Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Czy zagrasz na starym dobrym serverze PvP oraz PvE


pablos11

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siemka, od dawna oglądam tutaj prezentacje serverów i widzę że wszystkie opierają się na PvP

Więc mam zamiar zrobić server na którym walka między graczami nie będzie

jedyną rozrywką

 

  • Tryb PvP

Od teraz Ty decydujesz czy chcesz się bić z innym graczem poza granicami miasta.

Możesz wyjść spokojnie i nie obawiać się o to że ktoś Cię zaatakuje

Sam włączysz lub wyłączysz sobie tryb PvP

 

  • BOSSY

Specjalne warpy na których znajdziesz potężne BOSSY lecz zanim do nich dojdziesz musisz pokonać tysiące jego wojowników

Walka z BOSSEM została specjalnie utrudniona aby nie trwała kilka sekund lecz długie minuty

BOSSY posiadać będą sporą ilość życia oraz specjalne umiejętności aby walka z nim była trudna oraz aby nie dało się go zabić w pojedynkę

Drop z BOSSÓW będzie ogromny oraz sprawiedliwy

 

  • Miasto

W mieście znajdować będą się różni Handlarze którzy będą sprzedawać przeróżne rzeczy od mikstur aż po niesamowite bronie

Każdy Handlarz będzie miał także wymagania Levelu więc nie z każdym będziesz mógł odrazu porozmawiać

W mieście znajdować się będzie wszystko co będziesz potrzebował co nie znaczy że na mapie nie znajdziesz podróżujących kupców którzy zaoferują Ci coś lepszego niż w mieście

 

  • Działki

Każdy Gracz będzie miał prawo do 1 działki poza miastem której wymiary będą 10x10x30 tak aby mógł jedynie schować to co potrzebuje

Działki w mieście będą bardzo drogie oraz wymagać będą wysokiego LvL aby można było ją kupić, za działkę zapłacisz pieniędzmi oraz specjalnymi przedmiotami które dropić będzie tylko z danych mobów

Działki w mieście będą miały rozmiary 30x30x100

W mieście znajdować się będzie Kowal który może ulepszyć twoje przedmioty na wyższe levele za specjalną zapłatą oraz dzięki specjalnym przedmiotom dzięki niemu podniesiesz moc swojego miecza na różne poziomy

W mieście czasami dostaniesz Questy dzięki którym otrzymasz dostęp do nowych rzeczy lecz zanim je dostaniesz musisz osiągnąć dostatecznie wysoki poziom

 

  • MOBY

Na mapie poza miastem respienie się niektórych mobów będzie zablokowane jak np Konie którego otrzymasz za wykonanie zadania

Poza miastem możesz spotkać normalne moby które nie różnią się niczym od standardowej gry

Z mobów można dropić różne przedmioty na różne Questy

 

  • POSTAĆ

Po rejestracji na serverze będziesz musiał stworzyć swoją postać zaczniesz od wybrania płci swojej postaci aż po jej klasę wszystko odbywać się będzie graficznie bez wymagania pisania komend

Dostępne będą następujące klasy

  • Mag
  • Wojownik
  • Ninja
  • Smok

Każda klasa posiadać będzie osobne umiejętności oraz przedmioty

 

  • Punkty Honoru

Na serverze obowiązywać będą pkt Honoru dzięki którym poznasz jaki jest to typ gracza

Każdy lvL Honoru będzie można zobaczyć dzięki kolorowi którym pisać będzie Gracz

Kolory i Rangi:

  • Szlachetny - kolor niebieski
  • Bardzo Dobry - kolor błękitny
  • Dobry - kolor Zielony
  • Normalny - kolor Biały
  • Zły - kolor szary
  • Okrutny - kolor ciemnozielony
  • Złowieszczy - kolor czerwony
  • Morderca - kolor czarny

Punkty Honoru tracimy podczas waki PvP z graczem a odzyskujemy je podczas walki z mobami

 

  • Prace

Na serverze dostępne będą prace lecz nie będzie to zwykły plugin Jobs z racji że prace będą eventowe czyli podczas gdy w mieście zabraknie mięsa każdy Łowca oraz Rzeźnik który przyniesie Urzędnikowi miasta (Admin) mięso zwierząt otrzyma sowitą zapłatę, możliwe będą ataki na miasto przez moby wtedy Strażnicy oraz Wojownicy dostaną dodatkowe pieniądze za walkę z nimi

