Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz
  • 0

Tworzenie subdomeny w localhoście


ramilami

Pytanie

Opublikowano

witam robię grę strategiczną i chciał bym wiedzieć jak zrobić żeby w moim adresie strony było game.localhost/index.html

na przykład ja w grze margonem

Bez tytułu.png

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

A gadacie obydwaj głupoty, żaden hosts nie jest potrzebny by ustawić sobie subdomene. 
Poniżej zamieszczam Wam mój film i dowód na to, że gadacie głupoty zamiast sprawdzić i pomóc. A no tak Wasza wiedza jest ograniczona, bez urazy oczywiście ale to udowodniłem nie raz.
P.S. to nie jest off-topic, tylko udzielenie prawidłowej odpowiedzi bo nie ma takowej.
Film do konfiguracji vhost'ów:

Spoiler

 

 

Mój temat: 

 
Poradnik nie ma na celu nikogo obrazić. ;)

Pomogłem ? klik up to Like ;D ( Lubię to ! ) xD

300 postów-> 10.10.2013 godz. 9:00
400 postów-> 19.10.2013 godz. 9:00

 

Opublikowano

Jeżeli chodzi ci o to by subdomena była dostępna lokalnie na komputerze z Win to niestety. Localhost nie jest jest domeną tylko mnemoniczną nazwą adresu komputera lokalnego. 
Jeżeli wrzucisz pliki na hosting to nie powinno być problemu z dodaniem subdomen.

Na serwerze z systemem Linux edytujemy plik:

sudo nano /etc/hosts

Jeżeli chodzi o serwery z systemem Windows Serwer (2012):

https://www.youtube.com/watch?v=3YeG6UTHDrQ

 

(')(.)(;)

Opublikowano
2 godziny temu, MrSanten napisał:

Jeżeli chodzi ci o to by subdomena była dostępna lokalnie na komputerze z Win to niestety. Localhost nie jest jest domeną tylko mnemoniczną nazwą adresu komputera lokalnego. 
Jeżeli wrzucisz pliki na hosting to nie powinno być problemu z dodaniem subdomen.

Na serwerze z systemem Linux edytujemy plik:


sudo nano /etc/hosts

Jeżeli chodzi o serwery z systemem Windows Serwer (2012):


https://www.youtube.com/watch?v=3YeG6UTHDrQ

 

Przecież na windzie normalnie dodaje sobie co chce w pliku hosts, a potem jak każdy inny adres w konfiguracji vhosta serwera WWW. Nie ma znaczenia jaki system i jaka to będzie nazwa.

Opublikowano
6 minut temu, Wolen napisał:

Przecież na windzie normalnie dodaje sobie co chce w pliku hosts, a potem jak każdy inny adres w konfiguracji vhosta serwera WWW. Nie ma znaczenia jaki system i jaka to będzie nazwa.

Być może to mój błąd. Zawsze wbijali mi że ustawienie subdomen lokalnie np. na xampp jest niemożliwe. Dzięki za uświadomienie będę musiał sobie to sprawdzić.

(')(.)(;)

Opublikowano

Wrócił nasz oświecony bez ograniczeń. Jak już mówisz, że czegoś nie robimy (mowa o edycji /etc/hosts) to uzasadnij, bo jak na razie Twoimi słowami można się podetrzeć bez logicznego uzasadnienia.

Co do mojego posta. Pierwsze przejdź mutacje i wyjdź z gimnazjum zanim weźmiesz się za poprawianie mnie, bo żeby móc to robić to Ci jeszcze daleko. Żeby roztrzepane dziecko, które nie potrafi nagrać porządnie poradnika, bo przez 3 minuty pierdzieli, że mu apache nie może odpalić na porcie 80, nazwało mnie idiotą to już jest serio śmieszne. Zacznę może od wypunktowania Twojego poradnika, korzystanie z xamppa sobie odpuszczę, powiedzmy, że chociażby docker to może być za dużo jak na Twoje możliwości. Zdarza się.

