Skocz do zawartości

Takie tam

  • wpisów
    10
  • komentarzy
    188
  • wyświetleń
    41 247

Legalizacja broni - TAK czy NIE?


imago96

11 706 wyświetleń

  

205 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Legalizacja broni - jesteś ZA czy PRZECIW?

    • ZA
      94
    • Częściowo ZA
      53
    • PRZECIW
      64
    • Nie mam zdania ;p
      5

blog-0579014001419879561.jpg

1392057975_pwmeju_600.jpg

demotywatory.pl

 

Witajcie ;)

 

Nie dawno rozmawiałem sobie z kumplem, który jest gorącym zwolennikiem owej legalizacji.Osobiście jestem przeciwnikiem legalizacji – uważam, że powszechny dostęp do broni mimo swoich pewnych zalet, byłby złym rozwiązaniem w naszym kraju.Aczkolwiek czytając trochę na ten temat z różnych źródeł dostrzegam pewną rację znajdującą się po stronie przeciwników mojego rozumowania.

 

Tak więc podsumowując: jestem osobiście przeciwnikiem powszechnego dostępu do broni ale jak najbardziej popieram częściową liberalizację w wydawaniu pozwoleń na ową broń.

 

Bro%C5%84-palna-w-Polsce-i-na-%C5%9Bwiecie-mat.-pras..jpg

zenobiuszjuz.wordpress.com

 

Jak to wygląda w naszym kraju?

Na mocy ustawy o „O broni i amunicji” (link pod wpisem) w POlsce aby mieć jakąkolwiek „broń ostrą” potrzebne nam jest na nią stosowne pozwolenie wydane przez bodajże Komendanta Policji na szczeblu powiatowym.Jednakże legalnie bez żadnych pozwoleń możemy posiadać: mi.wiatrówkę (<17J),paralizator (<10mA), miecz (np.katanę), gaz pieprzowy.Jedyny warunek to ukończenie 18 roku życia.

Czy jednak pozwolenie na broń łatwo otrzymać?NIE!Zresztą zobaczmy wymogi:

- 21 lat

- stałe miejsce zamieszkania w Polsce

- posiadanie zdolności fizycznej i psychologicznej do posiadania broni

- opinia Komendanta Komisariatu Policji pod który podlegamy

- koszty wyrobienia odpowiednich dokumentów (od kilkuset zł do nawet 2000zł według bankier.pl)

Ponad to musimy mieć ważną przyczynę posiadania broni:

- do celów ochrony osobistej.Jest to jedyna szansa dająca obywatelowi możliwość noszenia broni przy sobie w innym przypadku gdy naszą bronią zainteresuje się policja a my będziemy np.w środku miasta to mamy przerąbane ;_:.Aby zdobyć ten rodzaj pozwolenia to musimy posiadać dokument, który potwierdzi że grozi nam stałe, realne i ponadprzeciętne zagrożenie życia,zdrowia lub mienia.Tak więc możesz zapomnieć o tej przyczynie bo powiedzmy sobie szczerze, takie zagrożenie strasznie trudno udowodnić ;p

- do celów łowieckich (wtedy życzę powodzenia, w tłumaczeniu się policjantom, gdy przyłapią cię z bronią w centrum miasta)

- sportowych

- rekonstrukcji historycznych

- kolekcjonerskich

- pamiątkowych

- szkoleniowych

ZA i PRZECIW

 

1406405799_lplulq_600.jpg

demotywatory.pl

 

ZA:

- Świadomość, że każdy obywatel może teoretycznie posiadać broń, czasami sprawia że przestępczość spada.

- Bardziej skutecznie możemy bronić siebie i bliskich.

- „Tam gdzie broń, tam jest biznes” – dzięki legalizacji polski przemysł zbrojeniowy zdecydowanie by się rozwinął a państwo otrzymałoby dodatkowe wpływy pieniężne.

- „Jeżeli ktoś chce kogoś zabić, to równie dobrze może to zrobić chociażby kuchennym nożem”.

- Nie trzeba od razu zabijać.Już samo wydobycie broni często zapobiega przestępstwu.

- „Legalną bronią w Polsce” też można wyrządzić przeciwnikowi trwałą szkodę (broń gazowa – trwałe uszkodzenie układu oddechowego, broń elektryczna – elektrolizę krwi a co za tym idzie śmierć, odpowiednio mocną wiatrówką też można zabić człowieka).

 

tumblr_m7j0c4DpGT1rxs9k6o1_500.jpg

www.tumblr.com

 

PRZECIW:

- Istnieje duże ryzyko,że broń może trafić w nie odpowiednie ręce.

- Najprawdopodobniej legalizacja zwiększy liczbę zabójstw.

- Wypadki podczas obsługi broni spowodowane brakiem doświadczenia w jej obsługiwaniu (przykładowo często bywa tak że na skutek złego sposobu trzymania pistoletu osoba go obsługująca traci kciuk).

