Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Podkręcanie 965 BE + Fortis HE1225


Rones

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Od kiedy zaczyna się kręcenie od napięć?

Chłopie nie słuchaj ich bo...

Najlepiej poczytaj o tym, tak na pamięć NIKT CI DOBRZE NIE POWIE CO I JAK USTAWIĆ, KAŻDY SPRZĘT JEST INNY.Jeden procek nie ruszy po 200mhz podkręconych a inny poleci o 1ghz lajtowo..

Czytaj edukuj się i nie słuchaj tych debili (czyt. upy) bo sobie spierdolisz komputerek

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

Ja ci powiem tak..

Nie mam takiego samego sprzętu więc nie będę sie wypowiadał jak to kręcić itd. tak ajk upy a później będą pretensje do mnie.

Poczytaj o tym.Jest wuchte poradników, opisów i innych chujstw w google.Poszukaj.

P.s masz dobry komputer i gówno ci da podkręcanie.

Opublikowano

Ja ci powiem tak..

Nie mam takiego samego sprzętu więc nie będę sie wypowiadał jak to kręcić itd. tak ajk upy a później będą pretensje do mnie.

Poczytaj o tym.Jest wuchte poradników, opisów i innych chujstw w google.Poszukaj.

P.s masz dobry komputer i gówno ci da podkręcanie.

ahhaahahah

Niech ktoś mu da Bana za wkręcanie, bo płakać mi się chce.............

Gówno mu da podkręcanie? Człowieku lecz się CPU i MOBO STWORZONE do o/c, a ty mu taki kit wciskasz? Idź się do edukować w hardware ;)

Jakbyś nie zauważył, to Daniel i Paweł mają właśnie te procesory więc wiedzą jak je podkręcać i tak się składa, że też mam ten procesor (Tzn z tej serii, bo ja mam 960T ;) ).

 

@Autor

Nie słuchaj tego znaffce, bo źle skończysz.

1372333810-U137250.jpg

Opublikowano

To powodzenia w kręceniu procka napięciem.

 

 

Nie słuchaj tego znaffce, bo źle skończysz.

Wkleimy moje i twoje posty z tego działu do ludzi którzy mają grubsze pojecie o tym np. na jakies specialistyczne forum komputerowe i tam ocenią?

Opublikowano

W tych gigabajtach pamieci trzeba ustawic tylko na prawidlowe taktowanie (zgodne z tym jakie jest na pamieciach) i wyle, reszta na auto, na plycie napiecie nb ustawiasz na 1.2-1.25V, napiecie procesora zaleznie od sztuki, jak to jest nowy swiezo kupiony procesor to moze byc problem z osiagnieciem 4GHz przy 1.45V, moj potrzebuje 1.475 na 4GHz zeby bylo stabilnie. Uwazaj na plycie na temperature NB, jak sie bedzie przegrzewal (a uwierz mi moj grzeje sie strasznie przy napieciu 1.15V i taktowaniu 2,6GHz) to bedziesz musial prawdopodobnie wymienic paste pod NB. U mnie przy zamknietej obudowie po 2-3h grania system sypie BSODami, dlatego ze NB sie przegrzewa (nawet po wymianie pasty). Zeby dobrze podkrecic procesor musisz dobrac odpowiednie napiecia i taktowania na NB oraz na procesorze. Nie jest to godzina, lecz nawet kilka tygodni testowania optymalnych ustawien. Na procesorze uwazaj na temperatury, jak w programach do obciazania CPU temperatura poleci wyzej niz te 65st. (chociaz teoretyczny max dla tego procesora to 62) to musisz kombinowac z napieciami zeby je obnizyc w celu zmniejszenia temperatury. Ja mam przy full obciazeniu po 2h z zamknieta obudowa jakies 64-65st. To tyle ode mnie.

Opublikowano

To powodzenia w kręceniu procka napięciem.

 

 

 

Wkleimy moje i twoje posty z tego działu do ludzi którzy mają grubsze pojecie o tym np. na jakies specialistyczne forum komputerowe i tam ocenią?

Dawaj chce zobaczyć jak cię wyśmieją mogę już wrzucić na forum.pl pośmiejemy się tam z ciebie ^_^

 

Nie wiem czy robić te oc juz sam ;/

Rób w końcu po to masz zestaw pod o/c.....

1372333810-U137250.jpg

Opublikowano

Ta płyta nie jest specjalnie najlepsza do OC jest to "najsłabsza płyta z serii UDx"

Jak się boisz to po chuj chciałeś zestaw pod OC... W BIOSIE podkręcanie jest czasochłonne... Dostałeś oprogramowanie do płyty głównej Ona powinna mieć program do OC i nim możesz podkręcać. Pamiętaj, że przez OC nie tracisz gwarancji!!!

