Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Czy Symfonia C++ 3 tomowa z 1999r. jest dobra do nauki ?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, chciałbym się nauczyć podstaw + słownictwa (tak, żeby móc czytać dokumentację na np. Cpp0x, albo po angielsku), czy Symfonia mi wystarczy ? 

PS Znam Zelenta.... 

Opublikowano

Z '99 to crap. Wiele przykładów nie ruszy, bo zawsze "coś". Już lepiej ogarnąć Symfonie C++ Standard, odświeżona wersja z 2010 roku.

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Zelenta nie polecam, co do Symfonii, mam nieco nowszą wersję (bodajże 2010 albo coś wcześniej), i jestem jak najbardziej zadowolony.

jw19e8.png

Opublikowano

Zelenta nie polecam, co do Symfonii, mam nieco nowszą wersję (bodajże 2010 albo coś wcześniej), i jestem jak najbardziej zadowolony.

 

Czemu nie polecasz?

 

A co do książek to lepiej poczytać dokumentacje w necie - one się do tego nadadzą.

pyhvh7E.png


 


Opublikowano

Jeżeli opanowałeś video-opracowania Zelenta, proponowałbym przebrnąć przez Symfonię, która uporządkuje ci wszystko w głowie i trochę poszerzy twoją już wcześniej zdobytą wiedzę.
 

Zelenta nie polecam, co do Symfonii, mam nieco nowszą wersję (bodajże 2010 albo coś wcześniej), i jestem jak najbardziej zadowolony.

Ostatnio zauważyłem dziwną zależność pomiędzy negowaniem dobrej pracy różnych osób, a ich rosnącą popularnością. Mógłbyś doprecyzować co dokładnie ci się nie podoba w opracowaniach pana Mirosława?
 
@Hans Kloss PL, wypadałoby podać parę przykładów tych złych praktyk. Czy pozuje na specjalistę? Nie wiem, ale imo potrafi w odpowiednio łatwy i przystępny sposób przekazać content, a chyba o to właśnie chodzi na początku ;)
Książki czy kursy napisane hermetycznym językiem nie są zbyt przystępne, nawet dla średnio-wtajemniczonych programistów.

@1373230489-U611928.pngVereX., zdaję sobie sprawę z tego, jednakże w dalszym ciągu nie rozumiem twojej nagonki na niego, kiedy przy nauce podstawowych algorytmów sortowania w jego video-prezentacji podkreśla on fakt, iż istnieją znaczne lepsze implementacje przedstawianych przez niego algorytmów i zachęca do googlowania czy research'owania w książkach lepszych rozwiązań.

Kiedy już się hejci, wypadałoby przedstawić twierdzenia poparte twardymi dowodami, zamiast powtarzania tego co się wyczytało na innym forum ;)

 

@1373230489-U611928.pngVereX., jak wyżej, przy implementacji drzewa binarnego również odsyłał do google, to nie jego wina, że jakiś student żywcem skopiował kropka w kropkę jego kod. Natomiast jeżeli chodzi o bankomat, czy naprawdę prowadząc video-cast skierowany do takiej, a nie innej publiczności brnąłbyś w libki służące do przechowywania takich wartości? To są podstawy podstaw, dla osób, którym nie podchodzą książki z 20 stronicowym wstępem do pętli.

Opublikowano

@Szymon2727 @Riveilli

 

Bo Zelent nie umie dobrze programowć i uczy złych praktyk, a pozuje na specjalistę - no a jak ktoś dopiero zaczyna naukę, to nie ma pojecia o tym, że gość prowadzi go w złym kierunku. Nie dowie sie też tego z komentarzy pod jego filkikami, bo typ wszelką krytykę szybko usuwa, przez co możesz spotkać albo wychwalających go nowicjuszy, albo krytykujacych go ogarnietych programistów.

