Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

PIS/PO - polityka


ShastaMan

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

To jest sekta religijna która dobrała się do koryta i wyniszcza kraj ;)

@GetShredded - dobre sobie, żeby jeszcze polska miała jakieś szanse, unia się wypnie, my prawda, bronić sie będziemy ale przeje@@@e będziemy mieli jak zawsze na wojnie więc powinni starać się zapobiegać a nie przeciwdziałać bo wzmacnianie naszego kraju militarnie... to tak jak próby oddalenia w czasie najgorszego.

Doje**ł jak sosna w dzika...

  • Odpowiedzi 107
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

 

Przynajmniej będzie bezpieczeniej, większe nakłady na wojsko i sprzęt. Rakiety patriot (chyba). Mają być produkowane też u nas. No i wywalone jaja na UE. To takie +

Czyli przygotowania do wojny? Tego chcesz? Głowa kraju powinna robić wszystko, by zapobiec wojnie, a nie przygotowywać się na najgorsze. Wywalone jaja na UE, ale zobacz ile rzeczy jest fundowane z ich pieniędzy. To też nie jest tak, że UE to samo zło.

 

Czyli mamy się nie przygotowywać do niczego, najlepiej zlikwidować wojsko? Ciekawe co zrobimy gdy naprawdę nas ktoś zaatakuje? Będziesz walczył siekierą?

W jaki sposób według ciebie można zapobiec wojnie? Może jakieś happeningi, manifestacje na których ludzie będą mówić o tym, że wojna jest zła - na pewno tego typu rzeczy zapewnią nam bezpieczeństwo.

 

Myślisz, że Niemcy to są jacyś debile? Wzięli nas do Unii by budować nam za darmo autostrady i nic z tego nie mieć? Na członkostwie w Unii Polska więcej traci niż zyskuje. Jednak jak widać, wiele osób jest ogłupionych, bo zapewne widzą codziennie w swojej miejscowości tabliczki z informacją o dofinansowaniach z Unii na budowę jakiegoś obiektu. 

1398258449-U383457.png

Opublikowano

Jarek posiadać wojsko do potencjalnej obrony, ale nie dążyć do wojny, bo to że poważny menszczyzna polag katolig (:DDD) to marzy tylko o tym by dostać kulkę w łeb i zgnić, to nie znaczy że jest to dobre i tym manly manem jest 

 

Error 504 Ray ID: 2d3728ee114d2b1b • 2016-08-16 19:06:48 UTC

 

Gateway time-out

 

Opublikowano

 

 

Przynajmniej będzie bezpieczeniej, większe nakłady na wojsko i sprzęt. Rakiety patriot (chyba). Mają być produkowane też u nas. No i wywalone jaja na UE. To takie +

Czyli przygotowania do wojny? Tego chcesz? Głowa kraju powinna robić wszystko, by zapobiec wojnie, a nie przygotowywać się na najgorsze. Wywalone jaja na UE, ale zobacz ile rzeczy jest fundowane z ich pieniędzy. To też nie jest tak, że UE to samo zło.

 

Czyli mamy się nie przygotowywać do niczego, najlepiej zlikwidować wojsko? Ciekawe co zrobimy gdy naprawdę nas ktoś zaatakuje? Będziesz walczył siekierą?

W jaki sposób według ciebie można zapobiec wojnie? Może jakieś happeningi, manifestacje na których ludzie będą mówić o tym, że wojna jest zła - na pewno tego typu rzeczy zapewnią nam bezpieczeństwo.

 

Myślisz, że Niemcy to są jacyś debile? Wzięli nas do Unii by budować nam za darmo autostrady i nic z tego nie mieć? Na członkostwie w Unii Polska więcej traci niż zyskuje. Jednak jak widać, wiele osób jest ogłupionych, bo zapewne widzą codziennie w swojej miejscowości tabliczki z informacją o dofinansowaniach z Unii na budowę jakiegoś obiektu. 

