Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Terraria] Stawianie serwera na TShock


MeM aka KaM

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

@up

"KickCheaters": true, -wywala od razu graczy, którzy próbują... hm.. noo hackować  inaczej - robić wszystko aby sobie ułatwić grę i/lub zepsuć komuś

Ustaw to na false

1325541807-U460344.png

|Member|Pro User|

  • Odpowiedzi 165
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

czy mozna podmienic te napisy w pliku config na te stare?

 

PS jeszcze moj kolega weszedl na serwer i nie moze sie zarejestrowac ani chodzic co zrobic?

 

Jak wpisywał ? Może źle wpisywał... Powinien wpisywać tak :

  • /register [username] [password] - Rejestrowanie konta
  • /login [username] [password] - Logowanie do konta

A jeśli nie działa i jak jesteś administratorem to polecam programik do zrobienia konta. Jest opisany w poradniku. :)

 

@up

"KickCheaters": true, -wywala od razu graczy, którzy próbują... hm.. noo hackować  inaczej - robić wszystko aby sobie ułatwić grę i/lub zepsuć komuś

Ustaw to na false

 

Tak właśnie tak jak napisał kolega wyżej. :) Dzięki. :)

xKaMaSx


exMod


Memory

Opublikowano

@up

 

no wlasnie w tym problem ja mam jakis inny config i tam tych naisow nie ma to sa ten plik

 

 

{

"InvasionMultiplier": 50,

"DefaultMaximumSpawns": 4,

"DefaultSpawnRate": 1,

"ServerPort": 7777,

"EnableWhitelist": false,

"InfiniteInvasion": false,

"AlwaysPvP": false,

"SpawnProtection": true,

"SpawnProtectionRadius": 5,

"MaxSlots": 10,

"RangeChecks": true,

"DisableBuild": false,

"TileThreshold": 120,

"SuperAdminChatRGB": [

255.0,

0.0,

0.0

],

"AdminChatPrefix": "(Admin) ",

"AdminChatEnabled": true,

"BackupInterval": 300,

"BackupKeepFor": 60,

"RememberLeavePos": true,

"HardcoreOnly": false,

"MediumcoreOnly": false,

"KickOnMediumcoreDeath": false,

"BanOnMediumcoreDeath": false,

"AutoSave": true,

"MaximumLoginAttempts": 3,

"RconPassword": "",

"RconPort": 7777,

"ServerName": "",

"MasterServer": "5.188.121.246",

"StorageType": "sqlite",

"MySqlHost": "localhost:3306",

"MySqlDbName": "",

"MySqlUsername": "",

"MySqlPassword": "",

"MediumcoreBanReason": "Death results in a ban",

"MediumcoreKickReason": "Death results in a kick",

"EnableDNSHostResolution": false,

"EnableBanOnUsernames": false,

"EnableAntiLag": true,

"DefaultRegistrationGroupName": "default",

"DisableSpewLogs": true,

"HashAlgorithm": "sha512",

"BufferPackets": true,

"ChatDisplayGroup": true,

"ServerFullReason": "Server is full",

"SaveWorldOnCrash": true,

"EnableGeoIP": false,

"EnableTokenEndpointAuthentication": false,

"ServerNickname": "Nanecraft",

"RestApiEnabled": false,

"RestApiPort": 7878,

"DisableTombstones": true,

"DisplayIPToAdmins": false,

"EnableInsecureTileFixes": true,

"KickProxyUsers": true,

"EnableNameBans": false,

"EnableIPBans": true,

"DisableHardmode": false,

"DisableDungeonGuardian": false,

"ServerSideInventory": false

Opublikowano

@up

To skopiuj config z pierwszej strony tematu, również pierwszego postu

1325541807-U460344.png

|Member|Pro User|

Opublikowano

Jeśli chodzi Ci o te tłumaczenie to nie ma w ŻADNYM pliku config.json tych napisów... <_< Te napisy to jest tylko moje tłumaczenie żeby każdy wiedział o co chodzi. Plik config.json nie może mieć tego tłumaczenie w sobie, bo nie będzie działał... <_< Jak chcesz to wyślij mi swój plik config.json i ja Ci go skonfiguruje jak będziesz chciał i jak nie potrafisz... -.-

xKaMaSx


exMod


Memory

Opublikowano

xKaMaSx to zrob mi wtedy ten plik config bo mi caly czas sie pokazuje cze mam cheaty

Opublikowano

i dalej nie moge grac pisze mi

 

You have been disabled for cheating! Please login with a new character.

Opublikowano

i dalej nie moge grac pisze mi

 

You have been disabled for cheating! Please login with a new character.

 

Spróbuj zrobić nową postać i wtedy wbić.

