Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Wasz wymarzony serwer - wymiana zdań


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

wymień mi choć jeden to chetnie na nim zagram...

Metin2 Astral - BlackLegend - Wojownik Mental - 71lvl

YT2Game - Senti - Sura BM - 99lvl

GSYT2 - Songo - Wojownik Body - 99lvl

OrientalMT2 - Songo - Sura WP - 120lvl

Airo - Songo - Sura WP - 82lvl

Balmora - Songo - Wojownik Mental - 79lvl

Syrian2 - Songo - Wojownik Body - 78lvl

GuerraMT2 - Songo - Wojownik Body - 112lvl

Insperia - Senti - Wojowik Body - 95lvl

Play Free - Songo - Wojownik Mental - 99lvl

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Reaktwyacja FyLongju (z niewielkimi nowościami, mapki, dungeony etc) 
Lub Glador za czasów świetności. 
Ps. Nie wiecie co z Gladorem?
Ma ktoś kontakt z Administracją?

Opublikowano

Pytanie, wolicie na serwerze hard trutke z ripa czy w grocie [ tak jak na pl, taki sam %].

Osobiście uważam że z tą grotą to lepsze wyjście, w końcu to nie ma być serwer trudniejszy od pl 

517981403547547309333.jpeg

Opublikowano

Pytanie, wolicie na serwerze hard trutke z ripa czy w grocie [ tak jak na pl, taki sam %].

Osobiście uważam że z tą grotą to lepsze wyjście, w końcu to nie ma być serwer trudniejszy od pl

Oczywiście, że drop w grocie :D Na serwerach z dropem ze szkatułek trzeba się męczyć jak chu* ;)

Idę na przód, lecz niedługo spojrzę wstecz.

 

 

 

Opublikowano

Ravia S2 ;p 

 

BalmoraS2 NA WAKACJE startuje MEDIUM/EASY 

Battlefield Heroes pod inną nazwą całkowicie odświeżone ! Już Niebawem 

 

 

 

rglinepolska3.png

Opublikowano

Witajcie  :)


Interesuje mnie czy zagralibyście na takim serwerze metin2.


 

Społeczność

Społeczność powstała z myślą stworzenia serwera który uwieczni starego

dobrego klasyka jakim jest metin2 bez multum nowości które

naszym zdanie psują klimat gry.

 

Raty

Raty zostały ustalone tak aby zdobywanie doświadczenia nie było

zbyt wielkim wyzwaniem, doświadczenie z potworów jest zwiększone

około 5 razy w porównaniu do globalnych serwerów. Zdobywanie

złota minimalnego z potworów jest zwiększone dwókrotnie a

maksymalnego trzykrotnie czyli przykładowe zdobywanie yang

z dzikiego psa wacha się od 30 yang do 150 i tak dalej.

Ponadto poziom życia wszystkich potworów został zmniejszony

o kilka % dzięki czemu gra będzie łatwiejsza i znacznie

przyjemniejsza niż wcześniej!

 

Itemshop

Itemshop jest kolejnym punktem który warto znać, jeśli chcesz zagrać

na serwerze który na prawdę nie jest ustawiony pod nasz portwel na

dotpay'u to rozglądnij się i zobacz że u nas każdy przedmiot można

zobyć w grze i nie jest to trudne, nawet słynny globalny serwer

ma tak mało pieniędzy w portwelu że do itemshopu zostały dodane

yangi! Itemshop powinien tylko wyrównywać rozwój postaci z

graczami którzy są mniej leniwi i przykładają się do gry!

Dodatkowo u nas występują także smocze znaki i działają tak

jak na globalnym serwerze czyli kupując coś w sklepie

otrzymujesz premię za którą możesz jeszcze coś zakupić!

 

Ulepszanie przedmiotów

Ulepszacze są standardowe, wszystko jak na starym dobrym metin2,

z tą różnicą że ich zdobywanie jest o 50% łatwiejsze! Dzięki

temu ktoś kto ma ich nadmiar może je sprzedać a ceny nie

będą wyglądały kosmicznie z powodu trudności ich zdobycia!

