Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Jak poprawnie dodać zbroje, bronie i moby na serwer + client


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

tytuc.png

Witam,

ze względu że ostatnio dużo osób pisze do mnie na PW i prosi abym im powiedział jak dodać bronie/zbroje bo nie działają.

Postaram się w tym poradniku bardzo szczegółowo i dokładnie opisać, gdyż nie znalazłem dokładnego TuT'a a nie którym się przyda.

 

 

35576249.png

1. Metin2 File Archiver V2

Downolad:

 

http://turbobit.net/2ldt6lro9qxh.html

 

Skan:

 

https://www.virustotal.com/file/e0956a51afb56621a0fb138ef2800aabad6ee61b92ef780569fda49a2bbb9e1e/analysis/1331648719/

 

2. Notepad+++

Downolad:

 

http://www.dobreprogramy.pl/Notepad,Program,Windows,12986.html

 

Skan:

 

 

zaufana strona

 

3. Navicat

Downolad:

 

http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/bazy_danych/Navicat_dla_MySQL.html

 

Skan:

 

 

zaufana strona

 

4. Client By Mateo193™ (czysty2012)

Downolad:

Part1:

http://www.sendspace.com/file/l8ayj6

Part2:

http://www.sendspace.com/file/088o6s

 

Part3:

http://www.sendspace.com/file/jh5znc

 

Skan:

 

skanl.png

 

 

 

tytu6.png

 

 

tytu5.png

 

Jest to dość prosta sprawa, ale zacznijmy od początku.

 

1.Gdy już pobraliśmy Metin2 File Archiver V2 rozpakowujemy takie pliki jak

-icon

-item

-locale_pl

 

2.1 Gdy już mamy wszystkie pliki wypakowane,przechodzimy to do ścieżki

extracted\icon\icon\item

i tak wrzucamy wszystkie icony (czyli to co widzimy w ekwipunku, ikona). Z reguły nazwa składa się z cyfr i rozszerzenia .tga

bronie1.png

2.2.Aby zostały one zapisane w pliku eix i epk (paker mógł spakować) musimy dodać ścieżkę do pliku icon.xml.

 

3.1.Wchodzi do ścieżki

extracted\item\ymir work\item\weapon

i tak wrzucamy wszystkie pliki które odpowiadają za model+teksture (wygląd broni)

z reguły są to pliki o rozszerzeniu .gr2 i .dds

itemw.png

3.2. Dodajemy wpisy do item.XML.

 

4.1 Wchodzimy do ścieżki

extracted\locale_pl\locale\pl

4.2 otwieramy plik item_list.txt notepad'em

 

 

 

 

 

notepade.png

 

 

notepad1i.png

 

4.3. Wklejamy tutaj wpisy które powinny być w item_list.txt

4.4. Tutaj gdzie jest czerwona kreska powinny być Tab'y (odcinek w tekście który uzyskujemy naciskając tab na klawiaturze)

 

 

 

 

notepad2.png

4.5. Zapisujemy.

 

5. Rozpakowujemy Item_proto

 

 

6.W folderze gdzie mamy paker pojawił się plik

 

 

 

 

Item_proto_dump.xml

Otwieramy go Notepad'em

i na sam koniec wklejamy zapytania.

7.Te zapytania w tematach nazwywają się najczęściej.

Item_proto client
zapytania client

 

 

 

 

 

itemproto.png

 

8. Pakujemy Item_proto

 

9.Otrzymany plik item_proto w folderze z pakere kopiujemy do ścieżki i podmieniamy

extracted\locale_pl\locale\pl

10. Pakujemy locale_pl i wklejamy do clienta po czym podmieniamy wszystko.

 

 

 

 

 

przenies.png

 

 

 

tytu1.png

 

1. W temacie gdzie mamy bronie na pewno jest coś takiego jak

 

item_proto(serwer)

 

query

 

 

zapytania do bazy danych

 

 

Te wszystkie zwoty oznaczają to samo.

