Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Na moim serwerze gra mało osób, jak to zmienić?


King_of_Street

Temat  

97 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Temat przydatny?

    • Tak
      64
    • Nie
      33

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Wielu z was pewnie ma ten problem. Dlaczego tak jest? Jak to zmienić?

Wszystko wam tutaj opiszę. Mam nadzieję że się to przyda.

 

A więc od podstaw.

 

Jak powinien wyglądać serwer Minecraft?

Serwer musi być wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju. Wszystko na nim musi chodzić precyzyjnie i bezbłędnie. Żadnych lagów (a jak tak, to przynajmniej minimalne), ogarnięta administracja oraz profesjonalna mapka.

 

Założyłeś serwer, dałeś publikacje, minęło 10 minut a na twoim serwerze gra ok. 5-6 osób. Co zrobić aby grało więcej?

Przede wszystkim publikacja mówi sama za siebię, jeżeli jest zrobiona byle jak to i pewnie serwer jest byle jaki i to może odstraszać graczy. Drugą sprawą jest klimat na serwerze, jeżeli wejdzie nowy gracz i zobaczy że administracja sobie nie radzi, łamię sie regulamin etc. widać że serwer jest dla nobów... Należy wszystko poprawić. Ważnym elementem serwera jest jego skład, tzn. Team. Nie może on się składać z bandy 12-latków. Najlepiej jest jak założyciel jest najstarszy, wtedy ma tak jakby władzę nad wszystkimi innymi.

 

Co zrobić aby zachęcić graczy do grania na moim serwerze?

To nie takie trudne. Trzeba parę rzeczy wykonać aby sukces się udał. Przede wszystkim zadbaj o to by mapa nie była byle jaka tylko odpowiednio pasowała to rodzaju rozgrywki, tak samo budowle, kto widział w Survivalu wybudowany Market? No nikt, i pomyślą że Administrator takiego serwera nie zna się na rzeczy... Drugą sprawą jest dobór odpowiednich pluginów, bez nich serwer może wyjść całkiem inny niż tego zapragniemy. Czasem z byt duża ilość pluginów też może zaszkodzić serwerowi wywołując lagi, czego nikt nie lubi. Najlepiej dobrać te najpotrzebniejsze pluginy bez żadnych dodatków i cieszyć się czystą grą niż grać z lagami i bez osób...

 

Podsumowując, co mi jest potrzebne aby na moim serwerze grało dużo osób?

Potrzebny jest dobry, ogarnięty Team, bez dzieci neo. Solidnie wykonana mapka pasująca do rodzaju serwera tak samo jak budowle. Dobrze dobrane i skonfigurowane pluginy, bo kto by chciał grać na serwerze na którym nie działa poprawnie CommandBook? Nikt. Pamiętaj aby czat serwera również był kolorowy, aby występowały na nim różnorakie rangi które będą widoczne, to może bardzo pomóc nowemu graczowi. Ważnym elementem przybycia ludzi na twój serwer jest sama maszyna. Nie może serwer istnieć na maszynie która ma 500 MB RAM'u i procesor 1GHz.. no bez jaj.. Musi do być dobra, ale nie najlepsza maszyna (zależy kogo na co stać). Odpowiednie parametry były by dobre: RAM - 4 GB, Procesor - 4x/2x2.50GHz. Mogą być gorsze ale to zależy ile slotów ma mieć serwer. Ostatnim elementem jest Forum Serwera, bez niego ani rusz! To właśnie forum jest sercem serwera i ono też musi dobrze wyglądać.

 

Mam nadzieję że pomogłem i mogę liczyć na Lubie to!

sygnaad.jpg

  • Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

Fajne!Chce mieć serwa wszystko ok (jestem ogar) tylko mam 11lat ;) więc raczej nikt nie będzie chciał ze mną mieć serwa xD

1361565342-U334301.png


By Maxiu


-----------------------------------------------------------------------------------------------------


 

Opublikowano
Fajne!Chce mieć serwa wszystko ok (jestem ogar) tylko mam 11lat ;) więc raczej nikt nie będzie chciał ze mną mieć serwa xD

 

Jak potrafisz się odpowiednio zachować, to nawet 10 latek może postawić dobry serwer :)

963711463719651277415.png

|<|®Krzysztofa®|>|




Opublikowano

Wiesz tyle ci powiem czasami 13 latek może ogarniać więcej niż 15 latek !