 

  • RAID

RAIDEM nazwać można wyprawę minimum 10 osób które idą zabić BOSSA

Gracze z Honorem Morderca mają zakaz wstępu na RAIDY dzięki czemu osłabiają swoją Gildię podczas takich wypraw

Dzięki specjalnemu zastosowaniu dodatkowego życia BOSSA oraz jego umiejętności wyprawy na RAID są ciężkie dla grup poniżej 15 osób

Na serverze będą Eventy RAIDOWE dzięki którym zostaną podwojone zdobycze w owych wyprawach

 

  • RAID NA MIASTO

Podczas wchodzenia na server gracz ma okazję wybrać miejsce swoich urodzin dzięki czemu zostanie przydzielony do 1 z 3 miast

Podczas Eventu na każde miasto nacierać będą BOSSY w różnych ilościach zadaniem mieszkańców będzie je wyeliminować ponieważ mogą

one zabić Handlarzy którzy na resp wymagać będą 2Dni po zabicu przez co osłabimy samych siebie z braku danych przedmiotów do kupna

Podczas ataku na miasto moby są wzmocnione oraz aby wygrać wszystkie miasta muszą połączyć siły aby wygrać z Królem który kieruje atakami na miasta

 

  • Król RAIDU

Jest to specjalny mob który respi się tylko podczas ataku na miasto, jest on jedynym wyjściem aby zakończyć ataki na miasto, podczas gdy Król żyje będzie on respił BOSSY które będą atakować miasta.

Król zostanie wyposażony w specjalne umiejętności dzięki którym tylko grupa 30 graczy będzie mogła go pokonać

Dostanie on specjalnie wysoki regeneration aby nie można było go pokonać za jednym uderzeniem

 

  • Level

Będzie on doliczany dodatkowo, dzięki levelowi można będzie kupować przedmioty które niższe poziomy nie mogą kupić

Po osiągnięciu odpowiednich leveli dostaniesz nowe Questy które nie będą liczne lecz bardzo opłacalne, dzięki nim otrzymasz konia z siodłem oraz możliwość kupna zbroi dla konia, otrzymasz możliwość założenia działki w mieście która będzie większa, będziesz miał możliwość wejścia na kolejne RAIDY które nie są dostępne dla osób o niższym levelu

 

  • VIP

Vip posiadać będzie dostęp do górnej części miasta gdzie kupi wszystko po niższych cenach

Kowale w górnej części miasta będą mieli 90% szans na ulepszenie przedmiotu w przeciwieństwie do zwykłego który ma tylko 70%

Górne miasto zawierać będzie specjalne karczmy gdzie Vip dowie się więcej informacji  które ułatwią mu Quest

Vipy nie będą posiadać komend: GameMode, Give, Vanish, Tp, Fly

Vippo śmierci otrzyma ma szansę na odzyskanie przedmiotów w granicach 95% a zwykły gracz tylko 80%

 

  • Rozgrywka

Server nastawiony będzie na grę zespołową, w pojedynkę graczowi będzie ciężko ukończyć Questy czy RAID

Podczas grania Gracz jak i Vip ma 100% możliwości zmiany swojego trybu z PvP na PvE oraz odwrotnie

Podczas grania gracz będzie zmuszony do wykorzystania mózgu bez logicznego myślenia gracz przegra każdy Quest oraz RAID

 

  • GILDIE

W porównaniu do reszty serverów będzie tutaj rygor więc nie każdy założy Gildię i nie każdy da radę do niej dołączyć

Wymagania stworzenia Gildii:

  • 100 000 monet
  • Posiadanie Honoru Dobry lub wyższy
  • Posiadanie minimum 30lvl
  • Posiadanie czerwonego kamienia Gildii
  • Posiadanie zielonego kamienia Gildii
  • Posiadanie złotego kamienia Gildii
  • Przedmioty na jej stworzenie

