Skocz do zawartości

#14 - 12 lat za nami!

Polecane posty

qPFEE1f.png

Wszyscy tutaj obecni znają MPCforum, lecz nie każdy pewnie wie, że skończyło ono już 12 lat! Takim wynikiem może pochwalić się niewiele polskich serwisów. Zacznijmy zatem od najważniejszych informacji dla nowych użytkowników. Forum powstało w 2007 roku z inicjatywy Kokosza i na samym początku działalności motywem przewodnim było udostępnianie cheatów, botów oraz wspomagaczy do wszelkiego rodzaju gier. Serwery Metina nie istniały, jeśli nie zostały zaprezentowane tutaj. Projekty takie jak EasyMetin2 również zrodziły się u nas. Po zmianie właściciela, MPC ukierunkowało się na zrzeszanie graczy wszystkich platform pod jednym dachem, a pierwotna idea odeszła na drugi plan. Tak tę sytuację komentuje Makin:

Cytat

To był raczej dłuższy proces, bo wraz z powstaniem pierwszego MPC Media Team, który był protoplastą MPC News było widać, że zainteresowania forum i kierunek się troszkę zmienił. Bo tak jak forum od początków było nakierowane na cheaty do gier MMO, bo nie było takiego miejsca w polskim internecie, to wraz z napływem ludzi dochodziły inne gry, które nie tylko koncentrowały się na cheatowaniu. 

Tak też w końcu w końcu powstał pomysł, że może warto rozszerzyć też w nazwie forum tą ideę i tak z MultiPlayer Cheats powstało Multiplayer Community, które miało łączyć osoby zainteresowane i "żyjące" w internecie i wszystkim co tego dotyczy, czyli grach, sprzęcie i innych rzeczach dla graczy. I tak też się stało po tym jak kokosz sprzedał forum i finalnie zmieniono nazwę szczególnie, że główny ciężar aktywności forum nie był oparty już na cheatach, mimo że nadal były istotną częścią forum. 

MPCforum również przeszło kilka zmian szaty graficznej – aby zobaczyć pełną metamorfozę, wystarczy odwiedzić web.archive.org. Tyle o przeszłości – zajmijmy się teraźniejszością oraz przyszłością! Zespół MPC nieprzerwanie pracuje nad poprawą funkcjonalności i czuwa nad użytkownikami. Forum od długiego czasu jest na bardzo dobrej drodze do odzyskania świetności po wpadce z aktualizacją. Zapytaliśmy Makina, czy są plany na pełne odbudowanie, a to jest jego odpowiedź:

Cytat

Co do przyszłości forum, to raczej trudny temat, bo niestety wymuszony update w 2017 roku poczynił dużo szkód i gdyby wtedy wiedzieć jakie skutki przyniesie na pewno byłby przeprowadzony w innej formie. Długo trwało doprowadzenie strony do względnie używalnego stanu i bardzo się to odbiło na aktywności strony. Jednak nie chcemy się jeszcze poddawać i wciąż mamy zamiar odbudować co można, żeby pokazać, że nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa. Na pewno będziemy wykonywać ruchy w celu aktywizacji i ściągnięcia ludzi, ale spokojnie, nie planujemy żadnych dziwactw.

Podsumowując, forum przez swoje 12 lat działalności miało burzliwą historię. Mimo to działa i będzie działało dalej, ponieważ Administracja oraz Moderatorzy nie porzucili go nawet, gdy było w najgorszej kondycji, i dalej się nim opiekują. A jakie są Wasze wspomnienia z tego okresu? Podzielcie się z nami opinią w komentarzach!

LRu4T95.png

1. Czemu przestałeś udzielać się na MPC i czy nie myślisz o powrocie?

Dużo by się tutaj rozpisywać o mojej przygodzie z rezygnacją. Tak w skrócie przeważył brak czasu spowodowany pracą i rodziną, a przede wszystkim poczułem swego rodzaju wypalenie i brak dalszych chęci do robienia czegokolwiek. Czy myślę o powrocie? Kilka razy się zdarzyło, ale raczej nie mam tego w najbliższych planach 🙂

2. Jakie jest Twoje zdanie o obecnej sytuacji na forum?

No nie będę ukrywał, że jest słabo. Patrząc lata wstecz, to kiedyś forum tętniło życiem, a teraz... każdy widzi jaka jest sytuacja. Duży wpływ mają na to social media, które przyciągają większą liczbę użytkowników. Nie tylko MPC boryka się z takimi problemami. W ostatnich latach dużo for zniknęło z sieci.

