Skocz do zawartości

Porozmawiajmy o polskiej społeczności w internecie!

`.Łukasz.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Dlaczego ''Polska Społeczność'' Jest taka, że sami siebie zgłaszają? ? 

Do czego zmierzam?

- Jeden drugiego zgłasza za crack licencje a Ty musisz wydać swoje własne ciężko zarobione pieniądze na licencje.. 

To co dzisiaj zobaczyłem:

A teraz sobie pomyślcie, co mielibyście za te pieniądze, jaką radość moglibyście sprawić swojej osobie lub komuś bliskiemu ?

Dlaczego nie możecie się wspólnie wspierać tylko jeden drugiego musi zgłaszać a Ty zamiast się dogadać z innymi, mógłbyś zaoszczędzić sobie pieniążki ? 

Ps. Nikt mnie nie zgłosił.. 

Chodzi tu w dużej mierze o zazdrość. Jak widzą że projekt odnosi sukces, to celem zazdrośników jest jak najszybsze pozbycie się danej konkurencji. Rzeczywiście powinniśmy żyć w zgodzie i nie zgłaszać się nawzajem.

Z drugiej strony nie dziwię się osobie zgłaszającej. Ona pewnie wydała dużo pieniędzy na swój serwer i widząc że jakiś crackowany ts3 ma więcej osób to zazdrość się uruchamia i zgłaszają.

Najbardziej wkurzające jest na siłę rozkręcenie swojego serwera, tzn. wbija się na serwery, które mają parę osób i na PW zapraszają na swój serwer, czy też głosowo to załatwiają co jest żenujące i ukazuje brak organizacji ze strony reklamowanego serwera.

Osoby, które jadą na crackowanej licencji to najczęściej dzieciaki, którym ciężko wydać pieniądze. Według mnie osoba, która chcę tworzyć poważny projekt, powinna wydawać pieniądze jeżeli zajdzie taka potrzeba.

Nie chodzi tu o zazdrość a o uczciwość, jeśli tak ganisz za zgłaszanie czyli uważasz, że piractwo jest czymś dobrym... Moim zdaniem jeśli ktoś chcę prowadzić serwer to powinien się liczyć z kosztami. Jeśli kogoś nie stać to nie powinien się za to zabierać. W dzisiejszych czasach z TS'a praktycznie nie da się zarobić  do czego doprowadzili sami właściciele oferując coraz więcej za darmo. Ceny licencji jakie są takie są, tego nie zmienimy. Jak dla mnie piractwo jest równe z kradzieżą i serwery działające na cracku nie powinny istnieć. Mam również szczerą nadzieje, że sam TeamSpeak zrobi coś co wykurzy złodziei. 

@`.Łukasz.  co za ironia Ty piszesz o Polskiej społeczności Team Speak  a sam niedawno latałeś po serwerach i reklamowałeś swój... serwer masz postawiony naprawdę na wysokim poziomie i myślę, ze nie potrzebujesz tego typu reklam. Jak dla mnie reklamowanie się u innych to jest dopiero szczyt bezczelności sięgający poziomu dna. Jeśli chcemy coś poprawić w tej społeczności to może powinniśmy zacząć od siebie? 

Każdy powinien sam pracować na swój sukces w sposób uczciwy a nie kradnąc licencje, reklamując się na innych serwerach czy podwalając gildie.

Edytowane przez Wonoace

sygnatura.png

1 godzinę temu, Wonoace napisał:

Nie chodzi tu o zazdrość a o uczciwość, jeśli tak ganisz za zgłaszanie czyli uważasz, że piractwo jest czymś dobrym... Moim zdaniem jeśli ktoś chcę prowadzić serwer to powinien się liczyć z kosztami. Jeśli kogoś nie stać to nie powinien się za to zabierać. W dzisiejszych czasach z TS'a praktycznie nie da się zarobić  do czego doprowadzili sami właściciele oferując coraz więcej za darmo. Ceny licencji jakie są takie są, tego nie zmienimy. Jak dla mnie piractwo jest równe z kradzieżą i serwery działające na cracku nie powinny istnieć. Mam również szczerą nadzieje, że sam TeamSpeak zrobi coś co wykurzy złodziei. 

@`.Łukasz.  co za ironia Ty piszesz o Polskiej społeczności Team Speak  a sam niedawno latałeś po serwerach i reklamowałeś swój... serwer masz postawiony naprawdę na wysokim poziomie i myślę, ze nie potrzebujesz tego typu reklam. Jak dla mnie reklamowanie się u innych to jest dopiero szczyt bezczelności sięgający poziomu dna. Jeśli chcemy coś poprawić w tej społeczności to może powinniśmy zacząć od siebie? 