Wiek się nie liczy ! Liczy się poziom umiejentności ! Ja mam Modetratora na pewym serwie i nikt nie nażeka !

http://www.mpcforum.pl/topic/540744-serwer-towertwist-247/

Tam mam modetratora i nikt nie złożył skargi pod tematem co jedynie oceniali mnie za dobrego Modetratora , chociaż mam 11 lat .


Wróciłem.
664501451058467508490.png

Opublikowano

Nie wiem czy to do mnie się trochę kieruje, ale chodzi o to że jak by wyglądał serwer gdyby cała ekipa (założyciel, Admini, modki, kid...) byli w przedziale wiekowym: 11-13 i chce sobie pograć taki 21 latek (są tacy) i z czym się musi borykać.. "Młoda Młodzież" nie wie jak sie zachować gdy gra z gościem o 10 lat starszym.. To jest głowny problem..

sygnaad.jpg

Opublikowano

Jak potrafisz się odpowiednio zachować, to nawet 10 latek może postawić dobry serwer :)

 

Fajnie ze mowisz o mnie :D A tak propo nie miałem swojego serwera ale byłem administratorem 4 serwerów.

MindlessCanineHanumanmonkey-max-1mb.gif

Opublikowano

Wiesz tyle ci powiem czasami 13 latek może ogarniać więcej niż 15 latek !

Wiek się nie liczy ! Liczy się poziom umiejentności ! Ja mam Modetratora na pewym serwie i nikt nie nażeka !

Tam mam modetratora i nikt nie złożył skargi pod tematem co jedynie oceniali mnie za dobrego Modetratora , chociaż mam 11 lat .

 

Jesteś Modetratorem? A nie moderatorem?

Liczy się poziom umiejentności? Poprawna polszczyzna też jest ważna...

Nikt nie nażeka na to że jesteś modetratorem?

Udowodniłeś że przynajmniej do 12 lat lepiej się za to nie brać na poważnie (na niepoważnie także...)

Bywalec
Opublikowano

Wiek nie ma znaczenia, trzeba to podkreślić. Wystarczy znać dobrze pisownię j. polskiego i ogarniać serwery. Dodam, że jeżeli nie macie dość dużej wiedzy na temat zakładania serwerów, zgłoście się do kogoś o pomoc lub poczytajcie przed założeniem. Pozdrawiam.

5jJNSGS.png

Opublikowano

Powiem tak: tutorial jest do dupy i z gowna wziety , juz chyba nie macie co wymyslac, dlaczego? bo jak ktos ma kurde 16-18lat i zrobi serwer sam doda pluginy i nie pyta nikogo tylko wie jak sam robic, to chyba wiadomo ze reklame zrobi dobra i sobie poradzi? nie ma co, dowiedzialem sie z tego tutoriala bardzo duzo, bede moglbyc teraz swietnym adminem . chyba nie myslisz ze wlasnie jak ktos to przeczyta to bedzie zajebisty? nic mu to nie da, jak jest nieogarniety to mu nic nie pomoze

dziekuje dobranoc

KOCHAM MINECRAFTA

Opublikowano

@Up Ogarnij słowa, tutorial bardzo przydatny, ja mam 13 lat, jestem HeadAdminem serwera, nasza ekipa wacha się od 12 do 15 lat, a gracze są zadowoleni i bardzo chwalą serwer :)

Opublikowano

Hmm to, że "wiek nie ma znaczenia" podkreślają głównie małolaty którym się wydaje "rze beda pro jak ogalna serfer"

Prawda jest taka, że im starszy człowiek tym ma większe doświadczenie, w końcu "człowiek uczy się na błędach"

Spoko, 10 latek jest bardzo kumaty i ogólnie bystry i techniczny człowiek, prowadzi zajebisty serwer, a tu nagle zaczynają się błędy itp, plugin się posypie lub coś z hostingiem i co on wtedy może poradzić, skoro nigdy z czymś takim się nie spotkał? Dobra, odpowiecie, że zapyta się na MPC zgadzam się, na pewno ktoś odpowie