Warunki dołączenia do Gildii

  • 10 000 Monet za wpisanie go do ksiąg urzędu
  • Mały kamień połączenia
  • Rangę Zły lub wyższą (w stronę Dobry)

Budynek Gildii można będzie kupić na specjalnym warpie lecz ich ceny nie będą niskie, dostęp do budynku Gildii będzie miała tylko osoba która w danej Gildii się znajduje

 

  • Wojny GILDII

Walki między Gildiami mogą odbywać się jedynie jak w obu Gildiach znajduje się 51% jej członków

Plac walki Gildii będzie zbudowany aby nie walczyć w miastach

Wygrana Gildia to ta która jako pierwsza rozwali kamień mocy Gildii przeciwnej

Podczas pokonania przeciwnej Gildii otrzymamy

  • Wszystkie przedmioty które zdołamy wynieść za jednym razem, co przypada na każdego członka wygranej Gildii
  • Każdy gracz gildii wygranej otrzyma 3 000 monet oraz kamień ulepszenia
  • Członkowie Gildii przeciwnej tracą wówczas przedmioty które wynieśli ich przeciwnicy
  • Dodatkowo z ich kont zostaje odjęte 3 000 monet w przypadku mniejszej ilości któregoś członka brakującą kwotę spłaca lider
  • Otrzymują także ujemne pkt LvL

 

  • Ekonomia oraz loot

Pieniądze w grze zdobyć można dzięki pokonaniu BOSSA bądź innego gracza jest to losowa ilość która wacha się od 1 000 do 1 500

Pieniądze można zarobić z minieventu jakim jest brak mięsa w mieście czy przegonienie potworów

W Banku miasta można pożyczyć pieniądze są one jednak pod zastaw waszego życia oraz kilku przedmiotów

  • 1 pożyczka do 20 000
  • 2 pożyczka do 50 000
  • 3 pożyczka do 100 000
  • 4 pożyczka do 300 000
  • 5 pożyczka do 500 000
  • 6 pożyczka do 1 000 000
  • 7 pożyczka i wyżej do 10 000 000

W razie nie spłacenia długu otrzymamy wygnanie z miasta ujemny Honor do złej rangi utratę pkt LvL oraz stratę działek przedmiotów dodatkowo władze miasta wyślą nagrodę za waszą głowę

 

Przedmioty można zdobyć z zwykłych mobów jak i z RAIDOWYCH oraz podczas pokonania BOSSA

Wszystko można będzie kupić u handlarzy lecz niektóre przedmioty będą dostępne tylko w górnej części miasta gdzie ma dostęp tylko Vip

 

  • Kary za łamanie regulaminu będą następujące:

 

 

  • Za złamanie regulaminu pisanego zieloną czcionką:

Kick

Ban czasowy nie większy niż 7Dni

Mute nie dłuższy niż 2godziny

Odjęcie pkt Honoru do rangi Normalny (wyzerowanie ich)

Usunięcie losowego przedmiotu z EQ

Zakaz wstępu na RAIDY nie dłuższy niż 2Dni

 

 

  • Za złamanie regulaminu pisanego pomarańczową czcionką:

Ban nie dłuższy niż 9Dni

Mute nie dłuższe niż 3Godziny

Odjęcie Pkt Honoru do Rangi Zły

Zakaz wstępu na RAIDY nie dłużej niż4Dni

Usunięcie przedmiotu wybranego przez Admina

Obniżenie LvL o 5 w dół

 

 

  • Za złamanie regulaminu pisanego czerwoną czcionką:

Ban nie dłużej niż 20Dni

Mute nie dłuższy niż 24Godziny

Odjęcie pkt Honoru do rangi Morderczy

Zakaz wstępu na RAIDY nie dłużej niż 14Dni

Usunięcie najlepszego przedmiotu z twojego EQ

Obniżenie LvL o max 20 w dół

 

 

  • Za złamanie regulaminu pisanego czarną czcionką:

Ban na IP oraz nick na stałe

Mute nie dłużej niż 72Godziny

Obniżenie rangi do poziomu najniższego

Zakaz wstępu na RAIDY przez 20Dni

Usunięcie całego EQ

Obniżenie LvL do 0

Zakaz wstępu na pojedynki klanów oraz udziału w Eventach przez 14Dni

Wyzerowanie naszego Konta o 80% w dół

 

Zasady piszę aby można było zobaczyć jak to będzie działać i co będzie grozić za łamanie regulaminu który dopiero się pojawi.

