Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Obce planety.


Sence °

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

Yyy. Jeśli zakładasz takie tematy zakładam że masz jakieś pojęcie o tym więc.

Moim zdaniem największe prawdopodobieństwo życia w Układzie Słonecznym jest na Europi. (Księżyc Jowisza) Gdyż występują na nim wielkie "jeziora lodowe"

Tzn. Jest na nim dużo lodu i pod skorupą może istnieć woda w stanie ciekłym. Nie ma poco sobie narazie zawracać głowy takimi rzeczami ponieważ jeszcze nie dotarliśmy na Marsa a wg mnie to jest conajmniej prymitywne -.-

Opublikowano

Na milion procent jest gdzies zycie. Wszechświat przez ludzi nie jest tak naprawde w 1% - mozliwe ze nawet nie ma konca : ) Wiec moze gdzies tam miliardy km stad jest zycie.

Opublikowano

istnieja i mysle ze chodza tam ludzie tacy jak my prawie tylko ze oni chodza na rekach i siusiaki maja na czolach a usta tam gdzie powinni miec siusiaka

Pomogłem ? Daj Like =D

Opublikowano

Myślę, że pomimo iż ogrom wszechświata jest niewobrażalny, to poza nami nie ma życia. Dlaczego? Na ziemi powstało w wyniku tylu centylionów przypadków, że nawet przy tak dużej ilości innych planet/galaktyk prawdopodobieństwo, że takie coś się powtórzy i w dodatku na planecie zbliżonej pod względem warunków do Ziemi, jest tak małe iż praktrycznie go nie ma.

32354141673387527780.png

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Nie zgadzam się. Do życia jest potrzebne:

- Temp. od 70 do -80. +/- z końcówkami 05.3...

- Płynna ciecz typu woda, metan

- gazowy olbrzym do ochrony przed asteroidami i innymi smieciami

 

jak jest temp 70/-80 i ciekłe oceany to musi być atmosfera (nie ma cieczy bez atmosfery)

jak jest atmosfera to jest ciśnienie , jak jest atmosfera to też jest magnetosfera (grawitacja dla opornych)

 

Życie może być wszędzie tylko ludzie są zaślepieni pięniędzmi i władzą polityczną.

Co byś zrobił jak miałbyś do wyboru. Żyć w nędzy i rozpaczy czy zabić/zranić człowieka za całą fortune ???

Napewno nie to 1 -.- Ludzie powinni się ogarnąć i żyć w zgodzie.

Dobrze, Ameryka ma może te surowce mineralne ale ma też rudy wszelakich metali etc. Przyleci asteroida z żelaza i co..... uderzy w ameryke ...

 

Dobra piszcie co chcecie . Większość ludzi tutaj nie ma pojęcia o astronomii i astrofizyce.

PS: Życie jest tylko macie bardzo słabe wyobrażenie o nim.

Opublikowano

Może gdzieś w pizdal daleko jest coś takiego jak życie lecz my jako ludzie nie możemy tego wykryć ;).

 

podejrzewam że jest życie pozaziemią ;) lecz tego sie nigdy nie dowiem.

681731482015096381754.png


Czytaj uważnie, masz Boga na linii.


 

Opublikowano

Wyrażę się tak, uważam że życie już zostało znalezione,

chociaż nieoficjalnie, dlaczego?

Mówi się tyle że na ziemi ląduje UFO,

są zeznania ludzi ze widzieli UFO jak lądowało.

Oczywiście te dane mogą lecz nie muszą być prawdziwe.

Myślę ze istoty pozaziemskie są wśród nas częściej niż sobie zdajemy z tego sprawę,

wykorzystują nieznane nam technologie.

 

Może poruszają się tak szybko że ich nie widać?

Albo wykorzystują jakieś technologie i są niewidzialni.

 

Przecież już kilkanaście lat temu komputer SETI,

wykrył przekaz radiowy z innego układu planetarnego,

lecz wysłanie tam sygnału i oczekiwanie aż powróci zajęłoby dużo czasu,

dlatego jest to dowód lecz nie sprawdzony.

