Witaj na MultiPlayer Community Forum | Kody, Porady | Gry online

Zarejestruj się, aby otrzymać dostęp do wszystkich funkcjonalności forum.

15 postów w tym temacie

Autor tematu Napisano · Zgłoś post

Projekt, pod roboczą nazwą "SF_OLD", początkowo polegać miał na stworzeniu czystych plików serwerowych pod starą wersję gry Shakes&Fidget. 

Finalnie, jako autor projektu i jego jedyny członek, postanowiłem, iż zamiast udostępniać pliki, stworzę stabilny serwer dla graczy i domknę temat starej wersji raz na zawsze.

Serwer będzie przeznaczony dla wąskiego grona graczy, którzy chcieliby oderwać się od nowej wersji silnika i wrócić do tej starej.

Sam serwer jest stuprocentowym odzwierciedleniem starego globalnego serwera. Wszystkie funkcje i algorytmy pozostały niezmienione.

Zmianie uległo jedynie zdobywane złoto oraz doświadczenie (Powiększone 5 razy).

Będzie to pierwszy, w pełni skończony serwer na starej wersji. Wszystkie skrypty są autorskie i zostały napisane od podstaw. 

Aby nie kolidować z innymi serwerami, start odbędzie się 08.09.2017 (piątek) o godzinie 18:00.

Adres: SF-Classic.eu

Silnik

Serwer zostanie postanowiony na starej wersji silnika (wersja 555). Nie będzie to jednak czysty silnik. Aby wyciągnąć jak najwięcej potencjału z tej maszyny, poprawiłem oraz zoptymalizowałem część skryptów, skasowałem zbędny kod i zastosowałem nowsze, czasem alternatywne rozwiązania. Wszystko to wpływa na jakość rozgrywki i nie ingeruje w żaden sposób na samą grę. Nie będę także zmieniał grafiki na nowszą, gra zostanie zachowana w klasycznym stylu.

W przyszłości dojdzie jeszcze kilka rzeczy, które będę miał zamiar wprowadzić do silnika, np. pełna konfiguracja, poprawione wczytywanie skryptów oraz grafik, czy lepsze zabezpieczenia.

Pliki

Całe pliki serwerowe zostały napisane od podstaw przez moją osobę. Nie było to dość łatwe zadanie, zważając na stary silnik z pewnymi ograniczeniami. Głównym celem była pełna optymalizacja i lepsze zabezpieczenia. Oprócz wszystkiego co posiadał serwer globalny na serwerze pojawi się także kilka drobnych nowości i poprawek takich jak nowe ikony płatności czy czat globalny.

Błędy

Wszystkie błędy, które mogliście spotkać na innych serwerach, tutaj nie występują. Jest to efekt autorskich skryptów i rozwiązań. Oprócz tego zostały także naprawione błędy występujące na serwerze globalnym. Mimo tego, że funkcje były sprawdzane, jest szansa na wystąpienie błędów poprzez zwykłe niedopatrzenie. Każdy błąd możecie zgłosić w tym temacie, lub w prywatnej wiadomości.

Przyszłość

Chwilowo na serwerze nie ma tak zwanych dodatków, które na globalnym serwerze wprowadziły aktualizacje, czyli: lustro, album, portal, wiedźma oraz wieża. Są to rzeczy dodatkowe, które dopisane zostaną do istniejących plików, a ich stworzenie zajmie maksymalnie jeden dzień. Start serwera pierwszego (S1) jest równoznaczny z uruchomieniem i udostępnieniem projektu. Wszystkie powyższe rzeczy zostaną dodane w ciągu 1-2 tygodni, ponieważ chciałbym sprawdzić jak zachowa się cała gra przy większej ilości graczy oraz czy nie występują jakieś drobne błędy. Poza tym, co wymieniłem, chciałbym także lepiej zautomatyzować płatności, rozszerzyć panel administratora, dodać nowe funkcje do czatu globalnego oraz udostępnić dodatkowe, darmowe formy pozyskiwania grzybów jak: prezenty za logowanie, kupony czy reklamy.

Płatności

Na serwerze będą znajdować się płatności. Istnieje możliwość zakupu grzybów poprzez różne metody płatności (PSC, PayPal, SMS, Steam).

Aby być w porządku wobec graczy opiszę jak wygląda kwestia opłat:

Każdego miesiąca trzeba opłacić maszynę. Aktualnie koszt maszyny to 15 zł, dzięki dobrej optymalizacji plików. Dodatkowo, co rok, trzeba opłacić domenę, której koszt wynosi 80 zł. 

Nie są to duże kwoty i nawet przy braku zarobków jestem w stanie opłacać serwer. W przypadku większego zysku niż 15 zł/miesiąc, pieniądze będą przeznaczane na lepszą maszyną, protokół SSL, reklamę i ewentualnie grafikę, czy serwer TS3. 

