Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

przeniosłem skompilowanego gejma i db na najnowsze pliki terenza i po tym przy starcie serwera wgl nie uruchamiają się chanele. wie ktoś o co chodzi?

graphic.png

i7-6700K l MSI GTX 1080 X l 2x8GB 3000MHz l MSI Z170A l SSD HyperX 240GB

  • Odpowiedzi 1,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

przeniosłem skompilowanego gejma i db na najnowsze pliki terenza i po tym przy starcie serwera wgl nie uruchamiają się chanele. wie ktoś o co chodzi?

 

Wyłączałeś licencje ?

Opublikowano

Wyłączałeś licencje ?

tak, zrobiłem wszystko co jest w temacie oprócz przyspieszenia kompilacji

graphic.png

i7-6700K l MSI GTX 1080 X l 2x8GB 3000MHz l MSI Z170A l SSD HyperX 240GB

Opublikowano

tak, zrobiłem wszystko co jest w temacie oprócz przyspieszenia kompilacji

Poszukaj w source tekstu 192.168 i zmien na jakies randomowe cyferki.

Opublikowano

Poszukaj w source tekstu 192.168 i zmien na jakies randomowe cyferki.

faktycznie, zmieniłem z loopback na hamachi (inne ip) i nagle zadziałało :P

graphic.png

i7-6700K l MSI GTX 1080 X l 2x8GB 3000MHz l MSI Z170A l SSD HyperX 240GB

Opublikowano (edytowane)

@NoName#2

 

Jak i reszta usserów, możecie udzielić mi pomocy? błąd podczas kompilacji clienta. : 

To jest ukryta treść, proszę

A tu reszta :

 

 

To jest ukryta treść, proszę

 

 

 

Używam VS13

Edytowane przez TheDarkRider

Szukasz kogoś kto wykona grafikę, logo do drużyny esportowej? 


Napisz do mnie postaram się wykonać prace jak najlepiej.


Aktualnie nie mam czasu na wykonywanie grafik.

Opublikowano

chcę zrobić krok 3 dodatków do clienta (Uruchamianie aplikacji gry bez Administratora) tylko, że nie widzę tych opcji

Następnie Configuration Properties -> Manifest Tool ->Input and Output.

 

670441431541930975232.png

 

ktoś coś? :)

graphic.png

i7-6700K l MSI GTX 1080 X l 2x8GB 3000MHz l MSI Z170A l SSD HyperX 240GB

Opublikowano

@HawajR1

Ja coś..

Nie zrobiłeś pierwszych podpunktów prawidłowo. ;)

1. Przechodzimy do Solution Explorer (Ctrl+Alt+L) - zrobiłem prawidłowo

2. W dowolnym pustym polu klikamy PPM i z menu kontekstowego wybieramy "Properties". - klikam ppm na pustym polu solution explorer, pomimo tego coś zawsze jest zaznaczone i nie wiem jak to odznaczyć (odznacza się tylko jak przejdę do innego okienka, ale jak wracam to znowu jest coś zaznaczone pomimo tego, że nic nie klikałem)

graphic.png

i7-6700K l MSI GTX 1080 X l 2x8GB 3000MHz l MSI Z170A l SSD HyperX 240GB

Opublikowano (edytowane)

Nie wiem czy ktoś tu to udostępniał ale pewnie się przyda wam ten kod.

 

[C++] Zmiana ilości map w configach z (?) na (?).

 

1. Przechodzimy do source -> game/src -> otwieram plik desc_client.cpp

 

Szukamy:

To jest ukryta treść, proszę

Szukajcie tym skrawkiem kodu, po wyszukaniu znajdziecie kod z liczbą map dla przykładu:

To jest ukryta treść, proszę

Zmieniacie na:

To jest ukryta treść, proszę

 <- Ilość map

 

 
 
Przechodzimy do input_db.cpp
 
Szukamy:
 
To jest ukryta treść, proszę
# I zmieniamy ilość map np:
 
To jest ukryta treść, proszę
 
zmieniamy na:
 
To jest ukryta treść, proszę
 
 
Przechodzimy do db/src -> Peer.h i szukamy funkcji:
 
To jest ukryta treść, proszę
# I zmieniamy ilość map dla przykładu:
 
To jest ukryta treść, proszę
 
Zmieniamy na:
 
To jest ukryta treść, proszę
 
Przechodzimy do folderu common do pliku tables.h
 
Szukamy funkcji:
 
To jest ukryta treść, proszę
# I zmieniamy ilość map dla przykładu:
 
To jest ukryta treść, proszę
 
Zmieniamy na:
 
To jest ukryta treść, proszę
 
I robimy to samo gdyż są dwie takie same funkcje w tym pliku
Edytowane przez Thorin

1EPZ6G.gif

Opublikowano (edytowane)

Panowie wiem, że większość z was korzysta do kompilacji z gotowej maszyny Terenzo albo FreeBSD 9.2 na dedyku lecz ja postanowiłem pójść na całość i kompilować na FreeBSD 10 na swoim VPS.

