Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mógłby ktoś wrzucić tu jakiś prosty plan treningowy (nigdy nie zabierałem się za to na poważnie)? Do dyspozycji mam swoje ciało, hantle i drążek (obecnie podciągnę się na nim 2/3 razy).

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

mam sprzęt w domu za ponad 2k PLN

stoi już 3 lata ale dopiero od 2016 wziąłem się porządne za pakowanie i już widać efekty

nie biore żadnych odżywek, wole pójść do kurnika po jajka usmażyc,świniaka ubić i rosne w siłę

zalety bycia wiesniakiem :)

Opublikowano

 

@elik1028 nie odpisuj mu.

 

Akurat dobrze, że ktoś zrobił temat bo od wtorku zaczynam znowu chodzić na siłkę i przydadzą się jakieś rady :)

 

­

Coraz więcej osób potrzebuje rad dlatego postanowiłem stworzyć takową dyskuje. Widząc poprzedników jak się udzielają to z jednej strony nawet nie chce mi się raportować ich bezsensownych postów. ;)

 

A więc dzisiaj lecimy na pełnej kolejny trening ! :) czeka mnie 2h tyrania klata + triceps + brzuch + łydki :)

 

Mistrzu, powiedz mi jeszcze ile razy w tygodniu można łydki robić, słyszałem, że dwa ale nie wiem czy to prawda?

https://gyazo.com/fda5cdba015589562e3ae6f91d845bc0

xD xD xD

 

TOP1 FIGHTER MPC

https://embed.gyazo.com/e7d06a14193aec972bb7a82e59041e87.png

Opublikowano

 

 

@elik1028 nie odpisuj mu.

 

Akurat dobrze, że ktoś zrobił temat bo od wtorku zaczynam znowu chodzić na siłkę i przydadzą się jakieś rady :)

 

­

Coraz więcej osób potrzebuje rad dlatego postanowiłem stworzyć takową dyskuje. Widząc poprzedników jak się udzielają to z jednej strony nawet nie chce mi się raportować ich bezsensownych postów. ;)

 

A więc dzisiaj lecimy na pełnej kolejny trening ! :) czeka mnie 2h tyrania klata + triceps + brzuch + łydki :)

 

Mistrzu, powiedz mi jeszcze ile razy w tygodniu można łydki robić, słyszałem, że dwa ale nie wiem czy to prawda?

 

Sprawa indywidualna. Generalnie 2-3x, bo lydki tez miesnie, potrzebuja regeneracji.

Lydki wykonuja prace codziennie, przystosowaly sie do masy ciala, wiec wypada je robic na duzych obciazeniach.

Opublikowano

 

 

 

@elik1028 nie odpisuj mu.

 

Akurat dobrze, że ktoś zrobił temat bo od wtorku zaczynam znowu chodzić na siłkę i przydadzą się jakieś rady :)

 

­

Coraz więcej osób potrzebuje rad dlatego postanowiłem stworzyć takową dyskuje. Widząc poprzedników jak się udzielają to z jednej strony nawet nie chce mi się raportować ich bezsensownych postów. ;)

 

A więc dzisiaj lecimy na pełnej kolejny trening ! :) czeka mnie 2h tyrania klata + triceps + brzuch + łydki :)

 

Mistrzu, powiedz mi jeszcze ile razy w tygodniu można łydki robić, słyszałem, że dwa ale nie wiem czy to prawda?

 

Sprawa indywidualna. Generalnie 2-3x, bo lydki tez miesnie, potrzebuja regeneracji.

Lydki wykonuja prace codziennie, przystosowaly sie do masy ciala, wiec wypada je robic na duzych obciazeniach.

 

Ja slyszalem wlasnie, ze jak sie robi 2 razy w tygodniu lydki to jak sie robi nogi to duże ciężary na łydki a jak np. plecy biceps i z nimi łydki to wtedy na małych obciążeniach je robić ale nie wiem jak to jest

https://gyazo.com/fda5cdba015589562e3ae6f91d845bc0

xD xD xD

 

TOP1 FIGHTER MPC

https://embed.gyazo.com/e7d06a14193aec972bb7a82e59041e87.png

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

 

 

 

 

@elik1028 nie odpisuj mu.

 

Akurat dobrze, że ktoś zrobił temat bo od wtorku zaczynam znowu chodzić na siłkę i przydadzą się jakieś rady :)

 

­

Coraz więcej osób potrzebuje rad dlatego postanowiłem stworzyć takową dyskuje. Widząc poprzedników jak się udzielają to z jednej strony nawet nie chce mi się raportować ich bezsensownych postów. ;)

 

A więc dzisiaj lecimy na pełnej kolejny trening ! :) czeka mnie 2h tyrania klata + triceps + brzuch + łydki :)

 

Mistrzu, powiedz mi jeszcze ile razy w tygodniu można łydki robić, słyszałem, że dwa ale nie wiem czy to prawda?

 

Sprawa indywidualna. Generalnie 2-3x, bo lydki tez miesnie, potrzebuja regeneracji.