3. Jaki były twoje obowiązki kiedy zajmowałeś jeszcze stanowisko Global Moderatora?

Będę tutaj absolutnie szczery, robiłem najmniej ze wszystkich xD

W przeciwieństwie do kolegów z zespołu nie znałem i do tej pory nie znam żadnych języków programowania. Także jakakolwiek praca z tym związana z góry odpadała. Nigdy też nie byłem jakimś wybitnym pisarzem dlatego też nie widzieliście z mojej strony żadnych newsów związanych z forum. Można by rzec, że byłem swego rodzaju moderatorem+, który miał większe możliwości pola manewru niż moderator.

4. Masz jakieś ulubione wspomnienia związane z MPC?

Trudno wybrać jakieś ulubione. Myślę, że cały pobyt na forum mogę potraktować jako fajne wspomnienie i pewien etap w moim życiu.

Na pewno dobrze będę wspominał ludzi, których tutaj poznałem i trochę czasu spędziłem z nimi na rozmowach.

5. Czy znasz jakieś osoby z forum osobiście?

Trochę śmieszna sytuacja bo był okres, że mieszkaliśmy po sąsiedzku z Makinem, ale nigdy nie doszło jakoś do spotkania.

6. Jako, że jesteś mocno związany z działem konsol – czy uważasz, że dałoby się jakoś ‘rozruszać’ ten dział na forum i czy w ogóle jest jeszcze o czym w nim dyskutować?

W obecnych czasach nie widzę aby dało się rozruszać dział. Głownie przez wyparcie for na rzecz social mediów.

Jeszcze zanim odszedłem coś tam próbowałem robić choćby zakładając społeczność MPC na PlayStation Network, ale zainteresowanie było znikome.

zhFN7mF.png

Im więcej ludzi — tym więcej pomysłów. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że tak wielu użytkowników czynnie angażuje się w sprawy forum, wychodząc z wieloma propozycjami. Wielu z Was tworzy tematy, w których opisujecie swoje sugestie na temat dalszego rozwoju forum. Niektóre z nich są naprawdę kreatywne — nawet najlepszy twórca by się nie powstydził! W większości wykazujecie się niezwykłą inicjatywą. Czasami jednak zdarzają się wyjątki i część pomysłów użytkowników jest lekko mówiąc nietrafiona 😉

Oczywiście nie pozostajemy bierni wobec Waszych sugestii. Chcemy ciągle się rozwijać, więc Wasza pomoc jest w tej kwestii niezmierzona. Do tej pory administracji forum w ostatnim czasie udało się zrealizować kilka propozycji, począwszy od tych poważniejszych. Przykładowo dodano dwa nowe działy — jeden dotyczący gier mobilnych oraz drugi o zarabianiu w sieci (który niestety został później usunięty). Nie zapomniano również o kosmetycznych poprawkach jak np. zmiana kwadratowych ikonek działów na okrągłe, czy dodanie nowych emotikon. Ponadto dzięki Wam został założony serwer Discord dla społeczności MPC, a do edytora tekstu zaimplementowano możliwość justowania. Dodatkowo w wątkach, w których ostatnia odpowiedź jest starsza niż 6 miesięcy, pojawiła się o tym stosowna informacja.

Jesteśmy naprawdę otwarci na to, co sugerują nam użytkownicy. Niestety niektóre z pomysłów wydają się z lekka nieprzemyślane. Jako że ekipa forum stawia na rozwój, niektóre propozycje musiały zostać odrzucone już na starcie. Przykładowo oddalony został koncept przelewania innemu użytkownikowi polubień, gdzie stwierdzono, że w takim przypadku reputacja doszczętnie straciłaby swój urok. Dodanie niektórych działów bądź subforów gier, które nie cieszą się zainteresowaniem jak np. Roblox, Tom Clancy’s Rainbow Six Siege, czy Destiny również byłoby tylko niepotrzebnym zabiegiem. Porzucono również pomysł reanimowania wątku z największymi idiotyzmami na forum, gdyż administracja twierdzi, że to działanie nie wniesie dla społeczności nic pozytywnego. Pomysł stworzenia chatbox'a na MPCforum również nie zdałby egzaminu. Rozumiemy, że jest to forum, jednak ludzie przychodzą tu po czytelne treści oraz konkretną pomoc. Taki shoutbox zabiłby ideę tego miejsca, ponieważ wszystko podane byłoby na tacy, a ciągły spam typu: „Gdzie jest to, czy tamto?”, przyprawiałby większość o ból głowy.

