Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Potezne, zabezpieczone, stabilne SF pod serwer metin2 w DOMU


sherer

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Elo.

W tym temaciku chciałbym udostępnić wam potężne pliki serwerowe z FreeBSD do stawiania mini dedyka w domu.

Opis plików:

  • FreeBSD 8.2 32 bity
  • Baza Mysql 5.1.55
  • Czyste pliki serwerowe 2010 + odbugowane kilka map
  • Czysta baza 2010
  • Przekompilowane jądro z nowymi modułami
  • PAE (odczyt więcej niż 4 GB ramu)
  • PF - firewall zabezpieczajacy system przed atakami z zewnątrz
  • IPFW - firewall zabezpieczajacy porty p2p
  • Pliki serwerowe zabezpieczone przed Bash Pannelem
  • Game 2089 z licencja do dlugo
  • Przy odpalaniu plikow mozemy wlaczyc automatyczne wznawianie logowania i channeli (az do momentu zamkniecia)
  • Wgrane profesjonalne skrypty na backup mojego autorstwa
  • Dodane automatyczne czyszczenie logów, gdy serwer chodzi (następnie usunięte tresci logów mozemy znalezc w /root/clean_log.txt

Komendy:

cd /usr/home/rw3/ && ./start.sh - włączenie serwera
cd /usr/home/rw3/ && ./stop.sh - wyłączenie serwera
cd /usr/home/rw3/ && ./quest.sh - restart lub dogranie nowych questow
backup - przywrocenie, badz reczne zrobienie backupu

Pasy:

root
sherer

P.S

Polecam włączyć obsługe PAE w virtualbox

DL:

http://ohhfjv.1fichier.com/en/pl/

Wiecej grzechów nie pamietam, daj suba na YT :)

 

 

@Sui

Zawiodłem się na Tb, nie wiedziałem, że i ty masz w dupie prace innych :X

  • Odpowiedzi 114
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

To w plikach serwerowych powinno być. Ciekawi mnie te automatyczne wznawianie, czy nadpisuje się czy jest to jakoś sprytniej rozwiązane.

sygnatura2.png


Opublikowano

Pokaż same reguły PF'a i IPFW pod ocenke ; )

 

@UP : Jak on ma pojęcie to pewno sprawdza, czy proces jest aktywny, jak nie jest to odpala od nowa.

@Down : Niektórzy stosują oba te firewalle, ale IPFW tylko do blokowania ip ;p. Wtedy się gryźć nie powinny, ale i tak czuję, że on ich tu nie udostępni i każe nam pobierać :<.

1377371138-U1002370.png

Opublikowano

LMAO! Uaktywnianie PF i IPFW na tej samej maszynie, total joke.

Wgrane profesjonalne skrypty na backup mojego autorstwa

Twojego autorstwa, profesjonalne? Podziel się nimi tutaj, ocenimy :)

9.png

userbarwb.png
Zawsze promocje na sygnatury ^^

Opublikowano

ta shererku PAE bo 64 bitwej maszyny nie zrobisz ???

 

Ciekawe po co automatyczne wznawianie db i channeli jak masz dobre pliki to to jest niepotrzebne ...

Opublikowano

ta shererku PAE bo 64 bitwej maszyny nie zrobisz ???

 

Ciekawe po co automatyczne wznawianie db i channeli jak masz dobre pliki to to jest niepotrzebne ...

Ta kurwa, na 64 bitowej?

Idź sie pierdolnij i spac.

A co jak proces game padnie, np z powodu crashu libow?

@Sui

IPFW zabezpiecza porty P2P, a reszte ruchu puszcza, natomiast PF do reszty.

Skrypt backup jest w plikach, jakby ktos mogl to wyciagnij i upnij.

Opublikowano

Ta kurwa, na 64 bitowej?

Idź sie pierdolnij i spac.

A co jak proces game padnie, np z powodu crashu libow?

Grzeczniej mu odpisać nie mogłeś.?

Przecie na 64 bitach bez problemu idzie postawić i to bardzo stabilnie (na 32 bitach lepiej teoretycznie, ale jak kto lubi), więc Tobie radzę "pierdolnąć się" spać i poczytać więcej.

1377371138-U1002370.png

Opublikowano

IPFW jak i PF to firewall'e i chociaż mają swoje różnice to każdy z nich może być użyty do tego samego zadania, ktoś się na tym ewidentnie nie zna.

Czekam na te twoje profesjonalne skrypty :)

9.png

userbarwb.png
Zawsze promocje na sygnatury ^^

Opublikowano

Grzeczniej mu odpisać nie mogłeś.?

Przecie na 64 bitach bez problemu idzie postawić i to bardzo stabilnie (na 32 bitach lepiej teoretycznie, ale jak kto lubi), więc Tobie radzę "pierdolnąć się" spać i poczytać więcej.

Nie bd pisał grzecznie do niego, bo znam go, i wiem, że do niego inaczej nie da się ;)

Po co stawiać PAE na 64 bitówce, skoro w PAE głównie biega oto, żeby obsłużyć więcej niż 4 GB ramu, a 64 bitowy obsługuje automatycznie?

Opublikowano

Ile jeszcze tego gówna będzie na mpc? W każdym jest 'wszystko zajebiste, nowe, zabezpieczone', a tak naprawdę jeden chuj.