- „Polska mentalność” – większość naszych rodaków widząc „cywila z pistoletem” od razu zakłada, że chce on nam zrobić krzywdę.Typowy Kowalski nawet na nie myśli o tym, że osoba posiadająca broń może go owa bronią obronić.Inną sprawą jest fakt, że osoba mająca nawet te 21 lat może okazać się niedojrzała i będzie „szpanować” swoim pistoletem co niewątpliwie może doprowadzić do tragedii.

- Znając wydatki naszego państwa, zapewne doszłoby do sytuacji, w której taki szary kowalski miałby broń zdecydowanie lepszą niż walczący z nim w strzelaninie policjant.Przez co jego szanse w starciu z „sprawiedliwością, pokojem i władzą” w osobie policjanta byłyby większe .

- Nie potrzebna nam „prawdziwa broń” w starciu możemy użyć broni hukowej,postraszyć jakąś repliką czy tez użyć legalnych środków (np.paralizatora/pałki/gazu).

 

csgv-e1398173823177.png

www.democraticunderground.com

A wy co o tym myślicie? :) Jeżeli pominąłem jakieś ważne argumenty to proszę pisać ;) Obiecuję, że dodam.

 

Ustawa o Broni i Amunicji:

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19990530549

65 komentarzy


Rekomendowane komentarze



Calme

Opublikowano

W naszym kraju? Nie, nie dla polaków. Przecież byśmy się pozabijali.

Ktoś przegra mecz w LoLa i się zacznie rzeźnia.

wD(40)

Opublikowano

Broń dla Polaka? Szaleńczy pomysł. To jak dać dziecku granat... Dzięki "Wolnej" broni dla każdego, zrobi się kolejny Bagdad. Stanowczo NIE.

MatiDerBauer

Opublikowano

MM3897539 junowallet kod użyjcie

r3k7

Opublikowano

boze jak tu widze co wy wypisujecie to aż pójdę spać

KrisNew

Opublikowano

Prawdopodobnie ostatni blog jaki tu powstał. xD

Arcimboldia

Opublikowano

Kretynow nie brak na calym swiecie , oceniajac nasza moznosc posiadania broni poprzez pryzmat narodowosci to idiotyzm. Pomine jednak wywody na ten temat :) . Co do wątku, na poczatku chcialam zaglosowac calkowicie na "NIE" , ale pozniej zaczelam rozwazac wszystkie argumenty za, widzimy co sie dzieje u naszych wschodzich pobratyncow, widzimy takze co muzulmanskie kur..y reprezentuja na zachodzie, nasza sielanka dlugo nie potrwa, dlatego tez pomyslalam, ze zaglosuje na "CZESCIOWO ZA" . Aby kazdy polak mogl zabezpieczyc swoja rodzine. Czy zastanawialiscie sie kiedys co zrobilibyscie w sytuacji 1 na 1 z jakims pomylencem, ktory wymachuje pistoletem, tak jakby to byla jaka zabawka? Strzelilbys? Nie znajac jego historii? Tak z zimna krwia? - tak . Bo albo on to zrobi, albo ja- ale sam moment nacisniecia spustu nienalezalby do najlatwiejszych . Myslicie- jak bedzie powszechne pozwolenie na bron kowalsky wyjdzie na ulice I zacznie napier..alac. to nie tak, bron od zawsze kojarzy sie z czyms "zlym " , samo trzymanie jej w dloni ze swiadomoscia tego jakich NIEODWRACALNYCH szkod moze dotyczyc daje do myslenia- o ile jestes osoba myslaca- nie siegniesz wiec po bron w przerwie pomiedzy filmem w tv I nie zaczniesz zabawy w snipera ze swojego malego, ciasnego okienka... swirow nie brakuje, pewnie uslyszymy o jakiejs egzekucji czy porachunkach sasiedzkich z bronia, to nieuniknione, nic nie jest jednoznacznie biale lub czarne :)

lexox

Opublikowano

Blog może troche czasu ma ale wyrażę swoje zdanie.

Jestem za legalizacją broni w Polsce ale jeszcze nie w tych czasach.

Ludzie w Polsce muszą zmienić choć trochę podejście do innych ludzi, sami wiemy jak to jest.

W krajach gdzie broń jest legalna nie zdarzają sie przypadki że ktoś wystrzela pół miasta "bo tak" tu odnoszę się do kogoś kto tak napisał w pierwszych wypowiedziach.

Przestępczość raczej by nie wzrosła bo każdy może mieć broń i wszyscy mieli by tą świadomość że napadając na kogoś z bronią on może nas odstrzelić i nie będzie mieć z tego kłopotów bo się bronił.

