Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Inne] - Licznik Aktywnych Graczy Na Www


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 111
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

Już zrobiłem gotowy skrypt, wystarczy dobrze pomyśleć i go wykorzystać.

Demo na mojej stronie. Nie ustawiajcie w skrypcie portów typu 11002 - 13000 są to porty logowania a więc gracz jest na nich dosłownie chwilę, a po co ma to zliczać. Wystarczy użyć komendy dla wszystkich portów gry (13001,13002,13003,13004,130061,13099) następnie sam serwer wykorzystuje cały czas 2 porty a więc pokaże nam się 12 osób online po dodaniu zmiennych z każdego portu i od tego odejmujemy te 12 i mamy gotowy skrypt zliczający poprawnie każdego gracza.

userbarek.png

www.perfectmt2.pl          

Opublikowano

@UP

 

Podpowiedziałem jak zrobić, nie lubię gotowców, a także ich nie daję. Btw. udało mi się zrobić licznik pod każdy CH a następnie licznik zliczający ogólną liczbę graczy.

userbarek.png

www.perfectmt2.pl          

Opublikowano

Mógłbys powiedziec jeszcze jaki port = który channel ;D?

Metin2List.pl ~> Polecam, pierwszy polski spis prywatnych serwerów Metni2 (jest też kilka zagranicznych). Lista się sama aktualizuje, sprawdza statusy serwerów itp!

Jeśli masz swój prywatny serwer Metin2 i chcesz go za darmo rozreklamować zapraszam na Metin2List.pl, dodanie serwera jest DARMOWE!!

Jeśli jesteś graczem prywatnych serwerów Metin2 i szukasz serwera dla siebie zajrzyj na Metin2List.pl i znajdź go!!

Opublikowano

To jeszcze powiedz gdzie są te konfigi i leci buziak :P

Metin2List.pl ~> Polecam, pierwszy polski spis prywatnych serwerów Metni2 (jest też kilka zagranicznych). Lista się sama aktualizuje, sprawdza statusy serwerów itp!

Jeśli masz swój prywatny serwer Metin2 i chcesz go za darmo rozreklamować zapraszam na Metin2List.pl, dodanie serwera jest DARMOWE!!

Jeśli jesteś graczem prywatnych serwerów Metin2 i szukasz serwera dla siebie zajrzyj na Metin2List.pl i znajdź go!!

Opublikowano

Zależnie od plików:

/usr/rain/channel/first/CONFIG
/usr/rain/channel/game1_1/CONFIG
/usr/rain/channel/game1_2/CONFIG
/usr/rain/channel/game1_3/CONFIG
/usr/rain/channel/game2/CONFIG
/usr/rain/channel/game61/CONFIG
/usr/rain/channel/game99/CONFIG

 

Na plikach sui jest inaczej ale ich nie używałem więc nie wiem. :*

userbarek.png

www.perfectmt2.pl          

Opublikowano

Okej na plikach sui jest tak samo. Powiedz mi czemu jak mam odpalony tylko CH1 gracze są online na CH2 3 4 ? :D

Metin2List.pl ~> Polecam, pierwszy polski spis prywatnych serwerów Metni2 (jest też kilka zagranicznych). Lista się sama aktualizuje, sprawdza statusy serwerów itp!

Jeśli masz swój prywatny serwer Metin2 i chcesz go za darmo rozreklamować zapraszam na Metin2List.pl, dodanie serwera jest DARMOWE!!

Jeśli jesteś graczem prywatnych serwerów Metin2 i szukasz serwera dla siebie zajrzyj na Metin2List.pl i znajdź go!!

Opublikowano

Ja skonstruowałem coś na zasadzie:

 

$zmienna = exec("netstat -an | grep 13001| wc -l"); 
$zmienna2 = exec("netstat -an | grep 13002| wc -l"); 


echo $zmienna + $zmienna2;

 

I tak zliczyłem każdy wybrany port przydzielając inną zmienną, dzięki temu zlicza ile jest w sumie osób na jednym CH. Więcej nie podpowiem to już i tak bd dużo.

userbarek.png

www.perfectmt2.pl          

Opublikowano

Dzięki za pomoc, może ktoś inny pomoże jak to zrobić? Bo mi nadal ten błąd wyskakuje... P.S nie każdy zna się na skryptach.