 

 

Aaa i @REF :)

 

@Edit

 

Dodałem nową wersję TShock'a na moim chomiku. :) Usunięto błędy z crash'ami i z itemami w Inventory. :)

 

Skan do nowej wersji TShock'a : http://www.virustotal.com/file-scan/report.html?id=21d31dc9cfad648e4debeb6887672d432c40159d7b00f4591db9a59388a51529-1325768738

xKaMaSx


exMod


Memory

Opublikowano

Zrobiłbyś mi serwer z rangami?

tylko ze je komus daje i juz ;x?

 

Dobra, ale to dopiero na jutro rano, bo dziś już nie jestem w stanie myśleć. xD:) Napisz jakie mają być te rangi i z jakimi uprawnieniami. :)

xKaMaSx


exMod


Memory

Opublikowano

Wszystko jest w temacie w pierwszym poście. Poczytaj dokładnie... Wpisujesz :

 

/user group [accountname] [newgroup] - Przydziela nową grupę do użytkownika.

 

@ I Ref :)

xKaMaSx


exMod


Memory

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Mam do Ciebe prośbę/pytanko, a mianowicie, czy mógłbyś mi podpowiedzieć co dać, żeby normalny gracz mógł robić na serwerze? I jeszcze jedno, grupa Default to jest gracz, tak ? :P

Opublikowano

Tut dobry, podoba mi sie i przyda. Mógłbyś pliki serverowe na megaupload albo coś? bo mam złe przeżycia z chomikuj ;/

[url="http://mag.racked.eu"][img]http://mag.racked.eu/image/357/Mmmm/mca.png[/img][/url] [url="http://mag.racked.eu"][img]http://mag.racked.eu/image/335/yyy..+mleko%21/mca.png[/img][/url]
[color=#FF0000][size=5][50][/size][/color] [color=#00FF00][size=5]Jea[/size][/color]
[color=#FF0000][size=5][100][/size][/color] [color=#00FF00][size=5]Jea x2[/size][/color]
[color=#FF0000][size=5][150][/size][/color] [color=#00FF00][size=5]Jea x3[/size][/color]
[color=#FF0000][size=5][200][/size][/color][color=#00FF00][size=5] Jea x4[/size][/color]
[color=#FF0000][size=5][250][/size][/color]
[color=#FF0000][size=5][300][/size][/color]

Opublikowano

Mam problem, a mianowicie, to , ze jak dam sb grupe H@ (na poczatku dalem sb super admin , ale przed nickiem mi pisze tylko [admin] a chcialem zeby pisalo [H@]) no to zrobilem grupe H@ no i dalem sb ta grupe, lecz nie pisze mi przed nickiem [H@].. :/ blagam o pomoc jak cos to gg:28168032 lub tutaj odpiszcie daje lajki ! :P

Opublikowano

Mam do Ciebe prośbę/pytanko, a mianowicie, czy mógłbyś mi podpowiedzieć co dać, żeby normalny gracz mógł robić na serwerze? I jeszcze jedno, grupa Default to jest gracz, tak ? :P

 

Robić ? Ale co robić ? :) Grupa Default to jest grupa domyślna gracza, który jest nowy na serwerze i nie posiada rangi. :)

 

Tut dobry, podoba mi sie i przyda. Mógłbyś pliki serverowe na megaupload albo coś? bo mam złe przeżycia z chomikuj ;/

 

Na życzenie wrzuciłem na Megaupload. :)

http://www.megaupload.com/?d=PJECJLS5

Skan :

 

https://www.virustotal.com/file/39a402c94b620ba5d1b4865050bc9396fdd4690a3cb0664e9d59ec2abbb4618a/analysis/1326984439/#

 

 

Mam problem, a mianowicie, to , ze jak dam sb grupe H@ (na poczatku dalem sb super admin , ale przed nickiem mi pisze tylko [admin] a chcialem zeby pisalo [H@]) no to zrobilem grupe H@ no i dalem sb ta grupe, lecz nie pisze mi przed nickiem [H@].. :/ blagam o pomoc jak cos to gg:28168032 lub tutaj odpiszcie daje lajki ! :P

 

Możesz ustawić sobie nawet na SuperAdminie to H@ . :) Musisz w pliku config.json znaleźć linijkę "SuperAdminChatPrefix": "(Admin) ", i tam gdzie Admin musisz wpisać to co chcesz aby się wyświetlało. :)

xKaMaSx


exMod


Memory

Opublikowano

Wpisujesz :

  • /region set 1 - zaznaczasz lewym kliknięciem lewy górny blok
  • /region set 2 - zaznaczasz lewym kliknięciem prawy dolny blok
  • /region define nazwa_cuboida
  • /region protect nazwa_cuboida true

:)

xKaMaSx


exMod


Memory

Opublikowano

Pomocy !!!

