Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Komputer vs Konsole - Wasze przemyślenia.


YaszczuR

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

A strategie? Nie porasz na PS3.

Jasne... przeszło 20 RTS'ów jest na PS3

 

 

I tak kompy, bo na czym odpalilbys np. LoLa ? Sa gry, ktore nie beda popularne na konsolach.

Poza tym hamerykanskie spolszczenstwo to iMac + Iphone + Ipad + PS4.

Nie do końca, na konsolach mamy popularny tytuł podobny do LOL'a, zwie się to Guardians of Middle-Earth i gra w to masa ludzi, w tym i ja ;)

819531478353821175209.gif

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

Jasne... przeszło 20 RTS'ów jest na PS3

 

 

Nie do końca, na konsolach mamy popularny tytuł podobny do LOL'a, zwie się to Guardians of Middle-Earth i gra w to masa ludzi, w tym i ja ;)

20 RTS, a w ktorego mozna pograc na padzie ? ;]

To samo tyczy sie FPS'ow, jest sporo na konsole, a grac sie nie da.

 

Co do odpowiednika LoLa chodzilo mi o gry, ktore sa i beda wylacznie na PC.

Opublikowano

20 RTS, a w ktorego mozna pograc na padzie ? ;]

To samo tyczy sie FPS'ow, jest sporo na konsole, a grac sie nie da.

 

Co do odpowiednika LoLa chodzilo mi o gry, ktore sa i beda wylacznie na PC.

Podejrzewam, że we wszystkich się gra padem w końcu wyszły na konsole.

Sam zaliczyłem tylko dwie bo nie jestem fanem tego gatunku gier, zaliczyłem R.U.S.E. oraz Tom Clancy's EndWar i grało się padem, sterowanie nie jest toporne :)

 

To, że np. Ty nie potrafisz grać na padzie w FPSy to nie oznacza, że się nie da... ja sobie nie wyobrażam powrotu do myszki i klawiatury.

819531478353821175209.gif

Opublikowano

Podejrzewam, że we wszystkich się gra padem w końcu wyszły na konsole.

Sam zaliczyłem tylko dwie bo nie jestem fanem tego gatunku gier, zaliczyłem R.U.S.E. oraz Tom Clancy's EndWar i grało się padem, sterowanie nie jest toporne :)

 

To, że np. Ty nie potrafisz grać na padzie w FPSy to nie oznacza, że się nie da... ja sobie nie wyobrażam powrotu do myszki i klawiatury.

Bo sie nie da. Jak by sie dalo grac konsola kontra pc to chetnie bym sie z toba zmierzyl w dowolnego FPS'a 1 vs 1 - pad kontra mysz i klawiatura ;]

Jestem pewien, ze w tabeli "dead" mialbym 0 mimo, ze nie jestem za specjalnie dobry w FPS'y.

Tu chodzi o prezycje i szybkosc ruchu, a joystick nie umozliwia ani jednego ani drugiego. Poruszanie sie to tez porazka, po prostu pad nie jest stworzony do grania w FPS'y ani strategie. Co innego taka Fifa, gdzie mi gralo sie lepiej od samego poczatku.

Opublikowano

Bo sie nie da. Jak by sie dalo grac konsola kontra pc to chetnie bym sie z toba zmierzyl w dowolnego FPS'a 1 vs 1 - pad kontra mysz i klawiatura ;]

Jestem pewien, ze w tabeli "dead" mialbym 0 mimo, ze nie jestem za specjalnie dobry w FPS'y.

Tu chodzi o prezycje i szybkosc ruchu, a joystick nie umozliwia ani jednego ani drugiego. Poruszanie sie to tez porazka, po prostu pad nie jest stworzony do grania w FPS'y ani strategie. Co innego taka Fifa, gdzie mi gralo sie lepiej od samego poczatku.

Nie przesadzaj. Wiadomo, że przy myszce i klawiaturze czas reakcji jest krótszy, ale niektórzy wolą pady i nie wyobrażają sobie gry na myszce i klawiaturze.