Opublikowano

@UP

 

Ale każdy potrafi czytać a na necie wszystko jest. I główną sprawą jest że skrypt musi znajdować się na serwerze z zainstalowanym apache oraz php.

userbarek.png

www.perfectmt2.pl          

Opublikowano

Instalacja apache + php:

 

http://www.mpcforum.pl/topic/111763-tutorialinstalacja-hamachiapache2php5-w-serwerze-metina/

 

Wystarczy poszukać..

userbarek.png

www.perfectmt2.pl          

Opublikowano

@Up nie moge sobie poradzić z instalacją apache + php

 

Skrypt mam gotowy

chciałem wcozraj już zastosowac dzielenie liczby wyniku

ale to by było mało skuteczne więc zrobiłem skrypt wg twojego opisu

 

 

<?php
$zmienna = exec("netstat -an | grep 13001| wc -l"); 
$zmienna2 = exec("netstat -an | grep 13002| wc -l");
$zmienna3 = exec("netstat -an | grep 13003| wc -l");
$zmienna4 = exec("netstat -an | grep 13004| wc -l");
$zmienna5 = exec("netstat -an | grep 13006| wc -l");
$zmienna6 = exec("netstat -an | grep 13099| wc -l"); 


echo $zmienna + $zmienna2 + $zmienna3 + $zmienna4 + $zmienna5 + $zmienna6 - 12;

?>

 

 

tylko pozostaje mi zainstalować na serwerze

Szukam grafików, questerów Metin2, koderów www, skrypterów, programistów visual c++, c++.
Techników od bazy danych, systemów linuksowych( głównie FreeBSD).

[email protected] - > Pisać - > Rozpatrzę propozycje :)

Opublikowano

@UP tak to jest poprawny skrypt i na pewno zadziała.

 

Opiszę krótko instalację apache + php

 

1. Na początku aktualizacja port'ów.

portsnap fetch

potem

portsnap extract

Następnie zaczynamy instalować apache22:

cd /usr/ports/www/apache22/ && make install clean

wszystkie konfiguracje potwierdzamy zjeżdząjąc tab'em na ok.

Po zainstalowaniu apache dodajemy je do startu z systemem:

ee /etc/rc.conf

dopisujemy tam:

apache22_enable="YES"

Restart serwera i mamy już apache.

Teraz instalacja PHP.

cd /usr/ports/lang/php52/ && make install clean

W pierwszej konfiguracji zaznaczamy Apache module całą resztę potwierdzamy.

Po instalacji wpisujemy:

ee /usr/local/etc/apache22/httpd.conf

Szukamy linii:

	<IfModule dir_module>
    DirectoryIndex index.html
</IfModule>

i dopisujemy nasz index.php czyli powinno wyglądać to tak:

	<IfModule dir_module>
    DirectoryIndex index.html index.php
</IfModule>

Następnie dopisujemy pod spodem:

AddType application/x-httpd-php .php
AddType application/x-httpd-php-source .phps

A więc powinno wyglądać to tak:

	<IfModule dir_module>
    DirectoryIndex index.html index.php
</IfModule>
AddType application/x-httpd-php .php
AddType application/x-httpd-php-source .phps

Jeszcze wystarczy skopiować php.ini tak:

 cd /usr/local/etc/
cp php.ini-dist php.ini

 

I reboot, i macie zainstalowane wszystko co potrzebne. Można jeszcze instalować php extensions. Po tych operacjach pliki wrzucamy do:

/usr/local/www/apache22/data/

 

Othello ;)

userbarek.png

www.perfectmt2.pl          

Opublikowano

ok dzięki

wieczorem będę w domu to spróbuję zainstalować apache i php wg twojego opisu :)

Adi ;)

Szukam grafików, questerów Metin2, koderów www, skrypterów, programistów visual c++, c++.
Techników od bazy danych, systemów linuksowych( głównie FreeBSD).

[email protected] - > Pisać - > Rozpatrzę propozycje :)

Opublikowano

Jak chce zainstalowac apache to wyskakuje takie coś:

They install files into the same place.

Please remove them first with pkg_delate(1).

***Error code 1

 

Stop in /usr/ports/www/apache22.

***Error code 1

 

Stop in /usr/ports/www/apache22.

Opublikowano

Licznik działa :)

tylko mam problem bo mam serwer hamachi i teraz stronka wchodzi tylko na localhoscie

:/

co mam zrobic aby to zmienic ?

Szukam grafików, questerów Metin2, koderów www, skrypterów, programistów visual c++, c++.
Techników od bazy danych, systemów linuksowych( głównie FreeBSD).

[email protected] - > Pisać - > Rozpatrzę propozycje :)

Opublikowano

juz to dawno zrobilem .......

ale chodzi o to że strona zamiast wchodzicna

http://5.43.111.202/

to wchodzi na

http://5.43.111.100/

ale tylko mi :/

Szukam grafików, questerów Metin2, koderów www, skrypterów, programistów visual c++, c++.
Techników od bazy danych, systemów linuksowych( głównie FreeBSD).

[email protected] - > Pisać - > Rozpatrzę propozycje :)

Opublikowano

@UP

 

Ja podałem wszystko prawidłowe nie mogłem przewidzieć twojego problemu ale możesz spróbować zainstalować hamachi we freebsd i na nim robić serwer bez zmieniania sysinstall'u, ale to już musisz się pobawić, długo już nie robię serwerów hamachi ;)

userbarek.png

www.perfectmt2.pl          

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...