Zainstalowałem wszystko co potrzeba między innymi ( gmake, gcc itp. gdzie instalacja trwała tego około 5 godzin )

 

Przy kompilacji Game

 
 
Wyskakuję jeden głupi błąd o brakującym libie w GCC
 
To jest ukryta treść, proszę

Wie ktoś może o co z tym chodzi i co mam zainstalować jeszcze na FreeBSD 10 żeby to zadziałało ?

albo może ktoś wie jak zmienić domyślny kompilator Clang na GCC ?

Edytowane przez Marchewa™

cooltext1_wrhasrw.png

Opublikowano

Witajcie nie przejrzałem całego tematu ale mam pytanie czy jest możliwość przekompilowania tych source pod np Debianem lub innym systemem czy tylko FreeBSD.

Pytam bo nie wiem czy warto się szarpać z tym

Opublikowano

Zrobiłem wszystko jak w tut . Podejmowałem 5 prób i zawsze to samo.Db się komplikuje lecz game nie.

 

Obrazek

 

http://zapodaj.net/73f09a83cf10d.bmp.html

 

Log z game

 

http://wklej.to/hre1i

 

Co z tym zrobić??

wydaje mi się, że przeznaczyłeś za mało pamięci na serwer (w virtualboxie)

graphic.png

i7-6700K l MSI GTX 1080 X l 2x8GB 3000MHz l MSI Z170A l SSD HyperX 240GB

Opublikowano (edytowane)

Zrobiłem tak jak w poradniku.
Wszystkie pliki z KompilacjaTUT zostały skopiowane do odpowiednich folderów,
( chmody zostały nadane do plików o rozszerzeniu (.sh) 777 reszcie nie trzeba dawać bo były domyślne dla folderów boost 755 a dla reszty 644 )
Makefile db i game edytowane ( Notepad++ )
( Extern - symlink usunięty i zrobiony nowy )
Maszyna Terenzo ( prawidłowo skonfigurowana FTP itp. działa )
 
 
Zacząłem

To jest ukryta treść, proszę

EFEKT - http://scr.hu/73ow/h0p5t
 

 

GAME

 

GAME_ERROR_LOG.txt -  http://wklej.org/id/1712781/

 

EFEKT KOMPILACJI GAME - http://scr.hu/73ow/ir3zq
 
Makefile Game - http://wklej.org/id/1712784/

 

 

 

 

DB

 

DB_ERROR_LOG.txt - http://wklej.org/id/1712782/

 

EFEKT KOMPILACJI DB - http://scr.hu/73ow/2a0mr

Makefile DB - http://wklej.org/id/1712783/

 

 

 
Błąd już pojawił się kilka stron wcześniej lecz rozwiązania nie było ( dodam, że wcześniejszy błąd innego użytkownika był z użyciem "gotowca" )

 

Zapytam jeszcze czy po dodaniu dodatków nie będzie już tego ?

Edytowane przez Marchewa™

cooltext1_wrhasrw.png

Opublikowano

hmm, kompiluje czystą binkę bez edycji zgodnie z poradnikiem i wszystko jest ok

To jest ukryta treść, proszę

tylko, że potem dodaje

1. Aktualizacja Pythona do wersji 2.7.6 (by Terenzo.)

2. Aktualizacja Granny do wersji 2.9.12.0 (by Terenzo.)
i po kompilacji wyskakuje
To jest ukryta treść, proszę

BuildLog.htm

x

tak ma być? te 2 failed troche mnie nie pokoi :P

graphic.png

i7-6700K l MSI GTX 1080 X l 2x8GB 3000MHz l MSI Z170A l SSD HyperX 240GB

Opublikowano

Mam pytanie czy ktoś jest wstanie pomóc w :

 

Zmianie maksymalnej wartości

 

-Max yang 

-Max Level

-Max Stack

 

 

 

Opublikowano

Powiem ci tak max to juz w game jest max 2kkk, max level 120 o ile się nie myle i max stack 200:D

Gość Lajk™
Opublikowano

Powiem ci tak max to juz w game jest max 2kkk, max level 120 o ile się nie myle i max stack 200:D

2.1kkk, level 255 i stacki 255 czyż nie ? :D

­

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...