Gdy odpalam plik TerrariaServer.exe to wyskakuje mi błąd "Aplikacja nie została właściwie zainicjowana. Kliknij przycisk OK, aby zakończyć aplikację" Grr :(((((

 

@EDIT

Jeszcze jedno pytanie

 

Wpisujesz :

  • /region set 1 - zaznaczasz lewym kliknięciem lewy górny blok
  • /region set 2 - zaznaczasz lewym kliknięciem prawy dolny blok
  • /region define nazwa_cuboida
  • /region protect nazwa_cuboida true

:)

 

A jak przydzielić cuboida GRACZOWI ?

Opublikowano

Pomocy !!!

Gdy odpalam plik TerrariaServer.exe to wyskakuje mi błąd "Aplikacja nie została właściwie zainicjowana. Kliknij przycisk OK, aby zakończyć aplikację" Grr :(((((

 

@EDIT

Jeszcze jedno pytanie

 

 

 

A jak przydzielić cuboida GRACZOWI ?

 

Spróbuj przeinstalować NET Framework'a i XNA Framework. Usuwasz, czyścisz kompa CCleaner'em i instalujesz nowe, świeże stąd :

 

Framework 4.0 :

http://www.microsoft.com/downloads/pl-pl/details.aspx?FamilyID=0a391abd-25c1-4fc0-919f-b21f31ab88b7

 

XNA Framework 4.0 :

http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?id=20914

 

A co do dawania graczom Cuboid'ów to tak :

Wpisujesz :

  • /region set 1 - zaznaczasz lewym kliknięciem lewy górny blok
  • /region set 2 - zaznaczasz lewym kliknięciem prawy dolny blok
  • /region define nazwa_cuboida
  • /region protect nazwa_cuboida true
  • /region allow [name] [regionname] - Pozwala graczom budować na danym regionie.

:)

xKaMaSx


exMod


Memory

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Tutorial zaktualizowany 13.02.2012r. !

 

Zmieniono :

- aktualne pliki serwerowe TShock pod wersję 1.1.2,

- listę komendę - teraz jest ich jeszcze więcej ( nie rozpisywałem ich dokładnie, bo prawie każda komenda ma kilka opcji, a gdy coś źle wpiszemy pokażą nam się opcje do wyboru wraz z szablonem wpisywania :) )

- odświeżono linki,

- grafikę napisów :D

 

Dodano :

- instrukcje tworzenia regionu (tzw. cuboida),

- 48 nowych mobów wraz z ID (są oznaczone kolorem zielonym),

- 18 nowych itemów wraz z ID (są oznaczone kolorem zielonym),

- listę 40 buff'ów.

 

Jak wiadomo serwer posiada możliwość wgrywania pluginów. Już wkrótce dodam kolejnego TuTa właśnie na temat pluginów do TShock'a. :)

xKaMaSx


exMod


Memory

Opublikowano

Tutorial zaktualizowany 13.02.2012r. !

 

Zmieniono :

- aktualne pliki serwerowe TShock pod wersję 1.1.2,

- listę komendę - teraz jest ich jeszcze więcej ( nie rozpisywałem ich dokładnie, bo prawie każda komenda ma kilka opcji, a gdy coś źle wpiszemy pokażą nam się opcje do wyboru wraz z szablonem wpisywania :) )

- odświeżono linki,

- grafikę napisów :D

 

Dodano :

- instrukcje tworzenia regionu (tzw. cuboida),

- 48 nowych mobów wraz z ID (są oznaczone kolorem zielonym),

- 18 nowych itemów wraz z ID (są oznaczone kolorem zielonym),

- listę 40 buff'ów.

 

Jak wiadomo serwer posiada możliwość wgrywania pluginów. Już wkrótce dodam kolejnego TuTa właśnie na temat pluginów do TShock'a. :)

kto wie jak zrobic zeby pisalo admin
Opublikowano

Pisało ? Ale gdzie ? Przy nicku ? Jeśli tak to domyślnie jest tak ustawiony, a jak nie to widocznie przeoczyłeś ważną część poradnika...

 

d ). gdy serwer będzie gotowy wyświetli w konsoli taką wiadomość : To become superadmin, join the game and type /auth [authcode] <-- w tym miejscu będzie kod, który w późniejszej fazie będziemy potrzebować, aby mieć uprawnienia SuperAdmina.

 

Gdy uruchomisz serwer powinno pisać to co zacytowałem o kodzie. Wtedy wpisujesz :

 

- /auth 'kod z konsoli'

 

i robisz wg instrukcji, które Ci się wyświetlą, czyli :

 

- /user add nick:hasło superadmin ,

- /login hasło ,

- /auth-verify.

 

I powinieneś mieć prawa superadmina i to co chciałeś czyli napis Admin. :)

xKaMaSx


exMod


Memory

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...