to się lekko śmieją, ale mam to gdzieś i robię to co lubię :D Z kolei rodzice nie wiedzą nawet że mam takie hobby ale raz mama do mnie powiedziała "17 lat a bajeczki ogląda" na co jej jebłem referat o anime xD

W jakim wieku? Każdym. Kwestia gustu. Nie można być za starym, Anime jest dla każdego. Anime oglądam od... Nie wiem? Ale bardzo długo, na pewno od 13 lub 15 roku życia, zaczęłam od Elfen Lied, Chobits. Obecnie mam 21 lat i dalej oglądam. Otoczenie? Różnie, jedynie kilka osób poznałam, które jako-tako oglądają, ale większość twierdzi, że to "japońskie bajki", które są nudne. Rodzina? Normalnie, bracia i siostra również oglądają.

Opublikowano

Ja już mam 20 latek i nadal lubię od czasu do czasu obejrzeć sobie parę odcinków.

Z tego się moim zdaniem nie wyrasta i można je oglądać w każdym wieku. Zwłaszcza, że gatunków jest cała masa i każdy znajdzie coś dla siebie.

A jak reagują na to znajomi i rodzina? Normalnie. Nie jestem kimś komu japońska animacja przysłoniła zdrowy rozsądek i zachowuję się jak każda inna osoba.

Nie czuję potrzeby bywania na konwentach, zabawy w cosplaye, wplatania japońskich słówek w wypowiadane zdania czy robienia czegokolwiek podobnego.

Poza forum nie mam potrzeby afiszowania się oglądaniem anime czy rozmowy z innymi fanami chociaż parę osób wie, że je od czasu do czasu oglądam.

 

No jasne :) ja również nie bawię się w żadne cosplaye, nie chodzę na konwenty lub też nie wplatam japońskich słówek do naszego języka. Specjalnie jakoś się też nie afiszuje lecz mówię czasami że oglądam anime i niekiedy też to wyjdzie samo z siebie lecz według mnie spoko by było mieć znajomego z którym mógłbym wymienić kilka zdań o anime. 

Opublikowano

Anime, mimo iż jest animowane, nie oznacza w żaden sposób, że są to bajki dla dzieci. Japończycy mają to do siebie, że wszystko przedstawiają prawie w formie animowanej, czy tez mang (nawet książki kucharskie). Co za tym idzie, można znaleźć tytuły przeznaczone tylko dla dzieci, jak i dla tych 18+ i nie mówię tutaj o hentai'ach ;-) Nie ma ustalonego wieku na oglądanie.

Opublikowano

No jasne :) ja również nie bawię się w żadne cosplaye, nie chodzę na konwenty lub też nie wplatam japońskich słówek do naszego języka. Specjalnie jakoś się też nie afiszuje lecz mówię czasami że oglądam anime i niekiedy też to wyjdzie samo z siebie lecz według mnie spoko by było mieć znajomego z którym mógłbym wymienić kilka zdań o anime. 

 

Jeszcze całe życie przed Tobą. Pewnie jeszcze nie jedną taką osobę poznasz.

Zwłaszcza, że naprawdę sporo osób ogląda anime tylko wiele z nich się tym nie chwali. ;)

1373662483-U83583.png

Opublikowano

Mam kilku kolegów, którzy oglądają anime lub czytają mangę, ale jakoś specjalnie na ten temat nie gadamy.

Czasami tylko ciśniemy z kogoś bekę że czyta/ogląda yaoi.

s2c77Oa.png

Opublikowano

Pamiętajcie że jeśli któryś z rodziców bardzo by się pieklił do was że anime to dla dzieci to możecie im puścić hentaja xDDD

 

Żarty żartami ja z tym problemu nie miałem oglądam i raczej oglądać będę czasem mam przerwy nawet miesięczne/dwumiesięczne ale jak wracam to tylko mam większą ochotę na oglądanie wchłaniam jeszcze więcej.

NJxbd4x.png

Opublikowano

Co jakiś czas oglądam jakiś dłuższy lub krótszy tytuł. A o anime staram się rozmawiać jedynie z dwoma fanami tejże japońskiej twórczości.

Opublikowano

Znam 2 osoby, które oglądają anime. Mam wyjebane w te cosplaye, konwenty czy inne pierdoły - nie mam zamiaru robić z siebie błazna.

i_am_a_masou_shoujo_by_nicolaiandrews-d3

 

No co ty bardzo fajny cosplay xDDDDDDDDDDDDD

Nie uważam żeby wyżej przedstawiony dżentelmen był błaznem

s2c77Oa.png

Opublikowano

Ja oglądam anime - zacząłem 4 miesiące temu.

