Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Najlepsza platforma gier - dyskusja


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Nie jestem pewny czy jest to odpowiedny dział i czy temat tutaj pasuje, jeśli nie to trudno 😄 Chciałbym rozpocząć, myślę że ciekawą (?) dyskusję na temat platform gier. Opowiedzcie, co o nich sądzicie, jaka jest wasza ulubiona i tak dalej 🙂 Może ja zacznę, w sumie to inicjalizuje temat więc siłą rzeczy muszę zacząć. 

 

1. Steam - bosko, w sensie moja ulubiona PC'towa platofma, możliwość łatwego dodawania gier na przykład kupionych za pomocą różnych innych platform (E..ba na przykład), osiągnięcia, czas gry, wygodny czat, wbudowana przeglądarka. No coś pięknego.

2. GOG - uboższy steam, rodzimy przedewszystkim. Z goga korzystam w sumie tylko dla starszych gier bo i ta platforma jest taka jakby dedykowana do tego typu gier.

3. Epic Games Store - mam mieszane uczucia. W sensie ogólnie spoko bo gry za darmo, jednak ta ekspansja darmowa jest według mnie troche chamska w stosunku do innych platform. Co ciekawe i tak wolę kupiić darmową grę z EGS na steam. Tak czy inaczej, jakbym miał ją ocenić to 3/10, brak większości funkcji z innych platform, słabe zabezpieczenie konta, ociężały interface...

4. Origin - nie lubię, nie szanuję. Powód w zasadzie jest jeden - bugi.. Mnóstwo bugów, może teraz jest lepiej ale nadal 2/10

5. Uplay - mam assassiny, ciężko cokolwiek innego powiedzieć xD

6. Xbox for Windows 10 - Takie no, spoko, ale niczego nie urywa

 

pomijam konsolowe dlatego że nie za bardzo da się wybierać. W sensie PS vs Xbox, ja sam PS'a nie mam więc wiadomo, xbox jest dla mnie naturalnym wyborem 😄

 

Ulubiona - STEAM, polecam 😄 Co sądzicie?

r9wfFzB.png

  • Yaboku zmienił(a) tytuł na Najlepsza platforma gier - dyskusja
  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Nie ma co ukrywać, że jedną z najlepszych platform jest właśnie Steam. Ewentualnie korzystam z Epic Games, ze względu na to, że rozdawali GTA V za darmo oraz ze względu na Fortnite.

Inne platformy = meh.

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Steam jest średni przez monopol jaki tworzy, to nie jest fajna opcja dla odbiorców. Najbardziej praktyczny i zachęcający jest teraz Epic, najładniejszy imo GOG, Uplay i Origin nigdy nie powinny istnieć ze swoją funkcjonalnością.

"Człowiek człowiekowi człowiekiem, a kiwi kiwi kiwi" ~ Paulo Coelho

Opublikowano

Steam u mnie wygrywa pod kątem możliwości, czyli workshop, market, rozbudowane profile, osiągnięcia etc. Potem jest Epic, który kupuje mnie swoimi promocjami, ale nie jest demonem szybkości jeśli chodzi o uruchamianie, także wiele mu jeszcze brakuje, ale widać, że wprowadzają powoli rzeczy. Następnie jest Origin oraz GOG, ze względu na swoją szybkość i w miarę przyjemny wygląd dla oka, co nie zmienia, że nie widziałbym sensu korzystania z tych platform przez ubogie biblioteki. Na samym końcu jest Ubisoft Connect, z którego korzystania nie poleciłbym nawet największemu wrogowi. To jest jedyna z platform, gdzie doświadczyłem tak wielu problemów z długim uruchamianiem gier, błędami przy łączeniu, nie dochodzącymi zaproszeniami etc.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
W dniu 16.12.2022 o 22:14, Synek napisał:

Steam jest średni przez monopol jaki tworzy, to nie jest fajna opcja dla odbiorców.

 

Stwórz więc lepszą platformę. Ogarnij ten miliard użytkowników i zapewnij im bezpieczeństwo i wszechstronność.

  • 3 miesiące temu...
  • Silence zablokował(a) i odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...