Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Tut] Koniec z lagami na Piracie i Oryginale + dodatkowe przyspieszenie Minecraft'a


Marselo

Przyspieszenie Minecraft'a  

79 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który sposób pomóg? Ci bardziej?

    • Granie na serwerze
      19
    • OptiFine
      42
    • Przydzielenie RAM dla Oryginalnego MineCraft'a
      18

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam Wszystkich !

 

Ten Tut ma na celu pomoc Minecraft'owym "piratom". biggrin.gif

Jeśli macie dobry sprzęt i dziwicie się dlaczego macie lagi to ten poradnik jest dla Was.

 

O co chodzi ?

 

Chodzi o to, że piracki MineCraft nie zużywa całej dostępnej pamięci RAM.

Posiadacze oryginalnego MineCraft'a mają możliwość przydzielenia większej ilości RAM, ale piraci niestety nie.

Jest jednak na to sposób wink.gif

 

Co będziemy potrzebować :

 

  • MineCraft

  • Dowolne pliki serwerowe pod naszą wersję Minecraft'a np. 1.8.1

  • Dobre chęci biggrin.gif

 

 

 

Instrukcja:

 

  1. Ściągamy jakiekolwiek pliki serwerowe. Mogą być z pluginami, mogą być bez nich. Im mniej pluginów tym mniejsze lagi. Link do spisu plików serwerowych znajdziecie w FAQ.
     
     
     
     
  2. Tworzymy serwer. Tutaj po prostu stosujemy się do zasad tworzenia serwera. Jeśli będzie taka potrzeba napisze Tut jak utworzyć serwer wink.gif
     
     
     
     
  3. Wchodzimy na nasz nowo utworzony serwer i gramy ! smile.gif

 

 

 

Więcej RAM dla oryginalnego MineCraft'a

 

  1. Za pomocą notatnika tworzymy na pulpicie nowy plik start.bat
     
     
  2. A w jego treści piszemy

javaw -Xmx2048m -Xms1024m -jar "ścieżka dostępu do Minecraft.exe"

W miejsce -Xmx2048m wpisujemy pamięć w MB, w moim przypadku 2 giga, najlepiej wpisać tutaj po prostu połowę swojej pamięci RAM.

1GB- 512

2GB- 1024

3GB- 1536

4GB- 2048

itd.

 

Ścieżka dostępu to np. :

C:\Users\nazwa\Desktop\Minecraft.exe

 

Teraz wystarczy już tylko zapisać i włączyć MineCraft'a tym plikiem ;)

 

 

 

Dodatkowe przyspieszenie:

 

  1. Pobieramy mod'a o nazwie OptiFine - Pobierz ! Wersja 1.8.1 Skan
     
     
     
     
  2. Włączamy "Uruchom" (Win + R) i wpisujemy %appdata% i wchodzi do:
    .minecraft --> bin --> minecraft.jar Otwieramy ten plik programem typu 7-Zip, WinRaR.
     
     
     
     
  3. Usuwamy folder META-INF.
     
     
     
     
  4. Kopiujemy wszystkie pliki z pobranej paczki OtiFine do minecraft.jar (patrz punkt 2).
     
     
     
     
  5. Gramy wink.gif

 

 

 

Rezultaty:

 

Single Player (Pirat)

20111007193934.png

 

 

Multiplayer (Pirat)

20111007200118.png

 

 

Multiplayer + OptiFine (Pirat)

20111008112420.png

 

 

 

 

FAQ

 

1. Czy to działa na plikach z minecraft.net?

Tak to działa na tych plikach.

 

2. Czy mogę grać z innymi wykorzystując ten sposób?

Tak można grać z innymi wykorzystując ten sposób. Trzeba tylko pamiętać o tym, aby dopasować szybkość swojego łącza do ilości graczy.

 

3. Skąd mogę ściągnąć pliki serwerowe pod moją wersję MineCraft'a?

Pliki serwerowe możesz znaleźć w tym Spisie - Kilk ! lub na głownej stronie MineCraft'a - Klik !

 

4. Czy OptiFine działa też na oryginalnej wersji MineCraft'a?

Tak działa.

