Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Wasz wymarzony serwer - wymiana zdań


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
W dniu 15.12.2010 o 10:36, Kub@ napisał:

Hmm...coś w stylu hard.Bez żadnego is'a hwangów,nowych stalek czy broni:] Stary dobry metin

Myślę że w końcu się doczekasz, pozdrawiam !

  • 5 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano (edytowane)

Nie wiem czy wątek jeszcze żyje, ale zapytam was o zdanie. Do posta zainspirował mnie serwer mt2009, jego popularność chyba potwierdza, że takich jak ja jest więcej.

Marzy mi się serwer klasycznego Metina z 2008/2009 roku, bez dodatkowych systemów, szarf, wyszukiwarek, autobonów itp. Taki serwer jaki mieliśmy wtedy na globalu, z kilkoma zmianami:

1. IS tylko kosmetyka, NIGDY nic innego.

2. Wycofanie wszelkiego rodzaju dopalaczy expa.

3. Serwer bardzo wolno progresywny, dodajemy to co community przegłosuje (typu grota), w momencie kiedy jest to potrzebne. - inspiracja WoW Classic oczywiście

4. Dodawanie/zmienianie bonów - tutaj zaproponowałbym całkowitą zmianę, inspiracja Path of Exile: jeden orb na implicit, drugi orb na prefixy (2), trzeci orb na suffixy (2). Łącznie daje to max 5 bonów, orby dropić będą ze wszystkiego, ale w małych ilościach.

5. Aktywna walka z botami, można przeznaczyć na to sporą część zysków.

6. Skąd zyski ktoś zapyta, skoro nie ma IS? Tutaj proponuje system abonamentowy, 15zł miesięcznie na konto. Przy 1000 aktywnych kontach miesięcznie, powinno to pokryć koszt utrzymania serwera, koszt administracji walczącej z botami, pieniądzę na rozwój serwera.

 

Zachęcam do dyskusji, zaplecze finansowe mam na taki projekt, może nawet znajdą się doświadczone duszyczki chętne dołączyć do zespołu.

 

 

 

Edytowane przez Tuchor
  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano (edytowane)

Dajcie spokój. Wszyscy dobrze wiemy, że najlepszym serwerem był Metin2 PL 2007-2011. Właśnie to, że na PLu nie było tych zmianek, to że 30te levele nie latały z wybonowanym EQ 5B tworzyło klimat tego wszystkiego. Że niektóre rzeczy były naprawdę unikatowe, ale też był wspaniały balans, że jak chciałeś to szedłeś do lochu małp i bez jakichś rękawic z isu też dało radę dropnąć po paru h grindowania po kilkanaście medali. IS wtedy też nie był zły. Albo mogłeś w ogólnie nie dropić tylko handlować np. kupować pdki w chujno za 800k a potem leciałeś to wystawić do Shinnso za 1,3kk, to była gra. Oczywiście zrezygnowałbym takich rzeczy jak jakieś dziki wojenne, mounty itp. jakieś kostiumy wymyślne i nowy gracz płaci parę zł i zbija metki po całej mapie. Są serwery, które starają się to imitować, ale zawsze z chęci zysku coś zepsują np. Mt2009. Bardzo fajny klimat ale serwer skopany po całości, ewidentny P2W. Czuć to  podczas dropu itd, że bez VIPA możesz zapomnieć, jak nie zapłacisz to nie masz co grać. Ekonomia też skopana. Najbardziej odstraszają mnie serwery i widzę jak gość ma 10level i lata na pecie wielkości małego budynku z jakimiś skrzydłami na pół ekranu. Cały effort, robienie bojowca czy militaria to nie ma żadnego sensu, te funkcję niektóre totalnie tracą sens.

 

Pomyślcie w ten sposób. Masz grę, która opowiada jakąs tam historię, dużo rzeczy jest zapożyczone że wschodniej kultury, bogowie smoków katany itp.  Istnieją tam różne potwory itd. Wiadomo są bossy słabsze i mocniejsze, ale masz np. Czerwonego Smoka, który był tylko potworem Eventowym. Czyli możliwość spotkania takiego bossa była naprawdę znikoma, tylko raz na rok twórcy go przywoływali, to było ogromne wydarzenie.  To tworzy taki klimat tej tajemnicy, że tylko najlepsi z najlepszych mogą sobie pozwolić na skosztowanie pokonania tego bossa. Później logujesz się na jakimś priv co niby imituje starego PL'a ,a tam jakiś 15lv też lata na jakimś smoku xD i jak tam ma być klimat? Już nawet nie wspomnę, że całe Eq i te kostiumy się im świecą jak Psu jajca. To rozbija Cały klimat tej gry, to tak jakbyś oglądał średniowieczny film z Rycerzami a tam nagle gość pojawia się z karabinem i strzela do każdego.