Byłbym przeciwny jeśli państwo zapewni mi ochronę w ciemnym parku lub jakiejś uliczce.

lolzere

Opublikowano

Jestem za przekonaniem na temat broni którą prezentuje burak na swoim kanale  yt. Nic więcej nie dodam.

i czemu kurna dalej mam 3 punkty ostrzezen od jakichs 4 walonych miesięcy.!?

sztokulaaa

Opublikowano

Oczywiscie ze za bron mozna i tak dostac wszedzie ruska wiec nie ma dla mnie roznicy

patry3k

Opublikowano

Jestem Na Nie. Już teraz pełno psychopatów i terrorystów. Co Dopiero Jak By Se Taki Dres czy cuś poszedł i kupił bron. wybił by cale miasto lub więcej bo ma dość zycia... Nożami atakują  i mordują a co dopiero by było jakby jeszcze bron palną dostali..

 

Piszecie niektórzy ze Tak.

 

A co jak by wam taka osoba rodzine wybiła ? Pomyślcie zanim coś napiszecie..

DareKPLV

Opublikowano

ale wy macie tematy ....... 

Polacy nie sa gotowi na dostęp do broni . Pamiętajcie jak obywatel może się bronić to władza się boii

po za tym cały system nie jest gotowy na takie coś w Pl ustawa nie może przejść a co dopiero takie coś to zmienia całkowicie mentalność 

dam wam przykład złodziej w miejscu publicznym wyrywa kobiecie torebkę ona ma w niej coś cennego dla niej np pierścionek wyciąga broń i strzela do niego zgadnijcie czy trafi oraz nie będzie się się liczyć z tym kto jest do okolą . już samo posiadanie pistoletu wiąże się z odpowiedzialnością .

boicie się dresa z pistoletem który może was postrzelić .....

zastanówcie się na logikę jeśli taki dres chce was napaść zrobi to z czym kol wiek innym takim jak nóż pałka itp ....

co do samej broni to przy wystrzale słychać huk który zawiadomi innych ludzi co prawda i tak większość może uznać ze to petarda ale przy nożu nie ma nic ....

 

lepiej sobie kupić 2 psy jeden w domu drugi na dworze [w przypadku działki ]

Victoremque

Opublikowano

Jestem przeciw a dlatego ze w polsce sa tacy ludzie co wgl nie mysla...

Ktos by wypil za duzo by mu odj.ebalo i by kogos postrzelil.

Wszędzie są tacy ludzie.......... ile masz lat? myślenie na poziomie kury.

Victoremque

Opublikowano

Broń wyznacza wolność obywateli, poczucie bezpiezeństwa nawet podczas ataku, a ci którzy piszą, że w Polsce są głupi ludzie i będą do siebie strzelać,to niech się stukną w czoło- Polacy żyją też w USA i mają broń palną i co z tego? NIC.  Rząd po prostu się boi, że byłby przewrót i odegnaliby komunistów od stołu.

 

 

ale wy macie tematy ....... 

Polacy nie sa gotowi na dostęp do broni . Pamiętajcie jak obywatel może się bronić to władza się boii

po za tym cały system nie jest gotowy na takie coś w Pl ustawa nie może przejść a co dopiero takie coś to zmienia całkowicie mentalność 

dam wam przykład złodziej w miejscu publicznym wyrywa kobiecie torebkę ona ma w niej coś cennego dla niej np pierścionek wyciąga broń i strzela do niego zgadnijcie czy trafi oraz nie będzie się się liczyć z tym kto jest do okolą . już samo posiadanie pistoletu wiąże się z odpowiedzialnością .

boicie się dresa z pistoletem który może was postrzelić .....

zastanówcie się na logikę jeśli taki dres chce was napaść zrobi to z czym kol wiek innym takim jak nóż pałka itp ....

co do samej broni to przy wystrzale słychać huk który zawiadomi innych ludzi co prawda i tak większość może uznać ze to petarda ale przy nożu nie ma nic ....

 

lepiej sobie kupić 2 psy jeden w domu drugi na dworze [w przypadku działki ]

Człowieku co Ty piszesz, broni można używać w obronie własnej jeżeli Ci ktoś wtargnie na posesję, do tego musisz 3 razy wydać głośne ostrzeżenie i oddać strzał ostrzegawczy, to samo dotyczy się kradzionej torebki- nie możesz sobie strzelić od tak- musisz też wydać ostrzeżenie (jeżeli się nie zatrzyma to jego problem) . Co do dresów: Ludzie, którzy byli ukarani prawomocnie nie mogą posiadać broni, nie mogą też posiadać jej osoby, które leczą lub leczyły się psychiatrycznie. Tak jest w USA.

 

Zobaczcie na Szwajcarię- tam prawie każdy obywatel ma broń i co z tego? powycinali się?

 

Polecam:

http://domowy-survival.pl/2014/07/jak-uzyskac-pozwolenie-na-bron-palna/

Mikomik05

Opublikowano

PRZECIW: Wlamią mi sie do domu i zestrzelą laptopika no i mnie


Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...