Skocz do zawartości

[TuT] Darius - Solo Top

Jowe.

Rekomendowane odpowiedzi

Darius_Splash_3.jpg

1.Wstęp

2.Historia

3. + i -

4. Skill order

5. Sumoner Spells

6. Runy i masterki

7. Build

8. Fazy gry

1. Wstęp

Siema, dziś przedstawię tut do Dariusa OP ścierwa na solo topie

;)

2. Historia

Nie ma większego symbolu noxiańskiej potęgi niż Darius, najbardziej zaprawiony w bojach wojownik państwa-miasta. Osierocony za młodu musiał walczyć o przetrwanie swoje i młodszego brata. Kiedy wstąpił do wojska, siłą i zdyscyplinowaniem dorównywał już weteranom. Pierwszy test jego odwagi odbył się podczas ważnej bitwy przeciw Demacii, kiedy to wojska Noxus były wyczerpane, a wróg miał przewagę liczebną. Kapitan Dariusa zarządził odwrót, ale ten uznał to za tchórzostwo. Poszedł on do dowódcy i zdekapitował go jednym ciosem potężnego topora. Przerażeni, lecz zainspirowani żołnierze udali się za nim w bój i walczyli z niesamowitą siłą i zaciekłością. Po długiej i męczącej bitwie odnieśli zwycięstwo.

Korzystając z tego, Darius poprowadził swoje lojalne wojska na niszczącą kampanię przeciwko Demacii. Po dowiedzeniu swej mocy na polu bitwy Darius zainteresował się ojczyzną. Zobaczył, że Noxus jest pełen słabości, a chciwi, rozleniwieni szlachcice pozbawiali naród siły. Chcąc przywrócić swej ojczyźnie chwałę, Darius rozpoczął zmiany wśród przywódców Noxus. Ustalił, którzy z nich są słabymi marionetkami, i gwałtownie odsunął ich od władzy. Wielu Noxian uznało to za próbę przejęcia władzy, lecz Darius miał inne plany co do tronu. Z zainteresowaniem przyglądał się karierze Jericho Swaina. Rozpoznał w nim przywódcę, dość zdeterminowanego i bystrego, by przywrócić Noxus chwałę. Po połączeniu sił z Wielkim Taktykiem, Darius próbuje zjednoczyć swój naród pod sztandarem jego wizji noxiańskiej potęgi.

''Zjednoczony Noxus mógłby panować nad światem - i zasługiwałby na to.''

-- Darius

3. + i -

+przyciągnięcie

+automatyczne odnowienie ulta przy zabójstwie z niego

+slow

-brak esc sys

-mało mobilny

4. Skill order

5njzzh.jpg

5. Sumoner Spells

flash.png

Podstawa do ucieczki/gonienia

ignite.png

dobjanie, świetnie  działa z pasywem

exhaust.png / Ghost.png

Ucieczka gonienie można wziąć zamiast ignite

6. Runy i masterki

83cgyq.jpg

Ew. Można wziąć quinty na m.pene i glyphy m.res per lvl

tlvu3u.jpg

lub

ek1308.jpg

7. Build

Zaczynamy oczywiście z

item_25.jpg i trzema item_90.jpg

potem kupujemy

item_2.jpg

Następnie kupujemy

item_70.jpg lub item_85.jpg

Kończymy

item_15.jpg i składamy item_73.jpg

Robimy

item_105.jpg

Przedmioty Sytuacyjne

item_139.jpg- bardzo przydatny item vs ap, trochę dmg+ tarcza

item_40.jpg- jak mocno dostajemy od ad

Warmog%27s_Armor.gif- zmiennie z thormailem

item_81.jpg- trochę as, ad i obniżenie pancerza, przeciw tankom

item_16.jpg- trochę krytka, ad w zamian za hp, bardzo dobry item

Trinity_Force.gif- trochę hp, many, as wszystko co trzeba do szczęścia

8. Fazy gry

Early game- Najważniejsze jest tu farmić i nie pushować bo jak to zrobimy to mamy ganka co się równa deadem.

Staramy się o kille co z ultem nie jest trudne, gdy przeciwnik stoi blisko wieży przyciągamy go z E, nie dajemy się za bardzo harasować, a my harasujemy z E+W+Q. Robimy dragony z team'em

Mid game- farma, farma i jeszcze raz farma, teraz jesteśmy mocni więc bijemy się z przeciwnikiem na lini

uczestniczymy w tf jeśli takowe się pojawiają, ultujemy adc, staramy się o kille.

Robimy dragony.

Late game- Uczestniczymy aktywnie w teamfightach, pushujemy linie,

robimy dragony, wychodzimy we wszelkie wymiany. Nie zapominamy o farmie

;)

459941400613567233746.png
By @Jowe.
Postwriter | Gold Member

• Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ten poradnik widać ,że był pisany na siłę ;x

Build na serio strasznie lipny ;(

Ja go buduję go tak (nawet miałem tuta na starym koncie z permem) -

tabi/merki-frozen mallet-trinity-atma-warmog-krwiopijec

Z tego twojego b3ka ,itemy pod as ...aha ;D

Znowu pisałeś ,że "zabieramy jak najwięcej killi" ,ale dałeś edit.