Wszystko zależy oczywiście od graczy, jeśli będą oni, będzie serwer. Jestem w stanie zapewnić zabezpieczony, zoptymalizowany i opłacony serwer, na którym ludzie będą mogli spędzać czas.

Jak już pisałem, jest to mały projekt stworzony głównie dla graczy, którzy wiedzą jak wygląda stara wersja i chcą do niej wrócić. Postaram się Wam zapewnić rozrywkę na najwyższym poziomie. Żeby nie było tak nudno, po skończeniu S1 można wypuścić kolejny serwer, aby gracze mogli na nowo walczyć o TOP 1.

Jeżeli macie jakieś propozycje lub chcecie pomóc, ponieważ jestem jedynym członkiem ekipy, to możecie kontaktować się ze mną prywatnie lub pisać poniżej.

3 osoby lubią to

Polecam :P oby tylko autor nie zasnął z serwerem.

Sewer uruchomiony, adres w głównym wątku.

Znalazłem błąd - czas misji nie jest taki jak na globalu. Trwa ona 15 sekund a powinna 18 na 2 levelu.

Dnia 8.09.2017 o 18:41, Aragium napisał:

Znalazłem błąd - czas misji nie jest taki jak na globalu. Trwa ona 15 sekund a powinna 18 na 2 levelu.

Racja, podczas lvl-upa i zakończenia zadania, generowane są nowe misje o jeden poziom mniej niż nasz. Dzięki za zgłoszenie błędu.

Tak jak mówiłem, zależy mi na perfekcyjnym działaniu podstawowej gry, więc już dzisiaj zawitała drobna aktualizacja. Dopiero za 1-2 tygodnie będę mógł się zabrać za dodatkowe funkcje (album, lustro itp), które urozmaicą rozgrywkę. Aktualnie, poza tematem na MPC Forum, serwer nie posiada żadnej innej formy reklamy. Promocją serwera zajmę się po skończeniu wszystkich dodatków, które znajdowały się na globalnym serwerze.

Lista wszystkich aktualizacji oraz opis zmian, które wprowadzają, dostępna jest na stronie głównej, w zakładce "Lista zmian". Bezpośredni link: Przenieś mnie

1 osoba lubi to

Kolejna, drobna aktualizacja zawitała na serwerze.

Kolejny dzień, kolejna aktualizacja. Jest to prawdopodobnie ostatnia aktualizacja dotycząca poprawek podstawowej wersji plików. 

Aktualnie celem jest dodanie wojen oraz lochów gildii, a także dopisanie akcji usuwania gracza, usuwanie członków gildii oraz detronizacja oficera. Do końca tygodnia powinno być to zrobione.

Następny update pojawił się na serwerze. W skrócie:

- Dodanie opcji detronizacji lidera gildii

- Naprawienie: kluczy, kosztów przedmiotów, szans na specjalne misje, zaproszeń do gildii

35 minut temu, myka997 napisał:

Naprawić.

ewq.png

Mógłbyś podać nazwę postaci, poziom oraz opisać jak wystąpił błąd? Przyśpieszy to jego zlokalizowanie i naprawienie.

#EDIT

Błąd naprawiony. Podaj nazwę konta, żebym mógł przekazać Ci nagrodę

Napisano (edytowany) · Zgłoś post

Ciekawy serw ale na 60+ ciężko :P

Jak ktoś chce to gildia "Kurwiarze" zaprasza :p

Edytowano przez lujek1232

Pierwsza, duża aktualizacja jest już dostępna. Lista wszystkich zmian znajduje się na stronie głównej, a najważniejsze z nich to: Dodanie wojen gildii oraz grzybowej katapulty.

8 godzin temu, GILUxDILU napisał:

Pierwsza, duża aktualizacja jest już dostępna. Lista wszystkich zmian znajduje się na stronie głównej, a najważniejsze z nich to: Dodanie wojen gildii oraz grzybowej katapulty.

No teraz to exp leci jak na priva przystało a nie jak na globalu .. :D 

Kolejna aktualizacja, w skrócie:

- Dodano lochy gildii

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

O forum

MPCforum.pl to największe w Polsce i tej części internetu forum o grach komputerowych. Znajdziesz u nas wszystko czego szukasz, niezależnie czy szukasz kodów do gier, poradników jak pokonać kolejny poziom w swojej ulubionej grze, czy po prostu miejsca do podzielenia się swoją pasją – grami. Od prawie dziesięciu lat tworzymy miejsce przyjazne każdemu, poszukującym przyjaciół i znajomych do wspólnej gry, czy też graczom szlifującym swoje umiejętności do maksimum. Dla wytrwałych poszukiwaczy oferujemy dostęp do mrocznej wiedzy, botów do gier, a także innych ułatwień w rozgrywce. Niezależnie czego szukasz: zabawy, porad, czy nowej inspiracji w co zagrać MPCforum.pl to miejsce dla Ciebie i każdego, gwarantuje to nasza ponad milionowa społeczność graczy!

Tematy: 0
Użytkowników: 0