 

Czy ja powiedziałem, że mamy usunąć wojsko? Nawet nie przypuszczam takiej możliwości, ale lepiej zapobiegać niż zwalczać. Po prostu stwierdzam, że nastawianie się na wojnę, niż na jej zapobieganie jest złą drogą. Tak to przynajmniej wygląda z mojej perspektywy.

Nie mówię, że UE jest świetna i najlepsza, ale mamy z tego pewne korzyści, które może nie zakrywają w pełni szkód nam wyrządzonych, ale nie możemy też o tym zapominać. Istnieje zawsze druga strona medalu.

"Człowiek człowiekowi człowiekiem, a kiwi kiwi kiwi" ~ Paulo Coelho

Pomocnik
Opublikowano

 

Przynajmniej będzie bezpieczeniej, większe nakłady na wojsko i sprzęt. Rakiety patriot (chyba). Mają być produkowane też u nas. No i wywalone jaja na UE. To takie +

Czyli przygotowania do wojny? Tego chcesz? Głowa kraju powinna robić wszystko, by zapobiec wojnie, a nie przygotowywać się na najgorsze. Wywalone jaja na UE, ale zobacz ile rzeczy jest fundowane z ich pieniędzy. To też nie jest tak, że UE to samo zło.

 

Typowy człek z zachodu, peace and love 100%. Nikt nie zaatakuję silnego państwa, a wojna wisi na włosku, imigranci zalewają Europę zachodnią, władza nic z tym nie robi, no... w najbliższych latach będzie ciekawie... Kiedyś taki zamach np. w Londynie to był dramat, afera na skalę światową, a teraz? Ograniczają się do lokalnych mediów, tyle tych zamachów jest... złota zasada... Chcesz pokój? Szykuj się do wojny. :)

 

W najlepszej sytuacji gospodarczej i społecznej na świecie jest chyba Rosja, która ma wywalone na wszystko, strzeżone granice, potężny arsenał nuklearny i duże wojsko. ;)

Opublikowano

 

 

Przynajmniej będzie bezpieczeniej, większe nakłady na wojsko i sprzęt. Rakiety patriot (chyba). Mają być produkowane też u nas. No i wywalone jaja na UE. To takie +

Czyli przygotowania do wojny? Tego chcesz? Głowa kraju powinna robić wszystko, by zapobiec wojnie, a nie przygotowywać się na najgorsze. Wywalone jaja na UE, ale zobacz ile rzeczy jest fundowane z ich pieniędzy. To też nie jest tak, że UE to samo zło.

 

Typowy człek z zachodu, peace and love 100%. Nikt nie zaatakuję silnego państwa, a wojna wisi na włosku, imigranci zalewają Europę zachodnią, władza nic z tym nie robi, no... w najbliższych latach będzie ciekawie... Kiedyś taki zamach np. w Londynie to był dramat, afera na skalę światową, a teraz? Ograniczają się do lokalnych mediów, tyle tych zamachów jest... złota zasada... Chcesz pokój? Szykuj się do wojny. :)

 

W najlepszej sytuacji gospodarczej i społecznej na świecie jest chyba Rosja, która ma wywalone na wszystko, strzeżone granice, potężny arsenał nuklearny i duże wojsko. ;)

 

Od kiedy kraj którego zżera inflacja jest potęgą gospodarczą?

 

 

Największą potęgą gospodarczą są Chiny.

Pomocnik
Opublikowano

 

 

 

Przynajmniej będzie bezpieczeniej, większe nakłady na wojsko i sprzęt. Rakiety patriot (chyba). Mają być produkowane też u nas. No i wywalone jaja na UE. To takie +

Czyli przygotowania do wojny? Tego chcesz? Głowa kraju powinna robić wszystko, by zapobiec wojnie, a nie przygotowywać się na najgorsze. Wywalone jaja na UE, ale zobacz ile rzeczy jest fundowane z ich pieniędzy. To też nie jest tak, że UE to samo zło.