 

Nie ma żadnego wstydu w należeniu do pierwszej grupy, bo tak jak mówię - gość odcina swoich odbiorców od krytycznych informacji, ale jak ktoś to teraz czyta to powinien się już ogarnąć ;) Fajnie, że zainteresował Was programowaniem, ale pora chwycić za lepsze źródła (najlepiej różnorodne, by konfrontować jedne z drugimi).

Chcesz precyzyjnej i zrozumiałej odpowiedzi? - Zadaj precyzyjne i zrozumiałe pytanie. Nie przyjmuję zleceń.
Nie odpowiadam na priv na pytania, które można zadać na forum. Chcesz mojej pomocy - oznacz mnie w poście =>  @"Hans Kloss PL" 

Opublikowano

@Szymon2727 @Riveilli

 

Bo Zelent nie umie dobrze programowć i uczy złych praktyk, a pozuje na specjalistę - no a jak ktoś dopiero zaczyna naukę, to nie ma pojecia o tym, że gość prowadzi go w złym kierunku.

To jest problem tych starszych nauczycieli informatyki w szkołach średnich. Opanowali do perfekcji swój plan na nauczanie, ale są zamknięci na krytykę, nie mają potrzeby rozwoju. Nauczą cię jednego algorytmu do wyszukiwania drogi, wyznaczania liczb pierwszych, sortowania itp. A to wszystko w stylu "Nie ma innego sposobu, to ci wystarczy". W dodatku często te ich algorytmy są niezoptymalizowane i pełne bałaganu,  często ze względu na to, że nie działało to dodałem parę zmiennych tutaj zmieniłem warunek na większy i działa. Działa? Działa, po co drążyć temat.

Oczywiście nie twierdzę, że to reguła.

TuByłaSygnatura.png

Opublikowano

@Szymon2727 @Riveilli

 

Bo Zelent nie umie dobrze programowć i uczy złych praktyk, a pozuje na specjalistę - no a jak ktoś dopiero zaczyna naukę, to nie ma pojecia o tym, że gość prowadzi go w złym kierunku. Nie dowie sie też tego z komentarzy pod jego filkikami, bo typ wszelką krytykę szybko usuwa, przez co możesz spotkać albo wychwalających go nowicjuszy, albo krytykujacych go ogarnietych programistów.

 

Nie ma żadnego wstydu w należeniu do pierwszej grupy, bo tak jak mówię - gość odcina swoich odbiorców od krytycznych informacji, ale jak ktoś to teraz czyta to powinien się już ogarnąć ;) Fajnie, że zainteresował Was programowaniem, ale pora chwycić za lepsze źródła (najlepiej różnorodne, by konfrontować jedne z drugimi).

Hehe może jakieś przykłady?

 

Sam widziałem, że używa np. using namespace std; zamiast po prostu using std::cout i std::cin.

 

Nie wiem o jakiej krytyce mówisz, może napisałeś, że jest głupi z takim podejściem pracy nie znajdzie to się nie dziwię, że usuną.

 

Z kolejnej strony jego celem jest przekazaniem wiedzy - nie jak zrobić coś poprawnie.

 

No i na koniec warto jeszcze dodać, że to nauka dla hehe... techników informatyki, a patrząc na nich to taka ciemna masa co nie skubnęła żadnego języka, nie wie czym się różni HDD od SSD i o sieci wie tyle, że no po IP się namierza (chociaż robi się to po MAC). Tak więc przekazywanie komuś takiego poprawnego programowania tylko go znudzi.

pyhvh7E.png


 


Opublikowano

 

@Szymon2727 @Riveilli

 

Bo Zelent nie umie dobrze programowć i uczy złych praktyk, a pozuje na specjalistę - no a jak ktoś dopiero zaczyna naukę, to nie ma pojecia o tym, że gość prowadzi go w złym kierunku. Nie dowie sie też tego z komentarzy pod jego filkikami, bo typ wszelką krytykę szybko usuwa, przez co możesz spotkać albo wychwalających go nowicjuszy, albo krytykujacych go ogarnietych programistów.