 

Ponadto kiedyś we wiadomościach (rok, dwa temu) było że,

naukowcy znaleźli planetę podobną do ziemi i różne zdjęcia teleskopowe

wskazują na to że panuje tam przybliżona temperatura do ziemskiej i są podobne zjawiska pogodowe.

W sam raz by rozwinęło się życie, jednak no znowu ten sam problem,

odległość tej planety od nas nie pozwala więcej stwierdzić.

 

Może życie na tej planecie istnieje w formie takiej jak na ziemi,

kilka milionów lat temu?

Czyli że biegają tam dinozaury itp?

Może życie tam dopiero ewoluuje?

 

Wierzę że dożyję dnia w którym usłyszę,

znaleziono cywilizację pozaziemską pokojowo do nas nastawioną.

 

Może Voyager 1 coś wykryje :D

 

Najpierw niech ludzie polecą na Marsa!

Opublikowano

Wyrażę się tak, uważam że życie już zostało znalezione,

chociaż nieoficjalnie, dlaczego?

Mówi się tyle że na ziemi ląduje UFO,

są zeznania ludzi ze widzieli UFO jak lądowało.

Oczywiście te dane mogą lecz nie muszą być prawdziwe.

Myślę ze istoty pozaziemskie są wśród nas częściej niż sobie zdajemy z tego sprawę,

wykorzystują nieznane nam technologie.

 

Może poruszają się tak szybko że ich nie widać?

Albo wykorzystują jakieś technologie i są niewidzialni.

 

Przecież już kilkanaście lat temu komputer SETI,

wykrył przekaz radiowy z innego układu planetarnego,

lecz wysłanie tam sygnału i oczekiwanie aż powróci zajęłoby dużo czasu,

dlatego jest to dowód lecz nie sprawdzony.

 

Ponadto kiedyś we wiadomościach (rok, dwa temu) było że,

naukowcy znaleźli planetę podobną do ziemi i różne zdjęcia teleskopowe

wskazują na to że panuje tam przybliżona temperatura do ziemskiej i są podobne zjawiska pogodowe.

W sam raz by rozwinęło się życie, jednak no znowu ten sam problem,

odległość tej planety od nas nie pozwala więcej stwierdzić.

 

Może życie na tej planecie istnieje w formie takiej jak na ziemi,

kilka milionów lat temu?

Czyli że biegają tam dinozaury itp?

Może życie tam dopiero ewoluuje?

 

Wierzę że dożyję dnia w którym usłyszę,

znaleziono cywilizację pozaziemską pokojowo do nas nastawioną.

 

Może Voyager 1 coś wykryje :D

 

Najpierw niech ludzie polecą na Marsa!

 

UWAGA! Kolorki dobrane specjalnie do oczu czytających. Życzymy miłego czytania.

 

UFO to niezidentyfikowany obiekt latający a nie kosmiczny pojazd obcych... UFO można nazwać zwyczajny helikopter którego nie widać na radarze lub nie jest znaczony.

Z tym na marsa się zgadzam ale polecą raz czy dwa i zakończą. Dlaczego? Bo nie mają pieniędzy.

Planet podobnych do Ziemi są całe gromady, są nawet lepsze z czystszą atmosferą i mniej zanieczyszczonym środowiskiem. Dlaczego nie widzimy obcy? Ponieważ oni są tak daleko że dochodzi do nich światło z Ziemi z przed 60 mln lat. Tak, widzą dinozaury.

Hmmm. Mówisz pokojowo nastawioną? Jesteśmy organizmami węglowymi czyli z pierwiaskiem C . Organizmy tego typu są agresywne z zasady. Podam na przykładzie. Wielokomórkowiec zamiast poszukać rośliny/padliny woli upolować roślinożerce, tak to się rodzi. Cywilizacje pozaziemskie na 90% nie będą pokojowo nastawione bo nie sądzę żeby zbierali 1/4 planety na paliwo żeby nas odwiedzić. Na pewno nie pojechał byś w odwiedziny do cioci po 2 stronie globu.