Lydki wykonuja prace codziennie, przystosowaly sie do masy ciala, wiec wypada je robic na duzych obciazeniach.

 

Ja slyszalem wlasnie, ze jak sie robi 2 razy w tygodniu lydki to jak sie robi nogi to duże ciężary na łydki a jak np. plecy biceps i z nimi łydki to wtedy na małych obciążeniach je robić ale nie wiem jak to jest

 

Kwestia tego jaki mamy tryb, czy podczas pracy siedzimy, a w ciągu dnia nie obciążasz nóg... :D Ogólnie wydaje mi się, że łydki możesz robić nawet co 2/3 dzień bez większego problemu. Łatwo idzie katować łydy większym ciężarem, może i nie ma dużo ćwiczeń na tą partie (chyba, że ktoś ma odpowiednie sprzęty) a w moim przypadku katuje je tylko i wyłącznie wspięciem na palcach ze sztangą na barach. ;) Z czasem dorzucam sobie więcej i więcej ciężaru 4/5 serii, 2 ćwiczenia i łydy mam załatwione na cacy. :P

 

@ Przepraszam, że zaniedbałem temat całkowicie zapomniałem o nim i on oddalił się gdzieś tam w reszcie tematów. Odświeżam przy okazji i zapraszam do dalszej dyskusji. :)

Rekrut
Opublikowano

Cześć i czołem sportowe świry!

Mam pytanko dotyczące sprzętu, gdyż chciałem sobie kupić coś do domku, a mianowicie ławeczkę + modlitewnik + gryf prosty + łamany + hantelki i obciążenie(może być bitumiczne, nie przeszkadza mi rodzaj obciążeń), cena maksymalna to z dostawą jakoś +/- 700zł oczywiście mogę coś tam doskrobać jak będzie mała różnica cenowa, a opłacalność kilkukrotna. Jeśli chodzi o ilość obciążenia to może być nawet na początek te 55-60kg nie licząc wagi gryfu, gdyż jestem ekto i jestem chudzinką. 183cm wzrostu i niecałe 70kg. :) 

Na przełomie grudnia/stycznia będę kupował sobie jakieś suple, ale to potem się będę dopytywał. 

Jeśli chodzi o jedzenie to jem sporo, conajmniej pięć razy dziennie całkiem konkretnie. 
Rano na śniadanie trzy kanapki z serkiem i szynką lub płatki, potem drugi śniadanie to po dwie kanapeczki co godzine lub dwie, obiad to co mamusia zrobi, a jest to naprawde różnorodność, później międzyczasie się znów zrobi jakieś kanapeczki, a na kolacje jajecznica z dwoma kanapeczkami lub odgrzewam ponownie obiadek. :)

 

 

Jeśli trzeba wiedzieć coś więcej to dopytujcie, a Ja postaram się odpowiedzieć! 
Z góry dzięki i pozdrawiam. 

Opublikowano

Cześć i czołem sportowe świry!

 

Mam pytanko dotyczące sprzętu, gdyż chciałem sobie kupić coś do domku, a mianowicie ławeczkę + modlitewnik + gryf prosty + łamany + hantelki i obciążenie(może być bitumiczne, nie przeszkadza mi rodzaj obciążeń), cena maksymalna to z dostawą jakoś +/- 700zł oczywiście mogę coś tam doskrobać jak będzie mała różnica cenowa, a opłacalność kilkukrotna. Jeśli chodzi o ilość obciążenia to może być nawet na początek te 55-60kg nie licząc wagi gryfu, gdyż jestem ekto i jestem chudzinką. 183cm wzrostu i niecałe 70kg. :)

Na przełomie grudnia/stycznia będę kupował sobie jakieś suple, ale to potem się będę dopytywał. 

Jeśli chodzi o jedzenie to jem sporo, conajmniej pięć razy dziennie całkiem konkretnie. 

Rano na śniadanie trzy kanapki z serkiem i szynką lub płatki, potem drugi śniadanie to po dwie kanapeczki co godzine lub dwie, obiad to co mamusia zrobi, a jest to naprawde różnorodność, później międzyczasie się znów zrobi jakieś kanapeczki, a na kolacje jajecznica z dwoma kanapeczkami lub odgrzewam ponownie obiadek. :)

 

 

Jeśli trzeba wiedzieć coś więcej to dopytujcie, a Ja postaram się odpowiedzieć! 

Z góry dzięki i pozdrawiam. 

Witaj, postaram się rozpisać mniej więcej 'co' i 'ile złotówek' będzie kosztowało. ;) Obstawiam, że sprzęt chcesz kupić nowy. W sumie często widzę ogłoszenia jak ktoś sprzedaje swoje sprzęty, lecz ceny są mniej więcej podobne do nowych sprzętów. A, że jesteś w stanie przeznaczyć np. 700/800 zł to polecam :

Hantelki :

- Na allegro spotkałem się z zestawem hantelek 2x 20,5 KG + 2 ściskacze gratis : 137 zł (wysyłka gratis), sporo osób zakupiło takowe hantle bo jak dobrze pamiętam w ciągu ''x'' dni około 400 osób.