 

Nie ma żadnego wstydu w należeniu do pierwszej grupy, bo tak jak mówię - gość odcina swoich odbiorców od krytycznych informacji, ale jak ktoś to teraz czyta to powinien się już ogarnąć ;) Fajnie, że zainteresował Was programowaniem, ale pora chwycić za lepsze źródła (najlepiej różnorodne, by konfrontować jedne z drugimi).

 

Hehe może jakieś przykłady?

 

Sam widziałem, że używa np. using namespace std; zamiast po prostu using std::cout i std::cin.

 

Nie wiem o jakiej krytyce mówisz, może napisałeś, że jest głupi z takim podejściem pracy nie znajdzie to się nie dziwię, że usuną.

 

Z kolejnej strony jego celem jest przekazaniem wiedzy - nie jak zrobić coś poprawnie.

 

No i na koniec warto jeszcze dodać, że to nauka dla hehe... techników informatyki, a patrząc na nich to taka ciemna masa co nie skubnęła żadnego języka, nie wie czym się różni HDD od SSD i o sieci wie tyle, że no po IP się namierza (chociaż robi się to MAC). Tak więc przekazywanie komuś takiego poprawnego programowania tylko go znudzi.

Wystarczy poszukać:

http://forum.4programmers.net/C_i_C++/266447-czy_jest_to_poprawnie_zapisane_string_zamiast_int?p=1226486#id1226486

To może przestańmy uczyć techników budowniczych korzystania z poziomicy albo z krzyżaków, bo po co? Przecież fajniejsze jest przyklejanie glazury od razu na ścianę.

TuByłaSygnatura.png

Opublikowano

@Riveilli @Szymon2727
 
Proszę bardzo - przykłady na bazie jego kursu JS, bo na tym się najlepiej znam:
 
Kurs JavaScript (#1) Skrypty po stronie klienta - pierwszy projekt
 
Kod Zelenta:

 

function odliczanie()
	{
		var dzisiaj = new Date();
		
		var dzien = dzisiaj.getDate();
		var miesiac = dzisiaj.getMonth()+1;
		var rok = dzisiaj.getFullYear();
		
		var godzina = dzisiaj.getHours();
		if (godzina<10) godzina = "0"+godzina;
		
		var minuta = dzisiaj.getMinutes();
		if (minuta<10) minuta = "0"+minuta;
		
		var sekunda = dzisiaj.getSeconds();
		if (sekunda<10) sekunda = "0"+sekunda;
		
		document.getElementById("zegar").innerHTML = 
		 dzien+"/"+miesiac+"/"+rok+" | "+godzina+":"+minuta+":"+sekunda;
		 
		 setTimeout("odliczanie()",1000);
	} 

 


 
Co tu jest nie tak?

  • pobieranie document.getElementById("zegar") za każdym wywołaniem funkcji - tak się nigdy nie robi, bo operacje na DOM to często najwolniejszy element kodu JS, wąskie gardło, którego za wszelką cenę należy unikać. Uchwyt powinien być złapany raz, poza funkcją i do niej przekazany jako argument lub przez domknięcie.
  • setTimeout("odliczanie()",1000) - przekazanie do timeouta stringa, przez co zachodzi niejawny eval - bardzo, bardzo zła praktyka, powinno być setTimeout(odliczanie, 1000)
  • pomieszanie logiki i prezentacji w jednej funkcji - powinno to być rozdzielone na funkcję typu getCurrentTime() zwracającą string z bieżącą, sformatwaną datą oraz kod wyświetlający i odświeżający wynik na stronie.

