Skocz do zawartości

Który smartfon lepszy   

7 użytkowników zagłosowało

1. 1. Który smartfon lepszy pod zdjęcia

• Galaxy S21
      1
    • Iphone 11
      6

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, DrMSt727 napisał:

Więc pod zdjęcia moim zdaniem jest iPhone 11, lecz Samsungi też nie są złe pod zdjęcia
Ale jak ma być konkretny wybór to pod zdjęcia to iPhone 11

Głównie pod zdjęcia i normalny użytek + niedzielne granie

26 minut temu, DrMSt727 napisał:

Łatwo może się rozwalić, potłuc, albo coś w ogóle się może coś stać
I na to iPhone są bardzo podatne

Że co ja czytam? 😲 Kolega aż taki maniak Androida? 

Co do tematu, ciężko powiedzieć, kilka kwestii wchodzi w grę. Przede wszystkich system, który nie każdemu odpowiada. Jeżeli wcześniej nie miałeś styczności z IOS możesz mieć pewien dyskomfort. Dodatkowo, porównujemy telefony z trochę różnych generacji. Bo iPhone jest z tego co widzę starszy, wiec chcąc nie chcąc może szybciej się zestarzeć i stracić wsparcie. Lecz jeżeli patrzymy samym aspektem fotograficznych nie widzę aż takiej różnicy względem cyferek. Lecz są, jak mówiłem Samsung jest nowszy wiec ma więcej aspektów. Też jeżeli chcesz wykorzystywać iPhona pod zdjęcia to miej na uwadze, że do Jabuszka nie dołożysz karty pamięci i rozszerzenie miejsca odbywa się za pośrednictwem chmury która kosztuje tych parę złotych miesięcznie. 

Prawda jest taka że rozmawiamy trochę o detalach, jeżeli nie jesteś profesjonalnym fotografem (a obstawiam że tak jest) to możesz wybrać każdy a i tak będziesz zadowolony. Bardziej zwróciłbym uwagę na inne aspekty, z których korzystać będziesz gry, aplikacje googla (apple faworyzuje i zachęca do swoich rozwiązań (kalendarz, notatnik)). Są jednak osoby, które kochają Appla i rozumiem te osoby, chociaż ja osobiście nie przepadam. Podobno jak się wejdzie do ich ekosystemu to już ciężko wrócić 🙂

Edytowane przez Dum3l20
3 minuty temu, Dum3l20 napisał:

Co do tematu, ciężko powiedzieć, kilka kwestii wchodzi w grę. Przede wszystkich system, który nie każdemu odpowiada. Jeżeli wcześniej nie miałeś styczności z IOS możesz mieć pewien dyskomfort. Dodatkowo, porównujemy telefony z trochę różnych generacji. Bo iPhone jest z tego co widzę starszy, wiec chcąc nie chcąc może szybciej się zestarzeć i stracić wsparcie. Lecz jeżeli patrzymy samym aspektem fotograficznych nie widzę aż takiej różnicy względem cyferek. Lecz są, jak mówiłem Samsung jest nowszy wiec ma więcej aspektów. Też jeżeli chcesz wykorzystywać iPhona pod zdjęcia to miej na uwadze, że do Jabuszka nie dołożysz karty pamięci i rozszerzenie miejsca odbywa się za pośrednictwem chmury która kosztuje tych parę złotych miesięcznie. 

Prawda jest taka że rozmawiamy trochę o detalach, jeżeli nie jesteś profesjonalnym fotografem (a obstawiam że tak jest) to możesz wybrać każdy a i tak będziesz zadowolony. Bardziej zwróciłbym uwagę na inne aspekty, z których korzystać będziesz gry, aplikacje googla (apple faworyzuje i zachęca do swoich rozwiązań (kalendarz, notatnik)). Są jednak osoby, które kochają Appla i rozumiem te osoby, chociaż ja osobiście nie przepadam. Podobno jak się wejdzie do ich ekosystemu to już ciężko wrócić 🙂

Nie jestem maniakiem
Ale nigdy dla siebie nie miałem iPhone
Pare znajomych miało i nie którzy mówili o tym negatywnie
A nie którzy pozytywnie
I też mnie nie stać na takie luksusy jak iPhone
Bo dalej używam Xiaomi redmi 7 z 2019 😅

Jeżeli coś robię, to porządnie.

