Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Potezne, zabezpieczone, stabilne SF pod serwer metin2 w DOMU


sherer

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 114
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

Ta kurwa, na 64 bitowej?

Idź sie pierdolnij i spac.

A co jak proces game padnie, np z powodu crashu libow?

@Sui

IPFW zabezpiecza porty P2P, a reszte ruchu puszcza, natomiast PF do reszty.

Skrypt backup jest w plikach, jakby ktos mogl to wyciagnij i upnij.

Ewidentnie nie masz pojęcia o czym mówisz. "Crash libów", co masz na myśli? Jakie liby? Czy tak rzuciłeś sobie tym słowem, bo brzmi, jakbyś wiedział, o czym mówisz? IPFW do zabezpieczania portów P2P, a reszte puszcza? A PF do reszty? Kompletny brak wiedzy, ten temat powinno się usunąć żeby nie uczyć ludzi złych rozwiązań. Po pierwsze, PF perfekcyjnie się nadaje tutaj do tego wszystkiego, o czym mówisz. IPFW nie jest Ci do niczego, powtarzam, niczego potrzebny. Przez już półtorej roku istnienia Tiverii, PF sprawował się znakomicie i nie potrzebowaliśmy szukać zastępców dla niego. To pierwsza sprawa. Druga sprawa jest taka, że uczysz ludzi bzdur. Używasz firewalla do zabezpieczenia kilku portów? Co to za idiotyzm. Podstawowa zasada używania firewalla jest taka, że ruch powinno się zablokować całkowicie w obu kierunkach, a następnie powinno się definiować jaki ruch jest dozwolony.

 

Destru = wypierdalaj <3

@Sui

Skrypt robiacy automatyczny backup:

 

 

#!/bin/sh
TIME=$(date +"%m-%d-%Y_%H:%M")
BackUP=$(date +"%H:%M:%S, %m-%d-%Y")
cd /usr/home/
echo "BackUp plikow zrobiony o $BackUP" >> backup.log
tar cfv $TIME.tar.gz rw3
mv $TIME.tar.gz .backup
cd /var/db/.backup
echo "BackUp bazy zrobiony o $BackUP" >> /usr/home/backup.log
mysqldump -u root account > /var/db/.backup/account.sql
mysqldump -u root common > /var/db/.backup/common.sql
mysqldump -u root log > /var/db/.backup/log.sql
mysqldump -u root mysql > /var/db/.backup/mysql.sql
mysqldump -u root player > /var/db/.backup/player.sql
tar -cf $TIME.tar.gz account.sql common.sql log.sql mysql.sql player.sql
echo "$TIME.tar.gz" >> /var/db/.backup/backupb.log
rm account.sql
rm common.sql
rm log.sql
rm mysql.sql
rm player.sql

 

Tutaj masz tego do przywracania i recznego robienia:

 

