Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Tut] Koniec z lagami na Piracie i Oryginale + dodatkowe przyspieszenie Minecraft'a


Marselo

Przyspieszenie Minecraft'a  

79 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który sposób pomóg? Ci bardziej?

    • Granie na serwerze
      19
    • OptiFine
      42
    • Przydzielenie RAM dla Oryginalnego MineCraft'a
      18

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

oj człowieku mam proca 2GHz jedno jajowiec i 1gb ram mi na teksturach misa x64 chodzi przynajmniej 20fps (wyjątki deszcz nieraz 5fps jest) i mam premium

  • Odpowiedzi 103
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

@Up

Dlatego masz problemy z lagami.

Tutaj to nie jest wina MineCraft'a, tylko Twojego komputera.

Ale bądź dobrej myśli Majong teraz pracował nad optymalizacją MineCraft'a ;)

1294477714-U1.png

Opublikowano

Mam pytanie ponieważ tworzę ten plik start.bat a w nim mam napisane " javaw -Xmx1024 -Xms512m -jar "C:\Documents and Settings\Marcel\Pulpit\Minecraft.exe" " mam 4 gb ramu na komputerze ale jak odpalam ten plik to nic sie nie dzieje nie uruchamia minecrafta proszę o pomoc

Opublikowano

Czekam az wyjdzie ten mod na wersję 1.0.0 , jesli wyjdzie to prosze o linka na pw ,( edytowany temat)

"Sprzęt nie czyni gracza dobrym, ale pomaga dobremu być jeszcze lepszym" ~ Ja

Opublikowano

To działa tylko na serwerze czy też na SP? Bo kiedy odpalam MC za pomocą tego pliku to nic się nie dzieje dalej mam max. 30 FPS. Proszę o szybką pomoc.

Opublikowano

 

 

Więcej RAM dla oryginalnego MineCraft'a

 

  1. Za pomocą notatnika tworzymy na pulpicie nowy plik start.bat
     
     
  2. A w jego treści piszemy

javaw -Xmx2048m -Xms1024m -jar "ścieżka dostępu do Minecraft.exe"

W miejsce -Xmx2048m wpisujemy pamięć w MB, w moim przypadku 2 giga, najlepiej wpisać tutaj po prostu połowę swojej pamięci RAM.

1GB- 512

2GB- 1024

3GB- 1536

4GB- 2048

itd.

 

Ścieżka dostępu to np. :

C:\Users\nazwa\Desktop\Minecraft.exe

 

Teraz wystarczy już tylko zapisać i włączyć MineCraft'a tym plikiem ;)

 

 

 

 

 

 

 

 

Przy tworzeniu notatnika dałem nazwe start.bat wpisałem zawartość zapisałem a to nadal jest jako notatnik .txt ;/ nie da się otwierać w sensie jak naciskam na to to i tak włącza się notatnik.

 

Zawartość jaką ja wpisuję to : javaw -Xmx512m -Xms1024m -jar "C:\Users\Marek\Desktop\Wysypisko\Minecraft.exe"

76561198034439306.png

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Jak sie robi

Przy tworzeniu notatnika dałem nazwe start.bat wpisałem zawartość zapisałem a to nadal jest jako notatnik .txt ;/ nie da się otwierać w sensie jak naciskam na to to i tak włącza się notatnik.

 

Zawartość jaką ja wpisuję to : javaw -Xmx512m -Xms1024m -jar "C:\Users\Marek\Desktop\Wysypisko\Minecraft.exe"

 

Mam ten sam problem.

Opublikowano

Przy tworzeniu notatnika dałem nazwe start.bat wpisałem zawartość zapisałem a to nadal jest jako notatnik .txt ;/ nie da się otwierać w sensie jak naciskam na to to i tak włącza się notatnik.

 

Zawartość jaką ja wpisuję to : javaw -Xmx512m -Xms1024m -jar "C:\Users\Marek\Desktop\Wysypisko\Minecraft.exe"

Ten sposób działa tylko na oryginalnym Minecraft'cie.

1294477714-U1.png

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Witam Wszystkich !

 

Ten Tut ma na celu pomoc Minecraft'owym "piratom". biggrin.gif

Jeśli macie dobry sprzęt i dziwicie się dlaczego macie lagi to ten poradnik jest dla Was.

 

O co chodzi ?

 

Chodzi o to, że piracki MineCraft nie zużywa całej dostępnej pamięci RAM.

Posiadacze oryginalnego MineCraft'a mają możliwość przydzielenia większej ilości RAM, ale piraci niestety nie.