00:00 - 1:35 próbujesz zabłysnąć jako ekspert, nieudolnie starając się wypunktować wcześniejsze wypowiedzi (w ch*j przydatne w poradniku, nie ma co)
2:01 - sam nie wiesz przez co i stękasz jak nie powiem co, czyżby naszemu mistrzowi wiedzy brakło i sam nie wiedział co mu na porcie siedzi ;)?
2:26 - to co mówisz o pliku services to jest komedia. Skoro jest tak jak mówisz to jak wyjasnisz mi to Sherlocku?

6c1fPt1cTg6kRhYE9875cA.png

Jakoś port 80 nie jest zajęty (81, 82 itd. jak widać też nie), a to niespodzianka. Po prostu szok. 99% problemów z odpaleniem apache na Windowsie jest spowodowane skype'm, który zajmuje port 80. Plik, który pokazałeś nie ma z tym nic wspólnego, co zresztą widać na załączonym wyżej obrazku.
3:40 - eksperckie tłumaczenie. Oczywiście pojawiło się słowo listen, więc co robimy z portami? LISTUJEMY JE. A więc gimnazjalisto, podobno pracujący w onecie, porty nasłuchujemy, na pewno ich nie listujemy. No chyba, że na lekcjach informatyki sobie tworzycie listę i tam wypisujecie porty, może wtedy. I ten adres to nie jest 'adres localhostowy' tylko tzw. loopback, pętla zwrotna.
4:21 - "Tutaj mamy takie fajne pliczki itd.". To są pliki konfiguracyjne. Oczywiście obstawiam, że w Twoim przypadku końcówka .conf może oznaczać, że to są plik konferencyjne. No, ale niestety tak nie jest, to są pliki konfiguracyjne, wciąż. Ale oczywiście rozumiem, folder 'extra' to i pliki muszą być 'fajne'. Jakbyś nie wiedział tłumaczenie to 'dodatkowe' w tym przypadku.
4:54 - i tu pokazujesz, że sam nie znasz apache, a zgrywasz eksperta. To nie jest błąd konfigurowanie samej subdomeny. Tylko żeby to zrobić trzeba wykonać to co zostało wspomniane wyżej (plik hosts) lub stworzyć sobie własny serwer DNS, który kierowałby subdomenę na adres (w tym przypadku 127.0.0.1). Ale rozumiem, że skoro potrzebujemy tylko subdomenę to robimy vhosta dla głównej domeny tylko po to, żeby zrobić sobie subdomene. Ty spryciarzu!
5:40 - "Apache uderza po aliasach". Ty się w głowę uderz.

Reszty nie warto oceniać, bo powtarzasz ciągle to samo. Generalnie Twój chytry plan kończy się w miejscu, w którym ktoś korzysta z chociażby nginx, bo tak subdomeny działają tylko przy użyciu ServerName (nie Alias, Name) Apache. I mówi Ci  to osoba, która nie używa Apache tylko nginx. Tylko tym się różnię od gimnazjalisty bez mutacji udającego eksperta, że jak czegoś nie znam to potrafię sprawdzić i zrozumieć jak coś działa. Ale czego wymagać od eksperta używającego xamppa (i tu nie śmieję się z osób używających xamppa tylko z naszego domorosłego eksperta).

Podsumowując jesteś człowiekiem komedią. Próbowałeś zabłysnąć, ale Ci nie wyszło. Tworząc to swoje forum (i kradnąc poradniki z innych forów) i filmiki tylko się upokorzyłeś, bo w tym momencie wyszła Twoja dziecinada i brak wiedzy, totalny. Jesteś zadufanym w sobie dzieckiem, które myśli, że wie wszystko, a wywala się na każdym kroku. Jak się poduczysz i staniesz się osobą, z którą będzie można chociaż zamienić jakąkolwiek, niejednostronną dyskusje to się zgłoś, bo jak na razie to nawet nie aspirujesz to osoby, która mogłaby posłuchać kogoś lepszego, bo nic nie zrozumiesz. Elo.


 

Opublikowano
1 godzinę temu, Wolen napisał:

Wrócił nasz oświecony bez ograniczeń. Jak już mówisz, że czegoś nie robimy (mowa o edycji /etc/hosts) to uzasadnij, bo jak na razie Twoimi słowami można się podetrzeć bez logicznego uzasadnienia.

