Skocz do zawartości
Poweix

Jak zacząć tworzyć cheaty do gier?

Polecane posty

Autor tematu Napisano

Witam tak jak w tytule ostatnio zainteresowało mnie tworzenie cheatów ale jestem w tym zupełnie zielony a jedyne co się dowiedziałem to to że najlepiej zacząć od c++ i mam co do tego kilka pytań chciałbym na początek zacząć od prostych rzeczy ponieważ obejrzałem 2 filmiki jak zacząć z c++ ale nie wiem zupełnie w jakim programie pobrałem codeblocka i moje pytanie brzmi czy da się w nim łatwo robić cheaty czy polecacie inny program? na filmach jak zacząć w c++ są tylko programy i obejrzałem jak zrobić prosty licznik i pytanie brzmi moje jak to ma mi się przydać do tworzenia cheata chciałbym go zrobić w dll czyli wstrzykiwać injectorem bo wiem że jeszcze jest coś w stylu programu ale nie wiem dokładnie jak to działa i jak to się nazywa słyszałem że dobrze jest się uczyć z open sorcowego kodu tylko czy to dobry pomysł? słyszałem coś o memory reading ale nie wiem co to jest tak samo coś o offsetach ktoś mi wytłumaczy co to jest? chciałbym naprawdę zacząć robić cheaty dla zabawy ponieważ to mnie zawsze interesowało jak to powstaje i chciałbym sam spróbować moich sił bo na poradnikach jak zrobić kalkulator to mi się nie przyda do robienia cheatow w c++ :D

Pani Kasia

Codeblocks to nie program tylko IDE. Najpopularniejsze ide do cpp to Visual Studio, ale kod mozesz pisac nawet w notatniku jak chcesz. Na kanale Guided hacking na yt jest troche tutoriali dot. tworzenia roznych cheatow do roznych gier. Na poczatek wystarczy.

Po pierwsze jeśli chcesz się na poważnie za to wziąć to musisz opanować podstawy danego języka, bo co z tego, ze przeanalizujesz sobie kod jakiegoś opensourcowego cheata jak i tak nie będziesz go rozumiał. I tak, jeżeli nie miałeś wcześniej w ogóle styczności z programowaniem to chyba naturalne, że należy zacząć od najprostszych rzeczy (oczywiście po opanowaniu teorii). Po drugie - systematyzuj wiedzę, bo widać że szukałeś informacji w rożnych miejscach i dzwoni, ale nie wiadomo w którym kościele.

Autor tematu Napisano
15 minut temu, Pawellek napisał:

Codeblocks to nie program tylko IDE.

No widzisz mówię że jestem w tym zielony całkowicie. 

16 minut temu, Pawellek napisał:

Najpopularniejsze ide do cpp to Visual Studio

To wiem również ale chciałem coś co waży mało bo ostatnio mam wolny internet a więc ciężko narazie z pobraniem visual studio 

17 minut temu, Pawellek napisał:

Na kanale Guided hacking na yt jest troche tutoriali dot. tworzenia roznych cheatow do roznych gier. Na poczatek wystarczy.

OK dzięki za info :) 

17 minut temu, carbonx napisał:

Po pierwsze jeśli chcesz się na poważnie za to wziąć to musisz opanować podstawy danego języka, bo co z tego, ze przeanalizujesz sobie kod jakiegoś opensourcowego cheata jak i tak nie będziesz go rozumiał.

Właściwie racja tutaj się zgodzę w 100% właściwie to sam mogłem się domyśleć chociaż jakbym poszukał w internecie to może kilku rzeczy bym się nauczył. 

19 minut temu, carbonx napisał:

I tak, jeżeli nie miałeś wcześniej w ogóle styczności z programowaniem to chyba naturalne, że należy zacząć od najprostszych rzeczy (oczywiście po opanowaniu teorii).

To wiem ale w tych całych poradnikach jest mnóstwo rzeczy które się raczej nie przydają do tworzenia cheatów przynajmniej z początkującego punktu widzenia tak sądzę. Wiadomo są tam rzeczy które się naprawdę przydają ale jest też właśnie mnóstwo nie za bardzo przydatnych. 

22 minuty temu, carbonx napisał:

Po drugie - systematyzuj wiedzę, bo widać że szukałeś informacji w rożnych miejscach i dzwoni, ale nie wiadomo w którym kościele.

Wiadomo, ale raczej u większości osób  jest tak że muszą powtórzyć jedną rzecz kilka/kilkanaście razy aby to zrozumieć przynajmniej w moim przypadku tak jest bo jeżeli uczę się cały czas to pozostałe rzeczy zapominam i w tym jest problem ale jeżeli bym się uczył długo to bym dał radę napewno podobną sytuację miałem z skryptami do Minecrafta uczyłem się długo ponad rok ale się udało dosyć dobrze opanować a więc mam nadzieję że z c++ też dam radę

Dziwne, że nikt jak dotąd nie wspomniał o inżynierii odwrotnej, która również jest podstawowym zagadnieniem obejmującym tworzenie cheatów do gier. 

Jeśli nawet nie wiesz w jakim programie robić te cheaty to długa droga przed tobą ^^

tak jak inni mówią trza opanować podstawy ale i tak jak opanujesz podstawy to nie jest gwarancja ,że napiszesz dobrego cheata po miesiącu.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.