 

Typowy człek z zachodu, peace and love 100%. Nikt nie zaatakuję silnego państwa, a wojna wisi na włosku, imigranci zalewają Europę zachodnią, władza nic z tym nie robi, no... w najbliższych latach będzie ciekawie... Kiedyś taki zamach np. w Londynie to był dramat, afera na skalę światową, a teraz? Ograniczają się do lokalnych mediów, tyle tych zamachów jest... złota zasada... Chcesz pokój? Szykuj się do wojny. :)

 

W najlepszej sytuacji gospodarczej i społecznej na świecie jest chyba Rosja, która ma wywalone na wszystko, strzeżone granice, potężny arsenał nuklearny i duże wojsko. ;)

 

Od kiedy kraj którego zżera inflacja jest potęgą gospodarczą?

 

 

Największą potęgą gospodarczą są Chiny.

 

Od kiedy jako jedyny nie przyjmuję imigrantów i każdy się Rosji boi.

Opublikowano

Przynajmniej będzie bezpieczeniej, większe nakłady na wojsko i sprzęt. Rakiety patriot (chyba). Mają być produkowane też u nas. No i wywalone jaja na UE. To takie +

W jakim ty swiecie zyjesz  nabór do wojska to najwieksza glupota w tym wieku, skoro teraz 1 bomba czy rakieta moze rozpierdolic caly kraj czy pół kraju 

 

 

 

Przynajmniej będzie bezpieczeniej, większe nakłady na wojsko i sprzęt. Rakiety patriot (chyba). Mają być produkowane też u nas. No i wywalone jaja na UE. To takie +

Czyli przygotowania do wojny? Tego chcesz? Głowa kraju powinna robić wszystko, by zapobiec wojnie, a nie przygotowywać się na najgorsze. Wywalone jaja na UE, ale zobacz ile rzeczy jest fundowane z ich pieniędzy. To też nie jest tak, że UE to samo zło.

 

Czyli mamy się nie przygotowywać do niczego, najlepiej zlikwidować wojsko? Ciekawe co zrobimy gdy naprawdę nas ktoś zaatakuje? Będziesz walczył siekierą?

W jaki sposób według ciebie można zapobiec wojnie? Może jakieś happeningi, manifestacje na których ludzie będą mówić o tym, że wojna jest zła - na pewno tego typu rzeczy zapewnią nam bezpieczeństwo.

 

Myślisz, że Niemcy to są jacyś debile? Wzięli nas do Unii by budować nam za darmo autostrady i nic z tego nie mieć? Na członkostwie w Unii Polska więcej traci niż zyskuje. Jednak jak widać, wiele osób jest ogłupionych, bo zapewne widzą codziennie w swojej miejscowości tabliczki z informacją o dofinansowaniach z Unii na budowę jakiegoś obiektu. 

 

Powinni wojsko zlikwidować dlatego ze 1 rakieta ich wypierdoli w kosmos :D.Wojsko powinni wyjebac i uczyc w szkole jak strzelac z broni, bo ten system nauczania jest tak spierdolone ze szkoda gadac.

 

 

 

 

Przynajmniej będzie bezpieczeniej, większe nakłady na wojsko i sprzęt. Rakiety patriot (chyba). Mają być produkowane też u nas. No i wywalone jaja na UE. To takie +

Czyli przygotowania do wojny? Tego chcesz? Głowa kraju powinna robić wszystko, by zapobiec wojnie, a nie przygotowywać się na najgorsze. Wywalone jaja na UE, ale zobacz ile rzeczy jest fundowane z ich pieniędzy. To też nie jest tak, że UE to samo zło.

 

Typowy człek z zachodu, peace and love 100%. Nikt nie zaatakuję silnego państwa, a wojna wisi na włosku, imigranci zalewają Europę zachodnią, władza nic z tym nie robi, no... w najbliższych latach będzie ciekawie... Kiedyś taki zamach np. w Londynie to był dramat, afera na skalę światową, a teraz? Ograniczają się do lokalnych mediów, tyle tych zamachów jest... złota zasada... Chcesz pokój? Szykuj się do wojny. :)

 

W najlepszej sytuacji gospodarczej i społecznej na świecie jest chyba Rosja, która ma wywalone na wszystko, strzeżone granice, potężny arsenał nuklearny i duże wojsko. ;)

 

Od kiedy kraj którego zżera inflacja jest potęgą gospodarczą?

