Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Jak zwiększyć ilość FPSów w League of Legends


Rafcioext

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 269
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

Myślałem że to będzie w stylu "zmień ustawienia graficzne na Low", jestem pod wrażeniem : D Like + : D

sygnaturapodolski1.png

By WhiteBoy

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Przeglądałem wszystkie foldery z lola i nigdzie nie ma tego pliku do konfiguracji. Jakieś rady ?

 

W głównym folderze Lola, stwórz folder Config, a w nim plik "game.cfg". Wklej zawartość pliku i zmodyfikuj go wg. własnych potrzeb:

http://www.wklej.org/id/889528/

28mkpe_4z.png

 

 

Jak program Lolclientsuspender wyłączy mi clienta lola to znajomi mogą do mnie pisać w grze?

 

Niestety, nie.

 

@updatelog - Dodałem Ccleanera do listy rozwiązań.

Pomogłem? Polub mój post :3

Opublikowano

Powiem tyle: jak masz procesor min. 2GHz (2 rdzenie) oraz 1Gb ram to jedynym powodem lagów jest karta graficzna i nic więcej. Możecie mnie hejtować, ciąć, ale wiem co mówię

/ GA-970A-UD3 / FX-6300 / Sapphire Xtreme 5830 / OCZ ZS 550W / Brutus M23 /

| MPC Coders Team | MPC Gold Member | C#, C++, PHP, (N)ASM, AutoIT, Python, Java |

Opublikowano

Powiem tyle: jak masz procesor min. 2GHz (2 rdzenie) oraz 1Gb ram to jedynym powodem lagów jest karta graficzna i nic więcej. Możecie mnie hejtować, ciąć, ale wiem co mówię

 

Nie ma powodu do hejtu, bo to prawda. Aczkolwiek zawsze, ale to zawsze można próbować wyciągać więcej możliwości z samego sprzętu, żeby to wlaśnie podzespoły komputera pomagały emulować pewne efekty graficzne i odciążać słabą grafikę. Właśnie po to odchudza się systemy i odinstalowuje zbędny syf.

 

@topic - Jeżeli ktoś chce, abym wstawił jakiś sposób, zapraszam do proponowania - topic/PW, dyskusje również mile widziane ;)

Pomogłem? Polub mój post :3

Opublikowano

Mi to za bardzo nie pomogło, bo dużą zmianą nie nazwę 5-15FPS, ale zawsze coś jest. Mam za to jeszcze kilka rad.

 

Jeśli ktoś chce większych fpsów to absolutnie musi:

-wylaczyc proces lolclient.exe po zaladowaniu gry

-wylaczyc dzwiek w grze

-wlaczyc opcje "Fast terrain"

dopiero to wydatnie podniesie fps'y, sam ace nie da nic.

Dodatkowo konfiguracja w ustawieniach karty graficznej, odpowiednie sterowniki, wylaczenie zbędnego syfu, przeczyszczenie komputera (zarówno fizycznie jak i na poziomie software) i powinien być zauważalny boost. Ponadto można zainstalować lola na partycji systemowej, pobawić się w overclocking, upewnić się że nie ma żadnych wirusów/malware/spyware (ogólem wrednego oprogramowania) na stacji roboczej, zrobić defragmentacje dysku (w szczególności partycji na której znajduje się LoL).

Opublikowano

jak dla mnie bardzo dobry tut. wielki respekt za wiedze, no i po pierwsze za bardzo dobry i pracochlonny sposob jej przekazania!

oby wiecej takich tutoriali a nie wlasnie tych w stylu "wejdz w meni i ustaw wszystko na low i bedziesz mial w chuj fps", bo i tego typu sie zdarzaja.

Konkretnie, na temat no i przejrzyste oraz uzyteczne. Dzieki!

@edit

no i btw. temat mozesz caly czas rozwijac bo sposobow jest mnostwo, a problem powrzechny, takze mysle ze wiele osob moze Ci nawet podrzucic swoje sposoby.

i tak ode mnie jedna rada:

jak jestes laikiem i nie bardzo wiesz co jest nie tak z Twoim kompem (a masz problemy typu fps w lolu) to uzyj programu COMBO FIX !!