 

*Przykładowe query

INSERT INTO `item_proto` (`vnum`,`name`,`locale_name`,`type`,`subtype`,`weight`,`size`,`antiflag`,`flag`,`wearflag`,`immuneflag`,`gold`,`shop_buy_price`,`limittype0`,`limitvalue0`,`limittype1`,`limitvalue1`,`applytype0`,`applyvalue0`,`applytype1`,`applyvalue1`,`applytype2`,`applyvalue2`,`value0`,`value1`,`value2`,`value3`,`value4`,`value5`,`socket0`,`socket1`,`socket2`,`socket3`,`socket4`,`socket5`,`refined_vnum`,`refine_set`,`magic_pct`,`specular`,`socket_pct`) VALUES ('72726','Č­·ćŔÇ Ăŕşą(˝şĆäĽČ)','Eliksir Słońca (S)','3','10','0','1','0','8196','0','0','0','0','0','0','0','0','0','0','0','0','0','0','10000000','0','0','0','0','0','0','65008','127','64992','21631','4855','0','0','0','0','0');

2. Jeżeli mamy już query otwieramy navicat i przechodzimy kolejno do

Player--->PrawyPrzyciskMyszy-->consola

 

navicat.png

 

3.Otworzy nam się konsola i tak wklejamy zapytania i klikamy enter

 

 

navicat2.png

 

 

 

 

 

 

Ten komunikat oznacza że poprawnie wgraliśmy broń na serwer (tutaj akurat była mikstura, ale to bez różnicy.)

4. Jeżeli natomiast wyskoczy nam ten błąd

 

 

navicat3.png

 

 

 

 

 

 

świadczy to o tym że zapytania zostały podmienione, czyli mieliśmy już te zapytania w bazie. (ale i tak nadal bronie będą działać.)

 

 

zbrojaa.png

 

 

 

zbroja1.png

 

 

 

 

Jest z tym trochę roboty, ale nie ma rzeczy nie możliwych

 

1.Rozpakowujemy pliki clienta:

-PC2

-PC

-icon

-locale_pl

-root

2.1 Gdy już mamy wszystkie pliki wypakowane,przechodzimy to do ścieżki

extracted\pc2\ymir work\pc2

Tutaj mamy foldery w których ukryte są tekstury i modele zbroji,

pc2t.png

 

I tutaj wklejamy foldery o nazwie

*assassin (odpowiada za tekstury i modele ninji [Mężczyzna])

*common (wszelkie efekty-nam to nie będzie potrzebne)

*shaman (odpowiada za tekstury i modele szamana [Mężczyzna])

*sura (odpowiada za tekstury i modele sury [Kobieta])

*warrior (odpowiada za tekstury i modele wojownika [Kobieta])

 

Które są pod porządkowe do PC2 ( w każdym folderze będzie pisać, gdzie co wkleić)

 

2.2 Teraz,przechodzimy to do ścieżki

extracted\pc\ymir work\pc

Tutaj mamy foldery w których ukryte są tekstury i modele zbroji,

 

49545258.png

 

I tutaj wklejamy foldery o nazwie

*assassin (odpowiada za tekstury i modele ninji [Kobieta])

*common (wszelkie efekty-nam to nie będzie potrzebne)

*shaman (odpowiada za tekstury i modele szamana [Kobieta])

*sura (odpowiada za tekstury i modele sury [Mężczyzna])

*warrior (odpowiada za tekstury i modele wojownika [Mężczyzna])

 

Które są pod porządkowe do PC ( w każdym folderze będzie pisać, gdzie co wkleić)

 

Uwaga!!! Pamiętajcie aby nie pomylić PC2 z PC, bo wtedy nie będziecie widzieć zbroi.

 

 

 

 

 

 

 

 

2.3Pakujemy PC i PC2.

 

3. Przechodzimy to do ścieżki

extracted\icon\icon\item

i tak wrzucamy wszystkie icony (czyli to co widzimy w ekwipunku, ikona). Z reguły nazwa składa się z cyfr i rozszerzenia .tga

 

bronie1.png

 

2.2.Aby zostały one zapisane w pliku eix i epk (paker mógł spakować) musimy dodać ścieżkę do pliku icon.xml.