 

Nawet często osiągają dobre wyniki, ale i tak myszka i klawiatura ma ogromną przewagę, dlatego na PC nie można grać z konsolami.

graphic.pnggraphic.png


Opublikowano

PC jest wielofunkcyjny, nadaje się do gier, pracy, itd. Konsole są tylko do gier (no może xBox One, ale powiedzmy sobie szczerze, jest to nie wypał.). Wielu ludzi uważa, że "exclusivy" na konsole to jest argument. No i co z tego? My (PC'towce) mamy o wiele więcej exclusivów. Do tego nie wyobrażam sobie grania w FPS czy inne gry w których się strzela, na padzie. Jest auto-aim, ale to nie to samo co strzelanie na PC :). Ogółem to nie mam nic do konsolowców i konsol.

 

@Edit: Podobno do konsoli można podłączyć klawiaturę + myszkę. Czy to jest prawda? Czy może są specjalne klawiatury i myszki? Jeżeli nie ma specjalnych klawiatur i myszek ale można podłączyć zwykłe klawiatury i myszki, to ogromny + dla konsol.

 

@Edit 2: Mnie to zawsze przerażało poruszanie się analogami na padzie ;_;

|1361622928-U485574.pngMembers Styczeń 2014|

Opublikowano

Bo sie nie da. Jak by sie dalo grac konsola kontra pc to chetnie bym sie z toba zmierzyl w dowolnego FPS'a 1 vs 1 - pad kontra mysz i klawiatura ;]

Jestem pewien, ze w tabeli "dead" mialbym 0 mimo, ze nie jestem za specjalnie dobry w FPS'y.

Tu chodzi o prezycje i szybkosc ruchu, a joystick nie umozliwia ani jednego ani drugiego. Poruszanie sie to tez porazka, po prostu pad nie jest stworzony do grania w FPS'y ani strategie. Co innego taka Fifa, gdzie mi gralo sie lepiej od samego poczatku.

No widzisz, gdybać to sobie możesz... może kiedyś się doczekamy wspólnych serwerów.

Każdy kto nie potrafi grać na padzie wypisuje takie teksty jak Ty...

Skoro się na da grać na padzie to wytłumacz mi dlaczego taki BO2 najlepiej sprzedawał się na konsolach i dlaczego na konsoli jest więcej graczy niż na PC?

 

Nie potrafisz grać to trudno ale ogarnij w końcu, że da się grać komfortowo w FPSy

Sam jak pierwszy raz odpaliłem FPS'a na konsoli to się chwyciłem za głowę i pier^&**^& padem i powiedziałem nigdy więcej! Zdanie zmieniłem jak dali możliwość przetestowania KZ3 bodajże do 11lvl, po dwóch godzinach grania ogarnąłem pada i już nigdy nie wrócę do gry na klawiaturze.

 

Po pierwszej wypowiedzi w tym temacie odpaliłem po raz kolejny sobie BO2 i zagrałem 5 rundek, kurczę może nie uwierzysz ale po raz kolejny świetnie się bawiłem choć nie uważam się za jakiegoś dobrego gracza... nawet Ci specjalnie zrobiłem SS statystyk z COD Elite. Raz idzie lepiej a raz gorzej ale to nie oznacza, że się nie da grac...

http://i150.photobucket.com/albums/s101/pyrson/Black%20Ops%202/Schowek01_zpsbd036df2.jpg
http://i150.photobucket.com/albums/s101/pyrson/Black%20Ops%202/3_zpsd964e99c.jpg
http://i150.photobucket.com/albums/s101/pyrson/Black%20Ops%202/1_zpsda601b65.jpg
http://i150.photobucket.com/albums/s101/pyrson/Black%20Ops%202/5_zpse667b2ee.jpg
http://i150.photobucket.com/albums/s101/pyrson/Schowek01_zps14429f78.jpg

819531478353821175209.gif

Opublikowano

Jeżeli ktoś mówi, że nie da się grać w FPS'y na konsoli.... to chyba nigdy pada w rękach nie trzymał. Mam FPSY na PC i PS3, gra mi sie tak samo dobrze...