 

 

Największą potęgą gospodarczą są Chiny.

 

Po uju chiny rosja by ich wybila w max tydzien albo dwa,Jedyny normalny kraj na ziemi to rosja sam chcialbym byc rosjaninem gdyż bym mial pewnosc ze mi nic nie grozi bo wujek putin by ciapatych nie wpuścił na ziemie.Za kilka lat rosja bedzie potęga bo sie nie pierdoli z nikim ale co tam i tak hejt na rosje bedzie bo dzieciaczki z cs go placza ze im ruskow do teamu daje :DD.

 

PIS/PO to nie polityka tylko wielkie gowno 

Opublikowano

Co złego zrobił PiS?

1. Program 500+, dzięki któremu państwo (podatnicy) straci wiele miliardów rocznie, wzrośnie bezrobocie (osoba która zarabiała 1500 złotych mająca 4 dzieci rzuci pracę, bo tyle samo kasy dostanie z programu, zmniejszą się przez to wpływy z podatków, bo osoba niepracująca nie płaci podatku dochodowego).

2. Podwyższenie płacy minimalnej - wielu firm nie będzie stać na to, by pracownikom płacić więcej, przez to część z nich zostanie zwolniona, a ci pracownicy którzy zostaną, będą musieli pracować ciężej. Jeśli jednak pracownicy nie zostaną zwolnieni, to zostanie podniesiona cena produktów które są wytwarzane w danej firmie, przez co za powiedzmy 100 złotych będzie można kupić mniej produktów niż obecnie.

 

i wiele, wiele więcej, można by to było wymieniać w nieskończoność, tak samo jak przy PO

Mi to się śmiać chce jak ludzie piszą takie rzeczy. Polacy cebulacy. Wszyscy narzekają na to, że państwo zabiera hajs, a ludzie o wiele za mało zarabiają i przychodzi ci taki ulom, ktory napisze ci wlasnie takie glupoty jak ty. Rozumiem, ze twoim zdaniem, to ze teraz ludzie pracuja za 6 zl netto, to jest spoko wyjscie i tak powinno zostac? Super! To niech Polacy skoncza narzekac, ze tutaj nie da sie zarabiac, wtedy moze nie beda wprowadzac takich zmian. Co ty na to? Mysle, ze to jest dobry plan. Co do twojego rozumowania z 500+. Istnieja rodziny, a i owszem, ale to jest powod, zeby nie dawac pieniedzy normalnym rodzinom? To moze zakazmy rozmnazania sie, wtedy nie bedzie dzieci w patologicznych rodzinach? Co o tym sadzisz. Zgadza sie z twoim rozumowaniem, wiec mysle, ze bedzie ok. Moze maja najac tysiace ludzi do sprawdzania sytuacji w rodzinach i placic takim osobom okolo 2/3 tys miesiecznie? To moze lepszy pomysl? Polska cebula chciala pieniedzy, chiala wiekszych zarbokow, a gdy to dostaje, to placze "na co to? po co to?".

Opublikowano

Ale Wy ludzie jesteście głupi.

 

Pensji nie podnosić...

Kasy na wojsko nie dawać...

 

Ludzie czy Wy myślicie chociaż trochę? Nie rozumiecie, że jak państwo nie wymusi płacy minimalnej to firmy będą zawsze szły po najniższych kosztach i pensje nigdy by nie wzrosły?

To samo z wojskiem. No pewnie najlepiej trzymać złom z czasów ziemnej wojny, kadry nie szkolić a najlepiej jeszcze ją zmniejszyć. Co najlepsze są w społeczeństwie takie debile, którzy uważają, że trzeba zlikwidować Marynarkę Wojenną.