Ceny za ulepszenia i sznasa na ulepszenie jest taka sama

jak dawniej co daje nam większe możliwości rozgrywki.

Teraz na większości serwerów kowal stoi niepotrzebny bo

wszystko można kupić +6/7/8/9 lub ulepszyć specjalnymi

zwojami którymi jest znacznie łatwiej.

 

Rozpoczynanie przygody

Na start jeśli stworzymy konto ze specjalnego linku, w

zależności od linku otrzymamy dany bonus na 4 dni gry.

Oprócz tego dostajemy 'buty wiatru' które nie są widoczne

w ekwipunku i nie zajmują zbędnego miejsca. Otrzymujemy

poprostu bonus +30 do poruszania się oraz podstawowe

przedmioty dzięki którym możemy zacząć nasza przygodę!

 

Misje

Wszystkie misje zostały stworzone na wzór misji z serwera

globalnego w których każda nagroda jest zwiększona oraz

są one trochę urozmaicone. Możemy znaleźć misje fabularne,

misje u biologa, czy też najzwyklejsze polowania. Za misje

u biologa otrzymujmy specjalne stałe bonusy które będą

nam towarzyszyły do końca naszej rozgrywki, jednak jakie

są to bonusy dowiecie się już jeśli sami zagracie!

 

System konny

System konny został nieco zmodyfikowany w porównaniu do

globalnych serwerów, na start nie otrzymujemy konia jak

to bywa na większości prywatnych serwerów, jednak w

trakcie rozgrywki będziemy mieli do wykorzystania

kilka biletów konnych które możemy zdobyć z zadań.

Drop medali konnych został znacznie zwiększony a

zdobywanie poziomu jeździectwa zostało zamienione

na nowe. Po zdobyciu medalu konnego możemy na niego

kliknąć prawym przyciskim myszy, medal zostaje

usunięty a my otrzymujemy informacje o naszym

szkoleniu. Możemy także zdobyć księgi które

ułatwią nam przywołanie naszego konia. Nawet

same księgi zostały zedytowane w taki sposób

aby odbierały mniej punktów many oraz aby były

łatwiejsze podczas ich użytkowania.

 

Gildia

Gildie można tworzyć już od 30 poziomu postaci! Po

opuszczeniu gildii można odrazu stworzyć własną lub

dołączyć się do innej bez potrzeby czekania 24 godzin.

Tereny gildii zostały odbugowane. Ceny ziem oraz koszty

budowy obiektów na własnym terenie. Zostały zmniejszone,

również wymagane materiały takie jak kamienie czy deski.

 

Kamienie Dusz

Kamienie dusz występują od +0 do +4, można ulepszać je u

kowala. Każdy kamień ma takie same bonusy. Kamień +0 - 5%,

+1 - 10%, +2 - 20%, +3 - 40%, +4 - 80%.

 

System Łowiectwa

Wędki zostały ograniczone od +0 do +9. Wymagane

punkty zostały obniżone tak aby ulepszenie wędki

na maksymalny poziom nie sprawiało trudności.

Poziomy także uległy zmianie. Łowić możemy od 25

poziomu, gdy ulepszymy naszą wędkę wymagany

poziom zwiększy się o 5 poziomów dalej. Ryby

zostały także ograniczone, a szansa na ich

zdobycie zwiększona.

 

System Górnictwa

Kilof możemy ulepszyć od +0 do +9. Wymagane

punkty zostały obniżone na taki sam poziom

jak w wędce. Jeśli marzyłeś kiedys o kilofie

+9 u nas uda Ci się go zdobyć! Wszystkie rudy

można przetopić u gildijnych alchemików ze

zwiększoną szansą. Na 1 tzw przetop, musimy

posiadać tylko 50 jednostki danej rudy!

 

System Ulepszeń

System ulepszeń jest standardowy taki jak

na globalnych serwerach z czasów gdy wyszedł

wyszedł miecz trytona. Mozna też ulepszyć

zbroje z czarnej stali na zbroję szmaragdową.

