Skocz do zawartości
Od ostatniej odpowiedzi w tym temacie minęło 221 dni. Pamiętaj, że odkopywanie takich tematów jest niewskazane, chyba że chcesz wnieść coś nowego do dyskusji.

Polecane posty

Autor tematu Napisano (edytowany)

Witam od pewnego czasu mam problem TYLKO z cs go. Ping co jakiś czas skacze do nawet 1000ms. Wcześniej nie było takiego problemu zaczęło się to jakiś tydzień temu. Nie jest to wina configu, spójność pikowana sprawdzana, przepustowość łączą gry zmieniana na różne, próbowałem zabawy w rejestrze. Problem występuje na laptopie i na pc. 

Edytowano przez wilkoxd

Pani Kasia

Menadżer Zadań (Ctrl+Shift+ESC) -> Szczegóły -> csgo.exe (czy jak tam się nazywa proces cs'a) -> PPM -> Ustaw Priorytet -> Niski

Możesz to spróbować, mi kiedyś jak grałem w cs'a pomagało ;) 

Dodam że system operacyjny to win 10 i win 7. Dzisiaj udało mi się zaobserwować że gdy gra się tylko na tylko na jednej maszynie a nie na dwóch jednocześnie, praktycznie brak lagow spowodowanych skakaniem pingu. 

Pani Kasia

No to sam sobie odpowiedziałeś. Winą jest Twój internet, ewentualnie Twój router/modem.

Tylko dlaczego ten problem występuję tylko w CS GO? W żadnych innych grach nie ma takiego problemu 

Zależy o jakich grach mówisz. Internet jakiego providera posiadasz i jaka to prędkość? No i czy przy skoku pingu występują inne zjawiska jak skok varu (ten przy fpsach), loss, choke czy cokolwiek innego. Jeśli nie wiesz czy takie coś występuje to odpal net_graph i obserwuj. Antywirusa jakiego posiadasz na obu sprzętach oraz czy przed wystąpieniem tego problemu instalowała się jakaś aktualizacja bądź instalowałeś jakiś program, albo próbowałeś jakieś magiczne sztuczki na poprawę działania systemu?

Pani Kasia

Pewnie wina internetu ale

1. W ustawieniach csgo ustaw niski akceptowalny ping aby wyszukiwało ci serwery gdzie masz najniższy ping

2. Ustaw nieograniczone użycie łączą w csgo

3. Ustaw priorytet dla csgo

4. Możesz wyłączyć firewalla - u mnie pomogło ale nie zawsze pomaga

5. Pobierz np. Net limitera i sprawdzaj do używa ci internet na komputerze i ogarniczaj procesy które za dużo biorą 

6. Przeskanuj komputer w poszukiwaniu wirusów np. ADWCLEANER

7. Zaaktualizuj sterowniki do karty sieciowej (przy okazji opłaca się wszystkie zaktualizować) 

8. Sprawdź czy inne urządzenia w domu nie używają zbędnie internetu. 

To chyba tyle to możesz zrobić no jeszcze możesz sprawdzić czy jeżeli nie przestawisz routera w inne miejsce nie będzie lepszego zasięgu, możesz dokupić odpowiednią antenę lub zadzwonić do dostawcy internetu odnośnie pingu w grze. 

Myślę że pomogłem

Pomogłem? Daj +

Zaobserwowałem następującą akcje : przy włączaniu przeglądarki czy robieniu czegokolwiek związanego z internetem ping skacze na drugim komputerze podczas gry na tymże. Co do sterowników próbowałem reinstall owac je z 3 razy, nawet support msi mi to napisał. Raczej nie jest to wina internetu bo 2 dni temu przyjechali spece od dostawcy i resetowali router. Ping skacze gdy korzystam z internetu na laptopie. Probowalrm też priorytetu, nic to nie zmienia. 

Właśnie sprawdziłem firewalla, bez zmian. 

Wyłączyłem zaporę i zmieniłem antywirusa z Avasta na AVG, póki co 0 ping dropów, ciekawe na jak długo xd

Dalej skacze ;d

Od ostatniej odpowiedzi w tym temacie minęło 221 dni. Pamiętaj, że odkopywanie takich tematów jest niewskazane, chyba że chcesz wnieść coś nowego do dyskusji.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...