Skocz do zawartości

[Regulamin Forum] Błędy, sugestie, dyskusja.

Od ostatniej odpowiedzi w tym temacie minęło 161 dni. Pamiętaj, że odkopywanie takich tematów jest niewskazane, chyba że chcesz wnieść coś nowego do dyskusji.

Polecane posty

Autor tematu Napisano (edytowany)

[Regulamin Forum] – błędy, sugestie, dyskusja.

 

здраствуйте, forumowicze! Nie pomylę się zbytnio, jeśli stwierdzę, że nikt z Was mnie tu nie zna. Powiem nawet więcej – pewnie połowa z Was puka się teraz w głowę i pyta, co ja właściwie wyprawiam, skoro nawet się na forum nie przywitałem, a już będę prawić morały i ukazywać błędy w regulaminie forum. No właśnie... tak wyszło.

 

W astronomicznym skrócie: moim kolejnym krokiem po zarejestrowaniu na forum mpcforum.pl było zapoznanie się z regulaminem i niestety (albo też stety) zauważyłem w nim kilka mniejszych lub większych błędów, stąd powstaje ten wątek, który roboczo nazwałem "Błędy, sugestie, dyskusja", bowiem są to trzy najważniejsze aspekty, jakie chcę w nim poruszyć, wiecie... Błędy = Błędy-Regulaminu, Sugestie = Propozycje-Co-Do-Zmian-W-Nim i Dyskusja = Psioczenie-Z-Resztą-Userów-O-Regulaminie. Początkowo miałem umieścić ten wątek w "Sugestie dot. forum", jednak jako, że można tam publikować dopiero po osiągnięciu 50 postów, zamieszczam go tutaj, w "Pogaduszkach".

 

Mam szczerą nadzieję, że zaproponowane przeze mnie poprawki zostaną zastosowane. Zatem nie przedłużając:

 

~^~^~^~^~^~^~^~^~^~^~^~^~^~^~^~^~^~^~^~^~^~^~^~^~^~^~^~^~^~^~^~^~^~^~

§1 Postanowienia ogólne i definicje

 

Cytat

1. Niniejszy Regulamin [Regulamin], określa zasady i warunki korzystania z multitematycznego forum internetowego „MPCforum.pl”, w szczególności prawa i obowiązki Administratora Forum, Moderatorów Forum oraz Użytkowników Forum.

Jak można wywnioskować "[Regulamin]" zastępuje zwrot "...zwany później Regulaminem", ale... po licho? Rozumiem, gdyby w pierwszym punkcie zostało użyte Regulamin Forum Internetowego lub coś w ten deseń podobnego, wtedy owszem – używanie później formy skróconej miałoby logiczne zastosowanie, jednakże na chwilę obecną znaczy to "Regulamin zwany później Regulaminem". Jeśli miałoby to służyć tylko i wyłącznie w celu podkreślenia np. nazwy własnej lub ważności danego słowa, to należałoby zastosować to także w dalszej części ([Forum], [Administrator Forum], [Moderator Forum], [Użytkownik Forum]). 

 

Ponadto został tutaj zastosowany zupełnie niepotrzebny przecinek, występujący po "[Regulamin]".

 

Proponuję zmienić (bądź wprowadzić coś podobnego) treść punktu pierwszego na: 

1. Niniejszy regulamin określa zasady i warunki korzystania z multitematycznego forum internetowego „MPCforum.pl”, w szczególności prawa i obowiązki administratora forum, moderatorów forum oraz użytkowników forum.

1.1. W celu ujednolicenia regulaminu wprowadza się następujące nazewnictwo: [Regulamin], zastępujący Regulamin Multitematycznego Forum Internetowego ,,MPCforum.pl"; [Administrator] oznaczający administratora forum; [Moderator] oznaczający moderatora forum; [Użytkownik] określający grupę zarejestrowanych użytkowników forum.

 

Cytat

2. Korzystanie z Forum w sposób czynny lub bierny oznacza akceptację Regulaminu

Po słowie "Regulamin" brakuje kropki.

 

Dodatkowo:

Proponuję dodać punkt 17., którego treść brzmiałaby "17. Nieznajomość regulaminu nie zwalnia z jego przestrzegania".

 

§3 Rejestracja

 

Cytat

6. Użytkownik dokonując pełnej rejestracji, celem zmiany statusu do Użytkownika czynnego ma możliwość wyrażenia zgody na wykorzystanie przez Administratora w celach marketingowych podanych danych oraz otrzymywanie wiadomości dotyczących funkcjonowania i zmian na Forum, zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych. (Dz.U.1997, nr 133, poz. 883 z późn. zm.) oraz Ustawą z dnia 18 lipca 2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2002, nr 144, poz. 1204 z późn. zm.). Użytkownikowi przysługują prawa określone w art.32 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U.1997, nr 133, poz. 883 z późn. zm.), np. do wniesienia pisemnego sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych osobowych przez Administratora.

Zmiana czysto kosmetyczna — użycie przyimka "na" zamiast "do" spowoduje, że punkt 6. będzie brzmiał lepiej. Mowa tutaj o fragmencie "...celem zmiany statusu do Użytkownika czynnego..."