Zdjęcia teleskopowe powiadasz... Mamy tak zacofane teleskopy że żal tyłek ściska.

Nie widzialność? Błagam. Widzimy tylko nieznaczną część wszystkiego. Prócz światła widzialnego są inne "wizualne" wyglądy rzeczy. Wiatru nie widzisz a wiesz że jest.

Cała prawda o tym że ktoś widział ufo kryje się w 1. W pieniądzach. Jeżeli kogoś na prawdę by porwano na ileś tam dni to przysługuje mu prawo do zadość uczynienia. (porwanie etc.) a jak państwo nie złapie winowajcy (jak ma złapać obcego?) to musi płacić ze swojej kasy :D Tak to jest zrobione. Więc jak ktoś ci powie że go ufo porwało to daj mu 2 zł na flaszkę...

Do poruszania się dałeś ciała. Im szbciej się poruszasz tym większą masz mase. Nie słyszałeś o skali G ?? Przeciążenie np 10G.

Musiał by się poruszać z prędkością światła co jest nie możliwe z paru pkt.

- Energia jaką musiał by posiadać dany obiekt do utrzymania swojej masy była by ogromna.

- Nie ogarną by swojej prędkości myślenia innymi słowy nie zareagował by w pore żeby np skręcić. Impuls elektryczny w mózgu pełznie 360km/h a to nie jest aż tak dużo.

Teraz aspekt marsa. Człowiek przystosuje się do wszystkiego. Kogoś może boleć głowa od 10 minut komputera a kogoś nie boleć bo siedzi co dzień po 10 h i nic mu nie jest.

Jeśli chodzi o Marsa przystosował by się człowiek ale zajęło by mu to sporo czasu i nie sądzę że władze tak by ryzykowały. Trzeba by człowieka nauczyć życia w niższym ciśnieniu o wyższym stężeniu CO2 a do tego potrzeba pokoleń. Marsa można spokojnie ogrzać i zasiedlić ale oczywiście mało osób zdaje sobie z tego sprawę.

 

Skoro to takie łatwe to dlaczego nikt tego nie stosuję?

Moja odpowiedź jest dość prosta. Jeśli wybudujesz fabryke na Marsie i wpuścisz troche gazów do jego atmosfery utworzy się ciśnienie i ochrona przed UV co jest potrzebne do luźnego tlenu do oddychania, wody i innych aspektów. Podróż na Marsa jest bardzo rzadka. 1 moment w ciągu wielu miesięcy trzeba by wysłać statek który tak czy siak Leciał by miesiąc (44 dni z groszami). Więc teraz odpowiadam. Nie ma pieniędzy na taką fabrykę i sam lot kosztował by miliony jak nie miliardy euro. A fabryk trzeba by zrobić więcej niż w całej Polsce.

 

Wszystko jest łatwe tylko oczywiście etyka nie pozwala na zasiedlanie obcych planet jeżeli były by tam swojego rodzaju bakterie.... Etyka... nie znosze jej....

Jedynym haczykiem jest przyciąganie Marsa. Nie wiadomo czy utrzymałby atmosferę i dał rade stanąć na przeciw wiatrowi słonecznemu.

 

Dziękuje za wyczytanie mnie do końca, oceniajcie moje 10 minut pisania , poprawiania bł. i dobierania kolorów żeby was oczy nie bolały.

Pozostawiam mój komentarz do oceny ekspertom.