Ale ile tak można? Z każdym problemem na forum? Warto mieć swój bagaż doświadczeń i być pewnym w każdej sytuacji :)

Opublikowano

Hmm to, że "wiek nie ma znaczenia" podkreślają głównie małolaty którym się wydaje "rze beda pro jak ogalna serfer"

Prawda jest taka, że im starszy człowiek tym ma większe doświadczenie, w końcu "człowiek uczy się na błędach"

Spoko, 10 latek jest bardzo kumaty i ogólnie bystry i techniczny człowiek, prowadzi zajebisty serwer, a tu nagle zaczynają się błędy itp, plugin się posypie lub coś z hostingiem i co on wtedy może poradzić, skoro nigdy z czymś takim się nie spotkał? Dobra, odpowiecie, że zapyta się na MPC zgadzam się, na pewno ktoś odpowie

Ale ile tak można? Z każdym problemem na forum? Warto mieć swój bagaż doświadczeń i być pewnym w każdej sytuacji :)

 

Dokładnie to samo myślę ba ten temat :)

Opublikowano

A ja dodam coś od siebie:

1.Napisz pod filmem znanego youtube'ra (JaJJoker, MinecraftPolska lub CTSG [FILM Z MINECRAFTA]) ip i ew. hamachi.Jak pierwszy raz robiłem serwa z kolegom, to tym sposobem była masa ludzi.Dobrze, że kolega nie ma słabego kompa :).

2.Według mnie nie opłaca się robić serwerów z gatunków RP lub SV&FB, gdzie kupujesz sobie działkę i nic więcej.Za dużo jest takich serwerów i mimo że to tylko mój punkt widzenia, raczej powinieneś/powinnaś wybrać jakaś innowacje.

Opublikowano

A ja dodam coś od siebie:

1.Napisz pod filmem znanego youtube'ra (JaJJoker, MinecraftPolska lub CTSG [FILM Z MINECRAFTA]) ip i ew. hamachi.Jak pierwszy raz robiłem serwa z kolegom, to tym sposobem była masa ludzi.Dobrze, że kolega nie ma słabego kompa :).

2.Według mnie nie opłaca się robić serwerów z gatunków RP lub SV&FB, gdzie kupujesz sobie działkę i nic więcej.Za dużo jest takich serwerów i mimo że to tylko mój punkt widzenia, raczej powinieneś/powinnaś wybrać jakaś innowacje.

Co do punktu pierwszego,to jest WKUR******** jak komentarze to reklamy -.-

Przyjmuje zlecenia dot. web masterki.

while(!$success){
....try();
}

 

Opublikowano

Źle zrozumiałeś.. chodzi o to że cały team nie może się składać z ok 12-latków.

Może, uwież. Tylko większość to są dzieci neo.

Ja mam 13 lat i jestem dosyć ogarnięty i poradziłbym sobie z takim serwerem, ale dobór teamu to już sprawa trudniejsza, bo jak pisałem wcześniej większość to 'dzieci neo'.

 

A ja dodam coś od siebie:

1.Napisz pod filmem znanego youtube'ra (JaJJoker, MinecraftPolska lub CTSG [FILM Z MINECRAFTA]) ip i ew. hamachi.Jak pierwszy raz robiłem serwa z kolegom, to tym sposobem była masa ludzi.Dobrze, że kolega nie ma słabego kompa :).

2.Według mnie nie opłaca się robić serwerów z gatunków RP lub SV&FB, gdzie kupujesz sobie działkę i nic więcej.Za dużo jest takich serwerów i mimo że to tylko mój punkt widzenia, raczej powinieneś/powinnaś wybrać jakaś innowacje.

Trzeba uszanowac kogoś, kto jest sławny i nie wykorzystywać tagów do jego nazwy, czy pseudonimu...

Opublikowano

Racja, wiek nie ma znaczenia, liczy się Charakter Administracji jak będzie z Graczami postępować i mapę Ogarniać.

Ktoś kto ma 10-12 Lat może być lepiej ogarnięty niż 15-17 ;)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...