 

Naprawdę marzy mi się taki klasyk. Żeby też było parę zadań jak na Plu starym żeby pobiegać za tymi pomnikami itp. żeby to miało sens, ale bez jakichś głupich rozwiązań, że nie możesz pisać na wołaj bo służy do handlu albo łowienie to dopiero od 90lv najlepiej. Kurcze właśnie to pisanie ludzi typu "BODY PLUJE MENTAL ZLIZUJE" tworzyło tą grę i wyzywanie się na ogólnym i nie dostaniesz bana zaraz.

 

Ważne też żeby ten balans dropu był dobry, że jak pójdę sobie na metki z kosa +4 to będę w stanie dropnąć sobie co chce a nie 2 tyg odkładać yang tylko po to, żeby uzbierać na kupon SM. Kiedyś nikt nie znał tej gry, wszyscy w to graliśmy za dzieciaka i mało kto miał ten 60lv nawet, więc nas ciągneło na jakieś NewLongju itd bo chcieliśmy szybko założyć stalke. Stąd się wzięły te oszustwa, kombinatorstwo, kopiowanie itemow i te nieszczęsne boty... właśnie z trudności, ale prawda jest taka, że ten PL bez zmianek, bez rad pustelnika z robieniem skilli na G kilka miesięcy to był urok tego wszystkiego.

Edytowane przez kingmt12345
  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano (edytowane)

Wątek od 2010 roku ciągnięty, a serwer dalej nie powstał. xD
 

Niestety, wszystkie serwery są tworzone pod gracza z FULL IS, który w założeniu ma spędzać na grze minimum 10/20h dziennie – nawet na MT2009 administracja się do tego przyznała.

Od tylu lat nikt nie potrafi postawić serwera, gdzie postacie będą zbalansowane, każda będzie miała szansę – bo obecnie serwery są tak pisane, żeby dungeona / bossa zbić BODYm, gdzie nikt nie patrzy, że taki szaman czy ninja nawet na poli ma problem zbić tego bossa / metina / dunga. Wszystko pisane pod jedną postać – BODY + z założeniami, że będzie to BODY na full odpaleniu, full IS i full EQ.
 

Były stare dobre serwery jak Mariner (pierwszy), ymyt2, gdzie po 5/6h grania dziennie maks zwykły casual miał szansę zdobyć jakieś EQ czy coś takiego.
Przez tyle lat nie ma serwera, gdzie IS jest dodatkiem kosmetycznym czy lekkim wspomaganiem, a nie ogromną przewagą.
 

Nerwia – grałem, na początku świetna zabawa, fajnie… i co? I na 94 lvlu, żeby iść dalej, dowiadujesz się, że musisz zrobić 3 postacie o tym samym lvlu i wyższe, żeby wejść na Nemere, Razadora (2 postacie) czy Hydrę xD
Oczywiście piękna mechanika, która ma służyć temu, żebyście grali w party z kolegami, ale kto to stosuje? Każdy i tak lata sam, a chętnych do latania w grupie nie ma, bo się nie opłaca… Parodia, parodia grania.
 

Pandory jakieś 250 lvl maks – latające chomiki z głową konia… litości.
 

WOM2 – wspaniały klasyk zagraniczny… szkoda, że żeby sklep OFFLINE przedłużać, musisz grać, i gra wymaga od Ciebie codziennego logowania. Twoje życie i cały dzień jest ułożony po to, abyś wszedł i grał, bo inaczej sklepik offline się nie przedłuży…
Expienie peta do 100 poziomu to porażka – kolega wziął wolne w pracy, żeby 4 dni w V3 pająków expić peta… to jest parodia. Mamy po ~30 lat +/- wszyscy i nikt nie postawił serwera dla starych pierdziuchów casuali jak większość graczy – tylko każdy serwer jest pod spoceńców jak Nayl i reszta youtuberków, którzy grają w Metina 14/20h dziennie.
 

MT2009 – miał być dla casuali, igła serwer, gdzie liczy się klimat… no i co?
Wbija Ci typ 35 lvl full IS, wybonowane EQ i jedzie Cię na wolnym bez konsekwencji, bo drop itemków jest od 50 lvla postaci. Musisz te 50 zł miesięcznie abonament płacić, żeby mieć drop, bo bez pakietu VIP uj, a nie gra. Misje daily – świetny pomysł, szkoda, że czasami 2/3h się szukało durnego metina na pustyni do daily questa, bo połowa ludzi po pracy wpadła na ten sam pomysł i wszystkie metki z respami wybite w 1 sekundę.