Moi znajomi wiedzą, że oglądam anime, ale nic im do tego i na to nie zwracają uwagi.

Rodzice tak samo wiedzą o tym, że lubię oglądać te "japońskie bajki", ale tak samo nic nie robią.

 

Każdy lubi to co chce, chociaż szczerze to pojechałbym na jakiś konwent :P

4770714280454741315510.png
Opublikowano

Ja mam 30 lat, ale oglądanie anime to nic innego jak oglądanie filmów (po prostu postacie są rysowane/animowane). Czy ktoś się wstydzi oglądać filmy w telewizji, na płytach lub w kinie ? Chyba nikt.

Po prostu Japończycy jako jedyni na świecie tworzą ładne seriale i filmy animowane, które są odpowiednikami produkcji aktorskich.

 

Zresztą w filmach aktorskich wszystko jest udawane, gdyż ludzie mają swoje role i muszą je odpowiednio zagrać, a efekty specjalne w prawdziwym świecie często wyglądają bardzo sztucznie. W anime jest inaczej, gdyż tam wszystko wygląda naturalniej i bardziej przekonująco.

Opublikowano

Ja mam 30 lat, ale oglądanie anime to nic innego jak oglądanie filmów (po prostu postacie są rysowane/animowane). Czy ktoś się wstydzi oglądać filmy w telewizji, na płytach lub w kinie ? Chyba nikt.

Po prostu Japończycy jako jedyni na świecie tworzą ładne seriale i filmy animowane, które są odpowiednikami produkcji aktorskich.

 

Zresztą w filmach aktorskich wszystko jest udawane, gdyż ludzie mają swoje role i muszą je odpowiednio zagrać, a efekty specjalne w prawdziwym świecie często wyglądają bardzo sztucznie. W anime jest inaczej, gdyż tam wszystko wygląda naturalniej i bardziej przekonująco.

 

O to kurwa chodzi jak widzę w tych filmach: O nie James nie zostawiaj mnie !  Sally muszę iść uratować tego chłopca. I wiem że to są aktorzy i grają to aż mi się ich żal robi że muszą w takim żałosnym gównie grać. No ale cóż jeden powód więcej do oglądania anime. Chociaż zdarzają się tytuły w filmach gdzie gra aktorska jest na bardzo wysokim poziomie to i tak w porównaniu do anime jest to bardzo bardzo mały skrawek twórczości filmowej.

NJxbd4x.png

Opublikowano

Filmy i seriale w TV to ostatnio tylko samo dno.

Pójdziesz kupić/pożyczyć sobie książkę, to Ci o wojnie albo o indianach polecają.

A anime - szybko łatwo i z pozytywnymi wrażeniami znajdziesz w necie :-)

Mnie też nie jarają konwenty, cosplaye czy tam skupywanie figurek/mang i chwalenie się tym. Jedyne co się liczy, to oglądanie anime i czytanie mangi/webcomicsa/manhuy/manhwy - najczęściej online z eng subami ^^

 

Mam 11 lat, raz moja siostra weszła do pokoju, i..! ,,mamo, on ogląda jakieś małe dziewczynki" xD

teraz raczej w małym oknie oglądam coś takiego jak przesłodzone różowe postacie czy tam zwisające cycki lub fanserwis. Chociaż szczerze powiedziawszy tego drugiego i trzeciego to raczej do wyboru już nie mam, więc bez stresu się żyje.

I nie rozumiem ludzi którzy dzielą anime na dobre, średnie i gnioty, na dodatek przed oglądnięciem - każda seria jest o czym innym, może mniej inteligentna niejedna, ale to nie znaczy że trzeba ją od razu skreślać. To tak jak z filmami, po prostu co się spodoba po opisie to trzeba zobaczyć, a jak nie ma się pomysłu, to ogląda się jak leci:)

W anime można zobaczyć o wiele więcej oraz innych rzeczy aniżeli gdy grają aktorzy (powtarzający się na dodatek), co sprawia, że miło spędza się czas. Do tego dodać efekty no i japońską muzykę, która powiem szczerze wpada mi w ucho. Może nie jest tak wspaniale jak dawniej, gdzie po prostu życia poza oglądaniem naszych "chińskich bajek" nie dało się poczuć (takie jaranie było), było minęło ale im dalej tym więcej się wie i poznaje. W codziennym życiu zachowuję się normalnie, nie to co bohaterka takiego lucky star :D Jeszcze całe życie przede mną! :)