Po pierwsze, polska ma w 75% wojsko defensywne czyli nie do prowadzenia wojny i atakowania jak tu ktoś napisał tylko do obrony granic. A na obronę granic nie można szczędzić środków bo jak pokazuje sytuacja na świecie niczego nie można być pewnym.Po drugie, gdyby coś się stało to NATO nie udzieli pomocy i nie poświęci swoich obywateli, żeby ratować kraj z opresji, który miał wywalone na obronność.

 

Macierewicz to świr ale zwiększenie kadry wojskowej i większe nakłady finansowe na wojsko to najlepsza decyzja w MON od lat

 

Zalety Pisu:

 

-katolicka i konserwatywna partia (czasem za bardzo) która nie pozwoli na wypieranie polskiej kultury i religii przez inne.

-spoko prezydent (bije na głowe komorowskiego we wszystkim)

-brak zezwolenia na zalew muzułmańskiego szamba zarówno do europy jak i polski

-podwyżki płac

 

Wady:

-pierdolec na temat katastrofy w smoleńsku

-mieszanie w szkolnictwie

-dziwni ludzie

 

Zalet PO wypisywać nie będe bo ich po prostu nie ma za to na wady zabrakło by miejsca,

Cyrk.png

Opublikowano

@up na płace minimalną znaleźli pracodawcy w polsce inny sposób, zwie się on umowa zlecenie tzw śmieciówka

ps. ten minus z dziwnymi ludźmi może nam zagrozić, nawet bardzo.

 

Error 504 Ray ID: 2d3728ee114d2b1b • 2016-08-16 19:06:48 UTC

 

Gateway time-out

 

Opublikowano

Mi się podoba polityka zagraniczna PiS ale reszta to wielka niewiadoma, pieniądze z 500+ można było lepiej wykorzystać ;)

 

jeśli chodzi o PO to powiem tylko tyle.. POchuju partia. Jestem zażenowany że tak dużo ameb na to głosuje

Opublikowano

@adin1337
Chlopcze, ktory nigdy w zyciu umowy na oczy nie widziales, chce cie poinformowac, ze stawka minimalna bedzie dotyczyc umowy smieciowej. Takze jesli nie wiesz, to po prostu nie pisz. Tak bedzie lepiej dla ciebie i dla innych. Tutaj masz cos do przeczytania, zebys mogl nastepnym razem cos o tym powiedziec.

"Inaczej to wygląda przy umowach cywilnoprawnych, m.in. umowach zlecenia. Osoby zatrudnione na podstawie takich umów – nie bez powodu nazywanych „śmieciowymi” – nie mają zagwarantowanych stawek minimalnych.

W konsekwencji okazuje się, że ochroniarze zarabiają nieraz 3-4 zł za godzinę. Czy 500 zł miesięcznie to godziwe wynagrodzenie? Wg rządu nie. Rozpoczęto zatem pracę nad wprowadzenie stawek minimalnych dla pracowników zatrudnionych na podstawie umów cywilnoprawnych. W tym tygodniu doszło do ważnego wydarzenia: zgodę na wprowadzenie minimalnego wynagrodzenia dali pracodawcy reprezentowani w Radzie Dialogu Społecznego. Oznacza to, że najprawdopodobniej od 1 stycznia 2017 r. umowy śmieciowe przestaną być (przynajmniej częściowo) śmieciowe."

Opublikowano

@up dobrze że lepiej wiesz co w życiu widziałem a co nie, jako że jesteś specem jak widzę to ja już się nie odzywam, nawracaj dalej panie z hobby spanie i granie ;)

 

Error 504 Ray ID: 2d3728ee114d2b1b • 2016-08-16 19:06:48 UTC

 

Gateway time-out

 

Opublikowano

@adin1337
Wypowiadasz sie o czyms o czym nie masz pojecia, wiec mam powod by stwierdzic, ze nalezysz do osob z przedzialu 10-16 lat :) Takze polecam sprawdzic w slowniku slowo "nawracam", bo chyba nie znasz znaczenia tego slowa.