 

 

4.1 Wchodzimy do ścieżki


extracted\locale_pl\locale\pl

4.2 otwieramy plik item_list.txt notepad'em

 

 

 

 

notepade.png

 

 

notepad1i.png

4.3. Wklejamy tutaj wpisy które powinny być w item_list.txt

4.4. Tutaj gdzie jest czerwona kreska powinny być Tab'y (odcinek w tekście który uzyskujemy naciskając tab na klawiaturze)

 

 

 

 

 

notepad2.png

 

4.5. Zapisujemy.

 

 

5. Rozpakowujemy Item_proto

 

6. W folderze gdzie mamy paker pojawił się plik

Item_proto_dump.xml

Otwieramy go Notepad'em

i na sam koniec wklejamy zapytania.

7.Te zapytania w tematach nazwywają się najczęściej.

Item_proto client
zapytania client

 

 

itemproto.png

 

 

8. Pakujemy Item_proto

 

9.Otrzymany plik item_proto w folderze z pakere kopiujemy do ścieżki i podmieniamy


extracted\locale_pl\locale\pl

10. Pakujemy locale_pl i wklejamy do clienta po czym podmieniamy wszystko.

przenies.png

 

11.Przechodzimy teraz do ściezki

extracted\root

PS.I tutaj się już schody zaczynają.

:), ale od początku.

 

jeżeli mamy pliki (w paczce gdzie pobraliśmy nowe zbroje)

 

assassin_m.msm

assassin_w.msm

sura_m.msm

sura_w.msm

warrior_m.msm

warrior_w.msm

shaman_m.msm

shaman_w.msm

 

to wystarczy wszystkie podmienić w tym folderze i spakować.

 

Ale gdy dodajemy kolejny już raz zbroje to trzeba edytować ten plik (bo inaczej nie będziemy widzieć tych pierwszych zbroji co my dodali)

 

Postaram się to po którce wytłumaczyć jak to powinno być i wgl.

 

11.1 Na początek otwieramy plik assassin_m.msm notepadem

 

Po czym zjedzmy gdzieś na 180 linijke

 

 

 

 

 

rootm.png

 

W

ShapeDataCount

dodajemy o tyle większą liczbę ile mamy zamiar dodać zbroji (np jeżeli mamy 32, a dodajemy 5 zbroji to zmieniamy liczbę na 37.)

 

11.2 Zjeżdżamy gdzieś do 420 linijki

 

 

 

 

 

root1b.png

 

mamy coś takiego.

 

11.3 Wklejamy gotowy tekst (jest on zawsze podany w tematach.)

 

 

 

 

 

root2.png

 

i wklejamy poniżej

 

 

 

 

 

root3.png

 

Zmieniamy teraz

 

Group ShapeData31

 

na

 

Group ShapeData32

 

czyli dodajemy kolejny numerek

 

 

 

root4png.png

 

11.4 UWAGA BARDZO WAŻNE!!!

ShapeIndex

Musimy zmienić na taką liczbę jaką mamy podaną w value3 w zapytaniach. (strona clienta) Np.

 

Tutaj mamy wycinek z item_proto client (jak widzimy każda zbroja ma inne zapytania)

root4.png

 

I

ShapeIndex

musimy zmienic ( w tym wypadku na 42)

 

 

 

 

root5.png

 

Tak musimy zmienić w każdym msm, musimy uważać aby nie pomylić gdzie co powinno być.

12. Gdy to już zrobimy pakujemy root i wklejamy do clienta podmieniając wszystko.

 

 

 

 

Gratujemy dodaliśmy prawidłowo zbroje do clienta

 

Opis msm na dole w Tutkach.

 

 

 

 

zbroja2.png

 

 

 

1. W temacie gdzie mamy zbroje na pewno jest coś takiego jak

 

item_proto(serwer)

 

query

 

 

zapytania do bazy danych

 

 

Te wszystkie zwoty oznaczają to samo.