Brakuje serwera dla casuali – dla ludzi, którzy maks, co wyniosą z gry, to 10h w sobotę na przykład, jak mają wolne, a nie po 8h dziennie z pracą, obowiązkami, sprzątaniem domu czy zrobieniem obiadu.


Balandium – takie coś się niby zapowiada z balansem postaci i systemami anty-spoceńcy… zobaczymy, co wyjdzie.
 

Tę grę zniszczyli ludzie grindujący po paręnaście godzin dziennie, na zasiłku z urzędu pracy, niemający nic innego w życiu do roboty. Niszczą grę casuala, jakimś, co sobie Metina chcą pobić, bo zaraz przychodzi full wybonowana postać z high lvla maina, która na 35 lvlu ma EQ nie z tej ziemi – i możesz se possać fun z gry.
 

Ta gra potrzebuje farmblocka – że tylko 2 klienty maks mają drop, a 3 postać+ już nie ma.
Ta gra potrzebuje systemów anty-spoceńcy – topkowi, którzy od startu serwera ładują 5k PLN w IS albo od administracji dostają 10k SM i w M2 latają full IS, mając o 50% większy dmg niż reszta.

Ta gra potrzebuje balansu postaci – szaman czy taki BM jest tak domyślnie źle napisany, że szok, iż dopiero po 20 latach tej gry ktoś w ogóle wziął się za jakikolwiek balans. Wszyscy tylko wojownik BODY i wojownik BODY…
Duszek powinien bić w target zaznaczony – tak jak jest, animacje bicia z konia powinny być jak z miecza, dmg dzwonków i wachlarzy zmienione. Wzmocnienie ataku healera na P, które daje 70 wartości ataku przy 680 wartości aury – to jest w ogóle dowcip, jakby ktoś na kolanie napisał szamana i tak zostawił, i uj, jakoś to będzie.

 

Serwer idealny potrzebuje rozwiązań, które zablokują działania spoceńców z full IS i topki.
Gracz solo powinien być nagradzany. Gra w PT powinna być nagradzana, a nie że w party dostajemy mniej expa niż expiąc solo – przecież to jest patologia.
Akurat rozwiązanie z Balmory, chyba, gdzie każdy w PT dostaje tyle samo expa, to jest świetne rozwiązanie – mniej kłócenia, mniej wkurwiania się.
Myślę, że ludzie w okolicach 30. roku życia mają wystarczająco dużo wkurwiania się w życiu, żeby jeszcze na Metinie się wkurwiać.
 

Daily questy z celami, które są randomowe i łatwe do znalezienia, to coś fajnego w tej grze, ale nie takie jak „znajdź Metina” – przecież w tym samym czasie robi to 500 ludzi. Już lepiej zrobić questy typu „zabij 30 dzików, 100 elit orków” itp. niż takie gówna.
 

Tę „wytrzymałość” pod manę i HP można by było wprowadzić jako system, ile twoja postać ma „siły” na expienie / farmienie na dzień, i jakbyś wykorzystał limit, to musiałbyś postać w M1 czy coś takiego, a stojąc w M1, na przykład by się bonus do expa ładował – jak system w World of Warcraft, gdzie im dłużej stałeś w M1, tym później miałeś więcej bonusu do expa expiąc.

Tyle możliwości, ale nie – lepiej chuj, postawmy Metina tak jak jest, dodajmy chomiki albo Pikaczu do IS-a i odpalamy.

Tę grę niszczy przysłowiowa „topka” / „spoceńcy”, którzy szkodzą tylko ogólnemu funowi z rozgrywki, a administracja kocha takich ludzi, bo ładują w IS albo reklamują serwer… i koło się zamyka.

 

Końcowy temat: Fabuła – wiadomo, że ta gra to pospolity GRINDER, ale ta gra jednak ma jakąś fabułę – plus minus (słabą, bo słabą, ale ma). Ale nawet na oryginalnej wersji nigdzie ta fabuła się nie kończy?
Można by zrobić serwer, gdzie maks lvl to 100 równy, gdzie od 99 lvla do 100 poziomu wymagane jest trzy i trochę expa (na przykład suma PD od 90 do 99 lvla), ale jak wbijasz 100 lvl, to masz finalny quest – do zabicia jakiegoś czerwonego smoka, jak kolega wyżej napisał, który na przykład ściąga klątwę z królestw i kończysz swoje powołanie jako wojownik z M1, który miał zbadać sprawę metinów…
Ale nie – postawmy grindera i liczmy hajs. xD

Edytowane przez Deraxium2

4anr.png


Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...