Co do mojego posta. Pierwsze przejdź mutacje i wyjdź z gimnazjum zanim weźmiesz się za poprawianie mnie, bo żeby móc to robić to Ci jeszcze daleko. Żeby roztrzepane dziecko, które nie potrafi nagrać porządnie poradnika, bo przez 3 minuty pierdzieli, że mu apache nie może odpalić na porcie 80, nazwało mnie idiotą to już jest serio śmieszne. Zacznę może od wypunktowania Twojego poradnika, korzystanie z xamppa sobie odpuszczę, powiedzmy, że chociażby docker to może być za dużo jak na Twoje możliwości. Zdarza się.

00:00 - 1:35 próbujesz zabłysnąć jako ekspert, nieudolnie starając się wypunktować wcześniejsze wypowiedzi (w ch*j przydatne w poradniku, nie ma co)
2:01 - sam nie wiesz przez co i stękasz jak nie powiem co, czyżby naszemu mistrzowi wiedzy brakło i sam nie wiedział co mu na porcie siedzi ;)?
2:26 - to co mówisz o pliku services to jest komedia. Skoro jest tak jak mówisz to jak wyjasnisz mi to Sherlocku?

6c1fPt1cTg6kRhYE9875cA.png

Jakoś port 80 nie jest zajęty (81, 82 itd. jak widać też nie), a to niespodzianka. Po prostu szok. 99% problemów z odpaleniem apache na Windowsie jest spowodowane skype'm, który zajmuje port 80. Plik, który pokazałeś nie ma z tym nic wspólnego, co zresztą widać na załączonym wyżej obrazku.
3:40 - eksperckie tłumaczenie. Oczywiście pojawiło się słowo listen, więc co robimy z portami? LISTUJEMY JE. A więc gimnazjalisto, podobno pracujący w onecie, porty nasłuchujemy, na pewno ich nie listujemy. No chyba, że na lekcjach informatyki sobie tworzycie listę i tam wypisujecie porty, może wtedy. I ten adres to nie jest 'adres localhostowy' tylko tzw. loopback, pętla zwrotna.
4:21 - "Tutaj mamy takie fajne pliczki itd.". To są pliki konfiguracyjne. Oczywiście obstawiam, że w Twoim przypadku końcówka .conf może oznaczać, że to są plik konferencyjne. No, ale niestety tak nie jest, to są pliki konfiguracyjne, wciąż. Ale oczywiście rozumiem, folder 'extra' to i pliki muszą być 'fajne'. Jakbyś nie wiedział tłumaczenie to 'dodatkowe' w tym przypadku.
4:54 - i tu pokazujesz, że sam nie znasz apache, a zgrywasz eksperta. To nie jest błąd konfigurowanie samej subdomeny. Tylko żeby to zrobić trzeba wykonać to co zostało wspomniane wyżej (plik hosts) lub stworzyć sobie własny serwer DNS, który kierowałby subdomenę na adres (w tym przypadku 127.0.0.1). Ale rozumiem, że skoro potrzebujemy tylko subdomenę to robimy vhosta dla głównej domeny tylko po to, żeby zrobić sobie subdomene. Ty spryciarzu!
5:40 - "Apache uderza po aliasach". Ty się w głowę uderz.

Reszty nie warto oceniać, bo powtarzasz ciągle to samo. Generalnie Twój chytry plan kończy się w miejscu, w którym ktoś korzysta z chociażby nginx, bo tak subdomeny działają tylko przy użyciu ServerName (nie Alias, Name) Apache. I mówi Ci  to osoba, która nie używa Apache tylko nginx. Tylko tym się różnię od gimnazjalisty bez mutacji udającego eksperta, że jak czegoś nie znam to potrafię sprawdzić i zrozumieć jak coś działa. Ale czego wymagać od eksperta używającego xamppa (i tu nie śmieję się z osób używających xamppa tylko z naszego domorosłego eksperta).

Podsumowując jesteś człowiekiem komedią. Próbowałeś zabłysnąć, ale Ci nie wyszło. Tworząc to swoje forum (i kradnąc poradniki z innych forów) i filmiki tylko się upokorzyłeś, bo w tym momencie wyszła Twoja dziecinada i brak wiedzy, totalny. Jesteś zadufanym w sobie dzieckiem, które myśli, że wie wszystko, a wywala się na każdym kroku. Jak się poduczysz i staniesz się osobą, z którą będzie można chociaż zamienić jakąkolwiek, niejednostronną dyskusje to się zgłoś, bo jak na razie to nawet nie aspirujesz to osoby, która mogłaby posłuchać kogoś lepszego, bo nic nie zrozumiesz. Elo.