Kurs JavaScript (#2) Mechanika działania skrypów: uchwyty, funkcje, zdarzenia
 
Kod Zelenta:

 

<!DOCTYPE html>
<html lang="pl">

<head>
	<meta charset="utf-8" />
	
	<script type="text/javascript">
	
		function sprawdz()
		{
			var liczba = document.getElementById("pole").value;
			
			if (liczba>0) document.getElementById("wynik").innerHTML="dodatnia";
			else if (liczba<0) document.getElementById("wynik").innerHTML="ujemna";
			else if (liczba==0) document.getElementById("wynik").innerHTML="zero";
			else document.getElementById("wynik").innerHTML="to nie jest liczba. You know nothing John Snow";
		
		}
	
	</script>
</head>

<body>

	<input type="text" id="pole" />
	<input type="submit" value="Sprawdź" onclick="sprawdz()"/>
	
	<div id="wynik"></div>

</body>

</html> 

 


 
Co tu jest źle?

  • osadzenie skryptu na początku strony - kod skryptu opóźnia załadowanie contentu, kod należy umieszczać tuż brzed znacznikiem zamykającym </body>
  • obsługa zdarzeń za pomocą atrybutów html zamiast event listenerów - kolejny wtf, nikt poważny tak nie robi, używając takiego sposobu możemy przypiać tylko jeden event handler dla danego zdarzenia, co może doprowadzić do konfliktów w kodzie i jego nadpisywania,
  • po raz kolejny wieloktorne odwoływanie się do tego samego elementu DOM, nie przestrzeganieDRY

Kod Zelenta:
 

 

<!DOCTYPE html>
<html lang="pl">
<html>
	<head>
		<meta charset="utf-8" />
		
		<style>
			body
			{
				background-color: #222222;
				font-size: 24px;
				color: white;
			}
		</style>
		
		<script src="http://code.jquery.com/jquery-1.11.2.min.js"></script>
		
		<script type="text/javascript">
		
			var numer = Math.floor(Math.random()*5)+1;
			
			var timer1 = 0;
			var timer2 = 0;
			
			function ustawslajd(nrslajdu)
			{
				clearTimeout(timer1);
				clearTimeout(timer2);
				numer = nrslajdu - 1;
				
				schowaj();
				setTimeout("zmienslajd()", 500);
				
			}
			
			function schowaj()
			{
				$("#slider").fadeOut(500);
			}
		
			function zmienslajd()
			{
				numer++; if (numer>5) numer=1;
				
				var plik = "<img src=\"slajdy/slajd" + numer + ".png\" />";
				
				document.getElementById("slider").innerHTML = plik;
				$("#slider").fadeIn(500);
				
				timer1 = setTimeout("zmienslajd()", 5000);
				timer2 = setTimeout("schowaj()", 4500);
			
			}
			
		</script>
		
	</head>
	<body onload="zmienslajd()">
	
		<span onclick="ustawslajd(1)" style="cursor:pointer;">[ 1 ]</span>
		<span onclick="ustawslajd(2)" style="cursor:pointer;">[ 2 ]</span>
		<span onclick="ustawslajd(3)" style="cursor:pointer;">[ 3 ]</span>
		<span onclick="ustawslajd(4)" style="cursor:pointer;">[ 4 ]</span>
		<span onclick="ustawslajd(5)" style="cursor:pointer;">[ 5 ]</span>
		
		<div id="slider"></div>
		
	</body>
</html> 

 


 
Co tu jest źle:

  • zaciąganie 96kB biblioteki tylko po to, by zrobić efekt przejścia, którego nie powinno się robić w JS tylko w CSS!
  • wszechobecne globalne zmienne, wszystko wpływa na wszystko, nieczytelne, złe rozwiązanie.
  • nadal niejawny eval, nadal wielokrotne pobieranie elementów DOM, nadal zły sposób obsługi zdarzeń.

Kurs JavaScript (#3), Kurs JavaScript (#4)
 
Nie bedę analizował szczegółowo, bo szkoda zdrowia, poniżej rzeczy, które najbardziej rzucają się w oczy:

  • globale! (nawet w pętli for gość otwarcie mówi, że nie trzeba tam dawać var co jest jawną bzdurą) - po kodzie widać, że typ nie wiej jak działa hoisting i zasięg zmiennych w JS,
  • "monkey patching" natywnch obiektów - bardzo zła praktyka, jedyny doppuszczalny przypadek użycia to polyfille, jak łatwo zgadnąć Zelent nie robi tu polyfilli tylko chamsko nadpisuje natywne obiekty,
  • deklarowanie tablic i przypisywanie im wartości to najbardziej paradna rzecz jaka ostatnio widziałem,
  • nadawanie stylów bezpośrednio w JS, zamiast podmieniania samych klas,
  • powielanie i utrwalanie błedów z poprzednich części kursu.