 

*Przykładowe query

INSERT INTO `item_proto` (`vnum`,`name`,`locale_name`,`type`,`subtype`,`weight`,`size`,`antiflag`,`flag`,`wearflag`,`immuneflag`,`gold`,`shop_buy_price`,`limittype0`,`limitvalue0`,`limittype1`,`limitvalue1`,`applytype0`,`applyvalue0`,`applytype1`,`applyvalue1`,`applytype2`,`applyvalue2`,`value0`,`value1`,`value2`,`value3`,`value4`,`value5`,`socket0`,`socket1`,`socket2`,`socket3`,`socket4`,`socket5`,`refined_vnum`,`refine_set`,`magic_pct`,`specular`,`socket_pct`) VALUES ('72726','Č­·ćŔÇ Ăŕşą(˝şĆäĽČ)','Eliksir Słońca (S)','3','10','0','1','0','8196','0','0','0','0','0','0','0','0','0','0','0','0','0','0','10000000','0','0','0','0','0','0','65008','127','64992','21631','4855','0','0','0','0','0');

2. Jeżeli mamy już query otwieramy navicat i przechodzimy kolejno do

Player--->PrawyPrzyciskMyszy-->consola

 

navicat.png

 

 

 

 

 

 

 

3.Otworzy nam się konsola i tak wklejamy zapytania i klikamy enter

 

 

navicat2.png

 

 

 

 

Ten komunikat oznacza że poprawnie wgraliśmy broń na serwer (tutaj akurat była mikstura, ale to bez różnicy.)

4. Jeżeli natomiast wyskoczy nam ten błąd

 

 

navicat3.png

 

 

 

 

 

 

świadczy to o tym że zapytania zostały podmienione, czyli mieliśmy już te zapytania w bazie. (ale i tak nadal zbroje będą działać.)

 

 

 

 

moby.png

 

 

moby1.png

 

 

Jest to dość prosta sprawa wiec większych problemów nie powinno być, ale zacznijmy od początku.

 

1.Rozpakowujemy takie pliki jak

-monster

-monster2

-root

-locale_pl

 

2.1 Gdy już mamy wszystkie pliki wypakowane,przechodzimy to do ścieżki

extracted\root

i tutaj szukamy pliku npclist.txt. Otwieramy go notepadem

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

moby2.png

 

 

 

2.2.Wklejamy tutaj tzw. Zapytania npclist. pamiętając że w zaznaczonym na czerwono miejscu musi być [TAB] (nie spacja)

 

 

Na zielono podkreślone mamy ID moba

Na żółto nazwę modelu moba.

 

​2.3 Możemy spakować root

 

3.1.Wchodzi do ścieżki

extracted\locale_pl\locale\pl

Kopiujemy plik mob_proto do

ścieżki gdzie mamy paker

I go rozpakowujemy.

 

3.2. Po rozpakowaniu dostajemy plik mob_proto_dump.xml i otwieramy go notepadem

 

 

 

 

 

moby3.png

 

Wklejamy tutaj zapytania mob_proto client (wpisy mob_proto)

przykładowy wpis (większość tak wygląda)

 

<Mob vnum="2529" name="'???'" gb2312name="Smierc" type="0" rank="5" battle_type="0" level="120" event_type="0" mob_color="0" />

 

3.3 Zapisujemy pakujemy mob_proto i wklejamy podmieniając plik do

extracted\locale_pl\locale\pl

 

3.4 Możemy spakować locale_pl

 

 

4.1 Szukamy tekstury którą ściągnęliśmy (obojętnie którą) zazwyczaj ma ona taką ścieżkę

 

Monster\ymir work\monster\nazwa moba\nazwa moba.gr2

np.

Monster\ymir work\monster\bou\bou.gr2

 

Otwieramy ten plik programem granny viewer

i szukamy czegoś takiego

 

 

 

 

 

moby4.png

Jeżeli:

-Pisze Monster

 

 

1.Wchodzimy do ścieżki

extracted\Monster\ymir work\monster

I tutaj wklejamy wszystkie pliki (tekstury modele) naszego moba (wklejamy foldery w którym po otwarciu wyskoczy nam coś takiego (nazwy plików mogą być inne)

 

 

 

 

 

moby5.png

 

2.Możemy dodać wpisy do pliku XML i spakować Monster i podmienić w cliencie wszystkie pliki które edytowaliśmy.

