Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

SinusBot 0.9.12.3 - Sposób na większą ilość instancji w SinusBot - AutoInstalalcja


  

45 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy poradnik przydał ci się ?

    • Tak
      30
    • Nie
      15

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

iKwI5.png

 

Czym jest SinusBot?
- Sinusbot jest botem muzycznym z panelem WWW, dzięki któremu możesz puszczać muzykę na swoim serwerze TeamSpeak3.
 
Jaka to wersja?
- Sinusbot 0.9.12.3 z możliwością włączania skryptów.
 
Ile mogę odpalić botów?
- Na tej wersji można odpalić ile się chce botów wraz z skryptami.

 

Na każdej maszynie będą działały boty ?

- Boty będą działały tylko i wyłącznie na maszynie która ma wersje kernela 3.16 +
 

 

_________________________________________________________________________________________

 

 

Przejdźmy do instalacji bota:
 

1. Pobieramy potrzebne pliki do instalacji:

 

http://adres_twojej_maszyny.pl:8087'>http://adres_twojej_maszyny.pl:8087

http://adres_twojej_maszyny.pl:8088

http://adres_twojej_maszyny.pl:8089

http://adres_twojej_maszyny.pl:8091

http://adres_twojej_maszyny.pl:8092

http://adres_twojej_maszyny.pl:8093

http://adres_twojej_maszyny.pl:8094

http://adres_twojej_maszyny.pl:8095

http://adres_twojej_maszyny.pl:8096

 

Na każdym porcie można mieć max 2 instancje.

 

Żeby móc mieć kolejne instancje, musicie dodać kolejne porty a, można to dodać, edytując pliki, które pobieraliśmy na początku, jeżeli sami nie dacie rady z edytować plików piszcie do mnie na pw a na pewno pomogę.

 

6. Jeżeli byśmy chcieli wyłączyć boty wystarczy że wpiszemy ./sinusbot.sh stop a jak włączyć ./sinusbot.sh start
-----------------------------------
Skan: https://virustotal.com/pl/file/8872000bef123e9fdfad5df5909079f4dc990ce1b2777b9dd3d34c6aea10f2c9/analysis/1470328341/
------------------------------------

 

# Pomysłodawcą jak powiększyć ilość instancji jest: https://www.youtube.com/channel/UCuwG0_piCyNcvBoQgltkvEA
# Oryginalny filmik z instalacją na DEBIAN: https://www.youtube.com/watch?v=Ye3QMLe-w3w
# Wzorowałem się na wyglądzie i treści poradnika: @Borygarda
 
Jeżeli gdzieś zrobiłem błąd piszcie na pw.

giphy.gif

  • Odpowiedzi 123
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

Właśnie instaluję, zobaczymy czy będzie śmigać.

A i mam pytanie, jeżeli mam zainstalowanego music bot'a z 6 instancjami to samo się odinstaluje, czy mogą wystąpić jakieś problemy z tymi twoimi?

Opublikowano

Właśnie instaluję, zobaczymy czy będzie śmigać.

A i mam pytanie, jeżeli mam zainstalowanego music bot'a z 6 instancjami to samo się odinstaluje, czy mogą wystąpić jakieś problemy z tymi twoimi?

Lepiej odinstalować te stare.

giphy.gif

Opublikowano

Dobrze napisany, przejrzysty poradnik. Wszystko działa poprawnie, dzięki.

Opublikowano

Hmm, testowałem i wszystko ładnie działa :) + dla cb

 

ps; Za dużo botów sie nie da włączyc poniewaz zżera dużo pamięci jak jest dużo botów odpalonych ;x

Opublikowano

Hmm, testowałem i wszystko ładnie działa :) + dla cb

 

ps; Za dużo botów sie nie da włączyc poniewaz zżera dużo pamięci jak jest dużo botów odpalonych ;x

To prawda, ale jeżeli byś podmienił, w plikach wersje sinusa by o wiele mniej zabierało, ale wtedy masz mniejszą stabilność botów, bo dużo bugów masz w starszych wersjach, ale możesz, spróbować te skrypty itp. więcej zabierają.

giphy.gif

Opublikowano

A może tak napiszesz poradnik na starsze wersje sinusa, które zżerają mniej ramu? :)

Byłbym wdzięczny.

Wystarczy podmienić jedną linijkę w plikach i będzie git jutro ci zrobię i wyśle na pw ale nie obiecuje stabilności botów.

giphy.gif

Rekrut
Opublikowano

Zainstalowałem, wszystko działa, mam jednak trzy pytania:

1. W Putty po wpisaniu htop w procesach na tej wersji wyskakuje dość dużo procesów ./sinusbot -RunningAsRoot... w starszej wersji było tego chyba trochę mniej. Widziałem w pliku uruchamiającym, że właśnie tych linijek jest dość sporo. Jeśli używam tylko jednego bota, jednej instancji to dałoby się to jakoś usunąć tak by działał tylko jeden bot co mniej obciążałoby serwer?

2.Jeśli w sinusbot uploaduję muzykę to w jakim miejscu na serwerze się ona znajduje?
3. Podczas instalacji widziałem, że pobiera youtube-dl po wpisaniu na TS komendy !yt link wyskakuje prawidłowy komunikat "Downloading", ale na stronie SinusBot w przesyłanych plikach pojawia się taki komunikat:
http://fotozrzut.pl/zdjecia/2b312ca005.jpg

Rekrut
Opublikowano

Zainstalowałem, wszystko działa, mam jednak trzy pytania:

 

1. W Putty po wpisaniu htop w procesach na tej wersji wyskakuje dość dużo procesów ./sinusbot -RunningAsRoot... w starszej wersji było tego chyba trochę mniej. Widziałem w pliku uruchamiającym, że właśnie tych linijek jest dość sporo. Jeśli używam tylko jednego bota, jednej instancji to dałoby się to jakoś usunąć tak by działał tylko jeden bot co mniej obciążałoby serwer?

2.Jeśli w sinusbot uploaduję muzykę to w jakim miejscu na serwerze się ona znajduje?

3. Podczas instalacji widziałem, że pobiera youtube-dl po wpisaniu na TS komendy !yt link wyskakuje prawidłowy komunikat "Downloading", ale na stronie SinusBot w przesyłanych plikach pojawia się taki komunikat:

http://fotozrzut.pl/zdjecia/2b312ca005.jpg

Byłby ktoś w stanie odpowiedzieć na te pytania?

Opublikowano

@hcq 

1. To już sinusbot włącza tyle procesów. Możesz je wyłączać za pomocą komendy kill <id>.

2. W plikach TMP, jest ona tymczasowa i zapisuje się gdzieś głęboko w plikach maszyny.

3. IP twojej maszyny jest zablokowane przez YouTube. Tak się dzieje czasem jeśli w serwery YouTube atakują jakieś inne serwery - blackholding.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...