Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

PIS/PO - polityka


ShastaMan

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ciekawie to policzyłeś. Wychodzi na to, że po podwyżce do 20 złotych za godzinę, pracownik ma 2000 złotych więcej. Właściciel sklepu dostaje od każdego klienta 500 złotych więcej, a pracownikowi zostaje z podwyżki 1500. 

A więc czemu by nie podnieść pensji minimalnej do 100 złotych za godzinę? Wszyscy wtedy będziemy bogaci.

 

 

1398258449-U383457.png

  • Odpowiedzi 107
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

Ja policzylem w taki sam sposob, jak ty wyzej. Czemu nie podniesiemy do 100 zl na godzine? Bo nikt nie bedzie mial kasy, by wyplacic pensje. Normalnie pracodawca az tyle by nie zyskal, bo nie podwyzszylby cen o takie kwoty, ale podalem tak skrajny przyklad, poniewaz chcialem zapobiec sytuacji, w ktorej mowisz "a co jesli ceny poszlyby w gore o 20gr?"

Opublikowano

Ja policzylem w taki sam sposob, jak ty wyzej. Czemu nie podniesiemy do 100 zl na godzine? Bo nikt nie bedzie mial kasy, by wyplacic pensje. Normalnie pracodawca az tyle by nie zyskal, bo nie podwyzszylby cen o takie kwoty, ale podalem tak skrajny przyklad, poniewaz chcialem zapobiec sytuacji, w ktorej mowisz "a co jesli ceny poszlyby w gore o 20gr?"

Z twoich obliczeń wynika, że nagle w obiegu pojawiły się nie wiadomo skąd duże sumy pieniędzy, bo jak napisałeś - właściciel sklepu zarabia więcej niż wcześniej i jeszcze temu pracownikowi zostają pieniądze. Wychodzi na to, że 1000 złotych jest warte tyle co kilkaset złotych mniej - wcześniej. Czyli za taką samą kwotę można kupić mniej niż wcześniej (inflacja). Rozumiem, że według ciebie jest to pożądane zjawisko?

1398258449-U383457.png

Opublikowano

Czlowieku, ja ci podalem skrajne ceny, tak jak ty podales nawet nie skrajna, a glupia podwyzke. Teraz ci przedstawie, to jak to bedzie wygladac bez twojej skrajnosci. Pracownik zarabia 2400 zl. Pracodawca postanowil podwyzszyc cene kazdego produktu o 1gr(co i tak jest za duza kwota, bo nie kazdy produkt mialby wyzsza cene, ale ok). Sredni klient miesiecznie kupuje jakies 250 produktow. 250*0,01gr=2,5zl. Na kazdym kliencie zarabia 2,5zl. Jesli ma 100 klientow, ktorzy w ciagu misiaca przyjda do niego 8 razy, to otrzymujemy 800*2,5zl=2000 zl. Teraz rozumiesz?

Opublikowano

A ty wiesz o tym, że ludzie nie tylko w tym sklepie będą kupować. Wydadzą pieniądze na mnóstwo różnych usług, które przez wzrost płacy minimalnej również podrożeją.

Z tej podwyżki pensji nic nie wyjdzie, bo te 2400 złotych będzie warte tyle samo co 2000 złotych wcześniej. Zaraz mi pokażesz jakieś wyliczenia, że jednak ludziom zostanie więcej pieniędzy. Teraz pytanie: skąd te pieniądze? Przecież płaca minimalna nie spowodowała żadnego wzrostu gospodarczego.

1398258449-U383457.png

Opublikowano

"Zaraz mi pokażesz jakieś wyliczenia, że jednak ludziom zostanie więcej pieniędzy." - pokazalem ci w poscie wyzej co sie stanie jesli STAWKA MINIMALNA (nie placa...) zostanie ustawiona na 12zl/h.
Ja ci pokazuje, ze czlowiek kupuje srednio 250 produktow(a nawet jesli 500, to i tak nie traci tej podwyzki, ktora dostal). Co za roznica gdzie kupi te 250 produktow, to i tak nie wyda tych 400 zl, nawet jesli dojdzie do podwyzki kazdego produktu o 20 gr (co jest niemozliwe).  Bardzie lopatologicznie juz sie nie da. Wszystko jest pokazane na liczba. Nie ma tam zadnego bledu. Mam nadzieje, ze wreszcie zrozumiales, a moderator zamknie ten temat, bo tylko zaspamowalismy go(pewnie pkt wpadna xD).