Jest jednak na to sposób wink.gif

 

Co będziemy potrzebować :

 

  • MineCraft

  • Dowolne pliki serwerowe pod naszą wersję Minecraft'a np. 1.8.1

  • Dobre chęci biggrin.gif

 

 

 

Instrukcja:

 

  1. Ściągamy jakiekolwiek pliki serwerowe. Mogą być z pluginami, mogą być bez nich. Im mniej pluginów tym mniejsze lagi. Link do spisu plików serwerowych znajdziecie w FAQ.
     
     
     
     
     
  2. Tworzymy serwer. Tutaj po prostu stosujemy się do zasad tworzenia serwera. Jeśli będzie taka potrzeba napisze Tut jak utworzyć serwer wink.gif
     
     
     
     
     
  3. Wchodzimy na nasz nowo utworzony serwer i gramy ! smile.gif

 

 

 

Więcej RAM dla oryginalnego MineCraft'a

 

  1. Za pomocą notatnika tworzymy na pulpicie nowy plik start.bat
     
     
     
  2. A w jego treści piszemy

javaw -Xmx2048m -Xms1024m -jar "ścieżka dostępu do Minecraft.exe"

W miejsce -Xmx2048m wpisujemy pamięć w MB, w moim przypadku 2 giga, najlepiej wpisać tutaj po prostu połowę swojej pamięci RAM.

1GB- 512

2GB- 1024

3GB- 1536

4GB- 2048

itd.

 

Ścieżka dostępu to np. :

C:\Users\nazwa\Desktop\Minecraft.exe

 

Teraz wystarczy już tylko zapisać i włączyć MineCraft'a tym plikiem ;)

 

 

 

Dodatkowe przyspieszenie:

 

  1. Pobieramy mod'a o nazwie OptiFine - Pobierz ! Wersja 1.8.1 Skan
     
     
     
     
     
  2. Włączamy "Uruchom" (Win + R) i wpisujemy %appdata% i wchodzi do:
    .minecraft --> bin --> minecraft.jar Otwieramy ten plik programem typu 7-Zip, WinRaR.
     
     
     
     
     
  3. Usuwamy folder META-INF.
     
     
     
     
     
  4. Kopiujemy wszystkie pliki z pobranej paczki OtiFine do minecraft.jar (patrz punkt 2).
     
     
     
     
     
  5. Gramy wink.gif

 

 

 

Rezultaty:

 

Single Player (Pirat)

20111007193934.png

 

 

Multiplayer (Pirat)

20111007200118.png

 

 

Multiplayer + OptiFine (Pirat)

20111008112420.png

 

 

 

 

FAQ

 

1. Czy to działa na plikach z minecraft.net?

Tak to działa na tych plikach.

 

2. Czy mogę grać z innymi wykorzystując ten sposób?

Tak można grać z innymi wykorzystując ten sposób. Trzeba tylko pamiętać o tym, aby dopasować szybkość swojego łącza do ilości graczy.

 

3. Skąd mogę ściągnąć pliki serwerowe pod moją wersję MineCraft'a?

Pliki serwerowe możesz znaleźć w tym Spisie - Kilk ! lub na głownej stronie MineCraft'a - Klik !

 

4. Czy OptiFine działa też na oryginalnej wersji MineCraft'a?

Tak działa.

 

 

Mam nadzieję, że to Wam pomoże. W razie jakichkolwiek pytań piszcie wink.gif

 

Jeśli chodzi o więcej RAmu to tworząc ten plik .bat wpisz sobie tak:

@echo off

cd

"%ProgramFiles(x86)%\Java\jre6\bin\java.exe" -Xmx2048m -Xms1024m -jar Minecraft Updater.exe

C:\Users\User\AppData\Roaming\.minecraft\Minecraft Updater.exe

cd .. -- ścieszka dostępu aplikacji

diała troszkę lepiej - pomaga i działa jeszcze płynniej

 

działa też bez zakładania serwera

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Dzieki gosciu, bardzo m ito pomoglo! Masz u mnie limit lajkow!

Wiesz moze tylko skad pobrac najnoweszego optifine??

Tak, proszę niżej możesz pobrać Mod OptiFine na najnowszą wersję Minecraft'a.

 

Download:

http://speedy.sh/WNSff/OptiFine-1.2.3-HD-S-B.zip

 

Skan:

https://www.virustotal.com/file/19c84035009743f5a1f1ea9e9e7f569962526e9347d0474dea4782d877e16ea8/analysis/1331822198/

1294477714-U1.png

  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...