Pozostało : 563 zł do dyspozycji.

Drążek :

- Również allegro, drażek do podciągania, identyczny jak mój, kilka uchwytów, stabilny i solidny. Cenowo od 70 zł do 100 zł

Pozostało : 493 zł do dyspozycji. (licząc drążek za 70 zł - taki właśnie widziałem).

Ławeczka :

- Przeglądając oferty nie napotkałem ciekawych ofert dot. ławeczki cenowo ona kosztuje mniej więcej 120-150 zł (ze stałymi stojakami lub przenośnymi)

Pozostało : 363 zł do dyspozycji. (ławeczkę licze 130 zł)

Gryfy :

*Łamany - cena do 50 zł max

* Prosty - 180 cm wytrzymałość do 150-200kg cenowo siedzi około 60-70 zł.

Pozostało : 243 zł do dyspozycji. (wliczając 2x gryfy łamany i prosty (w tym prosty za 70 zł))

Obciążenie :

- Widziałem zestaw obciążenia (bodajże 115-120 kg + prosta + łamana +2x hantle) za 250 zł za calutki komplet, czyli cenowo nie jest drogo. Z dyspozycji wyżej mógłbyś się zmieścić w tym (tylko wiadomo odliczasz sobie gryfy bo w tym zestawie już byś je miał)

Za pozostałą kwotę polecam np. uchwyty do pompek, poręcze do pompek, wyciąg (górny+dolny - najlepiej wyspawać, w miejskich sklepach rowerowych kupisz wszystkie niezbędne rzeczy do wyciągu, a uchwyty/sznury itp możesz zakupić na necie, są tanie.)

 

Kwestia jeszcze gdzie będziesz trzymał siłownie, jeżeli masz sporo miejsca warto zainwestować w lustra, dają troche ''pałera'' przy ćwiczeniach i starasz się wtedy bardziej technicznie podchodzić do ćwiczeń bo widzisz jak mięsień pracuje.

 

Myślę, że delikatnie pomogłem jeżeli jakieś masz pytania to śmiało. :)

Rekrut
Opublikowano

Wszystko ładnie opisane, jestem zadowolony, ale przejdę do drążka. Mam pokój na poddaszu i mam sporo miejsca, w krokwie poprzecznej zamontowałem własnej roboty drążek prosty.

Jeśli chodzi o to co wypisałeś to znalazłem jakiś tam calutkie zestaw: http://allegro.pl/zestaw-96-kg-lawka-stojaki-regulowane-modlitewnik-i6392874429.html

 

Nie wiem czy jest on na tyle dobry, aby kupić takowy.

Jeszcze może co do uchwytów do 'dipów', chętnie bym w nie zainwestował, ale jest ten problem, że gdybym chciał dościenne to będzie mały problem, iż miałem remontowany pokój niedawno i zrobiliśmy go na profilach i regionach,zastanaawia mnie to czy udałoby mi się zamocować uchwyty w ścianie.

 

A co do luster to narazie się wstrzymam.

Opublikowano

Jeszcze może co do uchwytów do 'dipów', chętnie bym w nie zainwestował, ale jest ten problem, że gdybym chciał dościenne to będzie mały problem, iż miałem remontowany pokój niedawno i zrobiliśmy go na profilach i regionach,zastanaawia mnie to czy udałoby mi się zamocować uchwyty w ścianie.

 

 

Z tego co napisałeś, rozumiem że masz w pokoju re-gipsy na profilach, więc gdzie ty być chciał przymocować te uchwyty? Dodatkowo nie polecam robić takich rzeczy na pustakach/suporexach/bloczkach betonowych, tylko na ścianie z cegły pełnej, inaczej może ci nie wytrzymać.

Rekrut
Opublikowano

 

Jeszcze może co do uchwytów do 'dipów', chętnie bym w nie zainwestował, ale jest ten problem, że gdybym chciał dościenne to będzie mały problem, iż miałem remontowany pokój niedawno i zrobiliśmy go na profilach i regionach,zastanaawia mnie to czy udałoby mi się zamocować uchwyty w ścianie.

 

 

Z tego co napisałeś, rozumiem że masz w pokoju re-gipsy na profilach, więc gdzie ty być chciał przymocować te uchwyty? Dodatkowo nie polecam robić takich rzeczy na pustakach/suporexach/bloczkach betonowych, tylko na ścianie z cegły pełnej, inaczej może ci nie wytrzymać.

 

 

Właśnie napisałem, że jest PROBLEM ze względu, iż posiadam re-gipsy.

Najprawdopodobniej zainwestuje w stojące uchwyty, a jeśli nie to sam wykonam owe uchwyty. :)

Opublikowano

Wszystko ładnie opisane, jestem zadowolony, ale przejdę do drążka. Mam pokój na poddaszu i mam sporo miejsca, w krokwie poprzecznej zamontowałem własnej roboty drążek prosty.