Opublikowano

No dobra, powiedzmy, że zostaje coś z tych 400 złotych.

Tylko pytanie: skąd te pieniądze? Nikt ich przecież nie dodrukował. Ot tak pieniędzy nie można wyczarować z podwyżki pensji minimalnej.

A ten pracodawca nawet jeśli osiągnie taki sam zysk, to te pieniądze i tak będą mniej warte niż wcześniej, z powodu podwyżek w całym kraju.

 

1398258449-U383457.png

Opublikowano

Skad te pieniadze? Kazda zlotowka z tych 400 zostanie zwrocona. Kazdy klient kupi sobie wiecej jedzenia, wiecej napojow, komputery, samochody, laptopy, telefony itd. Pieniadz bedzie sie obracal. Moze z tych 400 zl nic nie zostanie, ale dzieki nim zwiekszy sie poziom zycia, bo czlowiek bedzie mogl sobie kupic telefon, komputer itp. Tak to bedzie dzialac. To nie tak, ze dostaniesz 2400 zl i bedziesz trzymal ten papierek cale zycie w portfelu. Wydasz go, ale dzieki temu, ze masz go wiecej poprawi sie twoj poziom zycia, bo mozesz kupic sobie wiecej rzeczy.

Opublikowano

O mój Boże. Czlowieku, przecież przedstawiłem ci jak to będzie wyglądać z podwyżkami... (zobacz posty wyżej z obliczeniami) Zresztą jeszcze przed chwilą to rozumiałeś "No dobra, powiedzmy, że zostaje coś z tych 400 złotych.". Jeśli załóżmy, że z tej podwyżki zostanie ci 250 zł, to wydasz ją prędzej czy później na coś. Nie zostawisz ich w portfelu do końca życia...

Opublikowano

Pieniądze nie rosną na drzewach. Nie można ich sobie ot tak wyczarować i rozdać, by wszystkich było na wszystko stać.

Dlaczego tyle krajów na świecie jest biednych? Przecież według ciebie rozwiązanie jest takie proste - podwyższyć płacę minimalną.

1398258449-U383457.png

Opublikowano

Dobra, ja juz nie zamierzam dluzej ci tego tlumaczyc. Bardziej sie nie da. Pokazalem teoretycznie i pokazalem na liczbach. Ty dalej swoje, ze to gowno prawda, ze jest cos nie tak. Tylko ze jest pokazane czarne na bialym. Nie rozumiesz- trudno. Mi sie juz sily skonczyly. Wroc do liczb, tam jest pokazane lopatologicznie xD

Opublikowano

 

Przynajmniej będzie bezpieczeniej, większe nakłady na wojsko i sprzęt. Rakiety patriot (chyba). Mają być produkowane też u nas. No i wywalone jaja na UE. To takie +

W jakim ty swiecie zyjesz  nabór do wojska to najwieksza glupota w tym wieku, skoro teraz 1 bomba czy rakieta moze rozpierdolic caly kraj czy pół kraju 

 

 

 

Przynajmniej będzie bezpieczeniej, większe nakłady na wojsko i sprzęt. Rakiety patriot (chyba). Mają być produkowane też u nas. No i wywalone jaja na UE. To takie +

Czyli przygotowania do wojny? Tego chcesz? Głowa kraju powinna robić wszystko, by zapobiec wojnie, a nie przygotowywać się na najgorsze. Wywalone jaja na UE, ale zobacz ile rzeczy jest fundowane z ich pieniędzy. To też nie jest tak, że UE to samo zło.