Poza tym uwagi do całości:

  • pominę uzywanie polskich nazw (od biedy można to przeboleć, choć gość oczywiście nie zaznacza, że nie powinno się tak docelowo robić),
  • nazewnictwo i formatowanie to jeden wielki syf: snake_case, camelCase, zelentcase (sic!) na przemian; jakiś własny, dziwny, niezgodny z przyjetymi konwencjami styl kodowania (patrz: https://github.com/airbnb/javascript )
  • uzywanie standardu ES5, gdy obecny standard to ES6, wspierany przez wszystkie obecne przeglądarki,

Customowy kod na jego własnych stronach jest podobnej jakości co zamieszczone przykłady. Gość może i ma doświadczenie dydaktyczne, dobrze się wysławia, potrafi zainteresowa słuchacza, czasem powie coś mądrego, ale to wszystko nie ma znaczenia, gdyż bardzo czesto to co pokazuje to BZDURY, przykład źle rozplanowanego, żle napisanego i źle działającego kodu. Więcej szkody niż pożytku. 
 
Kurs PHP wygląda podobnie, kurs HTML i CSS też, C++ nie znam za dobrze, bo nie przepadam za tym językiem, ale wnioskując po jakości pozostałych kursów załoźę się że ilość WTF / LOC jest podobna (co potwierdzają znajomi programiści).
 
O kursie SQL ten fragment mówi sam za siebie: https://www.youtube.com/watch?v=P2YT9PvflUM&feature=youtu.be&t=1090 - gość twierdzi, że baza jest relacyjna, bo pomiędzy tabelami zachodzą relacje - dziękuję postoję. Jak ktoś bredzi mówiąc o podstawach to strach pomyśleć co jest dalej.
 
No i wisienka na torcie: zauwaźcie, że typ używa w edytorze czcionki niemonotypicznej - cięzko się spodziewać ładnie sformatowanego kodu po kimś takim xD
 
 
Podsumowując: Zelent to rak polskiego youtuba, produkujący armię nieświadomych niczego gówno-programistów.

Chcesz precyzyjnej i zrozumiałej odpowiedzi? - Zadaj precyzyjne i zrozumiałe pytanie. Nie przyjmuję zleceń.
Nie odpowiadam na priv na pytania, które można zadać na forum. Chcesz mojej pomocy - oznacz mnie w poście =>  @"Hans Kloss PL" 

Opublikowano

@Hans Kloss PL, nigdy nie uczyłem się ani nie pisałem żadnego projektu używającego JavaScript, dlatego też nie jestem w stanie stwierdzić kto rzeczywiście ma racje. Jednakże używanie określenia, że ktoś jest "rakiem polskiego yt", jest dla mnie co najmniej nie na miejscu i nie wiem dlaczego wdaję się w dalszą dyskusję, po takim podsumowaniu jakiejkolwiek osoby. Rzeczywiście, Zelent może nie zawsze pokazuje wzorce warte powielania, jednak jak dotąd nie znalazłem lepiej opracowanych W CAŁOŚCI PO POLSKU video-kursów (co może mieć decyzyjne znaczenie w przypadku wielu początkujących). Weź też pod uwagę fakt, że jeżeli choć 10% jego publiki sięgnie po lepsze źródła i nie poprzestanie na jego wstępie do danego języka, to i tak będzie to wielki sukces i dowód na to, że jego produkcje są przydatne. Fakt zombi-15 latków, a czasami nawet studentów jest dosyć smutny, jednak przecież takie osoby szybko ktoś sprowadzi na ziemię, czy to na forum, czy przy pierwszej lepszej rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisko juniora X języka.