2 godziny temu, Rayso. napisał:

Jak zależy Ci na ekranie z wyższym odświeżaniem i 5G, to Samsung.

W każdym innym przypadku raczej iPhone.

Na Twoim miejscu wziąłbym pewnie S21, ale ja jestem hard userem Galaxy i przesiadałem się już z S6, S8 i S10.

Właśnie tez jestem dość długim użytkownikiem Galaxy S5 S6 S9, A70 i A50 i temu mam dylemat 😄

Co do ekranu to mi szczerze zwisa odświeżanie i tak gram niedzielnie w jakiś małe gry typu candy crush czy clash royale czasami se odpale genshin impact.

5 godzin temu, Dum3l20 napisał:

W fotografii trochę już siedzę, a patrzę na smartfona pod względem  aparatu tylko przez fakty ze zwykły aparat nie wszędzie zabiorę a taki telefon to do kieszeni i mam go gdzie chce.

Jestem userem Androida ale fajnie było by spróbować czegoś nowego :D.

Tak wiem o słabej stronie iphona jaka jest brak slota na kartę microSD ale z tym problemu nie będę miał.

" Podobno jak się wejdzie do ich ekosystemu to już ciężko wrócić " tez to słyszałem 😄 

No to pod względem technicznym nie pomogę. 

Lecz polecam najpierw na prawdę pobawić się z parę godzinek na iPhonie zanim się przesiądziesz, bo potrafi to być szokiem. Dlatego dobrze było by ogarnąć znajomego z jakim kolwiek jabuszkiem żebyś mógł sprawdzić czy to aplikacje, sklepik itd. 

A później to już tylko MacBook i iMac (no i parę chwilówek wziętych na to xD)

28 minut temu, Dum3l20 napisał:

No to pod względem technicznym nie pomogę. 

Lecz polecam najpierw na prawdę pobawić się z parę godzinek na iPhonie zanim się przesiądziesz, bo potrafi to być szokiem. Dlatego dobrze było by ogarnąć znajomego z jakim kolwiek jabuszkiem żebyś mógł sprawdzić czy to aplikacje, sklepik itd. 

A później to już tylko MacBook i iMac (no i parę chwilówek wziętych na to xD)

Tu akurat mam problem bo w moim otoczeniu to sami użytkownicy androida 😕
A w sklepie to by dziwnie wygladalo jakbym siedzial na telefonie z dobra godzine 😄 😄

iMaca mialem przyjemnosc testowac przez 2 mies ale no more 😄 😄 chyba ze to ja miałem felerny egzemplarz 

No to moim zdaniem nie bierz się za iPhone. 

Ciekawi mnie czy idzie jeszcze kupić iPhone 11 z oficjalnej dystrybucji a nie z drugiej ręki tak wgl. Bo wiem że Apple szybko przestają produkować wcześniejsze modele w momencie kiedy są już nowsze. 

Korzystam z iP11 to mogę coś powiedzieć, co do S21 się nie wypowiem.

Zdjęcia wychodzą super, ostre, kilka trybów, perfekcyjne doświetlanie. Nie spotkałem się z telefonem który robił lepsze zdjęcia w nocy. Dzięki systemowi telefon jest szybki, dobrze sprawuje się w pracy. Dla mnie było to duże ułatwienie, dużo dzwonie, piszę maili czy przesyłam szybko zdjęcia. O wiele sprawniej to przebiega względem androida. Bateria nawet dobrze trzyma chyba, że mamy jakieś aplikacje które wymagają regularnego odświeżania. np. outlook. przy 200+ powiadomieniach dziennie z jednej aplikacji bateria, aż tak dobrze już wtedy nie wygląda.