 

Czyli mamy się nie przygotowywać do niczego, najlepiej zlikwidować wojsko? Ciekawe co zrobimy gdy naprawdę nas ktoś zaatakuje? Będziesz walczył siekierą?

W jaki sposób według ciebie można zapobiec wojnie? Może jakieś happeningi, manifestacje na których ludzie będą mówić o tym, że wojna jest zła - na pewno tego typu rzeczy zapewnią nam bezpieczeństwo.

 

Myślisz, że Niemcy to są jacyś debile? Wzięli nas do Unii by budować nam za darmo autostrady i nic z tego nie mieć? Na członkostwie w Unii Polska więcej traci niż zyskuje. Jednak jak widać, wiele osób jest ogłupionych, bo zapewne widzą codziennie w swojej miejscowości tabliczki z informacją o dofinansowaniach z Unii na budowę jakiegoś obiektu. 

 

Powinni wojsko zlikwidować dlatego ze 1 rakieta ich wypierdoli w kosmos :D.Wojsko powinni wyjebac i uczyc w szkole jak strzelac z broni, bo ten system nauczania jest tak spierdolone ze szkoda gadac.

 

 

 

 

Przynajmniej będzie bezpieczeniej, większe nakłady na wojsko i sprzęt. Rakiety patriot (chyba). Mają być produkowane też u nas. No i wywalone jaja na UE. To takie +

Czyli przygotowania do wojny? Tego chcesz? Głowa kraju powinna robić wszystko, by zapobiec wojnie, a nie przygotowywać się na najgorsze. Wywalone jaja na UE, ale zobacz ile rzeczy jest fundowane z ich pieniędzy. To też nie jest tak, że UE to samo zło.

 

Typowy człek z zachodu, peace and love 100%. Nikt nie zaatakuję silnego państwa, a wojna wisi na włosku, imigranci zalewają Europę zachodnią, władza nic z tym nie robi, no... w najbliższych latach będzie ciekawie... Kiedyś taki zamach np. w Londynie to był dramat, afera na skalę światową, a teraz? Ograniczają się do lokalnych mediów, tyle tych zamachów jest... złota zasada... Chcesz pokój? Szykuj się do wojny. :)

 

W najlepszej sytuacji gospodarczej i społecznej na świecie jest chyba Rosja, która ma wywalone na wszystko, strzeżone granice, potężny arsenał nuklearny i duże wojsko. ;)

 

Od kiedy kraj którego zżera inflacja jest potęgą gospodarczą?

 

 

Największą potęgą gospodarczą są Chiny.

 

Po uju chiny rosja by ich wybila w max tydzien albo dwa,Jedyny normalny kraj na ziemi to rosja sam chcialbym byc rosjaninem gdyż bym mial pewnosc ze mi nic nie grozi bo wujek putin by ciapatych nie wpuścił na ziemie.Za kilka lat rosja bedzie potęga bo sie nie pierdoli z nikim ale co tam i tak hejt na rosje bedzie bo dzieciaczki z cs go placza ze im ruskow do teamu daje :DD.

 

PIS/PO to nie polityka tylko wielkie gowno 

 

Nikt nie będzie napierdalał bomb, które zniszczą pół kraju albo cały, bo potem państwo, które podbiło te ziemię musiałoby je doprowadzić do jakiegoś porządku i władować w to pieniądze. W Rosji jest więcej ciapatych niż w Polsce, wiesz jak wygląda życie przeciętnego Rosjanina w tej twojej potędze Rosiji?. W Rosji dobrze, żyje się tylko oligarchom, a ty gdybyś spełnił swoje marzenie o byciu ruskiem, zostałbyś tylko zwykłym szarakiem, wśród milionów. 