Jeśli chodzi o to co wypisałeś to znalazłem jakiś tam calutkie zestaw: http://allegro.pl/zestaw-96-kg-lawka-stojaki-regulowane-modlitewnik-i6392874429.html

 

Nie wiem czy jest on na tyle dobry, aby kupić takowy.

Jeszcze może co do uchwytów do 'dipów', chętnie bym w nie zainwestował, ale jest ten problem, że gdybym chciał dościenne to będzie mały problem, iż miałem remontowany pokój niedawno i zrobiliśmy go na profilach i regionach,zastanaawia mnie to czy udałoby mi się zamocować uchwyty w ścianie.

 

A co do luster to narazie się wstrzymam.

Nie kupuj, jak coś to szukaj osobno ławeczki ze stojakami C :

805491408806070489277.png


Rekrut
Opublikowano

Dobrze, więc wszystko zakupie osobno.

Od ławeczki ze stojakami i modlitewnikiem po sztangi, hantle i ciężary.

Opublikowano

Dobrze, więc wszystko zakupie osobno.

Od ławeczki ze stojakami i modlitewnikiem po sztangi, hantle i ciężary.

Takie zestawy jak wrzuciłeś mniej więcej chodzą w takich cenach +/- 500-800 zł.

Jeżeli nie chcesz się bawić w szukanie ofert z gratisową przesyłką po kolei no to warto zainwestować w zestaw.

Sporo przyrządów możesz sam zmontować, widziałem świetnie opisane poradniki na temat tworzenia domowej siłowni. ;)

Do regipsów raczej nie podejdą te uchwyty, jedynie możesz zmontować jakieś uchwyty do dipów ala ''stojaki''

Rekrut
Opublikowano

 

Dobrze, więc wszystko zakupie osobno.

Od ławeczki ze stojakami i modlitewnikiem po sztangi, hantle i ciężary.

Takie zestawy jak wrzuciłeś mniej więcej chodzą w takich cenach +/- 500-800 zł.

Jeżeli nie chcesz się bawić w szukanie ofert z gratisową przesyłką po kolei no to warto zainwestować w zestaw.

Sporo przyrządów możesz sam zmontować, widziałem świetnie opisane poradniki na temat tworzenia domowej siłowni. ;)

Do regipsów raczej nie podejdą te uchwyty, jedynie możesz zmontować jakieś uchwyty do dipów ala ''stojaki''

 

 

Tak wiem właśnie, a że mam udogodnienia i mam praktyki jako ślusarz z elementami spawalniczymi to zrobić coś dla mnie to żaden problem tak naprawde. :) Wyspawać jakiś wyciąg, stojaki czy cokolwiek innego to pikuś, bo za darmo to sobie zrobie. :)

Planowałem już kiedyś całkowicie samemu, żeby zrobić ławeczke + stojaki + modlitewnik i do tego jakiś wyciąg lub coś, ale wtedy brakowało kasy... ;/ 

Aktualnie mam w portfelu blisko 600zł + za pewien czas wypłata z praktyk, więc będzie coś koło +/- 850zł na spokojnie, więc chyba zakupie ten zestaw ze względu, że szukanie pojedyńczo ławeczki, stojaków, sztang itd to lekka zmora. ;/ A obstawiam, że te 60kg obciążenia z owego zestawu wystarczy mi jakoś na te 4-6 miesięcy, a potem się dokupi więcej. :)

Opublikowano

 

 

Dobrze, więc wszystko zakupie osobno.

Od ławeczki ze stojakami i modlitewnikiem po sztangi, hantle i ciężary.

Takie zestawy jak wrzuciłeś mniej więcej chodzą w takich cenach +/- 500-800 zł.

Jeżeli nie chcesz się bawić w szukanie ofert z gratisową przesyłką po kolei no to warto zainwestować w zestaw.

Sporo przyrządów możesz sam zmontować, widziałem świetnie opisane poradniki na temat tworzenia domowej siłowni. ;)

Do regipsów raczej nie podejdą te uchwyty, jedynie możesz zmontować jakieś uchwyty do dipów ala ''stojaki''

 

 

Tak wiem właśnie, a że mam udogodnienia i mam praktyki jako ślusarz z elementami spawalniczymi to zrobić coś dla mnie to żaden problem tak naprawde. :) Wyspawać jakiś wyciąg, stojaki czy cokolwiek innego to pikuś, bo za darmo to sobie zrobie. :)

Planowałem już kiedyś całkowicie samemu, żeby zrobić ławeczke + stojaki + modlitewnik i do tego jakiś wyciąg lub coś, ale wtedy brakowało kasy... ;/ 

Aktualnie mam w portfelu blisko 600zł + za pewien czas wypłata z praktyk, więc będzie coś koło +/- 850zł na spokojnie, więc chyba zakupie ten zestaw ze względu, że szukanie pojedyńczo ławeczki, stojaków, sztang itd to lekka zmora. ;/ A obstawiam, że te 60kg obciążenia z owego zestawu wystarczy mi jakoś na te 4-6 miesięcy, a potem się dokupi więcej. :)