Każdy powinien sam pracować na swój sukces w sposób uczciwy a nie kradnąc licencje, reklamując się na innych serwerach czy podwalając gildie.

Witam,

Reklamowałem się bo gdzieś trzeba się reklamować.. Dobrze wiesz, że każdy się reklamuje.. i nawet w ciągu jednego dnia u mnie z 5 banów dziennie jest z powodem ''reklama''. Więc, dlaczego ja nie mogę się reklamować skoro inni reklamują swoje syfy u mnie? Mam już głęboko gdzieś opinie innych, mało co mnie to interesuje. Jak komuś nie pasuję, nie musi korzystać z mojego serwera.. Niech sobie samemu postawi serwer i płaci : ) 

Pozdrawiam.

Cytat

- Jeden drugiego zgłasza za crack licencje a Ty musisz wydać swoje własne ciężko zarobione pieniądze na licencje.. 

O chuj, Ty tak serio XD? Rozumiem, że myślisz, że teamspeak jest rozwijany przez dobroczynne krasnoludki, które żywią się radością użytkowników.

Za każdym biznesem stoją jacyś ludzie, którzy też muszą z czegoś żyć. Tu jest pokaz prawdziwej "polskiej społeczności", osoby którym wszystko się należy, oczywiście za darmo. Bo oni zarabiają ciężko pieniążki, a Ci źli przedsiębiorcy próbują ich wręcz OGRABIĆ z nich, bo sprzedają swój produkt, na którym, UWAGA UWAGA, próbują zarobić. Tu można łatwo rozróżnić przeciętnego zjadacza chleba od osoby, która chociaż ma jakiekolwiek pojęcie o prowadzeniu biznesu.

Ten temat to jakiś śmiech na sali xd. Jak Cię ktoś kiedyś okradnie to też nie zgłaszaj na policje, Polak na Polaka będzie donosił?

2 godziny temu, `.Łukasz. napisał:

Witam,

Reklamowałem się bo gdzieś trzeba się reklamować.. Dobrze wiesz, że każdy się reklamuje.. i nawet w ciągu jednego dnia u mnie z 5 banów dziennie jest z powodem ''reklama''. Więc, dlaczego ja nie mogę się reklamować skoro inni reklamują swoje syfy u mnie? Mam już głęboko gdzieś opinie innych, mało co mnie to interesuje. Jak komuś nie pasuję, nie musi korzystać z mojego serwera.. Niech sobie samemu postawi serwer i płaci : ) 

Pozdrawiam.

Na Twoim serwerze byłem raz, zaraz po starcie. I nie każdy się reklamuje w taki sposób... Ja tego nie robię. Jeśli uważasz, że to jedyny sposób na pozyskanie użytkowników to widzę właśnie poziom Twojej kreatywności. To, że inni poniżają się do tego stopnia by latać po innych serwerach i się reklamować to nie znaczy, że Ty również musisz to robić. I tak jak napisałem wyżej. Jak chcemy coś poprawić w tej społeczności to zacznijmy od zmian u siebie i w sobie... 

sygnatura.png

Ja prowadząc teamspeaka 3 lata, nigdy nie myślałem o zakupie licencji, aż do momentu, gdy jeden serwer z zazdrości Nas zgłosił i trafiliśmy na grey list, rozumiem, nie fajnie, bo piractwo, jednak to trochę pieniędzy. Wydaliśmy te kilkaset złotych, bo dbamy o to, żeby użytkownicy mogli się dobrze czuć i żeby administracja też miała swoje. Płacimy za wszystko ze swoich pieniędzy bez praktycznie żadnego profitu, dlaczego taki serwer? Bo patrzymy też na innych. Nie reklamujemy się nigdzie, ludzie sami Nas znajdują i przychodzą, czasami tylko zawieramy nowe współprace, ale to także przez "marketing gołębiowy", niż, żebyśmy sami chodzili po serwerach i reklamowali, w ogóle nie rozumiem tego fenomenu wchodząc na serwer i co, siejesz fake info, dajesz lepsze warunki? A potem "czemu społeczność jest taka chujowa", bo jak wchodzi Ci kolejny debil (innego określenia na to nie ma) i zaczyna takie zagrywki to sam się, aż prosisz o to, żeby zamiast żyć w zgodzie to po prostu dojechać. 