Pomocnik
Opublikowano

 

 

Przynajmniej będzie bezpieczeniej, większe nakłady na wojsko i sprzęt. Rakiety patriot (chyba). Mają być produkowane też u nas. No i wywalone jaja na UE. To takie +

W jakim ty swiecie zyjesz  nabór do wojska to najwieksza glupota w tym wieku, skoro teraz 1 bomba czy rakieta moze rozpierdolic caly kraj czy pół kraju 

 

 

 

Przynajmniej będzie bezpieczeniej, większe nakłady na wojsko i sprzęt. Rakiety patriot (chyba). Mają być produkowane też u nas. No i wywalone jaja na UE. To takie +

Czyli przygotowania do wojny? Tego chcesz? Głowa kraju powinna robić wszystko, by zapobiec wojnie, a nie przygotowywać się na najgorsze. Wywalone jaja na UE, ale zobacz ile rzeczy jest fundowane z ich pieniędzy. To też nie jest tak, że UE to samo zło.

 

Czyli mamy się nie przygotowywać do niczego, najlepiej zlikwidować wojsko? Ciekawe co zrobimy gdy naprawdę nas ktoś zaatakuje? Będziesz walczył siekierą?

W jaki sposób według ciebie można zapobiec wojnie? Może jakieś happeningi, manifestacje na których ludzie będą mówić o tym, że wojna jest zła - na pewno tego typu rzeczy zapewnią nam bezpieczeństwo.

 

Myślisz, że Niemcy to są jacyś debile? Wzięli nas do Unii by budować nam za darmo autostrady i nic z tego nie mieć? Na członkostwie w Unii Polska więcej traci niż zyskuje. Jednak jak widać, wiele osób jest ogłupionych, bo zapewne widzą codziennie w swojej miejscowości tabliczki z informacją o dofinansowaniach z Unii na budowę jakiegoś obiektu. 

 

Powinni wojsko zlikwidować dlatego ze 1 rakieta ich wypierdoli w kosmos :D.Wojsko powinni wyjebac i uczyc w szkole jak strzelac z broni, bo ten system nauczania jest tak spierdolone ze szkoda gadac.

 

 

 

 

Przynajmniej będzie bezpieczeniej, większe nakłady na wojsko i sprzęt. Rakiety patriot (chyba). Mają być produkowane też u nas. No i wywalone jaja na UE. To takie +

Czyli przygotowania do wojny? Tego chcesz? Głowa kraju powinna robić wszystko, by zapobiec wojnie, a nie przygotowywać się na najgorsze. Wywalone jaja na UE, ale zobacz ile rzeczy jest fundowane z ich pieniędzy. To też nie jest tak, że UE to samo zło.

 

Typowy człek z zachodu, peace and love 100%. Nikt nie zaatakuję silnego państwa, a wojna wisi na włosku, imigranci zalewają Europę zachodnią, władza nic z tym nie robi, no... w najbliższych latach będzie ciekawie... Kiedyś taki zamach np. w Londynie to był dramat, afera na skalę światową, a teraz? Ograniczają się do lokalnych mediów, tyle tych zamachów jest... złota zasada... Chcesz pokój? Szykuj się do wojny. :)

 

W najlepszej sytuacji gospodarczej i społecznej na świecie jest chyba Rosja, która ma wywalone na wszystko, strzeżone granice, potężny arsenał nuklearny i duże wojsko. ;)

 

Od kiedy kraj którego zżera inflacja jest potęgą gospodarczą?

 

 

Największą potęgą gospodarczą są Chiny.

 

Po uju chiny rosja by ich wybila w max tydzien albo dwa,Jedyny normalny kraj na ziemi to rosja sam chcialbym byc rosjaninem gdyż bym mial pewnosc ze mi nic nie grozi bo wujek putin by ciapatych nie wpuścił na ziemie.Za kilka lat rosja bedzie potęga bo sie nie pierdoli z nikim ale co tam i tak hejt na rosje bedzie bo dzieciaczki z cs go placza ze im ruskow do teamu daje :DD.