 

Jedynym minusem tego, że mając 60 kg obciążenia i przykładowo robisz klatę, zakładasz na serie 50/55kg po kilkunastu tam treningach, chcesz szybko po klacie wejść na bicepsa/tricepsa i musisz bawić się w przenoszenie tego ciężaru. Dlatego warto również zainwestować np. w talerze 5kg/2.5kg/2kg/1.25kg/1kg/0,5kg. Przy tych mniejszych obciążeniach łatwo będziesz łapał progress, jeżeli wiesz o co mi mniej więcej chodzi. :P Obstawiam również, że w zestawie większość talerzy to będzie 5/10kg w ostateczności 2x.2/2.5kg :/

Opublikowano

 

 

 

Dobrze, więc wszystko zakupie osobno.

Od ławeczki ze stojakami i modlitewnikiem po sztangi, hantle i ciężary.

Takie zestawy jak wrzuciłeś mniej więcej chodzą w takich cenach +/- 500-800 zł.

Jeżeli nie chcesz się bawić w szukanie ofert z gratisową przesyłką po kolei no to warto zainwestować w zestaw.

Sporo przyrządów możesz sam zmontować, widziałem świetnie opisane poradniki na temat tworzenia domowej siłowni. ;)

Do regipsów raczej nie podejdą te uchwyty, jedynie możesz zmontować jakieś uchwyty do dipów ala ''stojaki''

 

 

Tak wiem właśnie, a że mam udogodnienia i mam praktyki jako ślusarz z elementami spawalniczymi to zrobić coś dla mnie to żaden problem tak naprawde. :) Wyspawać jakiś wyciąg, stojaki czy cokolwiek innego to pikuś, bo za darmo to sobie zrobie. :)

Planowałem już kiedyś całkowicie samemu, żeby zrobić ławeczke + stojaki + modlitewnik i do tego jakiś wyciąg lub coś, ale wtedy brakowało kasy... ;/ 

Aktualnie mam w portfelu blisko 600zł + za pewien czas wypłata z praktyk, więc będzie coś koło +/- 850zł na spokojnie, więc chyba zakupie ten zestaw ze względu, że szukanie pojedyńczo ławeczki, stojaków, sztang itd to lekka zmora. ;/ A obstawiam, że te 60kg obciążenia z owego zestawu wystarczy mi jakoś na te 4-6 miesięcy, a potem się dokupi więcej. :)

 

Jedynym minusem tego, że mając 60 kg obciążenia i przykładowo robisz klatę, zakładasz na serie 50/55kg po kilkunastu tam treningach, chcesz szybko po klacie wejść na bicepsa/tricepsa i musisz bawić się w przenoszenie tego ciężaru. Dlatego warto również zainwestować np. w talerze 5kg/2.5kg/2kg/1.25kg/1kg/0,5kg. Przy tych mniejszych obciążeniach łatwo będziesz łapał progress, jeżeli wiesz o co mi mniej więcej chodzi. :P Obstawiam również, że w zestawie większość talerzy to będzie 5/10kg w ostateczności 2x.2/2.5kg :/

 

16 szt obciążeń (2x10kg, 4x5kg, 6x2.5kg, 4x1.25kg)

805491408806070489277.png


Opublikowano

 

 

 

 

Dobrze, więc wszystko zakupie osobno.

Od ławeczki ze stojakami i modlitewnikiem po sztangi, hantle i ciężary.

Takie zestawy jak wrzuciłeś mniej więcej chodzą w takich cenach +/- 500-800 zł.

Jeżeli nie chcesz się bawić w szukanie ofert z gratisową przesyłką po kolei no to warto zainwestować w zestaw.

Sporo przyrządów możesz sam zmontować, widziałem świetnie opisane poradniki na temat tworzenia domowej siłowni. ;)

Do regipsów raczej nie podejdą te uchwyty, jedynie możesz zmontować jakieś uchwyty do dipów ala ''stojaki''

 

 

Tak wiem właśnie, a że mam udogodnienia i mam praktyki jako ślusarz z elementami spawalniczymi to zrobić coś dla mnie to żaden problem tak naprawde. :) Wyspawać jakiś wyciąg, stojaki czy cokolwiek innego to pikuś, bo za darmo to sobie zrobie. :)

Planowałem już kiedyś całkowicie samemu, żeby zrobić ławeczke + stojaki + modlitewnik i do tego jakiś wyciąg lub coś, ale wtedy brakowało kasy... ;/ 

Aktualnie mam w portfelu blisko 600zł + za pewien czas wypłata z praktyk, więc będzie coś koło +/- 850zł na spokojnie, więc chyba zakupie ten zestaw ze względu, że szukanie pojedyńczo ławeczki, stojaków, sztang itd to lekka zmora. ;/ A obstawiam, że te 60kg obciążenia z owego zestawu wystarczy mi jakoś na te 4-6 miesięcy, a potem się dokupi więcej. :)

