Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Potezne, zabezpieczone, stabilne SF pod serwer metin2 w DOMU


sherer

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

Jak dla mnie to skoro stawia się serwer to ma się jakąś wiedzę na temat zabezpieczeń, optymalizacji, systemu na którym stawiamy nasz serwerek. Szczerze mówiąc to również nie widzę niczego oszałamiającego w tych gotowcach. Poza tym, co za debil atakuje serwer postawiony na hamachi? No chyba, że ktoś ma mega wyjebanego w kosmos komputra to co innego, ale mimo to dalej uważam że niewiele ciekawych rzeczy ;s

Koniec z MPCForum.pl i ogółem z metinem

:D

 

sunp.png

Sygnatura wykonana przez

Isuribi aka Amelka.

Opublikowano

Jak dla mnie to skoro stawia się serwer to ma się jakąś wiedzę na temat zabezpieczeń, optymalizacji, systemu na którym stawiamy nasz serwerek. Szczerze mówiąc to również nie widzę niczego oszałamiającego w tych gotowcach. Poza tym, co za debil atakuje serwer postawiony na hamachi? No chyba, że ktoś ma mega wyjebanego w kosmos komputra to co innego, ale mimo to dalej uważam że niewiele ciekawych rzeczy ;s

nawet jak ma, to co mu to da jak serwery fbsd uruchomione Przez vbox czy vpc uruchomione na win lub innym zabierają x3 czy tam x4 mocy maszyny niż zainstalowany sam system, na maszynie...

 

Ale raczej nie opłaca się robić serwera w domu.

koszty nawet większe.

dobry net + porządny zasilacz + dobre chłodzenie na procka.

Opublikowano

nawet jak ma, to co mu to da jak serwery fbsd uruchomione Przez vbox czy vpc uruchomione na win lub innym zabierają x3 czy tam x4 mocy maszyny niż zainstalowany sam system, na maszynie...

 

Ale raczej nie opłaca się robić serwera w domu.

koszty nawet większe.

dobry net + porządny zasilacz + dobre chłodzenie na procka.

 

No właśnie. Dlatego trzeba se znaleźć stary komputerek sformatować i freebsd z płyty zainstalować. A nie jakieś hujowe emulatory ;d

 

@Topic

Mógłbyś mi pokazać w spoilerze same skrypty wznawiania? bo mam zajebisty net i nie chce mi się całych plików pobierać.

sygnatura2.png


Opublikowano

Ehh... Nie wiem po co mi ten net 20mb/s, gdy hostingi maja prędkości dla free userów 50-200kb/s (ten ma 50). Gdyby chociaż jeszcze konto premium można było kupić na allegro. Sorry, ale nie dam o nich opinii, bo nawet ich ściągnąć nie mogę. Już BF3 o 1/2 krócej mi się ściągał. Wydają się fajne, no ale to ograniczenie. Nie możesz ich wrzucić gdzieś, gdzie można je ściągnąć? :D Z opisu przydały by mi się i to bardzo.

Opublikowano

jaki może być maksymalny rozmiar wirtualnego dysku w tych plikach?

 

@ prędzej emerytury się doczekam niż to ściągnę... transfer po 10-40kb/s

 

#dlaczego firewalle się gryzą musiałem 2 zgasić by się połączyć z serwerem... inaczej tylko błąd i błąd

old-metin.jpg
Opublikowano

Okey,sciągnełem i mam problem ;p

 

Loguje sie do systemu

wpisuje coś coś ./start.sh

i pisze Czy chcesz wlączyć automatyczne wznawianie bla bla

 

I co ja mam tu dać bo daje Y i nic.

 

edit:

dobra wiem co juz trzeba ale czy bys dał tutorial jak postawic server od podstaw ?

 

 

@@@

Nie wiem czemu tak naskakujecię na sherer'a -.^ odwalił kawał dobrej roboty a wy jeszcze narzekacie.

Opublikowano

Zamiast odzyskiwać dane z plików .sql co jest dosć topornym sposobem, nie lepiej podczas konserwacji serwera kopiować całe foldery z tabelkami? Wtedy wgranie backupa to kopiuj wklej i ewentualny restart mysqla.

Tak btw. skoro te pliki są do domu, a bym postawił serwer na tych plikach na dedyku w serwerowni, to już by nie działały?

Opublikowano

@2up wystarczy sieć skonfigurować

 

nie znam hasłą do mysql bo jest chyba nie podane ale jest na to sposób dla mniej obeznanych

 

wpisujemy kolejno po zalogowaniu w vboxie.

 

mysql (wciskamy enter)

 

CREATE USER 'wasz_login'@'%' IDENTIFIED BY 'wasze_haslo'; (wciskamy enter)

GRANT ALL PRIVILEGES ON *.* TO 'wasz_login'@'%' WITH GRANT OPTION; (wciskamy enter)

flush privileges; (wciskamy enter)

 

quit (wciskamy enter)

 

(oczywiście "wasz_login zastępujemy jakimś loginem a wasze hasło hasłem.)

 

wtedy zrobicie nowe konto do bazy danych bo mi do mysql root i sherer nie wbijał.

 

Polecam odinstalować apache jeśli ktoś nie używa ze względu że system chodzi dość topornie.

 

 

@up działały by ale trzeba wyciągnąć pliki serwerowe ale wtedy wychodzą ci czyste sf 2010 z game 2089, na które jakimś cudem żaden dif nie chce mi wejść -.-

old-metin.jpg
Opublikowano

Może i nie powinno ale na tym są jeszcze 2 firewalle, które potrafią nieźle kopa dać do wydajności. Jeśl chodzi o regułki to nie są zbyt specjalne (tylko na porty do mt2 i pętla na końcu i mam wrażenie że się to wszystko gryzie). Poza tym apache zawsze było ociężałe i ja sam również jestem zwolennikiem lighttpd.

 

@według mnie sam ipfw wystarczył by w końcu to na serw typu hamachi to po co komu usługi, które tylko ram zabierają.

 

 

@dobra koniec krytyki zresztą pliki mi się podobają bo są czyste nie są spolszczone żadnych zbędnych rzeczy, można zmodyfikować sobie na swoje potrzeby.

old-metin.jpg
Opublikowano

Ja tam wole too :D chodz można sie zgodzić po co tyle tych plików serwerowych jak wszystkie takie same chodz przerobione powinny być tylko rain 2006 i 2010 :)

 

 

polecam te

 

http://www.mpcforum.pl/topic/317155-dl-nowe-pliki-serwerowe-by-sherer/

Nuda, Nuda i jeszcze raz NUDA!

Opublikowano

Jak odpalam to mam permision denied ciągle...

 

@Edit:

 

Jaki tu jest pong w game? Bo mi coś z clientem nie chce współżyć :P

sygnaturkazx.png

Opublikowano

a.. czemu client metin2.pl nie dziala na tych plikach? jbc. edytowalem serwerinfo w root z norm. koncowka, client spatchowany, i launcher mc 2010 v2.. i LOG ...

Opublikowano

to nie sf nie działa tylko luncher

zmień lunchera na nowszego to powinno działać.

Opublikowano

Sherer czy jak ci tam jebnij sie w glowe z tymi twoimi zajebisztymi plikami dla dedyka <haha> x64 jest stabilniejszy niz x32 przykladowo lepiej chodzi mysql na x64:)

Naucz sie pierw robic kurwa serwer na dedyku bo tego nie potrafisz (spierdolic calego tylko umiesz) a potem jebnij sie 2 raz w glowe i usun te syfy z mpc.

 

@top

niepolecam za duzo najebane i chuj wie co on tam zrobil.

ban.gif

 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...