 

PIS/PO to nie polityka tylko wielkie gowno 

 

Nikt nie będzie napierdalał bomb, które zniszczą pół kraju albo cały, bo potem państwo, które podbiło te ziemię musiałoby je doprowadzić do jakiegoś porządku i władować w to pieniądze. W Rosji jest więcej ciapatych niż w Polsce, wiesz jak wygląda życie przeciętnego Rosjanina w tej twojej potędze Rosiji?. W Rosji dobrze, żyje się tylko oligarchom, a ty gdybyś spełnił swoje marzenie o byciu ruskiem, zostałbyś tylko zwykłym szarakiem, wśród milionów. 

 

Podstawowe pytanie czy jesteś Rosjaninem lub chociaż od biedy byłeś kiedykolwiek w Rosji?

Opublikowano

 

 

 

Przynajmniej będzie bezpieczeniej, większe nakłady na wojsko i sprzęt. Rakiety patriot (chyba). Mają być produkowane też u nas. No i wywalone jaja na UE. To takie +

W jakim ty swiecie zyjesz  nabór do wojska to najwieksza glupota w tym wieku, skoro teraz 1 bomba czy rakieta moze rozpierdolic caly kraj czy pół kraju 

 

 

 

Przynajmniej będzie bezpieczeniej, większe nakłady na wojsko i sprzęt. Rakiety patriot (chyba). Mają być produkowane też u nas. No i wywalone jaja na UE. To takie +

Czyli przygotowania do wojny? Tego chcesz? Głowa kraju powinna robić wszystko, by zapobiec wojnie, a nie przygotowywać się na najgorsze. Wywalone jaja na UE, ale zobacz ile rzeczy jest fundowane z ich pieniędzy. To też nie jest tak, że UE to samo zło.

 

Czyli mamy się nie przygotowywać do niczego, najlepiej zlikwidować wojsko? Ciekawe co zrobimy gdy naprawdę nas ktoś zaatakuje? Będziesz walczył siekierą?

W jaki sposób według ciebie można zapobiec wojnie? Może jakieś happeningi, manifestacje na których ludzie będą mówić o tym, że wojna jest zła - na pewno tego typu rzeczy zapewnią nam bezpieczeństwo.

 

Myślisz, że Niemcy to są jacyś debile? Wzięli nas do Unii by budować nam za darmo autostrady i nic z tego nie mieć? Na członkostwie w Unii Polska więcej traci niż zyskuje. Jednak jak widać, wiele osób jest ogłupionych, bo zapewne widzą codziennie w swojej miejscowości tabliczki z informacją o dofinansowaniach z Unii na budowę jakiegoś obiektu. 

 

Powinni wojsko zlikwidować dlatego ze 1 rakieta ich wypierdoli w kosmos :D.Wojsko powinni wyjebac i uczyc w szkole jak strzelac z broni, bo ten system nauczania jest tak spierdolone ze szkoda gadac.

 

 

 

 

Przynajmniej będzie bezpieczeniej, większe nakłady na wojsko i sprzęt. Rakiety patriot (chyba). Mają być produkowane też u nas. No i wywalone jaja na UE. To takie +

Czyli przygotowania do wojny? Tego chcesz? Głowa kraju powinna robić wszystko, by zapobiec wojnie, a nie przygotowywać się na najgorsze. Wywalone jaja na UE, ale zobacz ile rzeczy jest fundowane z ich pieniędzy. To też nie jest tak, że UE to samo zło.

 

Typowy człek z zachodu, peace and love 100%. Nikt nie zaatakuję silnego państwa, a wojna wisi na włosku, imigranci zalewają Europę zachodnią, władza nic z tym nie robi, no... w najbliższych latach będzie ciekawie... Kiedyś taki zamach np. w Londynie to był dramat, afera na skalę światową, a teraz? Ograniczają się do lokalnych mediów, tyle tych zamachów jest... złota zasada... Chcesz pokój? Szykuj się do wojny. :)

 

W najlepszej sytuacji gospodarczej i społecznej na świecie jest chyba Rosja, która ma wywalone na wszystko, strzeżone granice, potężny arsenał nuklearny i duże wojsko. ;)

 

Od kiedy kraj którego zżera inflacja jest potęgą gospodarczą?