 

Idź najpierw zabłyśnij a potem mnie pouczaj. 
Ponadto specjalnie tak mówię na filmię, że mamy takie tu pliczki bo ja tłumaczę tak, by każdy nawet największy debil świata zrozumiał moje przesłanie i tak się właśnie stało.
Ponadto hostsa nie tykamy, tak samo na linuxie itd. Wpierw naucz się co to jest hosts. 
Skończ proszę Ciebie pierdolić trzy po trzy dobrze? Wmawiałeś, że trzeba hostsa to ja Ci wmawiam teraz że hosts nie ma nic do tego by mieć subdomeny od ponad 10 lat tak jest ale brawo Ty!
Ja zabłysnąłem bo moje tuty zadziałają każdemu bez wyjątku. Praktykuj moje tuty i sam się dowiesz a jak nie wiesz co do czego jest to pierdol dalej. Jak chcesz nagram profesjonalny film dla Ciebie z każdym omówieniem profesjonalnym i wtedy się nie doczepisz ;) 
Apache uderza po aliasach, zobacz na cloudflare i konfigurację, nie zrobisz aliasa = cloudflare nie zadziała subdomeny i sprawdź najpierw a potem pierdol dalsze głupoty. Poza tym przeczytaj wersję pisemną. Ja wspomniałem tutaj na mpc, że kiedyś będę nagrywał w 100% dobre poradniki działające i że każdy nawet istny kretyn bez urazy je zrozumie i moje filmy tak właśnie powstawać będą a potem będę omawiać coraz wyżej aż każdy zrozumie co i jak. 
Ponadto geniuszu proszę masz tu screena, że mam zajęty port: https://scr.hu/zBWap3 i to, że Ty nie masz zajętego portu nie oznacza, że ja będę miał wolny port. Doskonale wiem dlaczego mam zajęty port. 


Przepraszam za wulgaryzm ale dostaje raka jak taki cwaniak najpierw wmawia, że trzeba coś w hostsach grzebać a teraz jeszcze disuje ale spx to Wolen w końcu, nie ma moda to nie ma jak się wyrzyć na mnie(mowa o ostrzeżeniach, które mi sypał) ;) 
Jak mój poradnik Tobie nie zadziała, wtedy się wyżalaj. 

Pomogłem ? klik up to Like ;D ( Lubię to ! ) xD

300 postów-> 10.10.2013 godz. 9:00
400 postów-> 19.10.2013 godz. 9:00

 

Opublikowano

Nie trzeba mówić jak ułomny, żeby ktoś zrozumiał. Tym się różnimy, że ty podchodzisz do ludzi jak do debili, a ja jak do osób, które jednak potrafią użyć mózgu.

Cytat

The computer file hosts is an operating system file that maps hostnames to IP addresses.

~Wikipedia

Cytat

They were used to resolve hosts names before DNS.
~How to Geek

Poradnik na siteground (jakby dziecio nie wiedziało to hosting sitepoint'u, chociaż nie spodziewam się, że wiesz co to jest, bo widzę, że z angielskim słabo, a tam w innym języku materiałów nie znajdziesz) https://www.siteground.com/kb/how_to_use_the_hosts_file/. Skoro by się tego nie robiło to na pewno pisaliby poradnik. Jak nie ma się własnego serwera nazw to modyfikuje się plik hosts, proste. I dalej nie podałeś żadnego argumentu, który jakkolwiek by podważył to, że jest to normalna praktyka.

Cytat

Skończ proszę Ciebie pierdolić trzy po trzy dobrze? Wmawiałeś, że trzeba hostsa to ja Ci wmawiam teraz że hosts nie ma nic do tego by mieć subdomeny od ponad 10 lat tak jest ale brawo Ty!