 

Specjalne Szkatułki

W grze można zdobyć specjalne szkatułki z których

dostać możemy dodanie bonusu 1 - 5 oraz przedmiot

za którego pomocą możemy zmienić bonusy w naszych

przedmiotch. Dropią z każdego potwora.

 

Zabezpieczenia

Stawiamy głównie na zabezpieczenia, tak a by każdy

kto wejdzie z innego clienta gry niż nasz oficjalny

szybko został ukarany i nie mógł zrobić tego ponownie

U nas nie spotkasz botów na każdym kroku, a jeśli się

pojawią, szybko zostaną wyszukane i zablokowane

 


 


Pod tematem możecie pisać co byście zmienili/dodali/odjęli od takiego projektu jak w opisie.


Pozdrawiam, Yezzir.


 


@PISANE Z KONTA KUMPLA PONIEWAŻ NA MOIM NIE MAM JESZCZE 50 POSTÓW.


ESTAVIA.PL

Opublikowano

@Zephyr33

 

 

BRAWO BRAWO BRAWO!

Serwer w 90% zajebisty, takiego teraz trzeba, jesli ravia s2 okaze sie niewypalem, mozecie liczyc na tlumy. Wkurwia mnie, ze np. kowale gildijni są kompletnie niewykorzystywani, alchemicy to samo, a szkoda, bo po coś się to buduje w końcu...

W sumie chciałbym, abyście zmienili jeszcze pare rzeczy:

-Słaby drop medali, ale bez jakiegokolwiek czasu oczekiwania.

-Misje ze stałymi bonusami trudne i długotrwałe, ale i sporo dające (biolog)

-Kilka misjii, które warto zrobić na kilku postaciach, aby otrzymać konkretny item.

-Zwiększony % na ulepszanie, bo robienie czegos na 9 tak jak na pl to katorga. Polecam:

+1 100%

+2 100%

+3 100%

+4 100%

+5 50%

+6 40%

+7 30%

+8 20%

+9 10%

Wydaje mi się to dobry system, będzie trudno o eq +9, a eq +6 nie będzie problemem, więc każdy poradzi sobie w expie. Może w końcu Mental wróci do łask ;]

Odnośnie botów, jest jeden prosty sposób na wyeliminowanie ich, i mało kto zwraca na to uwage, napisze ci go na pw, aby nikt tutaj z góry nie wiedział, czego się psodziewać

-Łatwiejsze wbijanie skili (mniej ku wymaganych, aby nie zawalały całego eq, oraz zmniejszyć ich drop

-100% na wejscie kamola, ale niech kamol będzie baaaaaardzo trudny do dropnięcia/do dostania z misjii

-Apropo górnictwa, kiepski pomysł. Niech kilof dostaje 1 pkt za 1 poprawne wydobycie rudy, słabej, 2 pkt za lepszej, 3 pkt za jakiejs naprawde zadkiej etc.. Pkt do levelowania kilofa:

+1 50

+2 100

+3 200

+4 400

+5 800

+6 1600

+7 3200

+8 6400

+9 12800

I niech te rudy dają coś konkretnego, żeby było warto je mieć, i żeby były na krótko, aby trzeba było ich sporo, i opłacało się na tym zarabiać.

-Szkaty z dodaniami i zmiankami? Słaby pomysł. Jak ludzi będzie mało to ok, ale jeśli celujecie wyżej, to boty będą i tak i tak, wg mnie najlepiej dodania i zmianki niech dropią z metków.

-Polecam również ulepszyć bossy, które już są w metinie (np. w m1, m2), aby dawały coś, przez co warto je będzie bić. Polecam yangi. Jak np. ktoś dostanie 200k za zabicie bery czy Tuigrisa, to będzie po co to bić ;]

I błagam, nie zbyt wiele nowych map!!! To niszczy serwery. Lepiej zrobić 1,2 dopracowane, niz 5 kiepskich...

Mam nadzieje, że to wypali, i pozdrawiam.