Opublikowano

@up no proroku, wiesz co w życiu widziałem, wiesz ile mam lat, sami geniusze w tym kraju.

Zresztą z tego co widzę to przyszedłeś tu nawracać na słuszną partię, także ja się wynoszę zanim się bardziej pluć zaczniesz.

 

Error 504 Ray ID: 2d3728ee114d2b1b • 2016-08-16 19:06:48 UTC

 

Gateway time-out

 

Opublikowano

 

Mi to się śmiać chce jak ludzie piszą takie rzeczy. Polacy cebulacy. Wszyscy narzekają na to, że państwo zabiera hajs, a ludzie o wiele za mało zarabiają i przychodzi ci taki ulom, ktory napisze ci wlasnie takie glupoty jak ty. Rozumiem, ze twoim zdaniem, to ze teraz ludzie pracuja za 6 zl netto, to jest spoko wyjscie i tak powinno zostac? Super! To niech Polacy skoncza narzekac, ze tutaj nie da sie zarabiac, wtedy moze nie beda wprowadzac takich zmian. Co ty na to? Mysle, ze to jest dobry plan. Co do twojego rozumowania z 500+. Istnieja rodziny, a i owszem, ale to jest powod, zeby nie dawac pieniedzy normalnym rodzinom? To moze zakazmy rozmnazania sie, wtedy nie bedzie dzieci w patologicznych rodzinach? Co o tym sadzisz. Zgadza sie z twoim rozumowaniem, wiec mysle, ze bedzie ok. Moze maja najac tysiace ludzi do sprawdzania sytuacji w rodzinach i placic takim osobom okolo 2/3 tys miesiecznie? To moze lepszy pomysl?

 

Gdzie ja napisałem, że ludzie mają pracować po 6 złotych? 

Zniesienie płacy minimalnej to jeden z pierwszych kroków do tego, by ludzie mieli w przyszłości więcej.

Z tego co napisałeś, rozumiem, że ludzie mają zarabiać jakieś minimum niezależnie od tego jak pracują. Powiedzmy, że zakładam fabrykę, zatrudniam tam ciebie za pensję minimalną, powiedzmy że 2000, jednak ty nie jesteś dobrym pracownikiem i wytwarzasz towary o wartości jedynie 1500. Normalnie zapłaciłbym ci 1000 (500 zysku to fundusze na rozwój firmy), ale muszę zapłacić ci 2000. Nie opłaca mi się to, więc ciebie zwalniam. Ty nie masz kwalifikacji do innych branży, dlatego jesteś bezrobotny, pobierasz zasiłek, na który płacą inni pracujący ludzie (gdybyś pracował, to innym ludziom zostałoby więcej pieniędzy w kieszeni, bo nie musieliby ciebie utrzymywać).

 

Nie lepiej zwiększyć kwotę wolną od podatku? Wtedy 500+ nie będzie potrzebne, bo każdemu co miesiąc zostanie taka kwota w kieszeni. Będzie to też sprawiedliwe, bo dla każdego ta kwota będzie taka sama, niezależnie od ilości dzieci czy czegokolwiek innego. Jednak myślę, że ci się to nie spodoba, bo do osiągania korzyści z wyższej kwoty wolnej od podatku trzeba pracować, a przecież lepiej jest według ciebie dostawać pieniądze za darmo, siedząc w domu na kanapie przed telewizorem.

 

 

 

 

 

Ludzie czy Wy myślicie chociaż trochę? Nie rozumiecie, że jak państwo nie wymusi płacy minimalnej to firmy będą zawsze szły po najniższych kosztach i pensje nigdy by nie wzrosły?

W mieście są powiedzmy 2 piekarnie. Obie płacą po 2000 na miesiąc. Do miasta przyjeżdża piekarz - obie firmy chcą go pozyskać do siebie. Czym go mogą zachęcić? - Oczywiście, że zarobkami. Jedna z firm zaproponuje 2500, druga 3000, piekarz wybierze tą drugą.