Używając Apache nie ma. Wyjdź poza XAMPP to pogadamy, bo na aktualnym etapie serio nie jesteś osobą, z którą można byłoby porozmawiać jak równy z równym. Ja o jednym, a ty o drugim. Pewnie od złości już wypieków na twarzy dostałeś i resztki jakiekolwiek merytoryki u ciebie legły. W przypadku nginx jak bardzo by się dziecio nie zdenerwowało to nie zmieni tego, że nazwa musi wskazywać na adres. A żeby nazwa wskazywała na adres potrzebna jest modyfikacja pliku hosts lub serwer dns. I nie zmienisz to jak bardzo byś się czerwony nie zrobił ze złości.

Cytat

Apache uderza po aliasach, zobacz na cloudflare i konfigurację, nie zrobisz aliasa = cloudflare nie zadziała subdomeny i sprawdź najpierw a potem pierdol dalsze głupoty.

Już Ci powiedziałem, żebyś w głowie się uderzył. My o localu, a Ty o cloudflarze. Nie będę stawiał serwera z Apache, żeby sprawdzić każde Twoje urojenie.

 

Co do portu to już naprawdę chyba Ci żyłka w tyłku pękła, bo nie potrafiłeś przeczytać co napisałem. Podałem Ci dokładny czas na filmie i się do niego odniosłem. Twierdziłeś, że masz zajęty port przez plik services co jest totalną bzdurą i pokazałeś tym, że nie masz zielonego pojęcia dlaczego masz zajęty port. Generalnie Twoja "odpowiedź" to wiadro mułu. W żadnym momencie nie potrafiłeś jakkolwiek uzasadnić lub w minimalnie merytoryczny sposób podważyć to co napisałem. Nie masz wiedzy i im szybciej to zrozumiesz tym lepiej dla Ciebie. Wystarczy popatrzeć na Twoje "forum", żeby się zorientować, że jesteś zwykłym dzieckiem.

Opis działu
 

Cytat

 Ogólne poradniki

Poradniki takie, które nie pasują do innych działów.

Cytat

Przedstawię wam wersję beta poradnika

I mój ulubiony fragment

Cytat

Krótko, zerżnięte z mpc:

dodatkowo wszystkie poradniki są zerżnięte z innych miejsc.

Serio, skończ być dzieciakiem to pogadamy. Jak Twoja odpowiedź dalej będzie zbiorem literek powciskanych przypadkowo przez gimnazjaliste to nawet nie będę marnował czasu, żeby się odnieść do Twoich ścieków. Nie potrafisz nawet przeczytać i zrozumieć prostego przesłania, a starasz się do niego odnieść. Czytania ze zrozumieniem nie masz w szkole?

Opublikowano
1 godzinę temu, Wolen napisał:

Nie trzeba mówić jak ułomny, żeby ktoś zrozumiał. Tym się różnimy, że ty podchodzisz do ludzi jak do debili, a ja jak do osób, które jednak potrafią użyć mózgu.

Poradnik na siteground (jakby dziecio nie wiedziało to hosting sitepoint'u, chociaż nie spodziewam się, że wiesz co to jest, bo widzę, że z angielskim słabo, a tam w innym języku materiałów nie znajdziesz) https://www.siteground.com/kb/how_to_use_the_hosts_file/. Skoro by się tego nie robiło to na pewno pisaliby poradnik. Jak nie ma się własnego serwera nazw to modyfikuje się plik hosts, proste. I dalej nie podałeś żadnego argumentu, który jakkolwiek by podważył to, że jest to normalna praktyka.

Używając Apache nie ma. Wyjdź poza XAMPP to pogadamy, bo na aktualnym etapie serio nie jesteś osobą, z którą można byłoby porozmawiać jak równy z równym. Ja o jednym, a ty o drugim. Pewnie od złości już wypieków na twarzy dostałeś i resztki jakiekolwiek merytoryki u ciebie legły. W przypadku nginx jak bardzo by się dziecio nie zdenerwowało to nie zmieni tego, że nazwa musi wskazywać na adres. A żeby nazwa wskazywała na adres potrzebna jest modyfikacja pliku hosts lub serwer dns. I nie zmienisz to jak bardzo byś się czerwony nie zrobił ze złości.

Już Ci powiedziałem, żebyś w głowie się uderzył. My o localu, a Ty o cloudflarze. Nie będę stawiał serwera z Apache, żeby sprawdzić każde Twoje urojenie.