Opublikowano

2x UP i UP

Zmianki do dropu to głupi pomysł lepiej dać do handlary lecz za dobrą cenę i wprowadzić np jakiegoś npc od zmiany bonów aby nie było bs'ów

Nawet na hardzie zmianki powinny być dostępne u npc i nie wiem skąd się wzięła ta głupia moda aby były tylko w dropie i IS

Opublikowano

BalmoraS2 NA WAKACJE startuje MEDIUM/EASY 

Aha to ten serwer gdzie fubu się chwalił komuś na gg że zarobi 100 tyś zł ? haha

Co do serwera to czytam ale dziwnie się tak czyta komentarze gdzie każdy pisze co innego :D

Opublikowano

Właśnie też myślałem o tym będą graczem metina, brakuje klasyków a mnóstwo rzeczy które są w metin2 nie są wykorzystywane.

Map nie będzie sporo, podstawowe, atlantyda v1, komnata. V1/2/3 pająków i myśleliśmy nad katakumbami. Rzecz jasna będzie

jeszcze kilka dungeonów takich jak "wymiar władców" który jest dobrą rzeczą, tyle że zostanie napisany w inny sposób.

Do wbicia umiejętności jest 10 KU, dwa rodzaje kamienia duchowego, zwykły g1, g2, g3 którego można ulepszyć,

ten ulepszony robi z g(x) na P z tym że jest mniejsza szansa. Skoro mówisz że lepiej będzie zrobić drop

bonusów z metków ok, ma się rozumieć że wymiana ma być 2 za 1 u npc? :) Questy u biologa są bez

ograniczenia czasowego i bonusy są naprawdę znacznie większe niż w standardzie.

 

I tak na koniec, to co jest tu napisane jest wykonane na oko w 80% kilka niedociągnięć jest - jak zawsze,

ale myślę że projekt wypali.

 

Piszcie jeszcze co moglibyśmy zmienić, dodać lub co chcielibyście na serwerze, lepiej robić serwer

który ma jakieś przesłanie i na którym będzie ktoś grał, pozdrawiam.

ESTAVIA.PL

Opublikowano

Właśnie też myślałem o tym będą graczem metina, brakuje klasyków a mnóstwo rzeczy które są w metin2 nie są wykorzystywane.

Map nie będzie sporo, podstawowe, atlantyda v1, komnata. V1/2/3 pająków i myśleliśmy nad katakumbami. Rzecz jasna będzie

jeszcze kilka dungeonów takich jak "wymiar władców" który jest dobrą rzeczą, tyle że zostanie napisany w inny sposób.

Do wbicia umiejętności jest 10 KU, dwa rodzaje kamienia duchowego, zwykły g1, g2, g3 którego można ulepszyć,

ten ulepszony robi z g(x) na P z tym że jest mniejsza szansa. Skoro mówisz że lepiej będzie zrobić drop

bonusów z metków ok, ma się rozumieć że wymiana ma być 2 za 1 u npc? :) Questy u biologa są bez

ograniczenia czasowego i bonusy są naprawdę znacznie większe niż w standardzie.

 

I tak na koniec, to co jest tu napisane jest wykonane na oko w 80% kilka niedociągnięć jest - jak zawsze,

ale myślę że projekt wypali.

 

Piszcie jeszcze co moglibyśmy zmienić, dodać lub co chcielibyście na serwerze, lepiej robić serwer

który ma jakieś przesłanie i na którym będzie ktoś grał, pozdrawiam.

 

ja zostaje przy dodaniach i zmiankach ze szkat

ps kiedy serwer startuje ?  <3

Opublikowano

Dokładnej daty nie znamy, prawdopodobnie przed wakacjami, jeszcze testy i inne dociągnięcia, dlatego przed startem warto zapytać co i jak graczy żeby potem nie było niepotrzebnego problemu :)

ESTAVIA.PL

Opublikowano

polecam zrobic biologa z jakimis dobrymi nagrodami i z czasem zeby co 1h pamiatki co 2 i tak coraz wyzej i drop ich jak na pl-u

Opublikowano (edytowane)

@Metin2-Poland Hmm...

Może i mniej syfu będzie przy graniu ale nie można będzie robić kilku na raz,

czyli prosty przykład - do M2 będziemy musieli lecieć 4 razy zamiast jednego razu.