 

 

 

Jakieś propozycje oraz pytania?

TEMAT


 


  • Odpowiedzi 132
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

Trochę dużo tego i wątpię żeby graczom chciało się to ogarniać. I wg mnie to ciężko będzie zrobić tyle pluginow bez lagòw.

Opublikowano

1. Czekam  ;)
2. Ile tak mniej więcej by ci zajęło/twojej ekipie budowanie serwera?
3. Jeśli chodzi o te pożyczki zmniejszył bym je. 

4. Chętnie pomogę przy budowie.

Opublikowano

O lagi się nie martwię bo póki co testuję już sporą ilość tych rzeczy u siebie i nie widzę zbytnio za dużo lagów ;)

 

Co do ogarnięcia trochę tego dużo ale jak chcę zrobić server MMORPG to dodam rzeczy i prawa które tam obowiązują :) podczas gry większość akcji będzie zrobiona graficznie GUIMenu więc nie będzie problemu z komendami oraz ogarnięciem zasad


1. Czekam  ;)
2. Ile tak mniej więcej by ci zajęło/twojej ekipie budowanie serwera?
3. Jeśli chodzi o te pożyczki zmniejszył bym je. 

4. Chętnie pomogę przy budowie.

1. Super że komuś zaczyna się podobać opcja z wyłączeniem PvP

2. Póki co jest kilka pluginów do levelowania, budowa miasta + skrypty do specjalnych przedmiotów, więc myślę o 2 a nawet 3 miesiącach pracy chociaż może krócej o ile wszystko będzie po naszej myśli

3. Zobaczę jak to będzie chociaż jest to tylko przedział, ale jak gadam jest to B. wczesny Beta test więc liczy się każda sugestia

4. Jeżeli pojawią się problemy na pewno powiadomię użytkowników forum oraz dodam twój nick dla osobnego powiadomienia :)

TEMAT


 


Opublikowano

Luźny MOORPG, chociaż jakby mocniej się przyjrzeć będą okazje na serverze aby powiedzieć że jest to także RolePlay np z powodu Prac które są miniEventami

Lecz głównie jest to MMORPG

TEMAT


 


Opublikowano

Nareszcie coś co nie stawia na trybie PvP

 

Znów będzie można spokojnie zwiedzać mapkę bez obawy przed cziterami którzy tylko czekają aż ktoś wyjdzie poza spawn żeby go zabić

Więc opcja z wyłączaniem sobie trybu PvP jest genialne :)

 

Miasto zbudowałbym tylko do NPC a działki poza nim albo w jego otoczeniu, albo osobną mapę na działki bo jeżeli będzie sporo graczy nie wystarczy miejsca w zamku aby dać im wszystkim działki

Nie ma znaczenia czy gra jest realistyczna czy nie, nieważne czy jest futurystyczna czy dotyczy przeszłości!


Nieważne czy ma dobrą grafikę, czy słabą, nieważne jest czy jest nowa, czy stara!


Gramy w gry które lubimy najbardziej, zaakceptuj wybory innych!


Bo wszyscy w nie gramy, jesteśmy jednością.


Jesteśmy Graczami!

Opublikowano

Co do budowy działek poza miastem dobry pomysł chociaż można zbudować kilka działek w okolicy miasta, poza tym aby dostać działkę w mieście wymagany będzie

  • Zielony kamień podróżnika
  • Pozwolenie urzędnika który sprawdzi czy posiadacie podstawowe wymagania
  • Dodatkowo będzie trzeba płacić za działki co 7dni pewną kwotę jeszcze nie ustaloną więc miejsca się będą zwalniać
  • Osoby które mają zły Honor muszą zapłacić więcej aby był sens utrzymywania dobrego Honoru :)

 

Mamy jeszcze sporo pomysłów ktore trzeba obgadać i sprawdzić, dodatkowo myślimy nad dodaniem Petów jako szansę za wygranie Elitarnych petów typu Ghast Smok Creeper Wither itp

Każdy pet będzie tylko i wyłącznie nagrodą za RAID

TEMAT


 


Opublikowano

Hmmm ... Dla mnie to jest Gildie+PvP+RPG , dziwne połączenie ale może wyjść coś z tego dobrego . Ja bym zagrał na takim serwerze i to z wielką checią :> .

