Skocz do zawartości

Pytanie

Autor tematu Napisano

Dobry wieczór. Zacząłem rozkminiać c++ i mam kilka pytań.

1. Zacząłem czytać książkę Allaina Alexa - Przewodnik dla początkujących i znalazłem tam wzmiankę o C++11. Z tego co wyczytałem na google najnowsza (versja chyba, ta?) c++ to 17. Jaka jest różnica między nimi oraz czy jest w ogóle sens uczenia się z książki opisującej c++11 sprzed paru lat?

2. Czy visual studio 13 będzie dobrym wyborem do edycji i kompilacji kodu? Ta książka o której wspominałem w pkt. 1 oraz youtuber Mirosław Zelenta którego też lubię posłuchać używają programu code blocks.

3. W vs13 zrobiłem pierwszy "program" z książki, oczywiście mówię o hello world i po wpisaniu kodu funkcji

#include <iostream>
int main()
{
    std::cout << "Hello, world" << std::endl;
}

i uruchomieniu programu włącza się na pół sec okno cmd i zamyka, nawet nie widzę tego komunikatu. Poszukałem na tubach taki kod

#include <iostream>
using namespace std;
int main()
{
    cout << "yo nyga";
    cin.get();
    return 0;
}

i okno się pojawia do póki nie wcisnę entera. Czemu tak nie jest w pierwszym przypadku?

4. .

std::cout << "Hello, world" << std::endl;.

//czemu po end jest jeszcze l kurna

5. co to za logi

' (Win32): Loaded 'C:\Users\cjj420\Desktop\c++\Project1\Debug\Project1.exe'. Symbols loaded.
'Project1.exe' (Win32): Loaded 'C:\Windows\SysWOW64\ntdll.dll'. Cannot find or open the PDB file.
'Project1.exe' (Win32): Loaded 'C:\Windows\SysWOW64\kernel32.dll'. Cannot find or open the PDB file.
'Project1.exe' (Win32): Loaded 'C:\Windows\SysWOW64\KernelBase.dll'. Cannot find or open the PDB file.
'Project1.exe' (Win32): Loaded 'C:\Windows\SysWOW64\msvcp120d.dll'. Cannot find or open the PDB file.
'Project1.exe' (Win32): Loaded 'C:\Windows\SysWOW64\msvcr120d.dll'. Cannot find or open the PDB file.
The thread 0x1828 has exited with code 0 (0x0).
The thread 0x2520 has exited with code 0 (0x0).
The program '[12552] Project1.exe' has exited with code 0 (0x0).

Dzięki za pomoc!!

2 odpowiedzi na to pytanie

Polecane posty

• 1

1. Na etapie podstaw dużych różnic nie zobaczysz, ale sugerowałbym wybor czegoś nowszego, bo trochę się zmieniło.

2. VS to kombajn, oczywiście możesz z niego korzystać, ale dobrym wyborem jest też dev czy codeblocks. Jesli jednak korzystasz z visual to chociaż w najnowszych wersjach.

3. Dev czy CB w najnowszych wersjach nie wymagają już dodawania system pausa czy czekania na Input.

4. Bo jest to skrót od end line.

5. Logi kompilacji, przy pomyślnym buildzie na tym etapie nie są ci potrzebne.

• 1

Po drodze był już VS15, mamy VS17, a nadchodzi już VS19, więc nie, 13 to nie jest dobrym wyborem. Tak samo z wersją języka. Od czasów 11 trochę czasu minęło, pamiętam jak trochę temu chciałem uczyć się ze starej książki Grębosza i zniechęciłem się, bo przykłady nie działały (czasy jeszcze podstawówki). Ogólnie nie widzę powodów żeby korzystać z CB lub Dev'a, a nie Visual Studio, jedyne co to nie wykorzystasz od razu jego potencjału i tyle, ale obędziesz się już ze środowiskiem. Jak jesteś uczniem/studentem zawsze możesz ogarnąć licencje uczniowską na CLion od JetBrains.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...