 

 

Mam nadzieję, że to Wam pomoże. W razie jakichkolwiek pytań piszcie wink.gif

1294477714-U1.png

  • Odpowiedzi 103
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

Podobno nie popieramy piractwa na forum . <_<

A to jest w pewnym sensie piractwo . Moim zdaniem . =.=

 

 

A co do tematu to nie fake ?

Opublikowano

Podobno nie popieramy piractwa na forum . <_<

A to jest w pewnym sensie piractwo . Moim zdaniem . =.=

 

 

A co do tematu to nie fake ?

Jak masz pisać głupoty to nie pisz... w jakim sensie piractwo? nie rozumiem

@TOP to nie fake, sam tak robie u siebie, co prawda mam premke, ale na serwerze o wiele lepiej śmiga.

35353.png

18703.png

32266.png

Opublikowano

ej nie wie mczy mi sie zdaje czy ja jestem glupi czy cos ale ty tu nie napisales jak to zorbic to o co tu chodzi ?? <_<

242662WizKhalifa.png

Opublikowano

@Up

ja robiłem te screeny na plikach od WickedMaks (tam jest dosyć dużo pluginów).

A na plikach od minecraft.net, kiedyś próbowałem, ale nie sprawdzał różnicy w Fps'ach.

Możecie wykorzystać jakiekolwiek działające pliki serwerowe, jeśli chcesz to sprawdź te pliki ze strony głównej i daj Edit ;)

1294477714-U1.png

Opublikowano

CHŁOPIE JESTEŚ WIELKI !!!!!!!!!!!!!!!!! DZIAŁA Z PLIKAMI Z MNIECRAFT.NET !!!!!!!!!!

 

 

POMOGŁEŚ W 100 % NA NOTEBOOK'U NIE MOGŁEM GRAĆ ALE TERAZ GRA CHODZI JAK MARZENIE !

 

 

MASZ ODE MNIE LIMIT MINUSÓW !!

 

 

JESTEŚ WIELKI !

Opublikowano

Mnie to nic, kompletnie nic nie pomogło, a odwrotnie. Odpaliłem serwer, a tu takie zacinki, że cholera... Na serwerach innych graczy to mi tak pięknie chodzi, ale swój postawiony serwer i czasem singleplayer to masakra. Ten twój sposób nie pomaga.

Opublikowano

Jest mod OptiFine HD_A,a nie jakieś kombinacje z serwerem :O

GG:5542533

Bez jakichkolwiek danych,proszę nie pisać w sprawie pomocy...

Opublikowano

Przecież jest także funkcja w javie która pozwala przyznać więcej ramu...

Mi jakoś optifine pomógł,miałem nawet po 150 fps na takim sprzęcie:

Pentium 2,4Ghz Single Core

768MB Ram

GeForce 5200 128Mb ram..

GG:5542533

Bez jakichkolwiek danych,proszę nie pisać w sprawie pomocy...

Opublikowano

Ja jestem jakiś niekumaty. O co chodzi z "zasadami tworzenia serwera" ? :) Bo ja w ogóle nie rozumiem tego TUT'a

MPC Forum 4Ever

18706.png

 

18698.png

 

18691.png

 

minecraftus.png

 

 

Jeżeli pomogłem daj add.png to nic nie kosztuje ;]

miner10.png

 

 

Prosze o zdjęcie 5% :)

Opublikowano

@Up

Chodzi o to, że to już nie moją brożka.

Jeśli znajdziesz jakieś pliki serwerowe to tam Ci wytłumaczą jak zrobić serwer, a nie ja ;)

 

@Top

Update 1.1

Dodatkowe przyspieszenie ;)

1294477714-U1.png

Opublikowano

Tyle, że ja UMIEM stworzyć serwer ale nie widze w tym TUT'cie nic szczególnie zaskakującego. Tworzenie serwa jak tworzenie...

MPC Forum 4Ever

18706.png

 

18698.png

 

18691.png

 

minecraftus.png

 

 

Jeżeli pomogłem daj add.png to nic nie kosztuje ;]

miner10.png

 

 

Prosze o zdjęcie 5% :)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...