Naprawdę dziękujemy Wam za wszystkie propozycje — zarówno te dobre, jak i te troszkę gorsze. Jesteście współtwórcami MPCforum i to dzięki Wam ta społeczność istnieje, budują się przyjaźnie, a my wciąż się rozwijamy i brniemy do przodu. Macie jeszcze jakieś propozycje? Śmiało, podzielcie się nimi! Kto wie, może przyczynicie się do wielkich zmian? Która sugestia według Was jest najlepsza i wniosła na forum najwięcej pozytywów?

9eUyxfO.png

W ciągu minionych kilku tygodni grupę MPCfacebook opuścili: @N3ST0, @Biter. oraz @.grimm, który został z niej wyrzucony. Niestety szeregi MPC News również zmalały, bowiem przymusowo opuścił  @.grimm, a @Biter. zdecydował się odejść.

GFa9llm.png

MMOweek, GFX Passion czy Game News to nazwy, które zapewne kojarzy niewielu z Was, szczególnie jeśli jesteście nowymi użytkownikami forum, dlatego pozwolimy sobie na początku je przypomnieć. Były to projekty wydawane przez grupę MPC News przy wsparciu innych grup forumowych bądź moderatorów, które dotyczyły jak można się domyślać głównie gier, aczkolwiek wyjątkiem było czasopismo GFX, które miało bardziej poradnikowy charakter. Dlaczego jedynak takich projektów już nie ma, a jedyną formą publikacji treści są miesięczniki? Odpowiedź jest prosta – ludzie. Jak wcześniej wspomnieliśmy tego typu materiały były przygotowywane przy współpracy różnych grup na forum, a w chwili obecnej jedyną grupą poza MPC News jest MPCfacebook, które ma jednak ściśle określony cel jakim jest forumowy fanpage. Ponadto aby takie projekty były interesujące i zrealizowane na wysokim poziomie wymagane jest zaangażowanie i trochę wolnego czasu, a niestety szczególnie tego drugiego wielu z członków grupy brakuje. Czy jednak jesteśmy skazani tylko na miesięczniki? Na pewno nie, jednak przy obecnej sytuacji kadrowej MPC News musimy się w pierwszej kolejności zająć podstawowymi projektami – ale nie oznacza to, że nie pracujemy także nad innymi treściami.

GFX Passion: https://www.mpcforum.pl/topic/1224525-najnowsza-produkcja-mpc-graphic-team-gfx-passion-2/

MMOweek: https://www.mpcforum.pl/topic/1406442-magazyn-mmoweek-6/

Game News: https://www.mpcforum.pl/topic/1467609-game-news-3/

zuv3Apy.png

1C943zu.png 1C943zu.png 1C943zu.png 1C943zu.png 1C943zu.png 1C943zu.png 1C943zu.png 1C943zu.png

mkKELsW.png

Jak pewnie już sami zauważyliście po dekoracjach w centrach handlowych i wszechobecnych reklamach z Mikołajem zbliżamy się do tegorocznych świąt Bożego Narodzenia, z tej okazji nasza grupa szykuje dla Was coś specjalnego, co zastąpi przewidziany na dzisiejsze wydanie konkurs. Bądźcie uważni, informacje pojawią się w ciągu najbliższych kilku dni w statusach.

aUbgc8g.png

W tym tygodniu (owszem tygodniu, bowiem jak już wcześniej zapowiadaliśmy święta na naszym forum zawitają w ciągu najbliższych dni) to już wszystko, mamy nadzieję że taka koncepcja miesięcznika Wam się spodobała. Chcielibyśmy także przeprosić za to, że dzisiejszy miesięcznik pojawia się z opóźnieniem, niestety nasza grupa nie miała na to żadnego wpływu, a przyczyną były problemy techniczne związane z forum, a dokładnie z ochroną anty-DDoS. Mamy jednak nadzieję, że warto było czekać, a to wydanie będzie jednym z Waszych ulubionych.