Pomagam w sprawach komputerowych

 

Opublikowano

Ta płyta nie jest specjalnie najlepsza do OC jest to "najsłabsza płyta z serii UDx"

Jak się boisz to po chuj chciałeś zestaw pod OC... W BIOSIE podkręcanie jest czasochłonne... Dostałeś oprogramowanie do płyty głównej Ona powinna mieć program do OC i nim możesz podkręcać. Pamiętaj, że przez OC nie tracisz gwarancji!!!

Nie pierdziel głupot ta MOBO jest najlepsza do o/c do 370zł i można na niej dojechać spokojnie do 4,5Ghz (oczywiście nie na każdym CPU)

Programem robić o/c, to idiotyzm w czystej postaci....

1372333810-U137250.jpg

Opublikowano

@up nie...

Wadą tej płyty jest to że się grzeje chipset, szczególnie ludzi skarżyli się na mostek pólnocny... Lecz jeżeli autor nie będzie szalał z OC (bo na takiego wygląda) to będzie ok. Czysty idiotyzm to chyba ty :s Po to są programy dodane do płyty żeby podkręcać, a że ty jesteś taki prymitywny to nie moja winna, inni nie muszą byćtacy. W programie dołączonym do płyty ustawia się wszystko to samo co w biosie bez koniecznosci wchodzenia w niego, czyli wygodniej.

Pomagam w sprawach komputerowych

 

Opublikowano

Flap, teraz to walnąłeś :f Przecież program zmienia wszystkie ustawienia w biosie, tylko jest przejrzysty i prosty.

A po co ci to? Po to się robi o/c żeby móc przeżyć te wspaniałe chwile gdy podkręcisz CPU o 2Ghz, a nie wywali ci BS'a lub gdy osiągniesz 4,0Ghz na 965 BE przy 1,40V ;)

A w programie co? Samo wszystko zrobi za ciebie i i tak nie wykorzysta całego potencjału CPU i MOBO.

 

@up nie...

Wadą tej płyty jest to że się grzeje chipset, szczególnie ludzi skarżyli się na mostek pólnocny...

Dobra buda, dobre chłodzenie i nie ma żadnego problemu ;)

1372333810-U137250.jpg

Opublikowano
o.O sam wszystko robisz za siebie :D Wszystko ustawiasz sam jak w biosie tylko że jest przejrzyście. Jak się nie znasz to po co gadasz :P
Opublikowano

o.O sam wszystko robisz za siebie :D Wszystko ustawiasz sam jak w biosie tylko że jest przejrzyście. Jak się nie znasz to po co gadasz :P

Przecież też mam catalista xD Wiem jak, to wygląda.

A ty nadal nie rozumiesz o co chodzi... na gg ci wytłumaczę każdy, że tak powiem "wielbiciel" komputerów wie o czym mówię.

1372333810-U137250.jpg

Opublikowano

Flap - ja pierdole :f Co to ma do catalystów ? AMD OverDrive normalne to osobny program

 

Cheatek - może po to żeby nie było BSODa przy podniesieniu mnożnika o 2 ?

Opublikowano

A ja nadal nie wiem po chuj ma ruszać napięcie...

A jak ma zwiększyć taktowania bez napięcia?

Nie wiem po co się wypowiadasz w temacie o którym nie masz pojęcia...

 

Procesor nie może pracować na wysokich taktowaniach bez odpowiedniej ilości energii.

Zwiększając napięcie zwiększasz dostarczaną energie do procesora.

To tak w skrócie.

 

Flap - ja pierdole :f Co to ma do catalystów ? AMD OverDrive normalne to osobny program

Ja mam AMD OverDrive w catalistach ;)

Ale skończmy tą bezsensowną dyskusje.

1372333810-U137250.jpg

Opublikowano
Cheatek - może po to żeby nie było BSODa przy podniesieniu mnożnika o 2 ?
Chyba żeby był idioci.

Napięciee sie rusza przy o/c powyżej 1ghz.

Ja u siebie mam dowalone 1,2ghz o/c i nie ruszałem napięcia bo gotujesz procesor.

Ledwo 14 lat skończyliście i się bierzecie za o/c a co najlepszze pomaganie laikom którzy wiedzą tyle co wy.

Z tego co wywnioskowałem ( Mam zestaw pod OC i musze go zrobić) Jaka optymalna temp po OC (4.0 GhZ) ?

Podbijam proca na 3.5 gHz

Sprawdzam programem occt ( zostawiam na 30 min)

Jeżeli nic sie nie dzieje jade dalej 3.6 ghz

Sprawdzam nic sie nie dzieje

3.7 ghZ

Sprawdzam jest dalej ok

3.8 GhZ jest ok

3.9 error napięcie wzbijam o 1 ( nie volt)

4.0 error ( to kolejny raz o 1 dopuki nie bedzie ok)?

Gdyby nie ruszał napięcia i umiał kręcić to jedyne co by mu się zwiększyło to temperatura o kilka stopni idioci.