Edytowane przez Zephyr33

ESTAVIA.PL

Opublikowano

Dla mnie serwer marzeń, to taki medium / hard.

 

Lvl max: <= 120

 

Raty: 3-4x do PL

 

Skile:

- 55 Ku do G

- 50% szans na przeczytanie

- Drop Ku z każdego metina (1-30lvl = 1x Ku, 35 - 65 = 2x Ku, 70+ = 3x Ku, ostatni lvl metina = 4x Ku)

- G-P 10 kamieni (drop z metinów 35+, bossy)

- Zwoje egzo ze skrzyni serwerowej (może dropnąć zkażdego moba), rady pustelnika IS + bosy + wędka

 

Koń: Jak na PL z tym że bez limitu czasowego + 1 lvl na start, trochę lepszy drop medali.

 

Ulepszanie: 

- Do +6 bez ulepszaczy (dla zbroi, hełmu, broni, tarczy), biżuteria + buty bez ulepszaczy

- Dla zbroi, hełmu, broni, tarczy: do +5 100%, na +6 85%, na +7 60%, na +8 40%, na +9 10-20%

- Dla biżuterii + buty: do +5 100%, na +6 90%, na +7 75%, na +8 55%, na +9 35%

 

Ekwipunek:

- Zbroje, hełmy, bronie i tarcze na +9 mają wartość (obrona, atak) jak na +8 x1.5

 

System ulepszeń / ulepszacze:

- Po stalkach i po broniach na 65 lvl max 3 sety ulepszeń

- Po broniach na 75lvl dodatkowy 1 set

- Ulepszacze takie jak na PL

- Ulepszacze na eq do 65 poziomu oraz dla stalek są dostępne z misji, oprócz pereł(u NPC jest wiele questów do wyboru, każdy na konkretny ulepszacz, po wykonaniu otrzymuje się 2x dany ulepszacz)

- Ulepszacze na eq 65+ dropią z mobów na mapach od groty v1 wzwyż + bosy

 

Skrzynka serwerowa:

Dropią z niej zwoje egzo, zwoje błogosławieństwa, potki zielone i fioletowe, wzmocnienie i zaczarowanie przedmiotu, dłoń krytyka i przebicia, zwój biologa.

 

Biolog:

Jak na PL z tym, ze pozmieniane nagrody, a czas oddawania wynosi:

30 lvl = 10 min

40 lvl = 30 min

50 lvl = 60 min

60 lvl = 120 min

70 lvl = 150 min

i tak dalej +30min

- Możliwość użycia itemku, po którym nie trzeba czekać (dropi ze skrzyni serwerowej)

 

Do tego:

- Kd dropią z metków +3 (80%) i +4 (20%), można ulepszać do +5

- Polepszone wędkarstwo:

drop z ryby: 40% małż, 20% zwój błogo, 5% fryzura, 5% rada pustelnika, 30% brak dropu

- Wszystko co dostępne w IS, można zdobyć w grze

- Na start dostaje się wybranego zwierzaka, którego można expić do 50 poziomu, każdy zwierzak daje inne bonusy, na 1lvl jest 2% maksymalnej wartości bonusu, na 2 lvl 4%, i tak co lvl wzrasta o 2% aż do osiągnięcia 50 poziomu, czyli 100% wartości bonusu)

 

 

 

 

Z grubsza napisałem, więcej szczegółów już nie chce mi się wymieniać, ale mam nadzieję, że chociaż troszkę dostrzegacie moją wizje "wymarzonego serwera".

Opublikowano

Z grubsza patrząc to opisałeś całkiem podobny serwer do tego syfu co teraz jest na rynku czyli w ch*j i trochę medium/hard ze 105lvlem a te niektóre dodatki co podałeś nie wejdą do gry bo wtedy serwer traci na tym pod względem zarobku na IS'ie

Opublikowano (edytowane)

Z grubsza patrząc to opisałeś całkiem podobny serwer do tego syfu co teraz jest na rynku czyli w ch*j i trochę medium/hard ze 105lvlem a te niektóre dodatki co podałeś nie wejdą do gry bo wtedy serwer traci na tym pod względem zarobku na IS'ie