Oczywiście przy wysokim bezrobociu (które jest w sporym stopniu spowodowane przez płacę minimalną), zarobki nie mogą wzrosnąć w podobny sposób, bo na jedno miejsce jest 10 chętnych, firma wybierze tego, który weźmie najmniejszą pensję.

 

 

1398258449-U383457.png

Opublikowano

@9Jarek9

"Gdzie ja napisałem, że ludzie mają pracować po 6 złotych? 

Zniesienie płacy minimalnej to jeden z pierwszych kroków do tego, by ludzie mieli w przyszłości więcej.

Z tego co napisałeś, rozumiem, że ludzie mają zarabiać jakieś minimum niezależnie od tego jak pracują. Powiedzmy, że zakładam fabrykę, zatrudniam tam ciebie za pensję minimalną, powiedzmy że 2000, jednak ty nie jesteś dobrym pracownikiem i wytwarzasz towary o wartości jedynie 1500. Normalnie zapłaciłbym ci 1000 (500 zysku to fundusze na rozwój firmy), ale muszę zapłacić ci 2000. Nie opłaca mi się to, więc ciebie zwalniam. Ty nie masz kwalifikacji do innych branży, dlatego jesteś bezrobotny, pobierasz zasiłek, na który płacą inni pracujący ludzie (gdybyś pracował, to innym ludziom zostałoby więcej pieniędzy w kieszeni, bo nie musieliby ciebie utrzymywać)."

Nigdzie nie napisales, ze ludzie pracuja po 6 zl i wlasnie o to chodzi. Ludzie za takie pieniadze pracuja i to jest przykre. Myslisz, ze jak zniosa place minimalna, to nagle ich pracodawcy podwyzsza im ta kwote? Nie badz smieszny... + Co w tym dziwnego, że zwalnia się jak ty to nazwales "niedobrego pracowanika"?

"Nie lepiej zwiększyć kwotę wolną od podatku? Wtedy 500+ nie będzie potrzebne, bo każdemu co miesiąc zostanie taka kwota w kieszeni. Będzie to też sprawiedliwe, bo dla każdego ta kwota będzie taka sama, niezależnie od ilości dzieci czy czegokolwiek innego. Jednak myślę, że ci się to nie spodoba, bo do osiągania korzyści z wyższej kwoty wolnej od podatku trzeba pracować, a przecież lepiej jest według ciebie dostawać pieniądze za darmo, siedząc w domu na kanapie przed telewizorem."

Chciałbym cie poinformowac, ze zniesienie kwoty wolnej od podatku niczego nie rozwiazuje. Istnieje bardzo duza grupa osob, ktorzy pracuja na roli. U nich nie ma czegos takiego jak kwota wolna od podatku. Ich standard zycia nie zmienilby sie w ogole po takiej zmianie.

Opublikowano

@up jarek o podniesieniu tej kwoty, ty mu wytykasz że pisze o zniesieniu.

Trollujesz czy serio tak ciśniesz obronę aktualnego systemu że aż nie masz czasu żeby przeczytać cały tekst i tylko wyłapujesz słowa kluczowe i dopisujesz to nich co się podoba?

 

Error 504 Ray ID: 2d3728ee114d2b1b • 2016-08-16 19:06:48 UTC

 

Gateway time-out

 

Opublikowano

 

Co w tym dziwnego, że zwalnia się jak ty to nazwales "niedobrego pracowanika"? Zniesienie placy minimalnej? xD Czyli rozumiem, ze ludzie dalej maja zarabiac po 6 zł xD

 

 

 

 

Nie ma w tym nic dziwnego. Jednak ten pracownik może chcieć pracować, nawet jeśli nie wytwarza odpowiedniej ilości towarów - mimo, że nie jest tak efektywny jak inni, może przynieść firmie korzyści, co doprowadzi też do wzrostu gospodarczego. Jeśli istnieje płaca minimalna - taki pracownik mimo swoich chęci nie może pracować, zamiast zarabiania 1000 złotych i płacenia podatków pobiera zasiłek, za który płacą inne pracujące osoby.