-Pisze monster2

 

 

 

1.Wchodzimy do ścieżki

extracted\Monster2\ymir work\monster2

I tutaj wklejamy wszystkie pliki (tekstury modele) naszego moba (wklejamy foldery w którym po otwarciu wyskoczy nam coś takiego (nazwy plików mogą być inne)

 

 

 

 

moby6.png

 

2.Możemy dodać wpisy do pliku XML i spakować Monster2 i podmienić w cliencie wszystkie pliki które edytowaliśmy.

 

5.Gratuluje udało Ci się dodać moby do clienta ;)

 

 

 

moby1.png

 

 

 

 

 

1. W temacie gdzie mamy moby/potwory na pewno jest coś takiego jak

 

item_proto(serwer)

 

query

 

 

zapytania do bazy danych

 

 

Te wszystkie zwoty oznaczają to samo.

 

*Przykładowe query

INSERT INTO `item_proto` (`vnum`,`name`,`locale_name`,`type`,`subtype`,`weight`,`size`,`antiflag`,`flag`,`wearflag`,`immuneflag`,`gold`,`shop_buy_price`,`limittype0`,`limitvalue0`,`limittype1`,`limitvalue1`,`applytype0`,`applyvalue0`,`applytype1`,`applyvalue1`,`applytype2`,`applyvalue2`,`value0`,`value1`,`value2`,`value3`,`value4`,`value5`,`socket0`,`socket1`,`socket2`,`socket3`,`socket4`,`socket5`,`refined_vnum`,`refine_set`,`magic_pct`,`specular`,`socket_pct`) VALUES ('72726','Č­·ćŔÇ Ăŕşą(˝şĆäĽČ)','Eliksir Słońca (S)','3','10','0','1','0','8196','0','0','0','0','0','0','0','0','0','0','0','0','0','0','10000000','0','0','0','0','0','0','65008','127','64992','21631','4855','0','0','0','0','0');

2. Jeżeli mamy już query otwieramy navicat i przechodzimy kolejno do

Player--->PrawyPrzyciskMyszy-->consola

 

navicat.png

 

 

 

 

 

3.Otworzy nam się konsola i tak wklejamy zapytania i klikamy enter

 

 

navicat2.png

 

 

 

 

 

 

Ten komunikat oznacza że poprawnie wgraliśmy broń na serwer (tutaj akurat była mikstura, ale to bez różnicy.)

4. Jeżeli natomiast wyskoczy nam ten błąd

 

 

navicat3.png

 

 

 

 

świadczy to o tym że zapytania zostały podmienione, czyli mieliśmy już te zapytania w bazie. (ale i tak nadal moby będą działać.)

 

 

 

 

 

 

tutki.png

 

 

 

 

 

 

Jak rozpakować pliki clienta

 

 

1.Włączamy program Metin2 File Archiver V2

2.Wybieramy Extract--->Extract Archive

spoiler1.png

 

3.Szukamy naszego clienta i wchodzimy do folderu pack, po czym wybieramy interesujący nas plik. I klikamy Otwórz.

 

spoiler2r.png

 

4.Wyskakuje nam kolejne okienku. Tutaj klikamy Zapisz.

 

 

 

 

spoiler3r.png

 

5.Czekamy chwile (zależy od rozmiaru pliku), po czym klikamy dowolny klawisz na klawiaturze.

 

 

 

 

 

spoiler4.png

 

6. I oto mamy rozpakowany plik.

Znajduje się on w folderze extracted (tam gdzie mamy swój paker).

 

 

spoiler5p.png

 

 

 

Rozpakowanie Item_proto

 

 

1.Otwieramy Metin2 File Archiver V2 i przechodzimy kolejno do:

Extract-->Item_proto--->unpack

paker2.png

 

 

 

2. wybieramy nasze Item_proto które znajduje się w ścieżce


extracted\locale_pl\locale\pl

3.Klikamy otwórz i Zapisz.

