Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Tut] Koniec z lagami na Piracie i Oryginale + dodatkowe przyspieszenie Minecraft'a


Marselo

Przyspieszenie Minecraft'a  

79 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który sposób pomóg? Ci bardziej?

    • Granie na serwerze
      19
    • OptiFine
      42
    • Przydzielenie RAM dla Oryginalnego MineCraft'a
      18

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 103
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

 

Witam Wszystkich !

 

Ten Tut ma na celu pomoc Minecraft'owym "piratom". biggrin.gif

Jeśli macie dobry sprzęt i dziwicie się dlaczego macie lagi to ten poradnik jest dla Was.

 

O co chodzi ?

 

Chodzi o to, że piracki MineCraft nie zużywa całej dostępnej pamięci RAM.

Posiadacze oryginalnego MineCraft'a mają możliwość przydzielenia większej ilości RAM, ale piraci niestety nie.

Jest jednak na to sposób wink.gif

 

Co będziemy potrzebować :

 

  • MineCraft
  • Dowolne pliki serwerowe pod naszą wersję Minecraft'a np. 1.8.1
  • Dobre chęci biggrin.gif

 

 

Instrukcja:

 

  • Ściągamy jakiekolwiek pliki serwerowe. Mogą być z pluginami, mogą być bez nich. Im mniej pluginów tym mniejsze lagi. Link do spisu plików serwerowych znajdziecie w FAQ.

     

     

  • Tworzymy serwer. Tutaj po prostu stosujemy się do zasad tworzenia serwera. Jeśli będzie taka potrzeba napisze Tut jak utworzyć serwer wink.gif

     

     

  • Wchodzimy na nasz nowo utworzony serwer i gramy ! smile.gif

 

 

Więcej RAM dla oryginalnego MineCraft'a

 

  • Za pomocą notatnika tworzymy na pulpicie nowy plik start.bat

  • A w jego treści piszemy
javaw -Xmx2048m -Xms1024m -jar "ścieżka dostępu do Minecraft.exe"
W miejsce -Xmx2048m wpisujemy pamięć w MB, w moim przypadku 2 giga, najlepiej wpisać tutaj po prostu połowę swojej pamięci RAM.

1GB- 512

2GB- 1024

3GB- 1536

4GB- 2048

itd.

 

Ścieżka dostępu to np. :

C:\Users\nazwa\Desktop\Minecraft.exe

 

Teraz wystarczy już tylko zapisać i włączyć MineCraft'a tym plikiem ;)

 

 

 

Dodatkowe przyspieszenie:

 

  • Pobieramy mod'a o nazwie OptiFine - Pobierz ! Wersja 1.8.1 Skan

     

     

  • Włączamy "Uruchom" (Win + R) i wpisujemy %appdata% i wchodzi do:

    .minecraft --> bin --> minecraft.jar Otwieramy ten plik programem typu 7-Zip, WinRaR.

     

     

  • Usuwamy folder META-INF.

     

     

  • Kopiujemy wszystkie pliki z pobranej paczki OtiFine do minecraft.jar (patrz punkt 2).

     

     

  • Gramy wink.gif

Link do oryginalnej strony z modem

 

 

Rezultaty:

 

Single Player (Pirat)

20111007193934.png

 

 

Multiplayer (Pirat)

20111007200118.png

 

 

Multiplayer + OptiFine (Pirat)

20111008112420.png

 

 

 

 

FAQ

 

1. Czy to działa na plikach z minecraft.net?

Tak to działa na tych plikach.

 

2. Czy mogę grać z innymi wykorzystując ten sposób?

Tak można grać z innymi wykorzystując ten sposób. Trzeba tylko pamiętać o tym, aby dopasować szybkość swojego łącza do ilości graczy.

 

3. Skąd mogę ściągnąć pliki serwerowe pod moją wersję MineCraft'a?

Pliki serwerowe możesz znaleźć w tym Spisie - Kilk ! lub na głownej stronie MineCraft'a - Klik !

 

4. Czy OptiFine działa też na oryginalnej wersji MineCraft'a?

Tak działa.

 

 

Mam nadzieję, że to Wam pomoże. W razie jakichkolwiek pytań piszcie wink.gif

mi nie dziala z tym ramem a mam 2gb ramu!o co chodzi?

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...