Jednak cały czas nie wiem w co lepiej iść.. Sweet Jesus mówi, że PC, a z kolei tripipi.... mówi, że konsolę.. Podejmowanie decyzji w moim przypadku jest baaardzo trudne :D

Zbieracz warnów - Przetestowany w boju.

To co panowie. Kiedy warn za oczojebą sygnaturę? :P

Opublikowano

Jeżeli ktoś mówi, że nie da się grać w FPS'y na konsoli.... to chyba nigdy pada w rękach nie trzymał. Mam FPSY na PC i PS3, gra mi sie tak samo dobrze...

Jednak cały czas nie wiem w co lepiej iść.. Sweet Jesus mówi, że PC, a z kolei tripipi.... mówi, że konsolę.. Podejmowanie decyzji w moim przypadku jest baaardzo trudne :D

 

Gram dużo w starsze FPSy i twierdze, że komputer jest lepszy do gier (nie tylko FPSy), jak i innych czynności. Głównie z tego powodu, że PC jest precyzyjny, a konsola już mniej. Komputer jest wydajnieszy, a w FPSach ważna jest ilość tych FPS. Jak pisałem gram w starsze gry, więc na komputerze mam 75 FPS (monitor 4:3, 1280x1024 [Nie lubie przekątnej 16:9]) ;) Nawet jeśli komuś nie pasuje klawiatura i myszka, to może sobie dokupić specjalnego pada do PCta, w wersji Xbox lub PS. Wtykasz USB / analog, konfigurujesz w ustawieniach gry i grasz, tak jak na konsoli. Rozwiązanie dobre dla osób, które uwielbiają pady, a chcą komputer.. Lecz to pad jest mniej precyzyjny niż ta myszka i klawiatura, więc nawet mimo komputera sterowność nie zmieni się, jak używając konsoli.

 

Trudny wybór, lecz sam decyduj:

 

Komputer:

 

- Można modernizować

- Gry tańsze niż na konsole / darmowe, jeśli torrenty

- Wydajnieszy

- Wszechstronny; Możesz grać, przeglądać internet, tworzyć gry / programy, renderować i wiele więcej

- Bardziej precyzyjny

 

Konsola:

 

- Pad (jak kto woli..)

- Mniejszy pobór energii (poczytaj - http://www.hardcoreware.net/reviews/review-356-2.htm)

- Cena gier (trudno nawet grę "spiracić")

- Tylko do grania, nic więcej

- Słabsza jakość grafiki

 

Teraz po prostu zdecyduj :P

Od dnia 1.11.2013r. 14:17 zobaczono moje posty licznik-56-90712-stat.png razy ;)


 


 

Opublikowano

W FPSy da się grać na padzie, ale głównie z uwagi na autoaim, dla mnie to żadna zabawa. Bierz PC, kto ci broni podłączyć pada, jeśli chcesz? Będziesz miał wydajniejszą, wszechstronniejszą "konsolę", która dłużej posłuży.

YGsMv3q.jpg
Opublikowano

 

Gram dużo w starsze FPSy i twierdze, że komputer jest lepszy do gier (nie tylko FPSy), jak i innych czynności. Głównie z tego powodu, że PC jest precyzyjny, a konsola już mniej. Komputer jest wydajnieszy, a w FPSach ważna jest ilość tych FPS. Jak pisałem gram w starsze gry, więc na komputerze mam 75 FPS (monitor 4:3, 1280x1024 [Nie lubie przekątnej 16:9]) ;) Nawet jeśli komuś nie pasuje klawiatura i myszka, to może sobie dokupić specjalnego pada do PCta, w wersji Xbox lub PS. Wtykasz USB / analog, konfigurujesz w ustawieniach gry i grasz, tak jak na konsoli. Rozwiązanie dobre dla osób, które uwielbiają pady, a chcą komputer.. Lecz to pad jest mniej precyzyjny niż ta myszka i klawiatura, więc nawet mimo komputera sterowność nie zmieni się, jak używając konsoli.