 

Jedynym minusem tego, że mając 60 kg obciążenia i przykładowo robisz klatę, zakładasz na serie 50/55kg po kilkunastu tam treningach, chcesz szybko po klacie wejść na bicepsa/tricepsa i musisz bawić się w przenoszenie tego ciężaru. Dlatego warto również zainwestować np. w talerze 5kg/2.5kg/2kg/1.25kg/1kg/0,5kg. Przy tych mniejszych obciążeniach łatwo będziesz łapał progress, jeżeli wiesz o co mi mniej więcej chodzi. :P Obstawiam również, że w zestawie większość talerzy to będzie 5/10kg w ostateczności 2x.2/2.5kg :/

 

16 szt obciążeń (2x10kg, 4x5kg, 6x2.5kg, 4x1.25kg)

 

To tak czy siak ciężko będzie progresować na takich talerzach. Powiedzmy, że na początku będzie miał spory skok np. wyciskanie na płaskiej. Będzie sobie na początku mógł po 2.5kg na trening ale z czasem nie da rady, dojdzie do momentu gdzie dołożenie 1/2kg będzie męczarnią jeżeli będzie chciał się zmieścić w zakresie 12 powtórzeń. :)

Rekrut
Opublikowano

 

 

 

 

 

Dobrze, więc wszystko zakupie osobno.

Od ławeczki ze stojakami i modlitewnikiem po sztangi, hantle i ciężary.

Takie zestawy jak wrzuciłeś mniej więcej chodzą w takich cenach +/- 500-800 zł.

Jeżeli nie chcesz się bawić w szukanie ofert z gratisową przesyłką po kolei no to warto zainwestować w zestaw.

Sporo przyrządów możesz sam zmontować, widziałem świetnie opisane poradniki na temat tworzenia domowej siłowni. ;)

Do regipsów raczej nie podejdą te uchwyty, jedynie możesz zmontować jakieś uchwyty do dipów ala ''stojaki''

 

 

Tak wiem właśnie, a że mam udogodnienia i mam praktyki jako ślusarz z elementami spawalniczymi to zrobić coś dla mnie to żaden problem tak naprawde. :) Wyspawać jakiś wyciąg, stojaki czy cokolwiek innego to pikuś, bo za darmo to sobie zrobie. :)

Planowałem już kiedyś całkowicie samemu, żeby zrobić ławeczke + stojaki + modlitewnik i do tego jakiś wyciąg lub coś, ale wtedy brakowało kasy... ;/ 

Aktualnie mam w portfelu blisko 600zł + za pewien czas wypłata z praktyk, więc będzie coś koło +/- 850zł na spokojnie, więc chyba zakupie ten zestaw ze względu, że szukanie pojedyńczo ławeczki, stojaków, sztang itd to lekka zmora. ;/ A obstawiam, że te 60kg obciążenia z owego zestawu wystarczy mi jakoś na te 4-6 miesięcy, a potem się dokupi więcej. :)

 

Jedynym minusem tego, że mając 60 kg obciążenia i przykładowo robisz klatę, zakładasz na serie 50/55kg po kilkunastu tam treningach, chcesz szybko po klacie wejść na bicepsa/tricepsa i musisz bawić się w przenoszenie tego ciężaru. Dlatego warto również zainwestować np. w talerze 5kg/2.5kg/2kg/1.25kg/1kg/0,5kg. Przy tych mniejszych obciążeniach łatwo będziesz łapał progress, jeżeli wiesz o co mi mniej więcej chodzi. :P Obstawiam również, że w zestawie większość talerzy to będzie 5/10kg w ostateczności 2x.2/2.5kg :/

 

16 szt obciążeń (2x10kg, 4x5kg, 6x2.5kg, 4x1.25kg)

 

To tak czy siak ciężko będzie progresować na takich talerzach. Powiedzmy, że na początku będzie miał spory skok np. wyciskanie na płaskiej. Będzie sobie na początku mógł po 2.5kg na trening ale z czasem nie da rady, dojdzie do momentu gdzie dołożenie 1/2kg będzie męczarnią jeżeli będzie chciał się zmieścić w zakresie 12 powtórzeń. :)

 

 

Jeżeli chodzi o jako takową siłe i kondycje to przez wakacje się wyrobiłem troche, a w szczególności łapy przez robote na budowie, gdzie nie było momentu oddechu tylko jazda na pełnych obrotach przez 10-12h dziennie, sześć dni w tygodniu. Przykładowo nosiło się 60-70 kg tak jakby podchwytem i ciężar wsparty na przedramieniach i jazda 50-100m z tym lataj i to w miare szybkim krokiem, bo roboty od zaje... ;)

Pierwszy tydzień był trudny, ale już od następnego szło gładziutko i coraz lżej, pod sam koniec wakacji praktycznie w ogóle się nie męczyłem na tej budowie, a dodatkowo Ja jestem ciągle w ruchu ze względu na to, iż trzy razy w tygodniu mam praktyki(tak jak już wyżej pisałem) i codziennie lubie pokopać piłke na dworze nawet tak sam sobie, jakieś sprinty, uderzenie na siłe lub nawet freestyle. :)

Opublikowano

 

 

 

 

 

 

Dobrze, więc wszystko zakupie osobno.

