Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie]Kupiłbyś takiego bota?


Gość Pan Szymek

Bot  

53 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kupi?by? poni?szego bota?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

Miło że kamieniarz tfu Pan Kamieniarz zbiera kolejne osoby do swojego fanklubu. Jak dobrze Pan Kamieniarz napisał istnieje kwota wolna od podatku więc nie musimy się martwić. I nie wiem co tutaj robią posty o działalnościach gospodarczych itp. ten temat miał być o tym czy ktoś jest chętny kupić bota a stał się śmietnikiem ze spamem .

"Jeśli pięćdziesiąt milionów ludzi mówi głupstwa, nie przestają one być głupstwami." ~ Bertrand Russell

Opublikowano

Miło że kamieniarz tfu Pan Kamieniarz zbiera kolejne osoby do swojego fanklubu. Jak dobrze Pan Kamieniarz napisał istnieje kwota wolna od podatku więc nie musimy się martwić. I nie wiem co tutaj robią posty o działalnościach gospodarczych itp. ten temat miał być o tym czy ktoś jest chętny kupić bota a stał się śmietnikiem ze spamem .

 

Czy spamem jest, że chcialabym aby sprzedający wystawił mi fakturę?

Wystawisz mi fakturę albo paragon gdy kupię u Ciebie software?

 

Pozdrawiam, Katarzyna

Opublikowano

Czy spamem jest, że chcialabym aby sprzedający wystawił mi fakturę?

Wystawisz mi fakturę albo paragon gdy kupię u Ciebie software?

 

Pozdrawiam, Katarzyna

 

Tylko... nigdzie takiego pytania nie widziałem... i na pewno używasz botów oni wystawili Ci fakturę?

"Jeśli pięćdziesiąt milionów ludzi mówi głupstwa, nie przestają one być głupstwami." ~ Bertrand Russell

Opublikowano

Czy spamem jest, że chcialabym aby sprzedający wystawił mi fakturę?

Wystawisz mi fakturę albo paragon gdy kupię u Ciebie software?

 

Pozdrawiam, Katarzyna

Oczywiście, że możemy wystawić paragon.

 

@kamieniarz

Batalię z old_friendem przegrasz, bowiem on ma więcej "fanów". A ty zdenerwowałeś zbyt wiele osób.

Opublikowano

Pani Katarzyna poruszyła dla was bardzo wrażliwy temat, mianowicie DG, wspominałem o tym kilka stron temu, lecz bałem się włożyć kij w mrowisko.

Drogi Kamieniarzu, uważam pomimo tego że jesteś młody, nie masz DG i sprzedajesz jak dla mnie drogo, za zaufanego sprzedawce, co nie zmienia faktu że powinieneś założyć DG, można już od 16 lat, drobne pisemko do sądu no i podpisik rodzica (jakbyś potrzebował więcej info to pisz), o ile się orientuje kwota to ok 200zł, potem można DG zamrozić nawet na kilka lat, bez problemu.

Bot Service to nie usługa, tylko pomoc koleżeńska, Pani Katarzyna nie sprzedaje mienia, no chyba że je wynajmuje abonamentowo, wtedy podchodzi to już pod usługi, czyli DG jest wymagane.

Widzę wiekszość przedsiębiorczych nastolatków nie wie jeszcze na jakim globie żyje.

 

@PS, ten tekst że DG od 3000 to bzdura, na początku płacisz ustalone kwoty jako podatek, a jak zaczniesz zarabiać tyle że Skarbówka* może na tobie zarobić, zaczną odprowadzać w procentach :)

 

Gorąco pozdrawiam,

Patryk.

96410579380205369906.png

PKT RANGI :

GE1 : 1.4XX.XXX

CZE3 : 1.1XX.XXX

GER1 : 800.XXX

Opublikowano

Oj mylisz się, istnieje kwota wolna od podatku lecz i tak trzeba złożyć zeznanie roczne pit.

"Jeśli pięćdziesiąt milionów ludzi mówi głupstwa, nie przestają one być głupstwami." ~ Bertrand Russell

Opublikowano

Oj mylisz się, istnieje kwota wolna od podatku lecz i tak trzeba złożyć zeznanie roczne pit.

 

W czym się myle? nie pamiętam dokładnej rubryki od jakiej kwoty się zaczyna płacić, opłata procentowa itd, ale uświadomiłem niektóre osoby że tak po prostu jest, nie widzę błędu w mojej wypowiedzi.

*O picie nie pisałem nic, ale to normalka że z działalności,filmy,spółki trzeba się rozliczać.

 

Pozdrawiam,

Patryk.

96410579380205369906.png

PKT RANGI :

GE1 : 1.4XX.XXX

CZE3 : 1.1XX.XXX

GER1 : 800.XXX

Opublikowano

Pani Katarzyna poruszyła dla was bardzo wrażliwy temat, mianowicie DG, wspominałem o tym kilka stron temu, lecz bałem się włożyć kij w mrowisko.