Opublikowano

Hmmm ... Dla mnie to jest Gildie+PvP+RPG , dziwne połączenie ale może wyjść coś z tego dobrego . Ja bym zagrał na takim serwerze i to z wielką checią :> .

Czy PvP to nie do końca :p bo to akurat ograniczyłem dzięki temu że każdy Gracz może wyłączyć sobie PvP kiedy tylko chce :p

 

Dzięki temu chcę wrócić do stanu z wersji 1.4.x gdzie liczyła się współpraca oraz myślenie ^^ i mam nadzieję na sukces :D

TEMAT


 


Opublikowano

Ciężko powiedzieć miasto budowane jest 'chaotycznie' czyli tak że postanowione że taki teren jest zajęty i tutaj powstanie Handlarz Mikstur a obok niego Handlarz Broni więc bliżej jej do autorskiej

 

@ZyAjrisz

co do wersji raczej będą to starsze jak 1.4.x / 1.7.x nie chcę go stawiać na 1.8 ponieważ jest zbyt wyposażony co mi się nie podoba, najlepsze wersje to właśnie 1.4 1.5 1.7 bo 1.6 jakoś niedopracowane :P

TEMAT


 


Opublikowano

starsze wersje są lepsze, ponieważ 1.7 jest już przesadzone :p a chętnie pograłbym na 1.2 ale to już na singlu albo z znajomymi :D

Dodatkowo jak wyglądać będą umiejętności np Ninji albo Maga?

Nie ma znaczenia czy gra jest realistyczna czy nie, nieważne czy jest futurystyczna czy dotyczy przeszłości!


Nieważne czy ma dobrą grafikę, czy słabą, nieważne jest czy jest nowa, czy stara!


Gramy w gry które lubimy najbardziej, zaakceptuj wybory innych!


Bo wszyscy w nie gramy, jesteśmy jednością.


Jesteśmy Graczami!

Opublikowano
  • Mag

Magia śmierci:

  • Możliwość zarażenia przeciwnika
  • Spawn 3 Zombie obok przeciwnika
  • Widzenie w ciemności, także magia na 30sek czasu
  • rzut kulą ognia

Magia życia

  • Uzdrowienie
  • większy skok
  • i jeszcze nie wiadomo dalej

A dla Ninja:

 

Umiejętność miecza:

  • szybsze poruszanie się
  • możliwość zniknięcia podczas walki na 3sekundy
  • możliwość teleportu do przeciwnika (doskok do niego)
  • brak więcej pomysłów ponieważ wciąż w trakcie tworzenia

Umiejętność łuku:

  • nielimitowane strzały
  • po śmierci odnowa łuku oraz strzał
  • magiczne strzały Leczące oraz Trujące
  • większy skok
  • widzenie w ciemności

 

Umiejętności będą wywoływane poprzez użycie wełny klikając wełna na przeciwnika zadamy mu buff zadający obrażenia bądź leczący czy dający inne pozytywy.

Magia łuku ma podobny system działania z wyjątkiem strzał aby uleczyć swojego znajomego należy go trafić strzałą tak samo jeżeli chcemy zarazić przeciwnika.

 

Każda klasa będzie miała wybór umiejętności który zostanie jej przydzielony.

 

Jeżeli zgubimy nasze buffy poprzez śmierć w pojedynku czy inny sposób automatycznie otrzymamy je po śmierci bądź jest pomysł aby płacić $ w urzędzie aby otrzymać je ponownie, ma to na celu pilnowanie się podczas walki jak i współpracowanie z grupą :P

TEMAT


 


Opublikowano

Dobrze opisane, jesli tak samo dobry bylby koncowy wynik to z checia bym zagral

As wars come and go, my soldier stays eternal

Opublikowano

@Kusalin jak narazie nie spotkałem trudności i mam nadzieję że ich nie spotkam tworząc serwer :D

 

Wynik końcowy staram się osiągnąć jak najbardziej podobny do tego tutaj lecz jak wiadomo coś może się zmienić z racji iż jest to propozycja oficjalna zapowiedź pojawi się gdy będę miał min50% zrobionego serwera czyli za ok 2tyg :)

 

Wtedy także powinny pojawić się SS z pierwszych warpów z BOSSEM :p

TEMAT


 


Opublikowano

Serwer bedzie robiony na modach czy pluginach?