Od ławeczki ze stojakami i modlitewnikiem po sztangi, hantle i ciężary.

Takie zestawy jak wrzuciłeś mniej więcej chodzą w takich cenach +/- 500-800 zł.

Jeżeli nie chcesz się bawić w szukanie ofert z gratisową przesyłką po kolei no to warto zainwestować w zestaw.

Sporo przyrządów możesz sam zmontować, widziałem świetnie opisane poradniki na temat tworzenia domowej siłowni. ;)

Do regipsów raczej nie podejdą te uchwyty, jedynie możesz zmontować jakieś uchwyty do dipów ala ''stojaki''

 

 

Tak wiem właśnie, a że mam udogodnienia i mam praktyki jako ślusarz z elementami spawalniczymi to zrobić coś dla mnie to żaden problem tak naprawde. :) Wyspawać jakiś wyciąg, stojaki czy cokolwiek innego to pikuś, bo za darmo to sobie zrobie. :)

Planowałem już kiedyś całkowicie samemu, żeby zrobić ławeczke + stojaki + modlitewnik i do tego jakiś wyciąg lub coś, ale wtedy brakowało kasy... ;/ 

Aktualnie mam w portfelu blisko 600zł + za pewien czas wypłata z praktyk, więc będzie coś koło +/- 850zł na spokojnie, więc chyba zakupie ten zestaw ze względu, że szukanie pojedyńczo ławeczki, stojaków, sztang itd to lekka zmora. ;/ A obstawiam, że te 60kg obciążenia z owego zestawu wystarczy mi jakoś na te 4-6 miesięcy, a potem się dokupi więcej. :)

 

Jedynym minusem tego, że mając 60 kg obciążenia i przykładowo robisz klatę, zakładasz na serie 50/55kg po kilkunastu tam treningach, chcesz szybko po klacie wejść na bicepsa/tricepsa i musisz bawić się w przenoszenie tego ciężaru. Dlatego warto również zainwestować np. w talerze 5kg/2.5kg/2kg/1.25kg/1kg/0,5kg. Przy tych mniejszych obciążeniach łatwo będziesz łapał progress, jeżeli wiesz o co mi mniej więcej chodzi. :P Obstawiam również, że w zestawie większość talerzy to będzie 5/10kg w ostateczności 2x.2/2.5kg :/

 

16 szt obciążeń (2x10kg, 4x5kg, 6x2.5kg, 4x1.25kg)

 

To tak czy siak ciężko będzie progresować na takich talerzach. Powiedzmy, że na początku będzie miał spory skok np. wyciskanie na płaskiej. Będzie sobie na początku mógł po 2.5kg na trening ale z czasem nie da rady, dojdzie do momentu gdzie dołożenie 1/2kg będzie męczarnią jeżeli będzie chciał się zmieścić w zakresie 12 powtórzeń. :)

 

 

Jeżeli chodzi o jako takową siłe i kondycje to przez wakacje się wyrobiłem troche, a w szczególności łapy przez robote na budowie, gdzie nie było momentu oddechu tylko jazda na pełnych obrotach przez 10-12h dziennie, sześć dni w tygodniu. Przykładowo nosiło się 60-70 kg tak jakby podchwytem i ciężar wsparty na przedramieniach i jazda 50-100m z tym lataj i to w miare szybkim krokiem, bo roboty od zaje... ;)

Pierwszy tydzień był trudny, ale już od następnego szło gładziutko i coraz lżej, pod sam koniec wakacji praktycznie w ogóle się nie męczyłem na tej budowie, a dodatkowo Ja jestem ciągle w ruchu ze względu na to, iż trzy razy w tygodniu mam praktyki(tak jak już wyżej pisałem) i codziennie lubie pokopać piłke na dworze nawet tak sam sobie, jakieś sprinty, uderzenie na siłe lub nawet freestyle. :)

 

Ty to lepiej sprawdź u kogoś na siłce albo na jakiejś miejskiej bo możesz mieć sporo pary w łapach i te 60 kg to będzie o wiele za mało nawet na początki... :D

Rekrut
Opublikowano

 

 

 

 

 

 

 

Dobrze, więc wszystko zakupie osobno.

Od ławeczki ze stojakami i modlitewnikiem po sztangi, hantle i ciężary.

Takie zestawy jak wrzuciłeś mniej więcej chodzą w takich cenach +/- 500-800 zł.

Jeżeli nie chcesz się bawić w szukanie ofert z gratisową przesyłką po kolei no to warto zainwestować w zestaw.