 

Swoją drogą, poziom nauczania w naszych szkołach jest na jeszcze niższym poziomie (fakt odtwarzania w wielu technikach czy liceach video-kursów Zelenta temu dowodzi), to czy nie idąc twoim tokiem myślenia, czy prawdą nie jest, że szkoły w których nauczane są podstawy programowania czynią nam więcej szkody niż pożytku i czy nie należałoby takie klasy zlikwidować i też nazwać je rakiem naszego kraju, które produkują tylko bezmózgie zombie? :yay:

Opublikowano

Jednakże używanie określenia, że ktoś jest "rakiem polskiego yt", jest dla mnie co najmniej nie na miejscu i nie wiem dlaczego wdaję się w dalszą dyskusję, po takim podsumowaniu jakiejkolwiek osoby.

Jasne, obraź się, bo po merytorycznym podsumowaniu jakości prezentowanych przez Zelenta materiałów odważyłem się na ostre, obrazowe podsumowanie. Sory, ale nie cackam się z kimś, kto wciska ludziom kit. Gdyby sobie po prostu vlogował to spoko, nie każdy jest od razu jest wymiataczem, ale on mówi z pozycji autorytetu, dlatego jest tak ostro oceniany.

 

Swoją drogą, poziom nauczania w naszych szkołach jest na jeszcze niższym poziomie (fakt odtwarzania w wielu technikach czy liceach video-kursów Zelenta temu dowodzi), to czy nie idąc twoim tokiem myślenia, czy prawdą nie jest, że szkoły w których nauczane są podstawy programowania czynią nam więcej szkody niż pożytku i czy nie należałoby takie klasy zlikwidować i też nazwać je rakiem naszego kraju, które produkują tylko bezmózgie zombie?

 

Jeśli uczą bzdur to albo zlikwidować albo poprawić program nauczania. Nie będę gdybał nad czymś, na co nie mam wpływu.

 

Natomiast jedno jest pewne - po kursy typu Zelent sięga się dobrowolnie, więc warto oszczedzić sobie czas i poszukać od razu innych źródeł. Dla JS np na bieżąco prowadzę spis: http://www.mpcforum.pl/topic/1480851-lista-kursów-javascript/?p=12666075, pomagam też bardzo często i spokojnie tłumaczę podstawy na tym forum. Jak widać nie jestem typowym hejterem.

Chcesz precyzyjnej i zrozumiałej odpowiedzi? - Zadaj precyzyjne i zrozumiałe pytanie. Nie przyjmuję zleceń.
Nie odpowiadam na priv na pytania, które można zadać na forum. Chcesz mojej pomocy - oznacz mnie w poście =>  @"Hans Kloss PL" 

Opublikowano

Swoją drogą, poziom nauczania w naszych szkołach jest na jeszcze niższym poziomie (fakt odtwarzania w wielu technikach czy liceach video-kursów Zelenta temu dowodzi), to czy nie idąc twoim tokiem myślenia, czy prawdą nie jest, że szkoły w których nauczane są podstawy programowania czynią nam więcej szkody niż pożytku i czy nie należałoby takie klasy zlikwidować i też nazwać je rakiem naszego kraju, które produkują tylko bezmózgie zombie? :yay:

Zelent jest nauczycielem w technikum informatycznym, więc jest na równi z poziomem nauczania w szkołach, bo uczy tak jakby uczył w szkole. Więc idąc tym tokiem myślenia, czy prawdą nie jest, że Zelent produkuje tylko bezmózgie zombie?  :yay:

TuByłaSygnatura.png

Opublikowano

@Szymon2727 @Riveilli

Czytając chociażby Symfonię, zobaczysz, że Zelent ominął mnóstwo rzeczy, no i jakby to powiedzieć, po prostu źle uczy ;-;

 

Pierwszy przykład, z rękawa:

Gdzie on wspomniał o np. "inline", który w większych projektach jest cholernie istotny, gdzie wspomniał o wątkach? 