As wars come and go, my soldier stays eternal

Opublikowano

Pluginach, nie chcę wgrywać modów z racji graczy nie każdemu komputer pozwoli korzystać z modów (wystarczy zobaczyć tematy z lagami tutaj na forum) więc będą to pluginy oraz małe skrypty.

 

  • Kolejny UpDate

Staramy wrócić do standardowego dropu z rudy, chcemy zapoczątkować koniec dropu z kamienia i nudnego kopania kamienia aby cokolwiek dostać, znów wróci zabawa oraz zwiedzanie jaskiń w grze, liczbę cziterów ograniczymy sposobem selekcji graczy, postawimy na jakość i zostanie od samego początku włączona WhiteList'a aby tylko sprawdzeni gracze mogli zagrać na naszym serwerze.

 

Każdy gracz będzie musiał zgodzić się na nasze zasady bez wyjątku co obowiązywać będzie także ekipę serwera zaczynając od KidModa kończąc na HeadAdminie, każdy będzie traktowany równo w razie złamania regulaminu zostanie wystosowana kara którą można zobaczyć w 1 poście rozwijając spoiler

 

Dodatkowo za posiadanie hacków osobnik dostanie bana na IP co ograniczy jego ponowne wejście pod inna nazwą

 

Dodatkowo chcemy zakończyć erę zyczu keinett magic launcherów, u nas każdy gracz posiadający PREMIUM dostanie konto VIPA NA 14DNI bez żadnych opłat, po potwierdzeniu konta premium (jeszcze myślimy nad uniwersalnym sposobem)!

TEMAT


 


Opublikowano

Widzę że pomysł z Vipem dla graczy z premium dobry, ja dodałbym jeszcze im specjalny kit Premium w którym mieliby o troszkę lepsze eq :)

 

Jeżeli pomysł wypali będzie super bo zapowiada się pięknie, grałem już na twoich serwerach z klasami

 

jak ktoś nie wie o co chodzi, stary serwer autora postu

  • 8 klas postaci
  • różne buffy
  • różne bronie
  • różne umiejętności

I wszystko grało w 100% więc wierzę że podołasz także temu wyzwaniu i dasz radę wszystko zrobić bez problemów.

Nie ma znaczenia czy gra jest realistyczna czy nie, nieważne czy jest futurystyczna czy dotyczy przeszłości!


Nieważne czy ma dobrą grafikę, czy słabą, nieważne jest czy jest nowa, czy stara!


Gramy w gry które lubimy najbardziej, zaakceptuj wybory innych!


Bo wszyscy w nie gramy, jesteśmy jednością.


Jesteśmy Graczami!

Opublikowano

Pamiętam ten serwer lecz padł z powodu słabej reklamy oraz braku kasy ;)

 

Tym razem tworzę coś większego i postaram się go mocniej rozreklamować :P

TEMAT


 


Opublikowano

Tak, obyście mieli pieniądze na dobrą maszynę, dobrego programistę, grafika i oczywiście chęci :)
Chętnie zagram na takim serwerze BEZ DWÓCH ZDAŃ. :)

Opublikowano

Czy ja wiem czy potrzebny mi pomocnik w programowaniu i grafice :D hehe

 

Jestem informatykiem 4klasy (czyli brakuje mi 2tyg aby otrzymać tytuł technika informatyka :P)  potrafię programować (aktualnię robię także grę Survival)

Grafiką także potrafię operować tworzyłem tutaj avki kilku użytkowników tak dla zabawy i nie narzekali na efekty :)

 

Chęci mam spore bo widzę że komuś się podoba :)

 

Jedynie kogo bym potrzebował to reklamodawców ale to nie temat do tego bo mi go wrzucą w inny dział albo zamkną :D

TEMAT


 


Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...