[Monosaic Discord] - ŁĄCZENIE DISCORDA Z CHATEM MINECRAFT
Hej, nie widziałem jeszcze zbytnio takiego projektu w formie skryptu na polskim community, więc stwierdziłem, że sam spróbuje coś takiego stworzyć i się z wami podzielić, oraz zapytać co o nim sądzicie 😁.
Funkcje skryptu:
- Automatyczne aktualizacje (Jeżeli wersja skryptu jest przestarzała i gracz ma odpowiednią do tego permisje wyświetli mu się komunikat po wejściu na serwer o przestarzałej wersji oraz możliwość automatycznej aktualizacji).
- Linkowanie konta Minecraft z kontem Discord (Dzięki temu gracz będzie mógł włączyć sobie autoryzacje).
- Autoryzacja użytkownika na discordzie (Gracz będzie mógł zabezpieczyć sobie konto Minecraft za pomocą konta Discord i będzie dostawał informację jeżeli ktoś wejdzie na serwer o takim nicku).
- Połączenie chatów Minecraft/Discord (Jeżeli gracz coś napiszę na chacie zostanie to wysłane na odpowiedni kanał discord, oraz na odwrót z kanału discord na chat minecraft).
- Informację o tym jak ktoś wchodzi lub wychodzi z serwera minecraft (Jak gracz wejdzie lub wyjdzie z serwera zostanie wysłana informacja o tym na odpowiedni kanał discord).
- Konsola (Wyświetlanie konsoli na kanale discord, oraz możliwość wykonywania komend z tego samego kanału na serwerze minecraft jako konsola).
Zalety skryptu:
- Plik YAML w /plugins/MonosaicDiscord do konfiguracji skryptu (Funkcja umożliwia konfigurowanie w pliku YAML, czyli jeżeli nie umiesz pluginu Skript to wcale nie wykreśla Cię z korzystania ze skryptu).
- Automatyczne aktualizacje (Nie musisz szukać nowych wersji skryptu, bo one same do Ciebie przyjdą 😏).
Jak wgrać skrypt na serwer:
1. Pobieramy wszystkie wymagane pluginy i wrzucamy do folderu /plugins/, a następnie uruchamiamy ponownie serwer.
2. Wrzucamy skrypt do /plugins/Skript/scripts/, a następnie przeładujemy go.
3. Wchodzimy na stronę internetową "https://discord.com/developers/applications" i tworzymy aplikacje i instalujemy do niej bota.
4. Zapraszamy bota za pomocą linku "https://discordapp.com/oauth2/authorize?client_id=XXXXXXXXX&scope=bot&permissions=8",a w XXXXX w tym linku w cudzysłowie wpisujemy CLIENT ID naszego bota ze strony "https://discord.com/developers/applications" i wybieramy do jakiego serwera chcemy go dodać.
5. Wchodzimy do /plugins/MonosaicDiscord/config.yml i uzupełniamy potrzebne informację w tym pliku, które możemy znaleźć na stronie "https://discord.com/developers/applications" w swojej aplikacji, a następnie przeładujemy skrypt.
6. Jeżeli twój bot nie jest online to spróbuj uruchomić ponownie serwer, a jeżeli nadal nie działa to znaczy, że zrobiłeś coś źle.
7. Na serwerze pod komendą /md pomoc powinny być wszelkie niezbędne informację co do komend w skrypcie.
Lista permisji:
- monosaicdiscord.* (Permisja, która daje możliwości do wszystkich rzeczy, które wymagają jakiejś permisji w Skrypcie).
- monosaicdiscord.download (Permisja do pobierania nowych wersji).
- monosaicdiscord.reload (Permisja do przeładowywania skryptu).
Wymagania:
- Skript (Plugin Skript w końcu jakoś musi zostać wczytany ten skrypt 🤔).
- Vixio (Plugin, który pozwala pozwala łączyć Discorda do Minecrafta za pomocą Skriptu).
- SkUtilitiess (Używam tego addona do HTTP, YAML, oraz zarządzaniem PLIKAMI. Dlaczego akurat SkUtilitiess, a nie Reqn i skript-yaml i inny addon do plików? Stwierdziłem, że użyję tego jednego zamiast trzech innych).
- Skript-logs - OPCJONALNIE (Używam go do wysyłania logów z konsoli na kanał discord, więc jak nie chcesz mieć konsoli to nie musisz pobierać tego pluginu, więc jeżeli go nie wgrasz powinien być jakiś JEDEN error po przeładowaniu coś w stylu "on log:", ale to zignoruj jeżeli nie chcesz mieć konsoli).
Download:
- Link do pobrania na pastebinie (https://pastebin.com/raw/fYTvmkEr).
- Skan linku (https://www.virustotal.com/gui/url/92287760d7c2035d44f4c240a23bc3826f4e98a4747cf11f349bb02cb9a5ea66/detection).
- Link do pobrania jako plik (monosaic-discord.sk).
- Skan pliku (https://www.virustotal.com/gui/file/4092dd10389a3a4a0d7f1aa3c0941093237d810d1d24e9092d416eabffb526fe/detection).
Kontakt:
- Mój discord (Kamyk#1183) - Jestem otwarty na propozycję współpracy jako Technik czy ktoś inny, więc zapraszam do kontaktu.