 

 

Największą potęgą gospodarczą są Chiny.

 

Po uju chiny rosja by ich wybila w max tydzien albo dwa,Jedyny normalny kraj na ziemi to rosja sam chcialbym byc rosjaninem gdyż bym mial pewnosc ze mi nic nie grozi bo wujek putin by ciapatych nie wpuścił na ziemie.Za kilka lat rosja bedzie potęga bo sie nie pierdoli z nikim ale co tam i tak hejt na rosje bedzie bo dzieciaczki z cs go placza ze im ruskow do teamu daje :DD.

 

PIS/PO to nie polityka tylko wielkie gowno 

 

Nikt nie będzie napierdalał bomb, które zniszczą pół kraju albo cały, bo potem państwo, które podbiło te ziemię musiałoby je doprowadzić do jakiegoś porządku i władować w to pieniądze. W Rosji jest więcej ciapatych niż w Polsce, wiesz jak wygląda życie przeciętnego Rosjanina w tej twojej potędze Rosiji?. W Rosji dobrze, żyje się tylko oligarchom, a ty gdybyś spełnił swoje marzenie o byciu ruskiem, zostałbyś tylko zwykłym szarakiem, wśród milionów. 

 

Podstawowe pytanie czy jesteś Rosjaninem lub chociaż od biedy byłeś kiedykolwiek w Rosji?

 

Tak jestem Rosjaninem i siedzę na mpcforum.

Opublikowano

Ani jedna, ani druga partia nic dobrego nie zrobiła dla Polski. Co najwyżej jesteśmy dla nich dojną krową. Najlepsze, co by zrobili, to zniknęli z polityki. Prezes Jaruś i Minister wojny w szczególności.

9368_gold.png

Opublikowano

 

Przynajmniej będzie bezpieczeniej, większe nakłady na wojsko i sprzęt. Rakiety patriot (chyba). Mają być produkowane też u nas. No i wywalone jaja na UE. To takie +

W jakim ty swiecie zyjesz nabór do wojska to najwieksza glupota w tym wieku, skoro teraz 1 bomba czy rakieta moze rozpierdolic caly kraj czy pół kraju

 

 

Przynajmniej będzie bezpieczeniej, większe nakłady na wojsko i sprzęt. Rakiety patriot (chyba). Mają być produkowane też u nas. No i wywalone jaja na UE. To takie +

Czyli przygotowania do wojny? Tego chcesz? Głowa kraju powinna robić wszystko, by zapobiec wojnie, a nie przygotowywać się na najgorsze. Wywalone jaja na UE, ale zobacz ile rzeczy jest fundowane z ich pieniędzy. To też nie jest tak, że UE to samo zło.

Czyli mamy się nie przygotowywać do niczego, najlepiej zlikwidować wojsko? Ciekawe co zrobimy gdy naprawdę nas ktoś zaatakuje? Będziesz walczył siekierą?

W jaki sposób według ciebie można zapobiec wojnie? Może jakieś happeningi, manifestacje na których ludzie będą mówić o tym, że wojna jest zła - na pewno tego typu rzeczy zapewnią nam bezpieczeństwo.

 

Myślisz, że Niemcy to są jacyś debile? Wzięli nas do Unii by budować nam za darmo autostrady i nic z tego nie mieć? Na członkostwie w Unii Polska więcej traci niż zyskuje. Jednak jak widać, wiele osób jest ogłupionych, bo zapewne widzą codziennie w swojej miejscowości tabliczki z informacją o dofinansowaniach z Unii na budowę jakiegoś obiektu.

Powinni wojsko zlikwidować dlatego ze 1 rakieta ich wypierdoli w kosmos :D.Wojsko powinni wyjebac i uczyc w szkole jak strzelac z broni, bo ten system nauczania jest tak spierdolone ze szkoda gadac.