 

§4 Zastrzeżenia

 

Proponuję dodać punkt 11., którego treść brzmiałaby: "11. Administrator zastrzega sobie prawo do zmiany treści regulaminu oraz polityki serwisu ,,MPCforum.pl" w każdej chwili, bez uprzedniego poinformowania Użytkowników o takowym fakcie".  NOTATKA: Nieaktualne, punkt znajduje się w regulaminie.

 

§5 Zasady wpisów

 

 

2.Administrator nakazuje sprawdzenie każdego wysyłanego na Forum pliku wykonalnego internetowym skanerem antywirusowym znajdującym się pod adresem internetowym: http://virustotal.com/

Plik wykonalny? A co to takiego? Nasuwa mi się myśl, że autorowi regulaminu chodziło o plik wykonywalny. Drobny błąd, który mimo wszystko wymaga jednak poprawy.

 

 

3. Administrator zaleca sprawdzenie, przed założeniem nowego tematu, czy ten sam lub taki sam temat już istnieje. Dublujące się tematy będą usuwane przez Administratora lub Moderatora Forum.

"...czy ten sam lub taki sam temat już istnieje..."

"...ten sam lub taki sam temat..."

"...ten sam lub taki sam..."

Wyszło nam z tego masło maślane. Pozostają nam już tylko domysły, co autor miał na myśli tworząc taką bezsensowną konfigurację słów, ale ja uważam, że zmiana fragmentu na "...czy ten sam lub podobny temat już istnieje" będzie dobrym pomysłem.

 

 

5. Administrator zaleca nie umieszczanie (kopiowanie) wpisu umieszczonego na Forum do innych forum lub w wielu kategoriach.

Błąd, który jeśli się nie mylę można zaliczyć do ortograficznych — mianowicie zła odmiana wyrazu przez przypadki. W regulaminie widnieje "...do innych Forum...", a przecież wystarczy przeczytać na głos, aby zauważyć, że to jest źle odmienione. Wyraz "fora" (liczba mnoga wyrazu "forum") w dopełniaczu (pytania: kogo? czego?)  przyjmuje formę "forów", a nie "forum".

 

§6 Postanowienia uzupełniające

 

 

2. Zabronione bezwarunkowo jest umieszczanie na Forum, na Koncie Użytkownika


lub w wiadomościach kierowanych na Forum albo do Administratora ogłoszeń.

Ten punkt nie ma najmniejszego sensu. Albo twórcy zniknęła połowa treści, albo zasnął podczas pisania, bo innego wytłumaczenia na urwanie wiadomości nie ma. Bezsens polega na tym, że nie wiemy co jest "bezwarunkowo zabronione". 

 

 

3. Zabronione bezwarunkowo jest umieszczanie na Koncie Użytkownika linków do stron zewnętrznych Forum, w szczególności zawierających materiały wymienione w ust 1.

Po "ust" brakuje kropki. Skoro jest to skrót od ustawa/ustęp/coś co zawiera w sobie "ust" i nie kończy się na "t"/ to powinna być kropeczka. 

 

§8 Taryfikator ostrzeżeń

 

 

2. Administrator Forum ma prawo do nałożenia w indywidualnym i uzasadnionym przypadku Bana czasowego lub bezterminowego, np. za wielokrotne lub poważne naruszenie Forum.

Naruszenie forum? Chodzi tutaj o ataki hackerskie czy jak? Myślę, że warto dodać tutaj słówko "regulamin", tak aby wyszło "...poważne naruszenie Regulaminu Forum". ;) 

 


Dodatkowe uwagi:

— Proponuję poprawki stylistyczne w regulaminie, tj. zastosowania pogrubień + koloru czerwonego na cyfrach określających ustępy regulaminu (1., 2., 3., itd.). Zabieg ten poprawi jego czytelność i zwiększy estetykę wątku;

— Proponuję wprowadzić wyróżnienie "nagłówków" regulaminu (§1, §2, §3, itd.) stosując powiększenie rozmiaru czcionki.

 

~^~^~^~^~^~^~^~^~^~^~^~^~^~^~^~^~^~^~^~^~^~^~^~^~^~^~^~^~^~^~^~^~^~^~

 

Na sam koniec chciałbym tylko wspomnieć, że regulamin to praktycznie najważniejszy wątek na całym forum, więc wypadałoby, aby nie miał błędów oraz był całkowicie czytelny.

 

PS. Abstrahując od głównego tematu – mam nadzieję, że BBcode zadziała, ponieważ wprowadzałem go głównie ręcznie, ot, kwestia przyzwyczajenia ;p

 

Pozdrowionka,

Anty

 

Edytowano przez Antystesoen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pani Kasia

Jak sam zauważyłeś zmiany te są w większości czysto stylistyczne, jednak z tego co wiem i tak planowana jest aktualizacja Regulaminu Globalnego, więc przy okazji pewnie zostaną poprawione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pani Kasia

Od ostatniej odpowiedzi w tym temacie minęło 161 dni. Pamiętaj, że odkopywanie takich tematów jest niewskazane, chyba że chcesz wnieść coś nowego do dyskusji.
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
Okienko zamknie się za 5 sekund...