 

Do tego, okropnie tłumaczy: nie wiem, może jestem jakiś niekumaty, ale sam musiałem dochodzić do tego, o co chodzi z funkcjami, bo on wytłumaczył to słabo. Zawsze, gdy wprowadza do innego paradygmatu programowania, to większość odcinka pieprzy, jak to uczysz się innego myślenia, entc.

 

Po za tym, OSOBIŚCIE uważam, że uczenie na pamięć określonego algorytmu, to idiotyzm, przykro mi.

 

 

 

Swoją drogą,

", że no po IP się namierza"

hehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehe

jw19e8.png

Opublikowano

Nie wzięliście jeszcze jednego aspektu, a mianowicie nauka nowych - to co piszecie dotyczy normalnego programowania, a nie jego nauki - a różnica jest taka, że to ma być przedstawione zrozumiale, a nie logicznie.

pyhvh7E.png


 


Opublikowano

Cos w tym jest, pamietam ze u nas w szkole mysmy nawet nie wiedzieli czy piszemy zmienne lokalne czy globalne, a "c++" byl takim C z coutem i stringiem.... :)

Mimo wszystko wydaje mi sie, ze takie podstawy typu zmienna loklan/globalna powinny byc wytlumaczone juz na samym poczatku

Opublikowano

Nie ma to jak konkretną odpowiedź na pytanie :D

 

Ja polecam Symfonię, ale najnowszą. Lepszej książki nie widziałem (co jednak nie znaczy, że takiej nie ma ;) )

Opublikowano

No właśnie, kolega dobrze wspomniał, Zelent, z tego co pamiętam, nie tłumaczył nawet zakresu ważności zmiennych ;-;

 

"a różnica jest taka, że to ma być przedstawione zrozumiale, a nie logicznie. "

Tyle, że to nie jest przedstawione ani zrozumiale, ani logicznie, albo w jakikolwiek sposób dobrze. Zelent daje tylko złudzenie umiejętności.

Po za tym, nawet, jeśli masz rację, to "zrozumiałe przedstawianie" =/= "pomijanie znacznej, I WAŻNEJ, części języka"

jw19e8.png

Opublikowano

No właśnie, kolega dobrze wspomniał, Zelent, z tego co pamiętał, nie tłumaczył nawet zakresu ważności zmiennych ;-;

 

"a różnica jest taka, że to ma być przedstawione zrozumiale, a nie logicznie. "

Tyle, że to nie jest przedstawione ani zrozumiale, ani logicznie, albo w jakikolwiek sposób dobrze. Zelent daje tylko złudzenie umiejętności.

Po za tym, nawet, jeśli masz rację, to "zrozumiałe przedstawianie" =/= "pomijanie znacznej, I WAŻNEJ, części języka"

 

Hehe fakt, faktem brak przykucia uwagi gdzie się zmienna znajduje (i gdzie powinna) razi w oczy.

Co z tego, że przedstawiłby znaczne ważniejsze elementy języka jak szablony, tablicę vector czy metody stringów (erase, length itd.) skoro nowy nic nie zrozumie? Ostatnio czytałem taki rozległy temat o jego kursie php - pomijając już jego obrońców ,, rób to, bo jesteś z*******y '' to sam Zelent stwierdził, że uczy wiedzy stopniowo, nie od razu poprawnie. Wytłumaczenie? Pół tak, pół nie.

pyhvh7E.png


 


Opublikowano

 

No właśnie, kolega dobrze wspomniał, Zelent, z tego co pamiętał, nie tłumaczył nawet zakresu ważności zmiennych ;-;

 

"a różnica jest taka, że to ma być przedstawione zrozumiale, a nie logicznie. "

Tyle, że to nie jest przedstawione ani zrozumiale, ani logicznie, albo w jakikolwiek sposób dobrze. Zelent daje tylko złudzenie umiejętności.