Drogi Kamieniarzu, uważam pomimo tego że jesteś młody, nie masz DG i sprzedajesz jak dla mnie drogo, za zaufanego sprzedawce, co nie zmienia faktu że powinieneś założyć DG, można już od 16 lat, drobne pisemko do sądu no i podpisik rodzica (jakbyś potrzebował więcej info to pisz), o ile się orientuje kwota to ok 200zł, potem można DG zamrozić nawet na kilka lat, bez problemu.

Bot Service to nie usługa, tylko pomoc koleżeńska, Pani Katarzyna nie sprzedaje mienia, no chyba że je wynajmuje abonamentowo, wtedy podchodzi to już pod usługi, czyli DG jest wymagane.

Widzę wiekszość przedsiębiorczych nastolatków nie wie jeszcze na jakim globie żyje.

 

@PS, ten tekst że DG od 3000 to bzdura, na początku płacisz ustalone kwoty jako podatek, a jak zaczniesz zarabiać tyle że Skarbówka* może na tobie zarobić, zaczną odprowadzać w procentach :)

 

Gorąco pozdrawiam,

Patryk.

Wybacz ale ja chyba wiem, czy mam działalność, czy nie. Bez tego ani rusz, a uwierz mi - gdy zaczynałem tą sprzedaż, rodzice by mi kompa chyba zabrali bez zakładania DG. A skoro tu jestem to sprawa wygląda jasno. No i skoro jeszcze nie wierzysz to zapytaj costello bo sam mnie informował w pewnych sprawach. dot zakładania DG.

Opublikowano

Wybacz ale ja chyba wiem, czy mam działalność, czy nie. Bez tego ani rusz, a uwierz mi - gdy zaczynałem tą sprzedaż, rodzice by mi kompa chyba zabrali bez zakładania DG. A skoro tu jestem to sprawa wygląda jasno. No i skoro jeszcze nie wierzysz to zapytaj costello bo sam mnie informował w pewnych sprawach. dot zakładania DG.

 

Drogi Kamieniarzu, ależ ja Ci wierze, nie mam podstaw aby tego nie robić, dodaj tylko dane firmy czy tam dg na stronie, na pewno lepiej to będzie wyglądało i nie będziesz już oskarżany za krzakowanie.

Być może wywnioskowałem że jej nie masz, jeżeli Ciebie uraziłem to przepraszam, po prostu staram się ochłodzić kilka osób tutaj, które wiedzą za mało a robią za dużo :).

96410579380205369906.png

PKT RANGI :

GE1 : 1.4XX.XXX

CZE3 : 1.1XX.XXX

GER1 : 800.XXX

Opublikowano

Kiedyś, dawno dawno temu, gdy zakładalam swój pierwszy biznes, zapytałam Pani w UP, po co i kiedy muszę zakładać działalność gospodarczą.

Odpowiedziała mi, że jeśli pozyskuję środki finansowe z wykonywanych czynności, to jestem zobligowana do założenia DG.

 

Jeśli jestem fryzjerem i strzygę ludzi, jeśli jestem monterem zderzaków, informatykiem wymieniającym tusz w drukarce, czy programistą sprzedającym swój produkt - jestem zobligowana do założenia działalności gospodarczej. Nie ma znaczenia, czy zarobię na swoim produkcie.

 

Bot Service to nie usługa, tylko pomoc koleżeńska, Pani Katarzyna nie sprzedaje mienia, no chyba że je wynajmuje abonamentowo, wtedy podchodzi to już pod usługi, czyli DG jest wymagane.

Może komuś się to przyda. Jeśli cokolwiek podlega w skarbówce jakiejkolwiek interpretacji, US zawsze zinterpretuje to na swoją korzyść. Przyjmuję od ludzi pieniądze, może to być pomoc koleżeńska, cokolwiek, jednak środki wpływają na moje konto i wolę dmuchać na zimne. Po prostu to wszystko ląduje w przychodach.

 

Żeby była jasność. Nikogo nie mam zamiaru straszyć. To nie moja działka, poza tym, tematy donosicielstwa przerabialiśmy już w zamierzchłych czasach ;). Po prostu lepiej będzie dla Was, tzn mam na mysli tych, którzy planują przyjmować pieniądze za produkt lub usługę, lepiej będzie jeśli zwróci Wam uwagę na przykład ktoś na tym forum, niż oficjalne pismo z Waszego Urzędu Skarbowego. Co gorsza, jesli jesteście niepełnoletni / nieletni, oberwać się może głównie Waszym rodzicom. Warte to przemyślenia, warte zastanowienia. Nikomu nie mam zamiaru psuć szyków - to Wasze portfele i Wasze zmartwienia. Miejcie po prostu na uwadze, że jako obywatele RP ciązy na Was nieograniczony obowiązek podatkowy (taka jest chyba poprawna nazwa).

 

Pozdrawiam, Katarzyna.

Opublikowano

Drogi Kamieniarzu, ależ ja Ci wierze, nie mam podstaw aby tego nie robić, dodaj tylko dane firmy czy tam dg na stronie, na pewno lepiej to będzie wyglądało i nie będziesz już oskarżany za krzakowanie.