Pani Kasia

Pani Kasia

Odpowiadając na tytułowe pytanie "Gdzie jesteśmy teraz?", niestety trzeba odpowiedzieć, że w dupie.

Niestety przez te parę lat udawało Wam się nieźle zepsuć to forum.

19 minut temu, Szymon. napisał:

Odpowiadając na tytułowe pytanie "Gdzie jesteśmy teraz?", niestety trzeba odpowiedzieć, że w dupie.

Niestety przez te parę lat udawało Wam się nieźle zepsuć to forum.

Tak naprawdę nie jest to TYLKO wina adminUF ale ogólnie to użytkownicy już nie przeglądają tak forum jak dawniej dlatego jest jak jest, cóż szkoda ale nic nie zrobisz

image.png

Pani Kasia

11 minut temu, Molirol napisał:

Tak naprawdę nie jest to TYLKO wina adminUF ale ogólnie to użytkownicy już nie przeglądają tak forum jak dawniej dlatego jest jak jest, cóż szkoda ale nic nie zrobisz

Moim zdanie zainteresowanie grami komputerowymi jest takie samo jak było te 5 lat temu, więc na pewno potencjalnych użytkowników nie brakuje. Prawda jest taka, że obecna administracja niestety nie ma nic wspólnego z tym co było kiedyś, i np. global moderatorem zostaje osoba, która kiedyś ze względu na przede wszystkim staż na forum, nie byłaby brana pod uwagę na jakiekolwiek stanowisko. Zbyt wiele w tym wszystkim kolesiostwa i podwójnych standardów

33 minuty temu, Sztalixon napisał:

A mi wciąż brakuje działu World of Tanks 

Czy ja wiem.. kiedyś był dział i nie było za bardzo ruchu.

19 minut temu, Szymon. napisał:

Moim zdanie zainteresowanie grami komputerowymi jest takie samo jak było te 5 lat temu, więc na pewno potencjalnych użytkowników nie brakuje. Prawda jest taka, że obecna administracja niestety nie ma nic wspólnego z tym co było kiedyś, i np. global moderatorem zostaje osoba, która kiedyś ze względu na przede wszystkim staż na forum, nie byłaby brana pod uwagę na jakiekolwiek stanowisko. Zbyt wiele w tym wszystkim kolesiostwa i podwójnych standardów

Nie do końca, szczerze? Dział Metin2 oraz Minecraft rozkręcił ruch na forum w obecnych czasach Metin2 istnieje tylko po to, aby "kopał" złoto, Privy powstają tylko żeby na tym zarobić o globalnych serwerach to lepiej już nie wspominać. Cheaty były za darmo a teraz? xD Komedia jakaś , cokolwiek jest związane z Metinem trzeba płacić aby było łatwiej.

Co do wymogów "Moderatorów" czy wyższych rang, masz rację ale nic z tym nie zrobisz ani ja ani nikt inny 😛 
Dodam tyle, że po upadku Antarisa było większe zainteresowanie niż jest aktualnie 🙂

image.png

2 minuty temu, Molirol napisał:

Czy ja wiem.. kiedyś był dział i nie było za bardzo ruchu.

Nie do końca, szczerze? Dział Metin2 oraz Minecraft rozkręcił ruch na forum w obecnych czasach Metin2 istnieje tylko po to, aby "kopał" złoto, Privy powstają tylko żeby na tym zarobić o globalnych serwerach to lepiej już nie wspominać. Cheaty były za darmo a teraz? xD Komedia jakaś , cokolwiek jest związane z Metinem trzeba płacić aby było łatwiej.

Co do wymogów "Moderatorów" czy wyższych rang, masz rację ale nic z tym nie zrobisz ani ja ani nikt inny 😛 
Dodam tyle, że po upadku Antarisa było większe zainteresowanie niż jest aktualnie 🙂

A gdzie masz teraz ruch? Bo ja go nigdzie nie widzę, a taki dział zawsze sprzyjałby graczom WoT'a, m.in poradniki do poszczególnych czołgów, kody albo wydarzenia na bieżąco. Zawsze chociaż te wyświetlenia by się nabijały. 