Jest wiele serwerów, które ma swoje community, tworzy to na swój sposób, bez debilnych pomysłów chodzenia i reklamowania po innych serwerach, tylko pracą i własnymi pomysłami ściągają ludzi po przez media społecznościowe, przygarnianie innych teamspeaków, czy po prostu wydają kolejne pieniądze na reklame u youtuberów czy z takimi zawierają współprace. 

k4L2ZMS.png

33 minuty temu, Wonoace napisał:

Na Twoim serwerze byłem raz, zaraz po starcie. I nie każdy się reklamuje w taki sposób... Ja tego nie robię. Jeśli uważasz, że to jedyny sposób na pozyskanie użytkowników to widzę właśnie poziom Twojej kreatywności. To, że inni poniżają się do tego stopnia by latać po innych serwerach i się reklamować to nie znaczy, że Ty również musisz to robić. I tak jak napisałem wyżej. Jak chcemy coś poprawić w tej społeczności to zacznijmy od zmian u siebie i w sobie... 

Nie uważam, że jest to jedyny sposób na pozyskanie użytkowników - Gdzie tak napisałem? W praktyce u mnie wygląda to tak, widząc, że ktoś reklamuje swój serwer na moim serwerze - wejdę tam i zrobię to samo. Jak już to nie ''kreatywności'' a ''Pomysłowości na rozwijanie serwera''. Pragnę jeszcze zaznaczyć, że jest to tylko TeamSpeak.

30 minut temu, `.Łukasz. napisał:

Nie uważam, że jest to jedyny sposób na pozyskanie użytkowników - Gdzie tak napisałem? W praktyce u mnie wygląda to tak, widząc, że ktoś reklamuje swój serwer na moim serwerze - wejdę tam i zrobię to samo. Jak już to nie ''kreatywności'' a ''Pomysłowości na rozwijanie serwera''. Pragnę jeszcze zaznaczyć, że jest to tylko TeamSpeak.

Jeśli to dla Ciebie tylko TeamSpeak to po co to robisz? ? Po co się mścisz? Po co w ogóle prowadzisz serwer? Zysków raczej z tego nie masz. Więc jeśli tego nie lubisz lub nie robisz tego z pasji to w takim razie pytam, po grom prowadzisz serwer? Przecież to tylko TeamSpeak xD Dla Ciebie to może tylko TeamSpeak a dla innych to pasja, mase włożonej kasy i pracy, godziny przegadane z ludźmi, tworzenie swojej własnej społeczności. Jesli to dla Ciebie tylko TeamSpeak to po grom się prujesz do osób które zgłaszają serwery za crack licencję? Przecież to tylko TeamSpeak. Z takim podejściem nie wróżę sukcesów. 

30 minut temu, `.Łukasz. napisał:

xD

Edytowane przez Wonoace

sygnatura.png

31 minut temu, Wonoace napisał:

Jeśli to dla Ciebie tylko TeamSpeak to po co to robisz? ? Po co się mścisz? Po co w ogóle prowadzisz serwer? Zysków raczej z tego nie masz. Więc jeśli tego nie lubisz lub nie robisz tego z pasji to w takim razie pytam, po grom prowadzisz serwer? Przecież to tylko TeamSpeak xD Dla Ciebie to może tylko TeamSpeak a dla innych to pasja, mase włożonej kasy i pracy, godziny przegadane z ludźmi, tworzenie swojej własnej społeczności. Jesli to dla Ciebie tylko TeamSpeak to po grom się prujesz do osób które zgłaszają serwery za crack licencję? Przecież to tylko TeamSpeak. Z takim podejściem nie wróżę sukcesów. 

Prowadzę serwer bo robię to z pasji od kilku lat. Po co wgl zadajesz mi takie pytania, bo napisałem ''To tylko TeamSpeak'' Tak, tylko TeamSpeak.. W dzisiejszych czasach zrobić serwer to nie jest coś trudnego.. To nie jest serwer METIN2 w tym też siedzę i jest trochę więcej zabawy niż TeamSpeak.. Dlatego napisałem ''To tylko TeamSpeak'' Widzę, że nie ogarniasz tego.. Nie ''pruje'' się o to, tylko próbuje się dowiedzieć, dlaczego istnieją tacy ludzie, którzy nie potrafią żyć w zgodzie. Ja osobiście z crack korzystałem w 2015 roku i od 2016 roku korzystam z legalnej licencji ale mało ważne.. Nie musisz mi wróżyć sukcesów, sukces już osiągnąłem. Widzę również, że szukasz niepotrzebnej zaczepki i nie rozumiesz o co tutaj chodzi, więc zakończmy już tą dyskusję.

Pozdrawiam.