 

 

 

Przynajmniej będzie bezpieczeniej, większe nakłady na wojsko i sprzęt. Rakiety patriot (chyba). Mają być produkowane też u nas. No i wywalone jaja na UE. To takie +

Czyli przygotowania do wojny? Tego chcesz? Głowa kraju powinna robić wszystko, by zapobiec wojnie, a nie przygotowywać się na najgorsze. Wywalone jaja na UE, ale zobacz ile rzeczy jest fundowane z ich pieniędzy. To też nie jest tak, że UE to samo zło.

Typowy człek z zachodu, peace and love 100%. Nikt nie zaatakuję silnego państwa, a wojna wisi na włosku, imigranci zalewają Europę zachodnią, władza nic z tym nie robi, no... w najbliższych latach będzie ciekawie... Kiedyś taki zamach np. w Londynie to był dramat, afera na skalę światową, a teraz? Ograniczają się do lokalnych mediów, tyle tych zamachów jest... złota zasada... Chcesz pokój? Szykuj się do wojny. :)

 

W najlepszej sytuacji gospodarczej i społecznej na świecie jest chyba Rosja, która ma wywalone na wszystko, strzeżone granice, potężny arsenał nuklearny i duże wojsko. ;)

Od kiedy kraj którego zżera inflacja jest potęgą gospodarczą?

 

 

Największą potęgą gospodarczą są Chiny.

Po uju chiny rosja by ich wybila w max tydzien albo dwa,Jedyny normalny kraj na ziemi to rosja sam chcialbym byc rosjaninem gdyż bym mial pewnosc ze mi nic nie grozi bo wujek putin by ciapatych nie wpuścił na ziemie.Za kilka lat rosja bedzie potęga bo sie nie pierdoli z nikim ale co tam i tak hejt na rosje bedzie bo dzieciaczki z cs go placza ze im ruskow do teamu daje :DD.

 

PIS/PO to nie polityka tylko wielkie gowno

Nikt atomówki nie walnie bo jest to nieopłacalne. No masz rację według Ciebie rakieta wszystko rozwali dlatego trzeba usunąć wojsko i tarcze ANTYRAKIETOWE.

Opublikowano

 

Przynajmniej będzie bezpieczeniej, większe nakłady na wojsko i sprzęt. Rakiety patriot (chyba). Mają być produkowane też u nas. No i wywalone jaja na UE. To takie +

Czyli przygotowania do wojny? Tego chcesz? Głowa kraju powinna robić wszystko, by zapobiec wojnie, a nie przygotowywać się na najgorsze. Wywalone jaja na UE, ale zobacz ile rzeczy jest fundowane z ich pieniędzy. To też nie jest tak, że UE to samo zło.

No to głosuj dalej na PO i minimalne nakłady na obronę kraju... Po to rozbudowujesz armię i arsenał żeby inni srali w gacie. Kto podskoczy Rosji? Nikt. Czemu? Bo z taką armią mogą robić co im się podoba. Polska powinna też mieć głowice atomowe.

Opublikowano

 

 

Przynajmniej będzie bezpieczeniej, większe nakłady na wojsko i sprzęt. Rakiety patriot (chyba). Mają być produkowane też u nas. No i wywalone jaja na UE. To takie +

Czyli przygotowania do wojny? Tego chcesz? Głowa kraju powinna robić wszystko, by zapobiec wojnie, a nie przygotowywać się na najgorsze. Wywalone jaja na UE, ale zobacz ile rzeczy jest fundowane z ich pieniędzy. To też nie jest tak, że UE to samo zło.

No to głosuj dalej na PO i minimalne nakłady na obronę kraju... Po to rozbudowujesz armię i arsenał żeby inni srali w gacie. Kto podskoczy Rosji? Nikt. Czemu? Bo z taką armią mogą robić co im się podoba. Polska powinna też mieć głowice atomowe.