Edytowano przez Sztalixon

Pani Kasia

51 minut temu, Sztalixon napisał:

A gdzie masz teraz ruch? Bo ja go nigdzie nie widzę, a taki dział zawsze sprzyjałby graczom WoT'a, m.in poradniki do poszczególnych czołgów, kody albo wydarzenia na bieżąco. Zawsze chociaż te wyświetlenia by się nabijały. 

a Ty dalej o tym dziale 😄

cd. tematu -> ❤️

6 godzin temu, Molirol napisał:

nic z tym nie zrobisz ani ja ani nikt inny 😛

W tej ,,pracy'' jest tylko jeden ,,MAJSTER'' który może to zmienić, jest nim nasz cudowny i fantastyczny!!!! - @Lord Makin (boki zrywać)

Czytało się jak zwykle, brakuje mi konkursu bo punkty stoją w miejscu.

Kiedyś to było kurła....

Sam bym poopowiadał o starych czasach, ale nikt mnie już nie będzie pamiętał😂

Historia stworzenia Mańka

27.08.2009 Moderator War Rock

08.01.2011 Global Moderator

03.05.2012 Administrator

Now Elita

Dnia 2.12.2019 o 00:09, Ray 1902 napisał:

co do forum weźcie pod uwagę dwie rzeczy:

- migracja ludzi z for na grupki facebookowe
- wykop

no niestety taka kolej rzeczy

maSZ racje, dwie najważniejsze osoby w moim życiu, mandarynka i harnaś siedza na wykopie.

@Wilczek powinni przywrócić haxballa mpc, bym ci złoił dupe.

Dnia 1.12.2019 o 23:20, Molirol napisał:

Jop, szczególnie że mpc przez jakiś okres działało jak gówno i większość dobrych chłopaków przez to postanowiło zmienić otoczenie.

Kogo to wina?

1357577137-U262310.png

Dnia 1.12.2019 o 23:36, Szymon. napisał:

O to to! Lepiej bym tego nie ujął, coś o tym wiem 🙃 Dobrze prawisz, że jesteśmy w dupie jako forum bo tak na prawdę tu się nic nie dzieje, nic nie przyciąga użytkowników, Facebook też leży i kwiczy bo mało kto przegląda. Cóż, tak na prawdę zaczęło się od rozłamu Makin -> Kokosz (imo) i od DualMedia, a potem ... potem potoczyło się po swojemu. 

76561198169311417.png

Spoiler

1C943zu.png

Po tej sytuacji dostałem permanentnego bana na statusy. Pozdrawiam serdecznie @Aive, do której nawet słodkie kotki w wiadomościach prywatnych nie przemawiają, a przecież podobno lubi koty.. Czuję się z tym źle, gdyż niewygodne statusy się usuwa, a mój pozostał. Także pozostało ciut nadziei na to, że dzisiaj dostane uba na statuski. A, i przez te rameczkę czuję się obrażony, no ale co tam, przecież to tylko @MPC News, a nie tam jakiś zły człowiek, uprzykrzający komuś życie.

@edit A, i kogo co obchodzi to, jak się teraz czuję, no tak, racja

@edit2 Nabijacie mi reakcje, dzięki

Edytowano przez Ekrahb

6 godzin temu, Ekrahb napisał:

A, i przez te rameczkę czuję się obrażony, no ale co tam, przecież to tylko @MPC News, a nie tam jakiś zły człowiek, uprzykrzający komuś życie.

Chciałbym tylko wyjaśnić pewną kwestie - wszystkie wypowiedzi przytoczone w naszym wydaniu były publicznie dostępne, dodaliśmy do nich jedynie swój komentarz, który - co chyba oczywiste - ma charakter sarkastyczny i należy je traktować z przymrużeniem oka. 

39 minut temu, carbonx napisał:

Chciałbym tylko wyjaśnić pewną kwestie - wszystkie wypowiedzi przytoczone w naszym wydaniu były publicznie dostępne, dodaliśmy do nich jedynie swój komentarz, który - co chyba oczywiste - ma charakter sarkastyczny i należy je traktować z przymrużeniem oka. 

Aha, to bardzo dobre info, tak jak mój ub na statusy, widzę..

Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...