#!/bin/sh
echo "1 - Wykonaj backup
2 - Przywroc backup"
read odp
case "$odp" in
"1")
cd /root && ./.backup.sh
sleep 3
echo "Backup pomyslnie wykonany"
;;
"2")
if ps ax | grep -v grep | grep game > /dev/null
then
killall game
killall db
fi
echo "Zostanie wykonany backup, obecna wersja plikow i bazy zostanie usunieta"
sleep 2
echo "Ktory backup chcesz wybrac?
1 - Najstarszy
2 - Najmlodszy"
read odp2
case "$odp2" in
"1")
cd /var/db/.backup
BACK=$(cat backupb.log | head -n 1 | tail -n 1)
tar -xzf $BACK
echo "Kasowanie starej bazy..."
sleep 3
/usr/local/bin/mysql -u root account -e "TRUNCATE TABLE account;"
/usr/local/bin/mysql -u root log -e "TRUNCATE TABLE log;"
/usr/local/bin/mysql -u root player -e "TRUNCATE TABLE player;"
echo "Wczytywanie backupu..."
sleep 3
/usr/local/bin/mysql -u root account < account.sql
/usr/local/bin/mysql -u root common < common.sql
/usr/local/bin/mysql -u root log < log.sql
/usr/local/bin/mysql -u root mysql < mysql.sql
/usr/local/bin/mysql -u root player < player.sql
rm account.sql
rm common.sql
rm log.sql
rm mysql.sql
rm player.sql
echo "BackUp bazy pomyslnie wczytany!"
sleep 3
echo "Kasowanie starych SF"
sleep 1
cd /usr/home/
rm -rf rw3
echo "Wczytywanie backupu..."
sleep 3
cd .backup
cp $BACK /usr/home
cd /usr/home/
tar -xzf $BACK
rm $BACK
echo "BackUp plikow pomyslnie wczytany!"
;;
"2")
cd /var/db/.backup
LINIA=$(cat -n backupb.log | tail -1 | awk '{print $1}')
BACK=$(cat backupb.log | head -n $LINIA | tail -n 1)
tar -xzf $BACK
echo "Kasowanie starej bazy..."
sleep 3
/usr/local/bin/mysql -u root account -e "TRUNCATE TABLE account;"
/usr/local/bin/mysql -u root log -e "TRUNCATE TABLE log;"
/usr/local/bin/mysql -u root player -e "TRUNCATE TABLE player;"
echo "Wczytywanie backupu..."
sleep 3
/usr/local/bin/mysql -u root account < account.sql
/usr/local/bin/mysql -u root common < common.sql
/usr/local/bin/mysql -u root log < log.sql
/usr/local/bin/mysql -u root mysql < mysql.sql
/usr/local/bin/mysql -u root player < player.sql
rm account.sql
rm common.sql
rm log.sql
rm mysql.sql
rm player.sql
echo "BackUp bazy pomyslnie wczytany!"
sleep 2
echo "Kasowanie starych SF"
sleep 1
cd /usr/home/
rm -rf rw3
echo "Wczytywanie backupu..."
sleep 3
cd .backup
cp $BACK /usr/home
cd /usr/home/
tar -xzf $BACK
rm $BACK
echo "BackUp plikow pomyslnie wczytany!"
;;
esac
;;
esac

 

Twój skrypt to kolejna bzdura. Robienie backupów w ten sposób blokuję praktycznie całą bazę na proces dumpowania jej. Jeżeli miałeś kiedykolwiek do czynienia z działającymi, większymi projektami to będziesz perfekcyjnie wiedział, że nie tędy droga. Sposobów na ten problem jest kilka i pozostawiam Wam je do odkrycia.

 

Wgrane profesjonalne skrypty na backup mojego autorstwa

Twoje "skrypty" nie widziały ręki profesjonalisty. To, co zrobiłeś potrafiłby zrobić każdy user (user, nie admin) znający podstawy Linuxa.

 

Temat na prawdę powinien zostać zamknięty, bo jest to bardzo niskiej jakości twór, który odradzałbym każdemu, nawet początkującemu administratorowi serwerów Metin. Jak będzie czas to poprzeglądamy dla Was inne twory, ale czuję, że znajdziemy wiele tematów jak ten tutaj.

Opublikowano

@Balon

coś się ostatnio zbytnio uaktywniasz na tym pięknym forum :D

Staram się nie angażować za bardzo, ale czasami aż mnie krew zalewa, jak widzę bzdury, którzy niektórzy piszą... :(

Opublikowano

Co się dziwić, skoro to gra, na dodatek darmowa i znana, przeznaczona głównie dla tych "mniej myślących"?

Po drugie na forum większość odwiedzających także nie może poszczycić się zbyt wysokim IQ. :)

Nie przetłumaczysz.


 

Opublikowano

Mpc z tego słynie :) znałem paru,którzy dobrze się w tym operowali teraz... Leci ban za to....... za twórczość ... za którą chcesz zarobić. Forum blokuje linki abyś tylko ty nie zarobił bo to szkodzi portfelowi forum...

 

Przykład palanta :

 

Poziom MPC. Moderator sam obraża i nie dostanie %. A gdy użytkownik to zrobi... to już wiecie.

 

 

upsf.jpg

 

Plik miał prawie 60 lajków. Był bardzo pomocny użytkownikom.

 

Odrobina pomocnej dłoni za 1zł.. I patrz..

 

 

 

Radzę wam nie udostępniać czegokolwiek .

 

 

Sprawa zostanie zgłoszona na policje za zniesławienie :)

  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Ci co wrzucają na sherera są pojebami nie z tego świata...

Dobra robota. Z przyjemnością daje Like ;>

44430673.jpg

 

"Po czym rozpoznać, że świat się kończy?

Po tym, że nic Cię nie zdziwi...."

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

nie wiem jak wy ale w jego plikach zawsze jest coś co odbiega od ctrl + c bo zawsze coś sam zrobi i jego systemy zawsze są stabilnie postawione a nie innych crash za crashem i milion patchow

signature.png

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...