Być może wywnioskowałem że jej nie masz, jeżeli Ciebie uraziłem to przepraszam, po prostu staram się ochłodzić kilka osób tutaj, które wiedzą za mało a robią za dużo :).

 

ale w cale nie musi tego dodawać :) tak samo robię ja przyjdzie mi skarbówka to dopiero doręcze mój nip i regon a takto mnie można w **** cmoknąć :) tak samo kamyka

Opublikowano

ale w cale nie musi tego dodawać :) tak samo robię ja przyjdzie mi skarbówka to dopiero doręcze mój nip i regon a takto mnie można w **** cmoknąć :) tak samo kamyka

Napisałem gdzieś że musi to zrobić?

Każdy człowiek myślący, prowadzący biznes tak robi, to normalka że chce mieć więcej klientów, a ja sobie osobiście jako kupujący cenie takich sprzedawców, spytam przy okazji, Kamieniarz, czy można u Ciebie dostać fakturę VAT? w razie draki z licencją ?

Teraz nawet na allegro łapią dzieci sprzedające różne rzeczy na masę, to bzdura, ale było to gdzieś poruszane że na allegro można się pozbywać rzeczy, odsprzedawać je, ale nie na skalę masową i systemem kupuje>mam>sprzedaje non toper.

96410579380205369906.png

PKT RANGI :

GE1 : 1.4XX.XXX

CZE3 : 1.1XX.XXX

GER1 : 800.XXX

Opublikowano

Kiedyś, dawno dawno temu, gdy zakładalam swój pierwszy biznes, zapytałam Pani w UP, po co i kiedy muszę zakładać działalność gospodarczą.

Odpowiedziała mi, że jeśli pozyskuję środki finansowe z wykonywanych czynności, to jestem zobligowana do założenia DG.

 

Jeśli jestem fryzjerem i strzygę ludzi, jeśli jestem monterem zderzaków, informatykiem wymieniającym tusz w drukarce, czy programistą sprzedającym swój produkt - jestem zobligowana do założenia działalności gospodarczej. Nie ma znaczenia, czy zarobię na swoim produkcie.

 

[/size][/font]

Może komuś się to przyda. Jeśli cokolwiek podlega w skarbówce jakiejkolwiek interpretacji, US zawsze zinterpretuje to na swoją korzyść. Przyjmuję od ludzi pieniądze, może to być pomoc koleżeńska, cokolwiek, jednak środki wpływają na moje konto i wolę dmuchać na zimne. Po prostu to wszystko ląduje w przychodach.

 

Żeby była jasność. Nikogo nie mam zamiaru straszyć. To nie moja działka, poza tym, tematy donosicielstwa przerabialiśmy już w zamierzchłych czasach ;). Po prostu lepiej będzie dla Was, tzn mam na mysli tych, którzy planują przyjmować pieniądze za produkt lub usługę, lepiej będzie jeśli zwróci Wam uwagę na przykład ktoś na tym forum, niż oficjalne pismo z Waszego Urzędu Skarbowego. Co gorsza, jesli jesteście niepełnoletni / nieletni, oberwać się może głównie Waszym rodzicom. Warte to przemyślenia, warte zastanowienia. Nikomu nie mam zamiaru psuć szyków - to Wasze portfele i Wasze zmartwienia. Miejcie po prostu na uwadze, że jako obywatele RP ciązy na Was nieograniczony obowiązek podatkowy (taka jest chyba poprawna nazwa).

 

Pozdrawiam, Katarzyna.

No włąśnie... Dlatego początkowo wszystko miałem podpięte pod mamę, a księgowa o wszystko już zadbała, bo w końcu prowadzę staranne zapiski od sprzedaży.

Oczywiście, że możemy wystawić paragon.

 

@kamieniarz

Batalię z old_friendem przegrasz, bowiem on ma więcej "fanów". A ty zdenerwowałeś zbyt wiele osób.

Dlatego wszystko zmieniam - ceny, stronę, dodaję support wieeelu języków. Wystarczy, że przebiję bestbots w popularności i mam old_frienda w garści. A z tego, co widzę, to znienawidzony jestem jedynie przez old_frienda, jakiś hejtujących kidów z PL, którze celowo na to konta zakładają i przez jakiś noobów u których ciężko z angielskim.

Napisałem gdzieś że musi to zrobić?

Każdy człowiek myślący, prowadzący biznes tak robi, to normalka że chce mieć więcej klientów, a ja sobie osobiście jako kupujący cenie takich sprzedawców, spytam przy okazji, Kamieniarz, czy można u Ciebie dostać fakturę VAT? w razie draki z licencją ?

Teraz nawet na allegro łapią dzieci sprzedające różne rzeczy na masę, to bzdura, ale było to gdzieś poruszane że na allegro można się pozbywać rzeczy, odsprzedawać je, ale nie na skalę masową i systemem kupuje>mam>sprzedaje non toper.

Już napisałem to stronę wcześnie - nie jestem VAT-owcem. Mogę jedynie wystawić pokwitowanie z książeczki

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...