Opublikowano

Do tematu wniosę, że wszystkie ufo judki i inne wyimagowane gówna nie istnieją. Kosmici w okrągłych talerzach? jebło ich. Do tego wszyscy co się z nimi "spotkali" gadają, że mają zielone wąskie ciała z czarnymi oczami. Szybciej wyglądały by jak olbrzymie skorpiony, przerośnięte jaszczurki itd... Dodam iż "my" pochodzimy z kosmosu. Życie - jeżeli tak określamy pobieranie pokarmu, wzrost oraz poruszanie mogło by istnieć wszędzie gdzie nie ma płynnych skał i panuje temperatura -20*C - 50*C. Świat jest tak wielki, że naukowcy wiedzą dopiero tyle co "jedno ziarenko piasku na ziemi" - możliwe, że o samej drodze mlecznej.

graphic.png

Opublikowano

Ludzie ale wy jesteście poje****

Jak czytam takie wypowiedzi @2up lub @3up to mi się rzygać chce....

Życie jest na 100% i ma się dobrze. Hipisy co się nie znają wypowiadają się i wprowadzają ludzi w błąd... co mają płynne skały do życia??

Jest mnóstwo planet takich jak Ziemia lub podobnych. Nie bądźcie egoistami... Nie jesteście sami jak pępek świata...

Opublikowano

Wiele osób tutaj, pojęcie naukowe ma na poziomie "Marsjanie atakują" albo tym podobnym filmom...

 

Nie zakładajcie, że to ludzie są osią wszechświata. W to szczerze wątpie, gdzieś tam daleko na 100% jest cywilizacja, bardziej rozwinięta od nas i będąca przystosowana do życia zupełnie inaczej.

 

Planeta przyjazna życiu to niekoniecznie kopia ziemi. Może się okazać, że obcy będą oddychać metanem, pić kwas siarkowy i rozmnażać się przez składanie jaj, a i tak będą bardziej zaawansowani od nas.

 

Bardzo fajnie zostało to zobrazowane w grze Biowaru, mass effect, zobaczcie sobie tamtejszą rasę "rakni". Są to insekty, niezdolne do porozumiewania się z ludźmi, oddychające azotem, które 600 lat przed wydarzeniami z gry niemalże podbiły galaktykę. O takie coś mi chodzi :)

742611478555387739101.jpeg

Opublikowano

Ludzie ale wy jesteście poje****

Jak czytam takie wypowiedzi @2up lub @3up to mi się rzygać chce....

Życie jest na 100% i ma się dobrze. Hipisy co się nie znają wypowiadają się i wprowadzają ludzi w błąd... co mają płynne skały do życia??

Jest mnóstwo planet takich jak Ziemia lub podobnych. Nie bądźcie egoistami... Nie jesteście sami jak pępek świata...

 

czy ja napisałem, że nie ma życia? Jest i to na pewno!

płynne skały mają to do tego, że w tem 1000*c wszystko ginie. Nie ma szans na byle co. Nie jestem hipisem oraz nie jestem pępkiem.

graphic.png

Opublikowano

No ale co mają płynne skały do życia co? Bakterie na asteroidzie która wchodzi w atmosferę pali się w 10 tys stopni i bakterie żyją. Płynne skały to akurat najmniejszy problem bo jak są płynne skały to jest atmosfera, jak jest atmosfera to najprawdopodobniej są oceany wody lub metanu... płynne skały nic nie mają do rzeczy...

Jak się nie znasz to się nie wypowiadaj...

@2up

Z tobą się zgadzam ale na twoim miejscu nie sugerowałbym się grami. Naginają prawa fizyki bardziej niż pan @UP...

Planeta przyjazna życiu to niekoniecznie kopia ziemi. Może się okazać, że obcy będą oddychać metanem, pić kwas siarkowy i rozmnażać się przez składanie jaj, a i tak będą bardziej zaawansowani od nas.

 

Nie koniecznie kopia ale najlepsze do życia to planety skaliste - typu ziemskiego. Oddychać metanem to raczej nie ale azotem już prędzej :D Pić kwas? Sceny z obcego ?? :D wiem że nie piły kwasu ale nie ważne. Kwas siarkowy ma to do tego że reaguje z węglem przez co taki obcy mógłby się zwyczajnie zpalić :D Rozmnażanie to mały aspekt bo mogą nawet bez kopulacji... Ale w tym co napisałeś, zgadzam się.