Jaki sarkazm?

Popełniłeś błąd z nazwą tematu (każdy może) i boisz się do tego przyznać.

1378417167-U962219.png

by Maxiu

Haha na tym forum jest internetowe centrum dające możliwości hejtowania do woli :) mastery z dupy, nie wiem skąd kopiowałeś, bo kiepskie kodowanie w niektórych momentach, nie wiem po co komu mresy flaty na topa, chyba że grasz vs AP, ale to dodajesz 2 opcje... HEJT HEJT HEJT, PORADNIK GÓWNO JAK RESZTA :(

ZAPOMNIAŁEM DODAĆ, BUILD Z DUPY, BT CORE, TRINITY SYTUACJA - OK.

Gold Member

nvm

Ogolnie tut wyglada jakby robiony "na sile" byle byl...

• Darius nigdy nie byl OP, chyba ze na low elo
  • zero informacji o swietnej docie w pasywie
  • nie rozumiem na co crit w masterkach
  • jako trzeci item (nie liczac butow) skladamy omena, ale gdzie hog?
  • BC kompletnie nietrafiony item
  • Atmog aktualnie nie jest oplacalny, a na Darku to juz wgl
  • Trinity Force malo oplacalny na Darku, chyba ze rush a nie late.
  • fazy gry opisane tak, ze rownie dobrze mogloby tego nie byc

Nie napisales nic o kontrach, kiedy brac, kiedy unikac, jak sie bic. Ogolnie ubogi poradnik.

Pierdolicie większość bez sensu kłócicie się a to podobno tut.

Kiedy nienawiść każe się człowiekowi rozwijać, staje się ona jedną z wielu form miłości.

Po śmierci obawiam się tylko reinkarnacji.

Mogę zatracić się we własnych myślach..
Chcę być szefem, w głowie mam tylko chromowane dziewiątki.

Darius jest op tylko na low elo.TO JEST GÓWNO .Jest bardzo łatwy do skontrowania

Ogólnie tut słaby .Nie dodałeś mocnego pasywa w plusach .Wit's end według mnie to nie na niego .

I DARIUSEM NIE ZGARNIA SIĘ ALL KILLI .

Bosh ,to offtank ,kille oddajemy dla carry...

Nie zgadzam się co do darius to gówno ! oczywiście wiem kto go może nieźle kontrolować i jak tego uniknąć.

I to też nie zależy od elo ;) pooglądaj 2k+ elo nie kiedy się trafi darek i jakoś ogarniają.

Top dariusem też dobre tylko trzeba uważać żeby go nie zjebać ale jak już ci wyjdzie na początku i przegonisz troszkę tego przeciwnika to już ma coraz ciężej darius taki po prostu jest.

I przydaje się w TF. nie kiedy sam muszę grę wygrać -.- a nie kiedy mam staty takie jak każdy , nie zawsze się nafeeduje :P.

A co do darka idę nim podobne itemy jak topic lecz nie kiedy jak jest potrzeba full off tank.

Jednak jeżeli mam już te kill , to jak jest TF to zawsze zostawiam kille drużynie a nie skaczę gilotyną jak pojebany... i właśnie to jest najgorsze że są takie pały które chcą zabłysnąć że gilotyną wszystkich zdejmują a taki ad carry w teamie płacze :).

Kiedy nienawiść każe się człowiekowi rozwijać, staje się ona jedną z wielu form miłości.

Tak mi się zdaje, że Darius najbardziej useful pod full tanka - sam mi psuł krew taki nie raz. Niby 0 dmg, a jednak jak nastackuje te pasywy i zacznie skakać z kwiatka na kwiatek to jest moc, a do tego jest nie do zajebania ^_^ to oczywiście taka alternatywa jak gra trwa i trwa, a early zjebaliśmy i nie mamy feeda :P

Gold Member

nvm

Ja dariusem ostatnio coraz mniej gram:) ale na solo top najczęściej biorę go , nie raz jeszcze wygram grę dzięki niemu... no ale nie kiedy gnębią jak najwięcej :) żeby się pozbyć... ale jak się pomyśli to można wyjść z wszystkiego.

I tak nie cierpię grać przeciwko teemo... niby ja daje radę go złapać a jak go już złapie to wiadomo co się dzieje , ale tymi swoimi strzałkami + grzybek to dariusem wgl każdym takim wojownikiem jest źle... pamiętam np. rengara jak teemo kontrolował ... rengarek wkur bo już się nie wybił :).

Jeden błąd i już możesz spieprzyć sobie grę ;) a nafeedować takiego teemo to głupota.

a sam darek co do początków gry to bardzo bardzo dobry a jak jeszcze już wpadnie ten 6lvl :) to wiadomo już na tej linii możesz więcej.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający forum [TuT] Darius   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...