 

 

1398258449-U383457.png

Opublikowano

 

 

Co w tym dziwnego, że zwalnia się jak ty to nazwales "niedobrego pracowanika"? Zniesienie placy minimalnej? xD Czyli rozumiem, ze ludzie dalej maja zarabiac po 6 zł xD

 

 

 

 

Nie ma w tym nic dziwnego. Jednak ten pracownik może chcieć pracować, nawet jeśli nie wytwarza odpowiedniej ilości towarów - mimo, że nie jest tak efektywny jak inni, może przynieść firmie korzyści, co doprowadzi też do wzrostu gospodarczego. Jeśli istnieje płaca minimalna - taki pracownik mimo swoich chęci nie może pracować, zamiast zarabiania 1000 złotych i płacenia podatków pobiera zasiłek, za który płacą inne pracujące osoby.

 

O czym ty bredzisz? Na jego miejsce wejdzie inny pracownik, ktory wlasnie bedzie zarabial i placil podatki.

Opublikowano

 

 

 

Co w tym dziwnego, że zwalnia się jak ty to nazwales "niedobrego pracowanika"? Zniesienie placy minimalnej? xD Czyli rozumiem, ze ludzie dalej maja zarabiac po 6 zł xD

 

 

 

 

Nie ma w tym nic dziwnego. Jednak ten pracownik może chcieć pracować, nawet jeśli nie wytwarza odpowiedniej ilości towarów - mimo, że nie jest tak efektywny jak inni, może przynieść firmie korzyści, co doprowadzi też do wzrostu gospodarczego. Jeśli istnieje płaca minimalna - taki pracownik mimo swoich chęci nie może pracować, zamiast zarabiania 1000 złotych i płacenia podatków pobiera zasiłek, za który płacą inne pracujące osoby.

 

O czym ty bredzisz? Na jego miejsce wejdzie inny pracownik, ktory wlasnie bedzie zarabial i placil podatki.

 

Równie dobrze firma mogłaby zatrudnić tych dwóch pracowników - w tym przypadku który podałem pensja zależałaby od tego ile pracownik wypracuje dla firmy, więc nie ma różnicy czy ktoś wyprodukuje towary za 1000 złotych, czy 10000 - obaj pracownicy przynoszą firmie zysk, więc żaden pracownik nie jest gorszy od drugiego. W przypadku gdy istnieje płaca minimalna, tylko jeden z tych pracowników może wykonywać swoją pracę, wzrasta przez to bezrobocie (i ten lepszy pracownik ma mniej pieniędzy ze swojej pensji bo musi utrzymywać tego niepracującego z podatków).

 

1398258449-U383457.png

Opublikowano

@9Jarek9
Chlopie, zobacz co ty w ogole piszesz. Firma moglaby zatrudnic 2 pracownikow zamiast 1. Firma nie zatrudnia pracownikow, ktorzy "nie sa dobrymi pracownikami". To tak nie dziala. Jestes slabym pracownikiem wylatujesz- na twoje miejsce jest 10 innych. Nie beda zatrudniac slabego pracownika. Na naszym rynku pracy na 1 stanowisko jest wielu innych i jesli firma widzi pracownika, ktory nie spelnia ich standardow, to nie zmniejsza mu kwoty np z 14zl/h na 12zl/h, tylko wywala i zatrudnia innego, ktory bedzie pracowal lepiej za 12 zl.

Opublikowano

Czy ty rozumiesz co ja piszę? Widzę, że masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem.

Gdy jest pensja minimalna, to taki pracownik nie będzie spełniał standardów, bo firmie nie opłaca się go zatrudnić. Jednak gdy pensji minimalnej nie ma, to ten sam pracownik zostanie zatrudniony, bo dla firmy przynosi zysk.

 

1398258449-U383457.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...