Opublikowano

Zycie na 100% jest tylko wszyscy zakladaja ze jak jest to jakies ogromne metropolie latajace samochody itp. a skad wiecie ze np. teraz rozwija sie cywilizacja podobna do naszej tylko ze o 3000tys. wstecz?. Ale co do pytania na 100.01% jest zycie we wszechświecie no bo bakterie wkoncu to tez zycie

Opublikowano

No ale co mają płynne skały do życia co? Bakterie na asteroidzie która wchodzi w atmosferę pali się w 10 tys stopni i bakterie żyją. Płynne skały to akurat najmniejszy problem bo jak są płynne skały to jest atmosfera, jak jest atmosfera to najprawdopodobniej są oceany wody lub metanu... płynne skały nic nie mają do rzeczy...

Jak się nie znasz to się nie wypowiadaj...

@2up

Z tobą się zgadzam ale na twoim miejscu nie sugerowałbym się grami. Naginają prawa fizyki bardziej niż pan @UP...

 

 

Nie koniecznie kopia ale najlepsze do życia to planety skaliste - typu ziemskiego. Oddychać metanem to raczej nie ale azotem już prędzej :D Pić kwas? Sceny z obcego ?? :D wiem że nie piły kwasu ale nie ważne. Kwas siarkowy ma to do tego że reaguje z węglem przez co taki obcy mógłby się zwyczajnie zpalić :D Rozmnażanie to mały aspekt bo mogą nawet bez kopulacji... Ale w tym co napisałeś, zgadzam się.

Hrabi chodziło o to że nie koniecznie te organizmy mogą się baaaaaaaardzo różnić od nas i będą się odżywiać i składać się z czegoś innego niż my.

Ps ciągle mi się wydaje że ktoś jest za moimi plecami

1330007971-U359964.png

 

Opublikowano

Zadajcie sobie pytanie, po co my żyjemy co było pierwsze.

Wszystko ma swoje właściwości a jeżeli wszechświat jest nieskończenie wielki to tam na pewno jest to czego nie ma na ziemi, i na pewno jest jakieś życie poza ziemskie, nie wiadomo co tam żyje, na 99% są istoty bardziej inteligentniejsze od nas.

np u nas jest ogień a gdzieś tam w *&^$#.. daleko jest pewnie coś... lepszego od ognia ??

po prostu popatrzcie na to tak jak ja na to patrzę : D bo nie wiadomo skąd to WSZYSTKO SIĘ WZIĘŁO ( nie moge tego określić, pisałem ten tekst bardzo długo i myślę że zrozumiecie o co mi chodzi ^^ . )

Opublikowano

Co masz na mysli lepsze od ognia? plazme?

Po co mają być zaawansowani od nas? mogą być wstecz i to bardziej niż my...

do pana @UP

Nie wszystko musi mieć cel. Życie ma 1 cel. Dążenie do doskonałości. Tylko najlepsze geny u człowieka np. plemniki przetrwają. Tak to sie ciągnie i po przez ciąże wydobywa się najlepsze okazy gatunku. Tak jest wszędzie. Bakteria to życie. Wirus to nie jest życie.

Lepsze od ognia powiadasz? Wgraj mi do mózgu te głupie definicje fizyki, wzory i zasady chemii, daj trochę pieniędzy i uczynie cię najdoskonalszym człowiekie ma ziemi.

Potrzebne jest tylko 1:

Mózg z całą wiedzą jaką posiadał człowiek.

 

Inna inteligencja jest napewo podobna do nas. Zasada dźwigni w stawach wzmacnia siłe mięśni. Przydatne nawet na słabej grawitacji.

Długi , kręty układ pokarmowy zwiększa powierzchnie wchłaniania sub. odż. . Moge wam pisać i pisac i pisać.

Opublikowano

Uwaga. Uznajmy że chodzi o życie +/- w warunkach jak na ziemi.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...