Odsyłam doo google i polecam się dokształcic bo gadacie głupoty, wasze modki też nie wiem za co ale się dowiem

Opublikowano

Chyba żeby był idioci.

Napięciee sie rusza przy o/c powyżej 1ghz.

Ja u siebie mam dowalone 1,2ghz o/c i nie ruszałem napięcia bo gotujesz procesor.

Ledwo 14 lat skończyliście i się bierzecie za o/c a co najlepszze pomaganie laikom którzy wiedzą tyle co wy.

Z tego co wywnioskowałem ( Mam zestaw pod OC i musze go zrobić) Jaka optymalna temp po OC (4.0 GhZ) ?

Podbijam proca na 3.5 gHz

Sprawdzam programem occt ( zostawiam na 30 min)

 

Gdyby nie ruszał napięcia i umiał kręcić to jedyne co by mu się zwiększyło to temperatura o kilka stopni idioci.

Odsyłam doo google i polecam się dokształcic bo gadacie głupoty, wasze modki też nie wiem za co ale się dowiem

Haahah, ale beka z ciebie hahaah

Każda seria CPU i każdy model inaczej się kręcą jeden CPU dojdzie do 4,0 bez ruszania napięć (Niektóre i5 2500K) na innym będzie trzeba dobić napięcia.

1372333810-U137250.jpg

Opublikowano

Zgadzam się trzeba dobić, trzeba je ruszać ale NIE ZACZYNAĆ OD NICH DO KURWY.Wy mu odrazu napięcie wjebujecie na rdzeniu i potem pizgać po mnożniku nie?

Zajebiście.

O/c zaczyna się powoli a nie odrazu przyjebując napięcie kretynie jebany.Najpierw kręci się bez ruszanie napięć i najlepiej jest ich wgl nie ruszać potem przetestować czy nie bluescreenów...

 

@do autora tematu.

Jakaś gra ci nie chodzi?Po co kręcisz?Lepiej idź z tym na specialistyczne forum bo ta dwójka co ci tak fantastycznie pomaga ledwo z podstawówki wyszła

Opublikowano

Zgadzam się trzeba dobić, trzeba je ruszać ale NIE ZACZYNAĆ OD NICH DO KURWY.Wy mu odrazu napięcie wjebujecie na rdzeniu i potem pizgać po mnożniku nie?

Zajebiście.

O/c zaczyna się powoli a nie odrazu przyjebując napięcie kretynie jebany.Najpierw kręci się bez ruszanie napięć i najlepiej jest ich wgl nie ruszać potem przetestować czy nie bluescreenów...

 

@do autora tematu.

Jakaś gra ci nie chodzi?Po co kręcisz?Lepiej idź z tym na specialistyczne forum bo ta dwójka co ci tak fantastycznie pomaga ledwo z podstawówki wyszła

Czy ja pisałem żeby od razu walną na 1,45V? Ja mu opisałem najlepszy sposób, czasochłonny, ale najlepszy dla newbie:

Wchodzisz do biosu zwiększasz mnożnik o jedną wartość, zapisujesz i wychodzisz z biosu, a komputer włączy się ponownie jeżeli załaduje ci się pulpit jest git

Jeżeli załadował się, to robisz restart znów wchodzisz do biosu i zwiększasz mnożnik dopóki nie wywali bs przy włączaniu pulpitu czy jakiś inny błąd.

Jak wywali błąd jakikolwiek, to zwiększasz napięcie o jedną wartość i znów próbujesz włączyć pc jeżeli wywali bs to jeszcze podnosisz napięcie i tak do zadowalającej cię wartości.

Następnie włączasz OCCT na 3 godziny jeżeli wywali błąd to zwiększasz napięcie na CPU, jeżeli nie podziała, to zwiększasz na NB

Pamiętaj aby nie przekroczyć 1,450V na CPU

Może sobie napisać np na forumpc i tam tak samo mu doradzę jak i inni

1372333810-U137250.jpg

Opublikowano

Mi chodzi tylko i wyłącznie o zaczynanie od napięć.Tak się nie robi.O/c sie robi od początku a anie końca.

Zaawansowany i zapalony gracz może zaczynać od wysokich napięć, a przy zadowalających go taktowaniach zmniejszać napięcia, a newbie lepiej żeby robił wszystko powoli i ostrożnie.

1372333810-U137250.jpg

Opublikowano

Cheatek, to że tobie się procesor gotuje nie znaczy że wszytskim. Mój phenom który sam w sobie jest ciepły ma na 1.45V w stresie max 60 stopni i to na dupnym chłodzeniu.

 

Po co się męczyć przez cały dzień lub kilka skoro można zrobić od razu jakieś większe OC ?

 

po za tym mówisz o wyjściu z podstawówki, a sam nie lepszy:

kretynie jebany

 

Flap - wiem że masz w catalystach, właśnie to w catalystach jest chujowe i się go nie używa

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...