 

Co do portu to już naprawdę chyba Ci żyłka w tyłku pękła, bo nie potrafiłeś przeczytać co napisałem. Podałem Ci dokładny czas na filmie i się do niego odniosłem. Twierdziłeś, że masz zajęty port przez plik services co jest totalną bzdurą i pokazałeś tym, że nie masz zielonego pojęcia dlaczego masz zajęty port. Generalnie Twoja "odpowiedź" to wiadro mułu. W żadnym momencie nie potrafiłeś jakkolwiek uzasadnić lub w minimalnie merytoryczny sposób podważyć to co napisałem. Nie masz wiedzy i im szybciej to zrozumiesz tym lepiej dla Ciebie. Wystarczy popatrzeć na Twoje "forum", żeby się zorientować, że jesteś zwykłym dzieckiem.

Opis działu
 

I mój ulubiony fragment

dodatkowo wszystkie poradniki są zerżnięte z innych miejsc.

Serio, skończ być dzieciakiem to pogadamy. Jak Twoja odpowiedź dalej będzie zbiorem literek powciskanych przypadkowo przez gimnazjaliste to nawet nie będę marnował czasu, żeby się odnieść do Twoich ścieków. Nie potrafisz nawet przeczytać i zrozumieć prostego przesłania, a starasz się do niego odnieść. Czytania ze zrozumieniem nie masz w szkole?

Do chuja po Polsku Ci wyjaśnie po co służy hosts.. bo debilu nie kumasz widzę a mnie obrażasz. Hosts przekierowanie domen na różne IP, a nie sub-domen pajacu jeden. Jakby trzeba było w hostsie ustawiać IP dla subdomeny pajacu jeden to mój film, który jest pokazany że syubdomeny działają zwyczajnie by nie działały i nie upieraj się bo kurwa nie rozumiesz co to jest i po co jest ten jebany hosts. Kurwa no.. raka dostaje. Idź weź napisz sobie do jakiegoś admina i nie zawracaj mi dupę bo nie masz pojęcia o czym piszesz. Ja dość dobrze się znam na tym co robię i uwierz mi nie masz ze mną szans. Jakbyś miał szansę to po pierwsze miałbyś unikatowy nick na całym świecie w wyszukiwarce np. google a nie masz więc nie masz pojęcia o czym mówisz.

Po drugie pajacu jeden tutaj jest temat o sub-domenie a Ty wyjeżdżasz spoza tematu i pierdolisz mi tuo DNSach jakieś smuty i tak widzę, że nie kumasz nawet po co jest ten DNS.. ech.
Po trzecie sam przeczytaj to co piszesz + mówię Ci, jak nie kumasz to się podszkol ok? Ja Ci nie dam gotowych odpowiedzi, w moim filmie pokazałem jak poprawnie skonfigurować tak aby działało bez żadnego problemu. Plik hosts też Ci już wyjaśniłem po co on jest. Ponadto apache jak i nginx jeden uj, różnią się konfiguracją i nie ma takiego serwera www który potrzebuje edycji pliku hosts. 
To tak jakbyś chciał piekarnik włożyć na patelnie- inaczej mówiąc to co piszesz jest bezsensu. 
Jakbyś miał wiedzę na temat np. konfiguracji vhosta to byś nie pisał wyżej głupot, zacytuję:

Dnia 29.12.2017 o 11:48, Wolen napisał:

Przecież na windzie normalnie dodaje sobie co chce w pliku hosts, a potem jak każdy inny adres w konfiguracji vhosta serwera WWW. Nie ma znaczenia jaki system i jaka to będzie nazwa.

I tu raz jeszcze napiszę, nie ma nic do wnoszenia plik hosts, hosts służy nie dla serwera apache tylko do czegoś innego. 

I nie wyjaśniłeś jak zrobić, nie masz zielonego pojęcia więc naprostowałem. Nie mam zamiaru więcej odpowiadać na Twoje wypociny. Jak ktoś napisze mi pod tematem moim, że nie działa, że udowodni mi to, wówczas będziesz mógł się wywyższać a na chwilę obecną dużo piszesz mało robisz. 

Pomogłem ? klik up to Like ;D ( Lubię to ! ) xD

300 postów-> 10.10.2013 godz. 9:00
400 postów-> 19.10.2013 godz. 9:00

 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...