 

 

 

 

Pakowanie Item_proto

 

 

1.Otwieramy Metin2 File Archiver V2 i przechodzimy kolejno do:

Extract-->Item_proto--->pack

paker4.png

 

 

2.Wybieramy

 

Item_proto_dump.xml

Otwórz i Zapisz.

3. Czekamy i klikamy dowolny klawisz.

 

 

 

 

 

 

 

paker3.png

 

 

 

 

 

Rozpakowanie Mob_proto

 

 

 

1.Otwieramy Metin2 File Archiver V2 i przechodzimy kolejno do:

Extract-->Mob_proto--->unpack

 

 

 

moby7.png

 

2. wybieramy nasze Mob_proto które znajduje się w ścieżce


extracted\locale_pl\locale\pl

3.Klikamy otwórz i Zapisz.

 

 

 

 

Pakowanie Mob_proto

 

 

 

1.Otwieramy Metin2 File Archiver V2 i przechodzimy kolejno do:

Extract-->Mob_proto--->pack

 

 

 

moby8.png

 

2.Wybieramy

 

Mob_proto_dump.xml

Otwórz i Zapisz.

3. Czekamy i klikamy dowolny klawisz.

 

 

 

 

 

 

 

paker3.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak dodać wpisy to pakera

 

 

 

 

 

1.Otwieramy ten plik za pomocą notepad'a

Klikamy prawym przyciskiem myszy i wybieramy edit with Notepad++.

notepade.png

 

 

2.Kopiujemy ostatni wiersz wpisu. I wklejamy pod spodem.

 

editkt.png

 

 

 

3.W tym przypadku akurat podmieniamy nazwę "money" na taką która widniała w nazwie pliku którego wkleiliśmy do pliku Icon (patrz wyżej)

Uwaga!!! w jednym wierszy są dwie nazwy money (trzeba oba podmienić za właściwe liczby)

4. Powinno to mniej wiece tak wyglądać

 

edit2p.png

 

 

4. Zapisujemy plik I gotowe. Mamy dodany wpis do XML dzięki czemu możemy teraz bezpiecznie spakować plik icon.

 

PS. W niektórych tematach sa już gotowe wpisy i zazwyczaj nazywają się one

 

wpisy do pakera

Jednak trzeba uważać gdyż są różne rodzaje pakerów i ścieżek. Akurat w tym pakerze ścieżka na pomarańczowo musi być taka jak na rysunku.

 

cieka.png

 

 

 

4.Teraz należy spakować pliki pakerem, aby znowu było eix i epk.

 

 

 

 

 

Jak spakować pliki do clienta

 

 

 

 

 

1.Włączamy program Metin2 File Archiver V2

2.Po lewej stronie mamy extracted. Klikamy w ten plus koło niego i wybieramy icom.xml. Następnie klikamy pack Archive i czekamy.

paker.png

 

 

3. Gdy pojawi się to okienko

 

paker1.png

 

 

 

4.Klikamy dowolny klawisz na klawiaturze.

 

 

5. W folderze z pakerem pokazały się dwa pliki icon.

 

 

 

 

 

 

 

koniec1.png

 

6.Kopiujemy je i podmieniamy w cliencie

 

 

zamianaa.png

 

 

Opis plików .msm (pliki w root)

 

 

 

 

1.Opiszę trochę funkcje poszczególnych linii w msm(root)

 

rootutpng.png

 

 

Group ShapeData18

{

ShapeIndex 14

Model "assassin_tanma.GR2"

SourceSkin "assassin_tanma.DDS"

TargetSkin "assassin_1-1_tanma_a.DDS"

}

 

 

 

 

 

 

 

 

*Nr grupy wpisu, za każdym razem, gdy robimy wpis, musimy dać o jedną liczbę w górę.

*W ShapeIndex, mamy liczbę, odpowiada ona za czytanie wpisu z pliku msm, liczbę która podana jest w ShapeIndex musimy wpisać w value3 (item_proto), do Clienta konieczne jest dodanie tej liczby, lecz po stronie serwera, nie potrzebne.