 

Trudny wybór, lecz sam decyduj:

 

Komputer:

 

- Można modernizować

- Gry tańsze niż na konsole / darmowe, jeśli torrenty

- Wydajnieszy

- Wszechstronny; Możesz grać, przeglądać internet, tworzyć gry / programy, renderować i wiele więcej

- Bardziej precyzyjny

 

Konsola:

 

- Pad (jak kto woli..)

- Mniejszy pobór energii (poczytaj - http://www.hardcoreware.net/reviews/review-356-2.htm)

- Cena gier (trudno nawet grę "spiracić")

- Tylko do grania, nic więcej

- Słabsza jakość grafiki

 

Teraz po prostu zdecyduj :P

Nie wspomniałeś o wielu plusach konsol jak i pctów. PC nie ma minusów? Nie wierzę :D

Zbieracz warnów - Przetestowany w boju.

To co panowie. Kiedy warn za oczojebą sygnaturę? :P

Opublikowano

W FPSy da się grać na padzie, ale głównie z uwagi na autoaim, dla mnie to żadna zabawa. Bierz PC, kto ci broni podłączyć pada, jeśli chcesz? Będziesz miał wydajniejszą, wszechstronniejszą "konsolę", która dłużej posłuży.

Czy prócz COD jakaś inna gra ma w opcjach autoaim? Osobiście nie kojarzę.

Autoaim tylko utrudnia grę,nie rozumiem jak można z tego korzystać, człowiek ma zamiar strzelać w głowę to mu automatycznie broń celuje na klatkę piersiową.

819531478353821175209.gif

Opublikowano

OK. Wybrałem oficialne PC.. Można zamknać.. Po raz kolejny.. No chyba, że jeszcze będą komentarze

Zbieracz warnów - Przetestowany w boju.

To co panowie. Kiedy warn za oczojebą sygnaturę? :P

Opublikowano

Ja dodam 1 rzecz od siebie.

 

Najlepszą konsolą którą kupiłem jest ps2 i psp(oby dwie łatwe do przerobienia ;D). Inne wg mnie są do d.

graphic.png

 

 

Opublikowano

Temat pozostanie otwarty, może ktoś coś jeszcze ciekawego powie. ;)

Ja osobiście wolę komputer. Mimo, że z konsolą nie muszę się martwić czy dana gra mi pójdzie, to bardziej komfortowo gra mi się na klawiaturze.

674071459604241683421.gif

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Odświeżam. Może ktoś coś napisze. Ja już podjąłem decyzję

Zbieracz warnów - Przetestowany w boju.

To co panowie. Kiedy warn za oczojebą sygnaturę? :P

Opublikowano

Sam mam dylemat.
Myślałem nad powrotem do PS3 albo zakupie Xboxa.
Gram raczej rzadko. Na konsoli chciałbym grać tylko w Single, Multi stanowczo odpada (za bardzo się denerwuję :) ).
Powiedzmy że mam nawet 2 tysiące złotych.
Czy warto kupić next gena biorąc pod uwagę to że mało gram i omijam multi ?
Może lepiej poszukać Xboxa 360 ?
Ostatnią opcją jest również PC, ale musiałbym do niego dokupić monitor co zostawia małe finansowe pole do popisu przy kupnie.
Czekam na rady !

f.png

Opublikowano

Jeżeli chodzi o gry PC < Konsola

 

Jeżeli chodzi o neta PC > Konsola ( tak r***** )   :ninja:

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Na konsolach się wygodniej gra np się ułożysz weźmiesz pada i tyle a na komputerze to musisz siedzieć i siedzieć.

Wole konsole.

amqou1.png


Azb3sT^

Opublikowano

Co prawda miałem kiedyś PS2 xD ale i tak lepiej mi się grało na PC. Na konsolach preferuje tylko gry wyścigowe i sportowe, akcja już nie jest tak kolorowa jak na PC

graphic.png

i7-6700K l MSI GTX 1080 X l 2x8GB 3000MHz l MSI Z170A l SSD HyperX 240GB

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...