Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie] Zagralibyście na takim serwerze?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

Taki pomysł jest fajny ale czy będziecie mieć własny launcher lub paczke modów , czy trzeba bedzie samemu pozbierać mody ??

Proszę o cytowanie moich postów jeżeli kierujesz odpowiedź w moją stronę. Dziękuje!

Opublikowano

Siemka, dokończyliśmy robić spawn. Drogi są już porobione. Zostało zrobić 3 miasta i bazę wojskową.

Myślę, że w tym miesiącu serwer będzie gotowy.

Opublikowano

Zostało do zrobienia miasto albo baza wojskowa lub ... (podajcie co chcielibyście)

Co chcielibyście zobaczyć na serwerze? Oprócz miast i jakiś lotnisk, bo to już jest...

 

Pozdrawiam!

Opublikowano

Flakorze,

 

Pomysł sam w sobie może nie jest jakoś niesamowicie oryginalny (inni wspomnieli już bliźniaczy DayZ), oryginalna jest sama idea wprowadzenia go na serwer polski, bo faktem jest że u nas jeszcze takich jest mało.

Fajnie, że piszecie pochlebne opinie i deklarujecie się, że będziecie grali. Sam też popieram pomysł i życzę sukcesu z serwerem. Jednak komentarze w stylu "Uda ci się na 100%!!!" są jak dla mnie mocno przesadzone. To, czy serwerowi się uda wybić i wskoczyć na pułap, gdzie będzie w stanie sam na siebie zarabiać jest tak naprawdę bardzo niepewne, zależy od wielu czynników, moim zdaniem w dużej mierze np. od szczęścia. Zwłaszcza serwery, które wymagają skomplikowanego przygotowania technicznego są ciężkie do "ogarnięcia" - samochody, broń - zorganizowanie tego wszystkiego, ba, już nawet samego sztabu techników jest nie lada wyzwaniem. Z doświadczenia wiem też, że bardzo ciężko jest zbudować autorską mapę, dlatego radziłbym ci na razie skorzystać z już gotowych (jeżeli serwer faktycznie będzie się rozrastał, to będziesz mógł sobie organizować budowniczych i budować własne lokacje).

Mimo wspomnianych trudności nie sądzę, aby temu akurat serwerowi miało się nie udać. Na twoją korzyść przemawia m. in. mapka świata, którą zamieściłeś chyba gdzieś na 1. stronie tematu - widać, że jesteś naprawdę przygotowany do zadania, potrafisz planować działania. Trudno mi cokolwiek poradzić, bo tak naprawdę nie napisałeś za wiele o serwerze. To, o co musisz na pewno zadbać to jakiś ranking zabić czy coś w ty rodzaju, bowiem głównym czynnikiem, który napędza tego typu rozgrywkę jest rywalizacja. Pamiętaj też o dobraniu dobrego teamu, administracja to kręgosłup każdego serwera. Minigry odpuściłbym sobie, z resztą o nich już ktoś pisał wcześniej.

Osobiście dodałbym (jeżeli nie macie tego na serwie) jakieś lobby, albo chociaż obszar non-PvP. Nie wiem czy to konieczne, ale myślę tak sobie, że jakbym wszedł na serwer i nie miał choć skrawka bezpiecznego schronienia, mógł być zabity w każdej sekundzie, to niezbyt by mi się to podobało. Ale może to tylko moje osobiste odczucie, bo nie lubię grać w stresie.  ;)

Na serwer nie wejdę, bo mam mało czasu i jestem zawalony robotą, dlatego też poprzestaję na komentarzu.

Powodzenia!

Opublikowano

Flakorze,

 

Pomysł sam w sobie może nie jest jakoś niesamowicie oryginalny (inni wspomnieli już bliźniaczy DayZ), oryginalna jest sama idea wprowadzenia go na serwer polski, bo faktem jest że u nas jeszcze takich jest mało.

 

Fajnie, że piszecie pochlebne opinie i deklarujecie się, że będziecie grali. Sam też popieram pomysł i życzę sukcesu z serwerem. Jednak komentarze w stylu "Uda ci się na 100%!!!" są jak dla mnie mocno przesadzone. To, czy serwerowi się uda wybić i wskoczyć na pułap, gdzie będzie w stanie sam na siebie zarabiać jest tak naprawdę bardzo niepewne, zależy od wielu czynników, moim zdaniem w dużej mierze np. od szczęścia. Zwłaszcza serwery, które wymagają skomplikowanego przygotowania technicznego są ciężkie do "ogarnięcia" - samochody, broń - zorganizowanie tego wszystkiego, ba, już nawet samego sztabu techników jest nie lada wyzwaniem. Z doświadczenia wiem też, że bardzo ciężko jest zbudować autorską mapę, dlatego radziłbym ci na razie skorzystać z już gotowych (jeżeli serwer faktycznie będzie się rozrastał, to będziesz mógł sobie organizować budowniczych i budować własne lokacje).

 

Mimo wspomnianych trudności nie sądzę, aby temu akurat serwerowi miało się nie udać. Na twoją korzyść przemawia m. in. mapka świata, którą zamieściłeś chyba gdzieś na 1. stronie tematu - widać, że jesteś naprawdę przygotowany do zadania, potrafisz planować działania. Trudno mi cokolwiek poradzić, bo tak naprawdę nie napisałeś za wiele o serwerze. To, o co musisz na pewno zadbać to jakiś ranking zabić czy coś w ty rodzaju, bowiem głównym czynnikiem, który napędza tego typu rozgrywkę jest rywalizacja. Pamiętaj też o dobraniu dobrego teamu, administracja to kręgosłup każdego serwera. Minigry odpuściłbym sobie, z resztą o nich już ktoś pisał wcześniej.

 

Osobiście dodałbym (jeżeli nie macie tego na serwie) jakieś lobby, albo chociaż obszar non-PvP. Nie wiem czy to konieczne, ale myślę tak sobie, że jakbym wszedł na serwer i nie miał choć skrawka bezpiecznego schronienia, mógł być zabity w każdej sekundzie, to niezbyt by mi się to podobało. Ale może to tylko moje osobiste odczucie, bo nie lubię grać w stresie.  ;)

 

Na serwer nie wejdę, bo mam mało czasu i jestem zawalony robotą, dlatego też poprzestaję na komentarzu.

 

Powodzenia!

 

Bardzo ważna jest dla mnie każda opinia, a szczególnie twoja, rozpisałeś się i napisałeś to co myślisz. Wspomniałeś o rankingu na serwerze, on był robiony na sam początek, top zombie, top zabici gracze. Mapka świata jest prawie gotowa, wszystko jest budowane własnoręcznie. Obszar non-PvP jest i po prostu bez niego bardzo trudno i dziwnie się grało. Pluginy wcale nie tak ciężko ogarnąć, trudniej poszukać odpowiedni... Problem tkwi nadal w pluginie na samochody, trudno poszukać odpowiedni. Broni jest na prawdę wiele i są dopracowane pod każdym możliwym względem. Serwer wystartuje ale czy gracze będą grali tego to ja nie wiem. Dziękuje i pozdrawiam...

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...