Po za tym, nawet, jeśli masz rację, to "zrozumiałe przedstawianie" =/= "pomijanie znacznej, I WAŻNEJ, części języka"

 

Hehe fakt, faktem brak przykucia uwagi gdzie się zmienna znajduje (i gdzie powinna) razi w oczy.

Co z tego, że przedstawiłby znaczne ważniejsze elementy języka jak szablony, tablicę vector czy metody stringów (erase, length itd.) skoro nowy nic nie zrozumie? Ostatnio czytałem taki rozległy temat o jego kursie php - pomijając już jego obrońców ,, rób to, bo jesteś z*******y '' to sam Zelent stwierdził, że uczy wiedzy stopniowo, nie od razu poprawnie. Wytłumaczenie? Pół tak, pół nie.

 

Dobra, włączyłem https://www.youtube.com/watch?v=Kc98tH59A_U i po 6min wyłączyłem, gdy usłyszałem, że cout to skrót od console output.

TuByłaSygnatura.png

Opublikowano

 

 

No właśnie, kolega dobrze wspomniał, Zelent, z tego co pamiętał, nie tłumaczył nawet zakresu ważności zmiennych ;-;

 

"a różnica jest taka, że to ma być przedstawione zrozumiale, a nie logicznie. "

Tyle, że to nie jest przedstawione ani zrozumiale, ani logicznie, albo w jakikolwiek sposób dobrze. Zelent daje tylko złudzenie umiejętności.

Po za tym, nawet, jeśli masz rację, to "zrozumiałe przedstawianie" =/= "pomijanie znacznej, I WAŻNEJ, części języka"

 

Hehe fakt, faktem brak przykucia uwagi gdzie się zmienna znajduje (i gdzie powinna) razi w oczy.

Co z tego, że przedstawiłby znaczne ważniejsze elementy języka jak szablony, tablicę vector czy metody stringów (erase, length itd.) skoro nowy nic nie zrozumie? Ostatnio czytałem taki rozległy temat o jego kursie php - pomijając już jego obrońców ,, rób to, bo jesteś z*******y '' to sam Zelent stwierdził, że uczy wiedzy stopniowo, nie od razu poprawnie. Wytłumaczenie? Pół tak, pół nie.

 

Dobra, włączyłem https://www.youtube.com/watch?v=Kc98tH59A_U i po 6min wyłączyłem, gdy usłyszałem, że cout to skrót od console output.

 

 

I co w tym złego?

pyhvh7E.png


 


Opublikowano

 

 

 

No właśnie, kolega dobrze wspomniał, Zelent, z tego co pamiętał, nie tłumaczył nawet zakresu ważności zmiennych ;-;

 

"a różnica jest taka, że to ma być przedstawione zrozumiale, a nie logicznie. "

Tyle, że to nie jest przedstawione ani zrozumiale, ani logicznie, albo w jakikolwiek sposób dobrze. Zelent daje tylko złudzenie umiejętności.

Po za tym, nawet, jeśli masz rację, to "zrozumiałe przedstawianie" =/= "pomijanie znacznej, I WAŻNEJ, części języka"

 

Hehe fakt, faktem brak przykucia uwagi gdzie się zmienna znajduje (i gdzie powinna) razi w oczy.

Co z tego, że przedstawiłby znaczne ważniejsze elementy języka jak szablony, tablicę vector czy metody stringów (erase, length itd.) skoro nowy nic nie zrozumie? Ostatnio czytałem taki rozległy temat o jego kursie php - pomijając już jego obrońców ,, rób to, bo jesteś z*******y '' to sam Zelent stwierdził, że uczy wiedzy stopniowo, nie od razu poprawnie. Wytłumaczenie? Pół tak, pół nie.

 

Dobra, włączyłem https://www.youtube.com/watch?v=Kc98tH59A_U i po 6min wyłączyłem, gdy usłyszałem, że cout to skrót od console output.

 

 

I co w tym złego?

 

To, że cout to nie console output.

TuByłaSygnatura.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...