 

Kiedyś mieliśmy głowice, ale dlaczego zniknęły ? Aktualnie ich nie mamy, bo co? Boimy się Putina... Kiedyś Ukraina również miała głowice i co jak co, ale był, to dobry straszak na Rosjan. Dlaczego zrezygnowali? Rosja obiecała im SOJUSZ i pomoc w razie czego.. I jak to się skończyło ? :D Aktualnie stracili Krym, i są blisko utraty Donbasu ;)

 

 

Jeżeli chodzi o politykę, to z tego co mi wiadomo PIS nie zwiększył budżetu na armię. Raczej się na to nie zapowiada. Ogólnie, co nam da zwiększenie budżetu na sprzęt, jak nie mamy żołnierzy :D Nasza Armia wynosi coś, ok. 100k, z czego połowa to sztabowcy. Dodam, że w Obwodzie Kaliningradzkim jest więcej wojska, które w każdej chwili może wparować do nas niż wynosi nasza cała armia haha :D. Wydanie nawet 25432653463634634634634634634636346346 mln na sprzęt nie nie da przy takiej liczbie wojaków. Paranoja, żeby kraj 36 milionowy posiadał ~100 tyś żołnierzy. Nie liczę rezerwy, chłopaków po komisjach wojskowych, bo w razie konfliktu.. to i tak 95% nawet nie jest przeszkolona. tzw. mięsko armatnie 

9368_gold.png

Opublikowano

No i się staneło, gówno burza wywołana.

Może zamiast żreć się między sobą wymieńmy ładnie co dobrego zrobili :) będzie szybciej bo i dużo tego nie ma ;) 

Doje**ł jak sosna w dzika...

Opublikowano

No i się staneło, gówno burza wywołana.

Może zamiast żreć się między sobą wymieńmy ładnie co dobrego zrobili :) będzie szybciej bo i dużo tego nie ma ;)

Zawsze będzie dym przy zderzeniu 2 obozów: PiS PO. Najlepiej być w tej sprawie obojętnym, bo i tak zawsze, ale to zawsze będzie to samo. 

Ani PO, ani PiS nie da możliwości nam żyć lepiej, a pisanie, co zrobili dobrego nie ma sensu. 

9368_gold.png

Opublikowano

 

No i się staneło, gówno burza wywołana.

Może zamiast żreć się między sobą wymieńmy ładnie co dobrego zrobili :) będzie szybciej bo i dużo tego nie ma ;)

Zawsze będzie dym przy zderzeniu 2 obozów: PiS PO. Najlepiej być w tej sprawie obojętnym, bo i tak zawsze, ale to zawsze będzie to samo. 

Ani PO, ani PiS nie da możliwości nam żyć lepiej, a pisanie, co zrobili dobrego nie ma sensu. 

 

To jest ten najostrzejszy podział na dwa obozy w naszym kraju i tak jak powiedziałeś, lepiej być po środku i wybierać sprawiedliwie a nie SKRAJNIE.

Tak jak robi PO niezaleznie od czegokolwiek sprzeciwiają się WSZYSTKIEMU co zrobi PIS... gorzej jak dzieci...

Doje**ł jak sosna w dzika...

Opublikowano

Ludzie zapominają, że większe pensje oznaczają także więcej kupionego towaru, lub wykupowaniu droższego towaru, co oznacza dodatkowy zysk. Mając więcej pieniędzy ludzie na więcej mogą sobie pozwolić. Jasne, na początku są straty, ale po pewnym czasie rosną zyski.

Opublikowano

Ludzie zapominają, że większe pensje oznaczają także więcej kupionego towaru, lub wykupowaniu droższego towaru, co oznacza dodatkowy zysk. Mając więcej pieniędzy ludzie na więcej mogą sobie pozwolić. Jasne, na początku są straty, ale po pewnym czasie rosną zyski.

Nie ma zysków, bo towary też są droższe...

 

I tak samo na 500+ ludzie ostatecznie wyjdą na minus

Opublikowano

Ludzie zapominają, że większe pensje oznaczają także więcej kupionego towaru, lub wykupowaniu droższego towaru, co oznacza dodatkowy zysk. Mając więcej pieniędzy ludzie na więcej mogą sobie pozwolić. Jasne, na początku są straty, ale po pewnym czasie rosną zyski.

Jedno słowo: inflacja.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...