12 minut temu, `.Łukasz. napisał:

Prowadzę serwer bo robię to z pasji od kilku lat. Po co wgl zadajesz mi takie pytania, bo napisałem ''To tylko TeamSpeak'' Tak, tylko TeamSpeak.. W dzisiejszych czasach zrobić serwer to nie jest coś trudnego.. To nie jest serwer METIN2 w tym też siedzę i jest trochę więcej zabawy niż TeamSpeak.. Dlatego napisałem ''To tylko TeamSpeak'' Widzę, że nie ogarniasz tego.. Nie ''pruje'' się o to, tylko próbuje się dowiedzieć, dlaczego istnieją tacy ludzie, którzy nie potrafią żyć w zgodzie. Ja osobiście z crack korzystałem w 2015 roku i od 2016 roku korzystam z legalnej licencji ale mało ważne.. Nie musisz mi wróżyć sukcesów, sukces już osiągnąłem. Widzę również, że szukasz niepotrzebnej zaczepki i nie rozumiesz o co tutaj chodzi, więc zakończmy już tą dyskusję.

Pozdrawiam.

Dobrze rozumiem o co chodzi i nie szukam zaczepki... I jeśli piszesz, że to tylko TeamSpeak to nie wiem czy to robosz z pasji. Tu nie chodzi o trudność w postawieniu serwera itd tylko co dla Ciebie znaczy Twój serwer. Myślę, że jest ważny więc nie możesz powiedzieć to tylko TeamSpeak bo jeśli osoba trzecia spowodowała by, że byś stracił wszystko związane z tym serwerem to byś się wkurzył. Nie rozmawiamy tu o trudnościach technicznych a o społeczności. Więc jeśli już poruszasz taki temat to na początku zastanów się czy Ty postępujesz uczciwie w obec innych serwerów bo jak dla mnie reklamowanoe się u innych nie jest uczciwe i powtórzę jeszcze raz jak chcesz coś zmienić to zacznij od siebie. Również pozdrawiam. 

sygnatura.png

4 godziny temu, Wonoace napisał:

Dobrze rozumiem o co chodzi i nie szukam zaczepki... I jeśli piszesz, że to tylko TeamSpeak to nie wiem czy to robosz z pasji. Tu nie chodzi o trudność w postawieniu serwera itd tylko co dla Ciebie znaczy Twój serwer. Myślę, że jest ważny więc nie możesz powiedzieć to tylko TeamSpeak bo jeśli osoba trzecia spowodowała by, że byś stracił wszystko związane z tym serwerem to byś się wkurzył. Nie rozmawiamy tu o trudnościach technicznych a o społeczności. Więc jeśli już poruszasz taki temat to na początku zastanów się czy Ty postępujesz uczciwie w obec innych serwerów bo jak dla mnie reklamowanoe się u innych nie jest uczciwe i powtórzę jeszcze raz jak chcesz coś zmienić to zacznij od siebie. Również pozdrawiam. 

Napisałem to w takim sensie, że na dzisiejsze czasy nie jest trudno zrobić dobrego serwera jak ma się pieniądze.. Teraz wszystko mamy wystawione na tacy, pełno poradników. Dodatkowo, jest wiele osób, które nawet zostaną Twoim technikiem.. Dla mnie mój serwer znaczy wiele, dzięki niemu poznałem mnóstwo wspaniałych ludzi gdzie z niektórymi nawet spotykam się w życiu realnym. Dlaczego mówisz mi, że nie postępuje uczciwie wobec innych serwerów? Mnie nie interesuje czyiś serwer.. A ludzie z innych serwerów wchodzą do mnie i się reklamują, robią wszystko, żeby zaszkodzić.. m.in. dlatego pojawił się taki temat.. Dlaczego Polak z Polakiem nie może żyć w zgodzie? Jak się komuś powodzi to ten ktoś nie pozwoli na to, bo jemu się nie powodzi i zrobi wszystko, żeby to zepsuć.. 

Mam nadzieję, że jest to ostatni post, który odpowiada na twoje odpowiedzi.. Nie mam ochoty jakoś na pisanie! :/ 

9 godzin temu, `.Łukasz. napisał:

Napisałem to w takim sensie, że na dzisiejsze czasy nie jest trudno zrobić dobrego serwera jak ma się pieniądze.. Teraz wszystko mamy wystawione na tacy, pełno poradników. Dodatkowo, jest wiele osób, które nawet zostaną Twoim technikiem.. Dla mnie mój serwer znaczy wiele, dzięki niemu poznałem mnóstwo wspaniałych ludzi gdzie z niektórymi nawet spotykam się w życiu realnym. Dlaczego mówisz mi, że nie postępuje uczciwie wobec innych serwerów? Mnie nie interesuje czyiś serwer.. A ludzie z innych serwerów wchodzą do mnie i się reklamują, robią wszystko, żeby zaszkodzić.. m.in. dlatego pojawił się taki temat.. Dlaczego Polak z Polakiem nie może żyć w zgodzie? Jak się komuś powodzi to ten ktoś nie pozwoli na to, bo jemu się nie powodzi i zrobi wszystko, żeby to zepsuć.. 