Sporo przyrządów możesz sam zmontować, widziałem świetnie opisane poradniki na temat tworzenia domowej siłowni. ;)

Do regipsów raczej nie podejdą te uchwyty, jedynie możesz zmontować jakieś uchwyty do dipów ala ''stojaki''

 

 

Tak wiem właśnie, a że mam udogodnienia i mam praktyki jako ślusarz z elementami spawalniczymi to zrobić coś dla mnie to żaden problem tak naprawde. :) Wyspawać jakiś wyciąg, stojaki czy cokolwiek innego to pikuś, bo za darmo to sobie zrobie. :)

Planowałem już kiedyś całkowicie samemu, żeby zrobić ławeczke + stojaki + modlitewnik i do tego jakiś wyciąg lub coś, ale wtedy brakowało kasy... ;/ 

Aktualnie mam w portfelu blisko 600zł + za pewien czas wypłata z praktyk, więc będzie coś koło +/- 850zł na spokojnie, więc chyba zakupie ten zestaw ze względu, że szukanie pojedyńczo ławeczki, stojaków, sztang itd to lekka zmora. ;/ A obstawiam, że te 60kg obciążenia z owego zestawu wystarczy mi jakoś na te 4-6 miesięcy, a potem się dokupi więcej. :)

 

Jedynym minusem tego, że mając 60 kg obciążenia i przykładowo robisz klatę, zakładasz na serie 50/55kg po kilkunastu tam treningach, chcesz szybko po klacie wejść na bicepsa/tricepsa i musisz bawić się w przenoszenie tego ciężaru. Dlatego warto również zainwestować np. w talerze 5kg/2.5kg/2kg/1.25kg/1kg/0,5kg. Przy tych mniejszych obciążeniach łatwo będziesz łapał progress, jeżeli wiesz o co mi mniej więcej chodzi. :P Obstawiam również, że w zestawie większość talerzy to będzie 5/10kg w ostateczności 2x.2/2.5kg :/

 

16 szt obciążeń (2x10kg, 4x5kg, 6x2.5kg, 4x1.25kg)

 

To tak czy siak ciężko będzie progresować na takich talerzach. Powiedzmy, że na początku będzie miał spory skok np. wyciskanie na płaskiej. Będzie sobie na początku mógł po 2.5kg na trening ale z czasem nie da rady, dojdzie do momentu gdzie dołożenie 1/2kg będzie męczarnią jeżeli będzie chciał się zmieścić w zakresie 12 powtórzeń. :)

 

 

Jeżeli chodzi o jako takową siłe i kondycje to przez wakacje się wyrobiłem troche, a w szczególności łapy przez robote na budowie, gdzie nie było momentu oddechu tylko jazda na pełnych obrotach przez 10-12h dziennie, sześć dni w tygodniu. Przykładowo nosiło się 60-70 kg tak jakby podchwytem i ciężar wsparty na przedramieniach i jazda 50-100m z tym lataj i to w miare szybkim krokiem, bo roboty od zaje... ;)

Pierwszy tydzień był trudny, ale już od następnego szło gładziutko i coraz lżej, pod sam koniec wakacji praktycznie w ogóle się nie męczyłem na tej budowie, a dodatkowo Ja jestem ciągle w ruchu ze względu na to, iż trzy razy w tygodniu mam praktyki(tak jak już wyżej pisałem) i codziennie lubie pokopać piłke na dworze nawet tak sam sobie, jakieś sprinty, uderzenie na siłe lub nawet freestyle. :)

 

Ty to lepiej sprawdź u kogoś na siłce albo na jakiejś miejskiej bo możesz mieć sporo pary w łapach i te 60 kg to będzie o wiele za mało nawet na początki... :D

 

 

 

No to skocze do sąsiada, bo on ma takowy zestaw właśnie z jakimś tam obciążeniem, jak wezme spokojnie 50kg na klate to kupie zestaw z obciążeniem 80+kg. ^^

Opublikowano

 

No to skocze do sąsiada, bo on ma takowy zestaw właśnie z jakimś tam obciążeniem, jak wezme spokojnie 50kg na klate to kupie zestaw z obciążeniem 80+kg. ^^

 

Tak trzeba będzie zrobić, lepiej się wcześniej upewnić co i jak. :)

 

Oferuje swoją pomoc :)

Siemasz! Jaki staż na siłowni? :)

 

 

 

Tworzymy playliste na siłownie

(stara playlista mi się znudziła, 1.5 roku katowana każda melodia znana na pamięć:/ )

Styl obojętny, najlepiej wrzucać tytuł a w spoilerze link do nuty bezpośrednio na YT.

1. Keys N Krates - Dum Dee Dum (JiKay Remix)

 

Rekrut
Opublikowano

Dobra, w następny weekend dam Wam znać co i jak, dodatkowo najprawdopodobniej w tym temacie(lub zrobie osobny) dodam zdjęcie jak wygląda moje ciało i będę co miesiąc wstawiał następne w ramach pokazania mojej metamorfozy! :) 

Nie mam zamiaru tego robić w ramach chwalenia się, a w ramach motywacji oraz pokazania, że jak sie chce to sie da! <3

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...