*Nazwa modelu zbroji. W PC lub w PC2 w zależności jaką klasę i płeć postaci edytujemy.

*SourceSkin, to oryginalna tekstura, która jest podana w modelu zbroi, w texture list. Nazwa w PC lub w PC2 w zależności jaką klasę i płeć postaci edytujemy.

*TargetSkin, to tekstura, która ma być zastąpiona oryginalną, czyli jeśli oryginalna tekstura nazywa się: "assassin_biyeong.DDS", zostanie ona zastąpiona teksturą, o nazwie: "assassin_yeongrin_e01.DDS".Nazwa w PC lub w PC2 w zależności jaką klasę i płeć postaci edytujemy.

 

 

Zamiast:

 


Model "assassin_biyeong.GR2"
SourceSkin "assassin_biyeong.DDS"
TargetSkin "assassin_yeongrin_e01.DDS"

 

Można to zmienić na tę treść, co da nam możliwość umieszczenia tekstur oraz modelu zbroi do stworzonego przez nas folderu w tym przypadku folder nosi nazwę Mateo193:

 


LOCAL_Model "D:/ymir work/Mateo193/assassin_biyeong.GR2"
LOCAL_SourceSkin "D:/ymir work/Mateo193/assassin_biyeong.DDS"
LOCAL_TargetSkin "D:/ymir work/Mateo193/assassin_yeongrin_e01.DDS"

 

Źródło:

http://www.mpcforum.pl/topic/567400-tutwpisy-msm/

by Mondes

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeżeli gdzieś popełniłem błąd, czegoś zapomniałem napisać proszę mnie poprawić

:D

 

Liczę na plusika i zdjęcie tych paru procent

:)

Jeżeli był podobny i tak obszerny poradnik proszę o usunięcie!

 

_________________________

 

Zakaz kopiowania bez mojej zgody,

Specjalnie dla forum MPCforum.pl Mateo193™.

bijons.jpg


Pomogłem daj Lubię To!


  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

Jeszcze nie widziałem tak dobrze opisanego tutka, bardzo ładnie, postarałeś się.

Wiele osób tak samo do mnie pisało jak dodać coś nowego, ale mi się tuta nie chciało tworzyć.

Dzięki, leci lajk =)

Opublikowano

Świetnie, dużo osób widzę szuka tutoriali jak dodać bron itp:) na pewno się przyda komuś :)

dam+ jak dojdzie limit^^

1354749589-U576612.jpg

By miko213

Opublikowano

Tut świetnie opisany, szczegółowo leci lajk.

 

Moim zdaniem powinien być przypięty ;)

1343548143-U383429.png
ExKid FanART | Gold Member | ExMentor | ExMMT Recenzent | ProUser | Postmarker | Blue Member | Random 2k11!

Wszystko O Mnie:


Mój Fanpage:
https://www.facebook.com/Majken.Majki
 

Moje kawałki na YouTubie:

http://www.youtube.com/user/tvMajken/videos


Galerie:

- Moje Dema na YouTube
- Zwykła galeria Teksty/Dissy
Staż na Forum:
Wygrane Pojedynki - 128
Przegrane Pojedynki - 47
Remisy - 6
Tutoriale:
Mam ich 10 znajdziecie wszystkie na profilu.
Dziękuje że zaglądacie do działu: Pojedynki

Opublikowano

Troszkę pozmieniałem + dodałem pełny opis jak dodać bronie (krok po kroku ), wtedy nie było kilku rzeczy.

Jutro dodam Zbroje na 100%, a jeżeli będziecie chcieli to napisze i omówię jak dodać Potworki, chyba że nie chcecie.

 

Zachęcam do dalszej pracy i gratuluję zapału - tut miło sie czyta.

 

Poczekam na zbroje i potworki =).

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Mógłbyś jeszcze napisać jak zrobić osobny plik, aby nie trzebabyło rozpakowywać i kompresować np. pc które ma tam 100 mb, tylko wpis do index i już jest :).

Taki mały pomysł, aby urozmaicić temat :).

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...