Opublikowano

Gdy rodzic wchodzi do pokoju szybko zamykam przegladarke, przełączam na inną karte. Nie chcę, żeby pomyślał, że oglądam bajki. Mój brat też ogląda anime, ale coraz rzadziej. Teraz ogląda o jakichś pedałach co grają w koszykówkę. Moi koledzy chyba wiedzą, że oglądam anime, jakoś nie ukrywam tego faktu. Ba, nawet 2 namówiłem na oglądanie anime, 1 obejrzał fma, shaman kinga, kiss x sis, a drugi dragon balle ogląda, naruto i obejrzał highschoole, btoomy, snk i angel beats. Ale dziwi mnie, że takiego angel beatsa ocenił na 8, steins gate (perełka, anime, które oceniłem na 10/10, było dla mnie idealne) przerwał po 10 odcinkach.. A SNK OCENIŁ NA 10/10. Raczej mamy inne gusta, on woli takie dla dzieci gdzie się tylko napierdalają jakimiś kamehamechujwieco, a ja wole poważniejsze serie z jakąś wciągającą fabułą, fajną kreską, fajnymi soundtrakami, coś przez co nie mogę zasnąć bo za dużo o tym myślę, coś co kończe w max 2 dni. Więc tak to wygląda u mnie z anime. Wstydze się przed rodzicami, ale z kolegami czasami sobie o jakimś tytule pogadam/polece coś, aczkolwiek otaku oni nie są (na szczęście), bo mają do 10 tytulów obejrzanych. Z resztą ja nie mam o wiele więcej, uważam, że anime to po prostu zabijacze czasu i stanowcza mniejszość zasługuje na wszelkie podniecanie się nimi. Anime , tak ogólnie są średnie. 

1373637009-U477327.png

Opublikowano
Gdy rodzic wchodzi do pokoju szybko zamykam przegladarke, przełączam na inną karte.

 

 

Raczej nie polecam tak robić na dłuższą metę bo pomyślą jeszcze, że jakieś porno oglądasz. xD

Nie ma co się wstydzić tego co się lubi. Hobby jak każde inne.

 

Mam 11 lat

 

 

Jaki troll. ;___; xD

1373662483-U83583.png

Opublikowano

Selweron ale ten żart z twoim wiekiem już dawno przestał być śmieszny..

 

@edit

 

razor, ale oglądanie japońskich animacji nie jest moim hobby. Moim zdaniem hobby to jest coś z czego nie tylko czerpie się przyjemność (bo z każdego dobrego anime taką się czerpie) ale i też poswięca się na to wiekszosc swojego czasu

1373637009-U477327.png

Uczeń
Opublikowano

17 lat z otoczenia może 2 osoby oglądają lubie dla zabicia czasu czy posmiania sie ^^


Paktofoniczny_eune_64_2_logo.png



Opublikowano

Raczej nie polecam tak robić na dłuższą metę bo pomyślą jeszcze, że jakieś porno oglądasz. xD

Nie ma co się wstydzić tego co się lubi. Hobby jak każde inne.

 

 

Jaki troll. ;___; xD

On nie trolluje, czasem lepiej włączyć to porno bo łatwiej by się z tego tłumaczyć niż z takiego boku no pico albo seikon no qwaser.

 

BTW tymczasem u arko w pokoju xDDD

 

 

ncgu.jpg

 

NJxbd4x.png

Opublikowano

BTW tymczasem u arko w pokoju xDDD

 

 

ncgu.jpg

 

 

Prędzej u Asparte

Nie lubię loli/moe shitu

 

Co do rodziców to nie obchodzi ich co oglądam

s2c77Oa.png

Opublikowano

Filmy i seriale to dno, bo wszędzie jest praktycznie to samo. Jeden film wzorowany na drugim, a seriale mają podejmowane takie same tematy.

 

Anime to jest coś innego, każde różni się swoją oryginalnością i kreatywnością. Na dodatek ZAWSZE znajdzie się anime, które trafia w nasze gusta, jednak najpierw trzeba się zachęcić do tego.

 

Moi znajomi na ogół się tym nie interesują. Czasami pytają się co w tym fajnego i czy coś polecam ;p

QtiV6xY.gif

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...