Ale obecne serwery są zazwyczaj:

 

-stare

-mają zjebany rynek serwerowy (balmora, ravia)

-admini mają na nie wyjebane (ascarial, czy jakos tak)

 

 

A o to chodzi, zeby wypuscic swierzego harda na wakacje ;p

Edytowane przez Incore^^
Opublikowano

Ale obecne serwery są zazwyczaj:

 

-stare

-mają zjebany rynek serwerowy (balmora, ravia)

-admini mają na nie wyjebane (ascarial, czy jakos tak)

 

 

A o to chodzi, zeby wypuscic swierzego harda na wakacje ;p

będzie.

 

Co sądzicie, 35ku do g zwoje dostępne i brak całkowity rad? ;]

517981403547547309333.jpeg

Opublikowano (edytowane)

Ładne zbroje i bronie - pasujące do siebie, nie przesadzone

Ciekawe i nowe misje

Najlepiej serwer typu MEDIUM, bo gdybym chciała hard'a to bym grała na globalu

Najważniejsze: ogarnięta Administracja, mianowicie, aby nie rozdawała itemów, aby nie faworyzowała znajomych, ani osób w zespole, nie rozdawała rang jak szalona (na forum czy w grze - uprawnień), itd. W szczególności osoby, które są w zespole nie miały ogromnego EGO...

Jakieś nowe - "bajeczne" mapy

Nowe, NORMALNE (czyli nieprzekombinowane) wierzchowce

Nowe, pasujące fryzury do danej postaci

Poprawione makijaże Szamanek, Ninja, Sur, Wojowniczek - a może nawet, aby były do wyboru

Nowe emocje

Obecne pety są urocze, ale pewno jeszcze jakieś pojawią się

Nowe dungeony i areny - wojny gildii czy PvP

 

Nie wiem... Jak coś jeszcze mi wpadnie to napiszę ;p

Edytowane przez Renissance
Opublikowano

Ładne zbroje i bronie - pasujące do siebie, nie przesadzone

Ciekawe i nowe misje

Najlepiej serwer typu MEDIUM, bo gdybym chciała hard'a to bym grała na globalu

Najważniejsze: ogarnięta Administracja, mianowicie, aby nie rozdawała itemów, aby nie faworyzowała znajomych, ani osób w zespole, nie rozdawała rang jak szalona (na forum czy w grze - uprawnień), itd. W szczególności osoby, które są w zespole nie miały ogromnego EGO...

Jakieś nowe - "bajeczne" mapy

Nowe, NORMALNE (czyli nieprzekombinowane) wierzchowce

Nowe, pasujące fryzury do danej postaci

Poprawione makijaże Szamanek, Ninja, Sur, Wojowniczek - a może nawet, aby były do wyboru

Nowe emocje

Obecne pety są urocze, ale pewno jeszcze jakieś pojawią się

Nowe dungeony i areny - wojny gildii czy PvP

 

Nie wiem... Jak coś jeszcze mi wpadnie to napiszę ;p

Makijaże do wyboru..?

Metin to nie są lalki barbie :P

Stay Trippin.

Opublikowano

Makijaże do wyboru..?

Metin to nie są lalki barbie :P

Jestem kobietą, więc patrzę na takie rzeczy. I nie mam tu na myśli "różowych kolorów", ale np. dla sury jakiś bardziej mroczny makijaż. U Ninja można by było podkreślić jakoś te oczy, bo takie dziwne trochę są. Szamanka ma w sumie ładne, ale można by było zrobić znacznie ładniejsze :p

Opublikowano

Jestem kobietą, więc patrzę na takie rzeczy. I nie mam tu na myśli "różowych kolorów", ale np. dla sury jakiś bardziej mroczny makijaż. U Ninja można by było podkreślić jakoś te oczy, bo takie dziwne trochę są. Szamanka ma w sumie ładne, ale można by było zrobić znacznie ładniejsze :P

Raczej ktoś kto robi serwer nie zwraca uwagi na makijaż szamanki no :P

Ale jeśli ktoś zrobi takie coś to wielki +++ dla niego :D

Stay Trippin.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...