Mam nadzieję, że jest to ostatni post, który odpowiada na twoje odpowiedzi.. Nie mam ochoty jakoś na pisanie! :/ 

Nie chodzi o to czy interesuje Cię czyjś serwer ale jeśli każdy będzie stosował zasadę oko za oko to nic się nie zmieni w tej społeczności... Dlaczego Polak z Polakiem nie może żyć w zgodzie i nie stosować tej zasady? Jeden zrobił głupotę to trzeba to powtarzać? Większość reklam na innych serwerach są od Administracji bez wiedzy właściciela projektu... Ja mimo, że prowadzę nie wielki serwer a jedyną reklamę mam na grupie jednych YouTuberów to też są barany które wchodzą i reklamują inne serwery i z reguły jest to ktoś z Administracji kto chce się podlizać właścicielowi. Ja wówczas wchodzę na taki serwer i proszę właściciela o reakcję, oczywiście również takiego osobnika banuję. Nie odgrywam się oko za oko bo to nie ma najmniejszego sensu. Jeśli wiem, że to sam właściciel reklamował to mam wywalone - ban i po sprawie. Może odejdą mi te 2 osoby ale jakoś nie chce mieć u siebie chorągiewek... Mam stałych użytkowników którzy ignorują reklamy innych i jakoś nie celuję pod masówkę z setką gildii z MC. Wręcz przeciwnie odcinam się od takowych gildii. 
Może źle odebrałeś moje poprzednie wpisy ale chodzi mi o to, że narzekanie na społeczność, że Polak z Polakiem nie może żyć w zgodzie a jednoczesne łamanie jakichkolwiek zasad życia w zgodzie to jak dla mnie trochę hipokryzja... Może nie osiągnąłem sukcesu z serwerem takiego jak Ty, może nie mam tych 100 osób nawet na serwerze ale mam pewne zasady którymi się w życiu kieruje i podczas prowadzenia serwera również je stosuje. Chciałbym żeby na stał dzień gdzie nie będzie cracowanych licencji, podpierdzielania gildii czy też reklamowania się u innych. Ja sam tego nie zmienię ale mogę próbować tylko sam żyć w zgodzie z innymi ludźmi jak i serwerami. Zawsze gdy ktoś prosi mnie o pomoc staram się takowej pomocy udzielić i gdyby chociażby część z właścicieli tych czołowych projektów w Polsce chciała coś zmienić to myślę, że może by się udało. W dzisiejszych czasach ciężko jest rozkręcić serwer z takim podejściem jak moje ale jakoś mi się nie spieszy i tak jak napisałeś wyżej, że mając pieniądze można zrobić super projekt. Dodam do tego, że w dzisiejszych czasach ciężko o serwer który będzie się wyróżniał czymś od tak na pierwszy rzut oka bo wszędzie jest niemal to samo, boty mają niemal identyczne funkcje a grafiki to już podstawa. Jedyne czym można się wyróżnić to ludzie... Jedni wolą siedzieć tam gdzie Administracja po wejściu na CP wita się słowami Siemia Kur** inni wolą spokojne miejsce gdzie nie będzie jakiegoś przepychu jakichś statystyk i będzie na serwerze trzymany jakiś poziom kultury a są też chorągiewki które nie potrafią wybrać i latają z serwera na serwer. Na serwerach TS siedzą z reguły młode osoby i jak dla mnie sposób prowadzenia takowego serwera ma wpływ w małym stopniu na wychowanie takich osób. Jeśli my jako właściciele będziemy pozwalali na jakieś zachowania i sami będziemy się zachowywać nie odpowiednio to nie zdziwię się jak za 30 lat idąc ulicą i mijając rodzinę z małym dzieckiem będę słyszał słowo Kur** jako przecinek... To samo tyczy się cracowanych licencji... nie oszukujmy się to jest kradzież  i co mamy pozwalać na to by kradzież była uważana za coś dobrego? 
Przestańmy narzekać a zacznijmy działać... ale na początku zacznijmy od zmian u siebie i w sobie bo bez tego nic się nie zmieni i będzie wieczne narzekanie....

sygnatura.png