Mimo wszystko szukałbym ponownie iP 🥸

8 godzin temu, Crossnix napisał:

Korzystam z iP11 to mogę coś powiedzieć, co do S21 się nie wypowiem.

Zdjęcia wychodzą super, ostre, kilka trybów, perfekcyjne doświetlanie. Nie spotkałem się z telefonem który robił lepsze zdjęcia w nocy. Dzięki systemowi telefon jest szybki, dobrze sprawuje się w pracy. Dla mnie było to duże ułatwienie, dużo dzwonie, piszę maili czy przesyłam szybko zdjęcia. O wiele sprawniej to przebiega względem androida. Bateria nawet dobrze trzyma chyba, że mamy jakieś aplikacje które wymagają regularnego odświeżania. np. outlook. przy 200+ powiadomieniach dziennie z jednej aplikacji bateria, aż tak dobrze już wtedy nie wygląda.

Mimo wszystko szukałbym ponownie iP 🥸

A powiedz mi jak wygląda sytuacja z trybem profesjonalnym w Iphone?
bo słyszałem ze trzeba osoba aplikacje do tego pobrać.

15 minut temu, Insigin napisał:

A powiedz mi jak wygląda sytuacja z trybem profesjonalnym w Iphone?
bo słyszałem ze trzeba osoba aplikacje do tego pobrać.

Jeżeli o to chodzi to zbytnio nie pomogę. Na pewno nie ustawisz sobie ręcznie ISo czy konkretnych wartości.

Ale za to jak miałem androidy (większość flagowców) to te zdjęcia tak nie wyglądały.. A tak po przesiadce na iP przestałem się wgl interesować aparatem. Biorę telefon robię zdjęcie, czy w nocy, czy w dzień. Żadne zamazane nie wychodzi,  jak ktoś ma niestabilną rękę to z serii dostaniesz najlepsze. No ogólnie system 'sklejania' zdjęć jest jednym z najlepszych i po prostu zdjęcia wychodzą lepiej niż jakby zrobić zdjęcie telefonem który ma 70mpx.

Iphone jest świetnym telefonem na co dzień. Jeżeli ktoś nie wykorzystuje telefonu do specjalistycznych zajęć to pomijając kwestię ceny jest o głowę lepszy od androidowych flagowców.

Z takich użytkowych rzeczy, hmm..

Każdy krzyczał bierz etui oraz szkło hartowane. Szkło mi się zbiło 7mc temu, nie założyłem nowego. Jakoś nie widzę, żeby ekran był mocno porysowany, a podobno to wrażliwy element.

Nie ma co się bać 😉 iP 11 ma ciągle aktualizacje do najnowszych wersji iOS, więc korzystamy z nowym funkcji. Nigdy nie myślałem, że będę posługiwał się gestami zamiast przycisków, a teraz nie wyobrażam sobie klikać 'cofnij'.

Mój post jest tendencyjny, korzystam i polecam. Fajnie jakby skonfrontował się jeszcze jakiś posiadacz S21 🙂

3 minuty temu, Crossnix napisał:

Jeżeli o to chodzi to zbytnio nie pomogę. Na pewno nie ustawisz sobie ręcznie ISo czy konkretnych wartości.

Ale za to jak miałem androidy (większość flagowców) to te zdjęcia tak nie wyglądały.. A tak po przesiadce na iP przestałem się wgl interesować aparatem. Biorę telefon robię zdjęcie, czy w nocy, czy w dzień. Żadne zamazane nie wychodzi,  jak ktoś ma niestabilną rękę to z serii dostaniesz najlepsze. No ogólnie system 'sklejania' zdjęć jest jednym z najlepszych i po prostu zdjęcia wychodzą lepiej niż jakby zrobić zdjęcie telefonem który ma 70mpx.