Destru = wypierdalaj <3

@Sui

Skrypt robiacy automatyczny backup:

 

 

#!/bin/sh
TIME=$(date +"%m-%d-%Y_%H:%M")
BackUP=$(date +"%H:%M:%S, %m-%d-%Y")
cd /usr/home/
echo "BackUp plikow zrobiony o $BackUP" >> backup.log
tar cfv $TIME.tar.gz rw3
mv $TIME.tar.gz .backup
cd /var/db/.backup
echo "BackUp bazy zrobiony o $BackUP" >> /usr/home/backup.log
mysqldump -u root account > /var/db/.backup/account.sql
mysqldump -u root common > /var/db/.backup/common.sql
mysqldump -u root log > /var/db/.backup/log.sql
mysqldump -u root mysql > /var/db/.backup/mysql.sql
mysqldump -u root player > /var/db/.backup/player.sql
tar -cf $TIME.tar.gz account.sql common.sql log.sql mysql.sql player.sql
echo "$TIME.tar.gz" >> /var/db/.backup/backupb.log
rm account.sql
rm common.sql
rm log.sql
rm mysql.sql
rm player.sql

 

Tutaj masz tego do przywracania i recznego robienia:

 

#!/bin/sh
echo "1 - Wykonaj backup
2 - Przywroc backup"
read odp
case "$odp" in
"1")
cd /root && ./.backup.sh
sleep 3
echo "Backup pomyslnie wykonany"
;;
"2")
if ps ax | grep -v grep | grep game > /dev/null
then
killall game
killall db
fi
echo "Zostanie wykonany backup, obecna wersja plikow i bazy zostanie usunieta"
sleep 2
echo "Ktory backup chcesz wybrac?
1 - Najstarszy
2 - Najmlodszy"
read odp2
case "$odp2" in
"1")
cd /var/db/.backup
BACK=$(cat backupb.log | head -n 1 | tail -n 1)
tar -xzf $BACK
echo "Kasowanie starej bazy..."
sleep 3
/usr/local/bin/mysql -u root account -e "TRUNCATE TABLE account;"
/usr/local/bin/mysql -u root log -e "TRUNCATE TABLE log;"
/usr/local/bin/mysql -u root player -e "TRUNCATE TABLE player;"
echo "Wczytywanie backupu..."
sleep 3
/usr/local/bin/mysql -u root account < account.sql
/usr/local/bin/mysql -u root common < common.sql
/usr/local/bin/mysql -u root log < log.sql
/usr/local/bin/mysql -u root mysql < mysql.sql
/usr/local/bin/mysql -u root player < player.sql
rm account.sql
rm common.sql
rm log.sql
rm mysql.sql
rm player.sql
echo "BackUp bazy pomyslnie wczytany!"
sleep 3
echo "Kasowanie starych SF"
sleep 1
cd /usr/home/
rm -rf rw3
echo "Wczytywanie backupu..."
sleep 3
cd .backup
cp $BACK /usr/home
cd /usr/home/
tar -xzf $BACK
rm $BACK
echo "BackUp plikow pomyslnie wczytany!"
;;
"2")
cd /var/db/.backup
LINIA=$(cat -n backupb.log | tail -1 | awk '{print $1}')
BACK=$(cat backupb.log | head -n $LINIA | tail -n 1)
tar -xzf $BACK
echo "Kasowanie starej bazy..."
sleep 3
/usr/local/bin/mysql -u root account -e "TRUNCATE TABLE account;"
/usr/local/bin/mysql -u root log -e "TRUNCATE TABLE log;"
/usr/local/bin/mysql -u root player -e "TRUNCATE TABLE player;"
echo "Wczytywanie backupu..."
sleep 3
/usr/local/bin/mysql -u root account < account.sql
/usr/local/bin/mysql -u root common < common.sql
/usr/local/bin/mysql -u root log < log.sql
/usr/local/bin/mysql -u root mysql < mysql.sql
/usr/local/bin/mysql -u root player < player.sql
rm account.sql
rm common.sql
rm log.sql
rm mysql.sql
rm player.sql
echo "BackUp bazy pomyslnie wczytany!"
sleep 2
echo "Kasowanie starych SF"
sleep 1
cd /usr/home/
rm -rf rw3
echo "Wczytywanie backupu..."
sleep 3
cd .backup
cp $BACK /usr/home
cd /usr/home/
tar -xzf $BACK
rm $BACK
echo "BackUp plikow pomyslnie wczytany!"
;;
esac
;;
esac

 

Opublikowano

profesjonalizm na poziomie wiedzy badara :)

 

Destruct, ma rację a Ty hejtujesz bo prawda boli? : /

Nie, endy nie hejtuje, bo prawda, boli, nie hejtuje znajomych a z destrem sie tylko tak "czubie"..

Ja, w przeciwieństwie do Badarka nie spisuje all z ksiazek tylko staram sie sam myslec.

Opublikowano

Ta kurwa, na 64 bitowej?

Idź sie pierdolnij i spac.

A co jak proces game padnie, np z powodu crashu libow?

@Sui

IPFW zabezpiecza porty P2P, a reszte ruchu puszcza, natomiast PF do reszty.

Skrypt backup jest w plikach, jakby ktos mogl to wyciagnij i upnij.

A czy jak laptop wypadnie mi przez okno to wznowi mi game ? Bo po tym co widze ostatnio na mpc to jedyna rzecz jaką wypada zrobić.

 

POZDRAWIAM SUIEGO JEŚLI JEST W TYM TEMACIE!!

Opublikowano

"W tym temaciku chciałbym udostępnić wam potężne pliki serwerowe z FreeBSD do stawiania mini dedyka w domu."

 

Jak mini dedyka w domu? -.-

x.jpg
Opublikowano

"W tym temaciku chciałbym udostępnić wam potężne pliki serwerowe z FreeBSD do stawiania mini dedyka w domu."

 

Jak mini dedyka w domu? -.-

Czyli jakbys stawial no-hamachi, tylko na poteznym sprzecie z dobrym netem.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...