Fantastyczny program. A jak nic nie da to format i jest ok (chyba ze z zalozenia masz za slaby komputer) ;)

<img src="http://www.pokeplushies.com/images/adoptables/495390.gif" border="0" class="linked-sig-image" /><a href="http://www.pokeplushies.com/feed/495390" target="_blank">Podbij mi lvl zwierzaka :D</a>

Opublikowano

Mi to za bardzo nie pomogło, bo dużą zmianą nie nazwę 5-15FPS, ale zawsze coś jest. Mam za to jeszcze kilka rad.

 

5-15fpsów to jest znacząca zmiana moim zdaniem. Ale kto jak uważa.

 

Jeśli ktoś chce większych fpsów to absolutnie musi:

-wylaczyc proces lolclient.exe po zaladowaniu gry

-wylaczyc dzwiek w grze

-wlaczyc opcje "Fast terrain"

dopiero to wydatnie podniesie fps'y, sam ace nie da nic.

 

Problem z Lolclient.exe został rozwiązany w punktcie 5-tym, poprzez Lolclientsuspender. Dźwięk w grze naprawdę podnosi FPS'y, szczególnie że podczas gry wszystkie dźwięki jak "fb", te od pingów, etc muszą się zaladować i w jakiś sposób to wytwarza tzw. Lag spike'i. Podrzucę to pod punkt 2. konfiguracji.

 

Co do opcji "Fast Terrain" - Opcja dawno zniknęła, to było akurat po Darius Patchu. Riot nie miał zamiaru dłuższej supportować tej opcji wyświetlania grafiki i usunął ją z gry. Na pewno byłoby wspaniale gdyby wróciła, albo gdyby udało się w jakiś sposób wymusić ten tryb wyświetlania, ale prawdopodobnie to niemożliwe.

 

Dodatkowo konfiguracja w ustawieniach karty graficznej, odpowiednie sterowniki, wylaczenie zbędnego syfu, przeczyszczenie komputera (zarówno fizycznie jak i na poziomie software) i powinien być zauważalny boost. Ponadto można zainstalować lola na partycji systemowej, pobawić się w overclocking, upewnić się że nie ma żadnych wirusów/malware/spyware (ogólem wrednego oprogramowania) na stacji roboczej, zrobić defragmentacje dysku (w szczególności partycji na której znajduje się LoL).

 

Na pewno podrzucę ustawienia Nvidia do poradnika. Instalacja najnowszych sterów nie zawsze pomaga. Często te najnowsze sterowniki szkodzą - niż pomagają. Zbędny syf to już czyszczenie/odinstalowanie wszelkich niepotrzebnych rzeczy.

 

Również w mojej opinii Overclocking nie jest dobrym pomysłem na przyspieszanie gry. Nie każdy chce ryzykować, a ja się w takie coś sam nie bawię. Jeżeli ktoś podejrzewa, że ma wirusy - Single run Malware anti-bytes i wszystko wiadomo. O defragmentacji już wspominałem.

 

jak dla mnie bardzo dobry tut. wielki respekt za wiedze, no i po pierwsze za bardzo dobry i pracochlonny sposob jej przekazania!

oby wiecej takich tutoriali a nie wlasnie tych w stylu "wejdz w meni i ustaw wszystko na low i bedziesz mial w chuj fps", bo i tego typu sie zdarzaja.

Konkretnie, na temat no i przejrzyste oraz uzyteczne. Dzieki!

 

Dziękuję za opinie, polecam się na przyszłość ;)

 

@edit

no i btw. temat mozesz caly czas rozwijac bo sposobow jest mnostwo, a problem powrzechny, takze mysle ze wiele osob moze Ci nawet podrzucic swoje sposoby.

 

Się wie ;)

 

i tak ode mnie jedna rada:

jak jestes laikiem i nie bardzo wiesz co jest nie tak z Twoim kompem (a masz problemy typu fps w lolu) to uzyj programu COMBO FIX !!