Iphone jest świetnym telefonem na co dzień. Jeżeli ktoś nie wykorzystuje telefonu do specjalistycznych zajęć to pomijając kwestię ceny jest o głowę lepszy od androidowych flagowców.

Z takich użytkowych rzeczy, hmm..

Każdy krzyczał bierz etui oraz szkło hartowane. Szkło mi się zbiło 7mc temu, nie założyłem nowego. Jakoś nie widzę, żeby ekran był mocno porysowany, a podobno to wrażliwy element.

Nie ma co się bać 😉 iP 11 ma ciągle aktualizacje do najnowszych wersji iOS, więc korzystamy z nowym funkcji. Nigdy nie myślałem, że będę posługiwał się gestami zamiast przycisków, a teraz nie wyobrażam sobie klikać 'cofnij'.

Mój post jest tendencyjny, korzystam i polecam. Fajnie jakby skonfrontował się jeszcze jakiś posiadacz S21 🙂

A jak tam bateria wytrzymuje na jednym lądowaniu przy normalnym klasycznym użytkowaniu ( przeglądanie internetu, rozmawianie itd.. z przerwami ) ? 

6 minut temu, Insigin napisał:

A jak tam bateria wytrzymuje na jednym lądowaniu przy normalnym klasycznym użytkowaniu ( przeglądanie internetu, rozmawianie itd.. z przerwami ) ? 

Mi wytrzymuje 1dzień, a użytkuję jako telefon prywatny oraz służbowy. Dla mnie zadowalająco.

Gratuluje 😛 Pamiętaj, że teraz musisz codziennie rano brać w Sturbucksie Late z mlekiem sojowym i nie chować swojego iPhona do kieszeni. Masz być dumnym przedstawicielem elity xD

Daj znać najwyżej jak poszło przestawienie się 😛

4 godziny temu, Dum3l20 napisał:

Gratuluje 😛 Pamiętaj, że teraz musisz codziennie rano brać w Sturbucksie Late z mlekiem sojowym i nie chować swojego iPhona do kieszeni. Masz być dumnym przedstawicielem elity xD

Daj znać najwyżej jak poszło przestawienie się 😛

Niestety do starbucka mam 2h 😄 ale powiem ci ze zacząłem odczuwać pierwsze objawy posiadania iphona, zaczęło mi schnąc w ustach, bo śliny mi brakuje od plucia na biedaków 😄 😄 😄 :D.

Przenosiny całkiem dobrze poszły, największy problem miałem z importem kontaktów 
 oraz czułością dotyku i personalizacja ale ze wszystkim prócz  importem kontaktów 
 się już uporałem.

W dniu 24.02.2022 o 13:30, Insigin napisał:

Niestety do starbucka mam 2h 😄 ale powiem ci ze zacząłem odczuwać pierwsze objawy posiadania iphona, zaczęło mi schnąc w ustach, bo śliny mi brakuje od plucia na biedaków 😄 😄 😄 :D.

Przenosiny całkiem dobrze poszły, największy problem miałem z importem kontaktów 
 oraz czułością dotyku i personalizacja ale ze wszystkim prócz  importem kontaktów 
 się już uporałem.

No trzeba walczyć, człowiek podświadomie zamiast telefon zaczyna mówić Ajfon 😆 To pochłania, haha

Proponuje zapoznać się dobrze z iTunes, aby później nie było problemów jak chce się coś szybko wrzucić na telefon. W razie co dawaj znać, wszystko można normalnie zgrywać z Windowsa używając iTunes. Do filmów/seriali wystarczy apka VLC i można oglądać wszystkie formaty. Analogicznie z resztą

• 1 miesiąc temu...
  • Yaboku zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający forum Galaxy S21 czy IP 11   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...