Fantastyczny program. A jak nic nie da to format i jest ok (chyba ze z zalozenia masz za slaby komputer) ;)

 

ComboFix również czasem szkodzi, niż pomaga. Chociaż w głównej mierze zdarza się to drugie.

Pomogłem? Polub mój post :3

Opublikowano

@doublepost, @reflesh - Dodałem kolejny punkt, o aktualizacji komponentów Flash Player, oraz AIR, produkcji adobe, z których korzysta League of Legends. Zapraszam do komentowania, dalszych propozycji i zachęcam do udostępniania w ramach pomocy :).

Pomogłem? Polub mój post :3

Opublikowano

Właśnie 2 godzinę spędziłem przy tym tucie i muszę powiedzieć że tut jest zajebisty!!!!! Doszło mi 30 fpsów <3

A co do samego tematu, to bardzo przejrzysty ,nie za dużo niepotrzebnych kolorków, każdy się na pewno w tym połapie, no i oczywiście leci lajk. A , ja natomiast polecam program GameBoost, dzięki temu nie trzeba się też trudzić przy punkcie pierwszym bo GameBoost zmienia za ciebie wygląd systemu.

Opublikowano

Aż 30 fpsów? Gratuluję :).

 

Co do gameboostera - pomyślę nad tym jutro. Program jest mi oczywiście znany i przez długi czas go używałem, aczkolwiek po zastosowaniu tych zmian nie wiem, czy wyciągnąłby jeszcze trochę siły ze sprzętu.

Pomogłem? Polub mój post :3

Opublikowano

a wiecie, może tak nie do tematu ale skacze mi na początku gry z 49 fps powiedzmy na 80 ?? To przez co to może być xD?

 

Jeżeli potem masz stałe 80, to znaczy że po prostu Lol zabiera dużą ilość zasobów przez pierwsze kilkanaście sekund na załadowanie wszystkich potrzebnych plików. Jeżeli Ci się waha od 49fps do 80fps, to nie znam przyczyny :(

Pomogłem? Polub mój post :3

Opublikowano

Podejrzewam, że to już wina samej aplikacji, a nie sprzętu. Jak wiadomo, Riot wprowadził co dopiero nowy interfejs, w tym sklep, etc. No i nie zapominajmy, że z patcha na patch, twórcy starają się, żeby gra działała lepiej, więc może po prostu poczekaj, aż poprawią wiele błędów (m.in. wydadzą fixa na procki AMD Athlon, dla tekstur sklepów) i zoptymalizują działanie tych nowo wprowadzonych.

Pomogłem? Polub mój post :3

Opublikowano

Właśnie 2 godzinę spędziłem przy tym tucie i muszę powiedzieć że tut jest zajebisty!!!!! Doszło mi 30 fpsów <3

A co do samego tematu, to bardzo przejrzysty ,nie za dużo niepotrzebnych kolorków, każdy się na pewno w tym połapie, no i oczywiście leci lajk. A , ja natomiast polecam program GameBoost, dzięki temu nie trzeba się też trudzić przy punkcie pierwszym bo GameBoost zmienia za ciebie wygląd systemu.

 

 

próbowałem prze gb, ale wyskakiwał mi błąd z aplikacją i musiałem robić reinstal, więc w moim przypadku gb się nie sprawdziło..

Opublikowano

Mam pytanie.

Pobrałem tego Lolcientsuspender ale jak włączam wyskakuje mi błąd : Uruchomienie tej aplikacji nie powiodło się, ponieważ nie znalezono MSVCR100.dll. Ponowne zainstalowanie aplikacji może naprawić ten problem.

A potem program się wyłącza mam zignorować ten błąd czy jak??

Poradnik zajebisty z moim laptopem nie dawałem se rady bo po 5 fps teraz 20 fpsow ^^.(Wood pc i know ^^)

Opublikowano

Wpisz w google nazwę DLLa, ściągnij go i upewnij się, że plik dll bedzie w tym samym miejscu co aplikacja. I spróbuj ponownie ;)

Pomogłem? Polub mój post :3

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...